47.nädal 2022

Esmaspäev, 21.november:

19. novembril 2022,  Keila Aiandus- ja Mesindusseltsi juubelisünnipäeval, valisid peokülalised (pimetestimise tulemusel) 2022 aasta AMS-i LEMMIKMEE. Testimisele toodi 12 erinevat meepurki ja igal testija sai anda vaid ühe hääle.  Valiku tegemine ei olnud väga lihtne! Kõik kohale toodud meepurgid olid väikese erinevusega nii maitse, konsistentsi kui ka värvuse poolest. Lemmikmesi 2022 pärineb Ants Toomsalu mesilas. Ohtus.

Nädala jooksul saab linn jõuluehtesse. Töid teostavad mitmed ettevõtted Harku Invest OÜ, Helileva  OÜ, talveseaded teostas FIE Anu Pindsoo.

Keila linna uus üldplaneering on valmis vastuvõtmiseks, kõik üldplaneeringu materjalid on leitavad linna kodulehelt https://keila.ee/menetluses-uldplaneering/

Abiturient Liisa-Lotte Hein oli 21.-22.novembril Eesti Keele Instituudi üheteistkümnendal kokkuvõttevõistlusel 25 parima seas.

Keila Terviseradadel esimesed suusaraja triibud olemas. 4cm kohevat lund pole just palju, aga kellel mullasuusad ja palju jõudu, vōib juba katsetada.

Täna sai Keila Leht trükikojast kätte Keila 2023.aasta kalendrid. Pühendades väljaande Keila linnaks nimetamise 85.aastapäevale, on  kujundus tehtud koostöös Harjumaa Muuseumiga – dateeritud fotod koos sobiliku tekstiga toovad huviliseni Keila linnas aset leidnud ja pildi tegemist väärinud sündmused.. Esimene võimalus soetada endale Keila Kalender 2023 on juba eeloleval nädalavahetusel toimuvatel laatadel.

Noortekeskusesse tulid külla Eesti abi – ja teraapiakoerad.

Teisipäev, 22.november:

Keila linnavalitsus koos Riigi Päästeameti ja Põhja Päästekeskusega korraldasid Muusikakooli saalis  infopäeva korteriühistute juhatustele. Päästeameti spetsialistid andsid juhiseid, kuidas valmistuda kriisideks ja kuidas kriisi saabumisel tegutseda ja see üle elada. Lisaks anti informatsiooni struktuuritoetustest, mis on ette nähtud korterelamute rekonstrueerimiseks. Uuena on meetmes elamu süsteemide toimepidevuse ja ohutuse tagamine. Toetusvoorud avanevad juba novembris 2022 a. Koosolekul oli kohal ka Kredex´i esindaja.

Fotokonkursile „Keila parimad paigad“ laekus tähtajaks, 22.novembri kella 16-ks pilte 33-lt autorilt. Siin nad on, reastatud autori eesnime järgi tähestiku järjekorras  Ootasime keilakate pilte oma lemmikkohtadest. Palusime saata pildid kõige olulisematest/ilusamatest/vajalikematest/lemmik paikadest Keilas, et selgitada üheskoos välja, millised kohad ja maamärgid lähevad inimestele meie linnas enim korda. Et selgitada kirjastuse Pegasus poolt annetatud kingiraamatu saajad, palume Keila Linna jälgijate abi. Kui pildil kujutatud koht on ka Sinu lemmikpaik, siis pane süda. Kui pilt meeldib niisama, pane like.  Igaüks võib oma emotsiooni väljendada kuitahes paljude piltide juures Kokkuvõtte teeme laupäeva, 26.novembri hilisõhtul. VAATA KÕIKI PILTE

Sotsiaalkeskuses oli Vabatahtliku seltsilise aktsiooni infopäev.

Toimus Pargi 30 detailplaneeringu avalik arutelu.

Keila Kultuurikeskuses Comedy Estonia Sügistuur 2022.

Viimsi Artiumis Harjumaa Tegijad 2022 pidulik gala. Keilasse sel korral auhindu ei tulnud.

Keila Kooli arvutiklassis toimus TÜ Teaduskooli veebipõhine viktoriin “Valge bioloogia” gümnasistidele.

Keila tervisekeskuses olid Harjumaa koolidevaheliste MV alagrupimängud korvpallis 6-7 klassi poistele.

Kolmapäev, 23.november:

Keila linnapea Enno Fels ja OÜ RTS Infra Eesti juhatuse liige Rein-Erik Kaar kirjutasid alla  Keila lauluväljaku ja selle lähiümbruse välisruumi rajamise ehituse töövõtulepingu.. Valmimisaeg on 2024. aasta kevad. Keila lauluväljaku ideekavandi autor ja projekteerija on molumba osaühing. Projektis on terviklikuks lahenduseks kombineeritud vett läbilaskvad pinnad, rohekatused hoonetel, sademevee kogumine ja suunamine ringlusesse tarbeveena (lauluväljaku tualettides, kastmiseks) ning mitmekesine haljastus: erinevad rohustud, sealhulgas valge ristiku alad ja 1-2 korda aastas niidetavad niidualad ning niiskeid tingimusi taluvate taimedega sademevee immutamise ala ehk vihmapeenar. Lisaks on Keila uuel lauluväljakul plaanis kasutada ka muid säästlikke lahendusi. Tähelepanu pööratakse teavitusele ja haridusele: lauluväljakule on kavandatud infostendid, väliõppeklass, „linnalapse sahver“ (marjataimede, viljapuude ja söödavate taimede kasvatamiseks/tutvustamiseks) ning erinevaid lõhna-, ravim- ja ilutaimi sisaldav „meelteaed“. Lauluväljak saab olema mitmekülgsete kasutusvõimalustega, sinna on muuhulgas planeeritud skatepark, laste mänguväljak ja talvel ka liuväli. Ehitab OÜ RTS Infra Eesti, projektijuhtimist ja omaniku järelvalvet teostab Ehitusagentuur OÜ. Uue lauluväljaku ehituse lepinguline maksumus on 5,42 miljonit eurot.  Ehitustegevust rahastatakse lisaks Keila linna eelarvest Euroopa Majanduspiirkonna Finantsmehhanismi 2014−2021 programmi “Kliimamuutuste leevendamine ja nendega kohanemine” taotlusvoorust „Kliimamuutuste leevendamise ja mõjuga kohanemise tegevused“ ja maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest. Projektile Looduslähedased lahendused Keila lauluväljakul eraldati 606 830 euro suurune toetus SA KIKi vahendusel toetust Euroopa Majanduspiirkonna meetmest. Maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest rahastatakse ehitust 600 000 euroga.

Toimsb üleujutuse projekti maastikuosa viimane töökoosolek. Tööd on komisjoni poolt vastu võetud.

Keila & Viimsi IT valdkonna kogemuste vahetamine: Viimsi Artium, Viimsi raamatukogu.

Väärikate Ülikoolis kõneles Keila abilinnapea Inge Angerjas – Keila linna avaliku ruumi kujundaja – loenguga “Keila keskkond muutuvas kliimas”. Üllatus oli ka ukse taga … muusikakooli saksofonistid tervitasid ühe etteastega.

Riigikantselei juures tegutsev punamonumentide töörühm tunnistas Keila  Keskpargis asuvad kaks hauatähist neutraalseteks ja need võivad praegusel kujul alles jääda..

Raido Nottoni multiSportlaste esimese lume trenn oli Keila Terviseradadel. Lund on vähe, aga kui jōud taga saab ka murul suusatada.

Keila Korvpallikool kaotasPargimaja saalis  Saku II liigas Haapsalule 69:104.

Keila KK esindusmeeskond kaotas PAF liiga mängus võõrsil BK Ventspilsile 93:86.

Toimus Tammiku tee 4 detailplaneeringu avalik arutelu.

Keila Kooli hoolekogu uue koosseisu esimene koosolek.

Keila Kooli 9g klass oli õppekäigul Riigikogus, neid võttis vastu Riigikogu liige Timo Suslov.

Neljapäev, 24.november:

Keila Linnavalitsuse 63.istung 23.novembril 2022.

Linnavalitsus nimetas 24. novembrist 2022 linnavalitsuse struktuuriüksuse raamatupidamisteenistuse koosseisus pearaamatupidaja töökoha ning  juristi töökoht ümber ametikohaks.

Linnavalitsus seadis sundvalduse Elektrilevi OÜ kasuks Pargi tn 4a kinnisasja osale maakaabelliini omamiseks, majandamiseks, remontimiseks, asendamiseks, hooldamiseks, korrashoiuks, kasutusse andmiseks ja muul viisil kasutamiseks elektrivõrgu toimimise tagamise eesmärgil.

Keila Linnavalitsuse majandus-, ehitus- ja keskkonnateenistus võtab oma valdusse ja raamatupidamisteenistus linnavarana arvele maa maksustamishinnaga hoonestamata kinnistud Tammiku tee, Kooli tänav, Geoloogide tänav, Barsbütteli tänav, Oksa tänav, Tammiku tee ning Pae tn 15.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Uus-Paldiski tee 5 kinnistule postitatud ärihoonele. Kinnistu omanik Warmetec OÜ.

Linnavalitsus maksis erandkorras sotsiaaltoetust linnaeelarvelistest vahenditest 400 euro ulatuses.

Linnavalitsus kuulas ja kooskõlastas  lasteaia alusharidusteenuse osutamiseks kinnisasja üürimise hinnaküsimise informatsiooni.  Linnavalitsus ootab hiljemalt 12.detsembriks huvitatud isikutelt pakkumisi pakkumusi Keila linnas lasteaia alusharidusteenuse osutamiseks sobivate ruumide ning nende juurde kuuluva maa-ala üürileandmiseks vastavalt valdkonna spetsialistide poolt koostatud  7 rühmale sobivale ruumiprogrammile.

Täna toimus linnavalitsuses esimene ehituse töökoosolek. Vana lauluväljaku lammutamisega alustatakse detsembri esimeses pooles.

Selgus, et 12.-13.novembril osales Kätlin Peet Keila Kooli 9.a klassist õpilastele mõeldud Vikipeedia artiklikirjutamise võistlusel Pelgulinna Gümnaasiumi võistkonnas ja võitis 3. koha.

Ilmus Äripäeva TOP 100: Eesti edukate ettevõtete pingerivis on Keilas asuvatest ettevõtetest kõrgeimal, 13.kohal Glamox AS, olles Harjumaal II kohal. Käibe TOPi 55.koht Harju Elekter ja 79.koht Prysmian Group Baltics AS. Käive kasvu I koht Ensto Building Systems OÜ ja 88.koht Valdek AS. Maksueelse kasumi TOPi 41.koht Glamox AS. Rentaabluse TOPi 89.koht Glamox.

Keila hariduse 331.aastapäev pidulikud aktused Keila Koolis Pargi tn majas.

Toimus eesti kirjanduse olümpiaadi veebipõhine eelvoor 9.-12. klassi õpilastele. Keila Koolist osalea kaks võistkonda.

Reede, 25.november:

Keila Lehes: esikaanel aiandus- ja mesindusseltsi juubelist. Uudistes Keila 2023.aasta kalendrist, HOLMERi autasudest, sõjahaudadest, Ermo Soobikust “Lae end ” projektis, talveks valmisolekust. Kolmas külg on täidetud jõulukuu sündmuste kalendriga. Palamets pajatab keskaja katkudest. Tegija on Are Eller.

Keila hariduse 331.aastapäeva pidulikud aktused Keila Koolis. Kõnelesid direktor Martin Öövel, linnapea Enno Fels ja õpilasomavalitsuse president Kriselda Kisel.  Gümnaasiumiosa aktusel osales ka SA Eesti Rahvuskultuuri Fondi Heino Kaljuste fondi nõukogu liige, dirigent Ene Kangron, et anda õpetaja Kadi Härmale üle fondi muusikaõpetaja stipendiumi tunnistus. Aktusel tunnustati teenekaid õpetajaid, kooli teenetemärgi pälvis 30 aastat koolis töötanud õpetaja Tiina Murdla. Hurmi Väljamäel on täitunud 35 ja Jaanus Väljamäe 40 aastat tööd Keila Koolis. Esinesid Keila Kooli lastekoor kadi Härma juhatusel ja ansambel Kõbi. Tavapäraselt kingivad õpilased sellel tähtpäeval koolile raamatuid, nii ka täna. PILDID

Muusikakoolis oli õhtul õpilaste kontsert.

Harju Maakonnaraamatukogus oma töötajatele jõulukaartide valmistamise töötuba. Juhendas Anne Kabel.

Ilmar Puskar kutsus eakaid õhtul, edaspidi ka järgmistel reedetel, Keskparki, et teha üheskoos tervistav käimisring.

PAF liigas kohtub Keila KK võõrsil BK Liepajaga.

Keila Õllesaal / SNCO Pruul üritus Eimel Kaljulaid LIVE.

Harju Elekter: Enam kui kaks kuud kestnud Lean spetsialistide intensiivne arenguprogramm sai piduliku lõpu! Ettevõte tunneb suurt uhkust Harju Elektri Lean spetsialistide üle, kes on tänaseks uhke “pronks”-sertifikaadi omanikud. Jätkame uute teadmiste ja töötuhinaga protsesside parendamist meie tootmisüksustes.

Äripäev: Moodulmajade tootja Harmet paneb Valgevene piiri lähedal asuvas Ukraina linnas püsti lasteaia. “Kui kõrval hakkavad pommid lendama, siis me ei saa tööd lõpuni teha,” rääkis ettevõtte juht.

Täna käisid Sipsiku majas külas Kadrisandid Vikerkaare Arabella rühmast. Kõik rühmad, kes soovisid, võisid vahvast õueüritusest osa saada. Väikesed Kadrid laulsid meile, tantsisid, esitasid mõistatusi ja soovisid häid soove. Pärast tantsu ja tralli Istusime koos teelauas ja nosisime rõngikuid. Oleme Arabella rühma KADRISANTIDELE väga tänulikud, et nad just meie juurde tee leidsid.

Riigi Tugiteenuste Keskus otsustas Muuta Keila Linnavalitsuse projekti “Keila Lauluväljaku kaasajastamine” 22.09.2022. a taotluse rahuldamise otsust suurendades  toetust seni otsustatu 600 000 euro 737 464 euroni.

Laupäev, 26.november:

Jõuluaja juhatas sisse Andresepäeva laat Harjumaa Muuseumis. PILDID

Tervisekeskuses toimus nädlavahetusel võimlemisklubi Graatsia korraldusel võistlus „Autumn Grace 2022“. Kohal on noored võistlejad Eestist, Lätist, Leedust ja Ukrainast.

Harju Maakonnaraamatukogu ootas lapsi koos vanematega raamatukogu jutuhommikule, mis seekord on pühendatud Astrid Lindgrenile, sest 14. novembril tähistati tema 115-ndat sünniaastapäeva. Aare Lepiksaar luges ette Astrid Lindgreni raamatut “Vaata, Madlike, lund sajab!” Lisaks meisterdati lumiseid kaunistusi.

Avatud uste päev Keila päästekomandos. Räägitakse tule- ja veeohutusest ning elanikkonnakaitsest ja kriisideks valmistumisest. Anname nõu ja vastatakse küsimustele. Sisukas päev on mõeldud kogu perele! PILDID

Pühapäev, 27.november:

I advent Keila linnas.

kell 11.00-16.00 ADVENDILAAT kultuurikeskuse ees. PILDID

Keila Kultuurikeskuses:

kell 10.00-15.00 I korrusel rohelises toas jõulukaartide meisterdamise töötuba (juhendavad kodutütred)

kell 12.00 Lasteteater Sõber etendus “Karukoopa lood”

kell 13.00-15.00 tuleb külla jõuluvana Albert

Avatud on jõuluvana postkast.

kell13.00-15.00 KOHVIK II korrusel

I korruse fuajees kunstiring “Sirlett” jõululoterii

kell 16.00 JÕULURAHU VÄLJAKUULUTAMINE KUUSEPARGIS PILDID

Jõulurahu kuulutasid välja Keila linnapea hr Enno Fels ja EELK Keila Miikaeli koguduse õpetaja Matthias Burghardt

*Esines: Bel Canto Lastelaulustuudio (juhendaja Kaie Külasepp) ja Tuletrupp Flaamos

*Keila Miikaeli kiriku esisel platsil on silmailuks ja jõulusoojuse loomiseks süüdatud tuletünnid ning läidetud küünlameri Laternamatkadelt.

Inimestel olid kaasa võetud küünlad jõulutule kojuviimiseks!

Täna, I advendil, kogunes Vikerkaare lasteaia personal, et maha pidada üks lõbus fotojaht. Personal jagati viieks meeskonnaks ning seejärel suunduti Keila linna vahele erinevaid meeleolukaid ülesandeid lahendama, jäädvustades neid piltidena. Ülesannete hulka kuulus näiteks: „Kujutage ette, et olete spordiajakirja kaanel“, „Kohalik moeshow“, „Olete kalal ja olete saanud eriti erilise ja suure saagi“ ja palju teisi loovaid ülesandeid. Fotojahile järgnes hubane koosviibimine lasteaia saalis suupistete ja sooja joogiga ning fotojahil jäädvustatud piltide vaatamisega.  Üritus oli väga meeleolukas ning väga lahe vaheldus pühapäeva veetmiseks kolleegide seltsis!

Eelmisel nädalal käisid Keila Korvpallikooli U15 poisid II Balti liiga etapil Siguldas ja tulid tagasi 4 võidu ning ühe kaotusega. Esimeses mängus Siguldaga saime hoo päris hästi sisse ja panime ennast kohe maksma. Aktiivsus kaitses ja kõrge protsendiga lähivisked viisid meid kindlalt võidule 87:32 (Marten Midri 22p, 17reb; Rasmus Lepp 20p; Oliver Kruus 17p, Henry Helilaid 12p). Teises mängus Juglaga võistsime esimese poolaja 11:46 ja sellega oli mäng võidetud 75:32  (Marten Midri 30p, 10reb; Mihkel Kivaste 13p; Kaur Kell 12p). Kolmas mäng tugeva Glubene vastu oli päris mängu lõpuni pingeline. Vastane ei andnud meile kordagi hingamisruumi. Olime lõpus kindlamad ja võitsime mängu 67:52 (Mihkel Kivaste 26p; Marten Midri 21p, 10reb, Oliver Kruus 13p, 11reb). Neljas mäng oli Kekava vastu. Eelmisel etapil kaotasime neile seitsme punktiga. Sellel korral olime vaimselt paremini valmistunud ja pinget jätkus viimase minutini. Just agressiivsus rünnakul tõi meile läbi viimase sekundite vabavisete võidu 69:66 (Oliver Kruus 28p, 20reb; Henry Helilaid 16p, Marten Midri 15p, 8reb). Selle mänguga kinkisime Kekavale Balti liiga esimese kaotuse. Viimane mäng Viimsi vastu ebaõnnestus meil täielikult. Vastaste täpsed visked kaugelt ja meie suutmatus kergeid korve realiseerida muutis mängu võitmise väga raskeks. Kuigi sundisime vastaseid 32 pallikaotust tegema, siis nende eksimust meie oma punktideks muuta ei suutnud. Kaotasime mängu 49:52 (Oliver Kruus 15p, 8reb; Mihkel Kivaste 13p; Henry Helilaid 9p; Marten Midri 7p, 17reb).

Fotokonkursi „Keila parimad paigad“ võitjad on selgunud. VAATA ÜLE
Auhinnaraamatud kirjastuselt Pegasus ootavad võitjaid linnavalitsuse infoletis (avatud E, K,N 8.00 – 16.30, T 8.00 – 18.30 ning R 8.00 – 14.00).

Hääletada võisid kõik  märkides oma lemmikkoht Keilas ❤. niisama ilus foto👍.

I koht pöidlana (174)  ja II koht südamega (23) – Gerrit Sepp: Keskpark, see on kindlasti lemmikpaik paljudele .

I koht südamega Alari Tammsalu  Udune Keskpark (24) ja III koht pöidlaga Alari Tammsalu Kell jaama platsil  (95)

II koht pöidlaga Varmo Lindepuu Rong Keila jaama öös  (105)

III koht südamega Aimar Loeg Terviserajad 23

Eelmine Lauluväljaku ala ehitus algab detsembris

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content