Lauluväljaku ala ehitus algab detsembris

23.novembril allkirjastasid Keila linnapea Enno Fels ja OÜ RTS Infra Eesti juhatuse liige Rein-Erik Kaar alla  Keila lauluväljaku ja selle lähiümbruse välisruumi rajamise ehituse töövõtulepingu. Täna toimus linnavalitsuses esimene ehituse töökoosolek. Vana lauluväljaku lammutamisega alustatakse detsembri esimeses pooles. Valmimisaeg on 2024. aasta kevad.

Keila lauluväljaku ideekavandi autor ja projekteerija on molumba osaühing. Projektis on terviklikuks lahenduseks kombineeritud vett läbilaskvad pinnad, rohekatused hoonetel, sademevee kogumine ja suunamine ringlusesse tarbeveena (lauluväljaku tualettides, kastmiseks) ning mitmekesine haljastus: erinevad rohustud, sealhulgas valge ristiku alad ja 1-2 korda aastas niidetavad niidualad ning niiskeid tingimusi taluvate taimedega sademevee immutamise ala ehk vihmapeenar. Lisaks on Keila uuel lauluväljakul plaanis kasutada ka muid säästlikke lahendusi. Tähelepanu pööratakse teavitusele ja haridusele: lauluväljakule on kavandatud infostendid, väliõppeklass, „linnalapse sahver“ (marjataimede, viljapuude ja söödavate taimede kasvatamiseks/tutvustamiseks) ning erinevaid lõhna-, ravim- ja ilutaimi sisaldav „meelteaed“. Lauluväljak saab olema mitmekülgsete kasutusvõimalustega, sinna on muuhulgas planeeritud skatepark, laste mänguväljak ja talvel ka liuväli.

Ehitab OÜ RTS Infra Eesti, projektijuhtimist ja omaniku järelvalvet teostab Ehitusagentuur OÜ.

Uue lauluväljaku ehituse lepinguline maksumus on 5,42 miljonit eurot.  Ehitustegevust rahastatakse lisaks Keila linna eelarvest Euroopa Majanduspiirkonna Finantsmehhanismi 2014−2021 programmi “Kliimamuutuste leevendamine ja nendega kohanemine” taotlusvoorust „Kliimamuutuste leevendamise ja mõjuga kohanemise tegevused“ ja maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest. Projektile Looduslähedased lahendused Keila lauluväljakul eraldati 606 830 euro suurune toetus SA KIKi vahendusel toetust Euroopa Majanduspiirkonna meetmest. Maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest rahastatakse ehitust 737 464 euroga.

Eelmine Linnavalitsus otsib ruume lasteaiale

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content