46.nädal 2022

Esmaspäev, 14.noveber:

Harjumaa Omavalitsuste Liit andis teada, et Harjumaa aasta tegijaid 2022 on selgunud. 2022. aastal laekus Harjumaa aasta tegija konkursile 11 kategoorias 97 ettepanekut. Enim nominente esitati Kuusalu ja Rae vallast. Traditsiooniliselt oli kõige rohkem sädeinimese kandidaate, seekord 21. Konkursi korraldajate ühise otsusena tunnistati:  aasta sädeinimeseks Bärbel Salumäe (Rae vald), aasta vabaühenduseks Rae Valla Alevike- ja Külavanemate Selts (Rae vald), aasta panustajaks Urmas Leeman (Rae vald), parimaks Leader koostööprojektiks Isamaaline piknikupäev Viimsis/“Aktiivne ja sidus Viimsi kogukond“, koostöös Viimsi Ettevõtlike Daamide Assotsiatsioon, Naiskodukaitse, MTÜ Hoolimine, Viimsi Vallavalitsus, Eesti Sõjamuuseum (Viimsi vald), parimaks Leader elukeskkonna projektiks Kogukondlik ujuvsaun Klooga Kosk, MTÜ Restuudio (Lääne-Harju vald), parimaks Leader ettevõtlusprojektiks Lilleoru Keskuse arendamine, MTÜ Lilleoru (Rae vald), LEADER-liikumise pikaaegse edendamise eest tunnustati Põhja-Harju Koostöökogu juhatuse liiget Arno Kannike`st (Jõelähtme vald), aasta tegu on Paldiski LNG Terminal, eestvedajad Heiti ja Marti Hääl (Lääne-Harju vald), aasta külaks Leesi küla (Kuusalu vald). Harjumaa Turvalisuse nõukogu poolt tunnistati:  parimaks siseturvalisusse panustavaks organisatsiooniks Riigikaitse Rügement MTÜ. Harjumaa Tervisenõukogu poolt tunnistati: Harjumaa tervisetegijaks Anli Aja (Viimsi vald), Harjumaa terviseteoks Ülemiste linnaku väljas töötamise ala, kõnnikoosolekurada ja terviseteemaline välinäitus. (Tallinn) . Tunnustused antakse üle ka Harjumaa Omavalitsuste Liidu poolt korraldatud “Eesti kaunis kodu” konkursi võitjatele Maarika ja Margus Varres (Raasiku vald), Terje Liivas ja Madis Lepik (Kiili vald), Ülle Kosk ja Matti Immonen (Viimsi vald). Pidulik tunnustuste üleandmine toimub 22.novembril 2022 vastavatud Viimsi Artiumis.

Linnavalitsuse saalis toimus linna allasutuste juhtide koosolek. Peamised teemad olid 2023.aasta eelarve ja kokkuhoiuvõimalused. Enim loodetakse kokku hoida elektri ja soojusenergia arvelt.

Vikerkaare lastaia Looduse sõbrad töögrupi ettepanekul ja eestvedamisel algas orava välimust ja eluviisi tutvustav nädal: 14.11 saab õuesõppeklassis tutvuda informatiivse väljapanekuga. 15.11 toimus mõlemas majas ORAVA PÄEV. 16.11 esitasid õpetajad muusikakambris sõimerühma lastele nukunäidendi “Orava toimekas päev”. Sama päeva lõuna ajal toimusid Vikerkaare majas jõuluteemalised infominutid. 17.11 toimus koostöös Lugemispesa töögrupiga puhketoas ettelugemise hommik, kus loeti Claire Bertholeti raamatut “Oravake Riho metsatukast” ja samal ajal nägi interaktiivselt tahvlilt illustratsioone. Rühmades seati üles orava-teemalised kunstitööde näitused. 18.11 loeti teema kinnistamiseks luuletusi. Vaata kajastus Vikerkaare FB lehel.

Keila Kooli 11.klassi valikainete liikumismooduli sportmängude kursusel oli esmaspäeval (14.11.22) korvpallitundi juhendamas Keila esindusvõistkonna mängujuht Marcis Vitols.  Tehnikaharjutused, põnevad võistlused ja viskeharjutused – poolteist tundi ingliskeelset kursust oli põnev ja arendav nii õpilastele kui õpetajale. Liikumismoodul koosneb neljast 35-tunnisest kursusest. 11. klassi esimesel poolaastal on sportmängude ja jõu arendamise kursused ning teisel poolaastal vastupidavuse, rakendusliku ujumise ning rühmatreeningute ja tantsulise liikumise kursused. Nii saavad moodulis osalevad õpilased  koos kehalise kasvatusega kolm paaristundi liikumist nädalas.  Liikumine on õpilaste hulgas  populaarne. Kokku osaleb tundides 22 õpilast. Liikumismoodul on ka hea võimalus kaasata õppeprotsessi Keila linna spordiklubisid. Kursust juhendab Jaanus Väljamäe.

Auhinnasadu Pargimajas! Keila Koolis alustas sel sügisel ajakirja “Hea Laps” klubi ja seetõttu hoiame hoolega nüüd silma peal ka ajakirja loomevõistlustel. Rõõm on tõdeda, et võistlustest osalemisest võtavad indu ka meie tublid klassiõpetajad ning üliägedad tööd valmivad lausa klasside kaupa. Septembrikuu  Minecrafti joonistusvõistluse pilte kogunes raamatukogusse üle 60 joonistuse ning töid saadeti ka iseseisvalt..  Novembrikuu ajakirja sirvides oligi meil rõõmu palju – parimate tööde galeriis olid meie kooli Elisabethi, Rasmuse, Hugo, Eliise ja Teklan Andersi joonistused.  Auhinna loosiõnn naeratas Lenna Miiale, kes sai endale auhinnaks Minecrafti raamatu. Auhindu jõudis meie kooli veel – nimelt on meie  klubilised ka tublid ajakirja ristsõnade lahendajad. Toredad juturaamatud said loosi tahtel preemiaks Luisa ja Uku!

Kirjanik Ketlin Priilinn tutvustas Harju Maakonnaraamatukogus oma uut raamatut „Kerstini ketsid“.

Põhjakaare tänaval põles õhtul kella 19 ajal sinna pargitud väikebuss. VIDEO

Algas fotokonkurss „Keila parimad paigad“, kuhu ootame keilakate pilte oma lemmikkohtadest. Vaata üle enda Keilast tehtud pildid või pildista nädala jooksul oma lemmikpaigad üles ja saada kuni 5 pilti aadressile foto@keila.ee . Pilte ootame kuni 22 novembrini. Fotod avaldame saatja nime lisades suhtlusvõrgustiku Facebook Keila linna leheküljel. Enim meeldimisi saanud fotode tegijatele paneb kirjastus Pegasus auhindadena välja viimase aasta jooksul laineid löönud krimkasid ja põnevikke. Saada teele pildid sinu jaoks kõige olulisematest/ilusamatest/vajalikematest/lemmik paikadest Keilas ja selgitame üheskoos välja, millised kohad ja maamärgid lähevad inimestele meie linnas enim korda. Idee käis välja kirjanik Tiina Laanem.

Teisipäev, 15.november:

RaamatukoguÖÖ: Harju Maakonnaraamatukogusse tuli külla jutuvestja, muusik ja antropoloog Polina Tšerkassova. RaamatukoguÖÖ on raamatukogudeaasta poolt ellu kutsutud üritus, kus 15.-18. novembrini toimuvad üritused videvikutunnil üle Eesti erinevates raamatukogudes. Tegu on pereüritusega, kuhu on oodatud nii lapsed kui täiskasvanud

Käesoleva nädala jooksul on Vikerkaare lasteaias Orava nädal ning vahvaid, õpetlikke ja mängulisi tegevusi jagub igasse päeva. Täna, 15.11 kutsus meie lasteaia Looduse sõbrad töögrupp kõiki 3 – 7 -aastaste laste rühmi õuesõppeklassi osalema loodusõppeprogrammis: ORAVA HOMMIK. Õues ootas lapsi Orav, kes oli väga õnnetu – tema usinalt kogutud talvevarud olid kuskile kadunud. Loomulikult olid lapsed valmis Oravat aitama ning üheskoos asuti otsima kadunud pähkleid, seeni ja käbisid. Orava head sõbrad Karu, Jänes ja Siil olid enne lapsi leidnud orava kadunud talvevarud ning enne, kui nad need lastele Oravale viimiseks andsid, tuli kohapeal lahendada mõni ülesanne või mängida temaatilisi liikumismänge. Näiteks Jänes palus abi sahvrisse varutud asjade sorteerimisel. Siili juures sai aga kinnistada, millised loomad võivad oravale ohtlikud olla. Karuga koos mängiti vahvat käbide otsimise mängu. Lapsed olid rõõmsad ning ürituse lõpetuseks löödi koos metsloomadeks maskeerunud täiskasvanutega tantsugi. Orav tänas rühmi väikese õppeplakatiga ja osavaid lapsi seenekujuliste küpsistega. Lasteaed tänab õppepäeva läbiviimise eest töögrupi liikmeid, erialaõpetajaid ja osalejaid.

“Hommikuhämarus” Keila Kooli Pargimajas. Põhjamaade kirjanduse nädal 2022 kutsus sel aastal kõiki lugema teemal “Põhjala loodus”.  Tänavu on lastele etteloetavaks raamatuks “Kui kohtad karu”.  Suure hulga sooja huumoriga vürtsitatud pildiraamat arutleb küsimuse üle, et mis siis ikkagi saab kui sa kohtad karu. Inimese ja karu kohtumine on kujutatud mängulise tõsidusega ja lugu balansseerib pidevalt faktide ja meelelahutuse vahel. Imepäraste piltidega raamatut said Pargimaja õpilased vaadata-kuulata oma klassides nii eile kui ka täna. Raamatukogus said raamatust ja põhjamaadest  kuulata 1.e klassi lapsed ja õpetaja.  Imetlesime pilte Põhjala loodusest ning arutlesime, kas karuga kohtumine on võimalik ka Eestimaal. Kas ja milliseid raamatust kuuldud-nähtud nippidest ka päriselus kasutada saab, tuli samuti arutlusele.  Lapsed saavad raamatut kunstinädala raames vaadata veel vana maja esimesel korrusel nö raamatupildi näitusena. Trükitud kujul seda raamatut eestikeelsena kahjuks ei ole.

Keila Kultuurikeskuses oli hommikul Vaba Lava lasteetendus “Muinasjutumöll” ja õhtul ana Baskini Teater etendusega AABITSA KUKK. (Autor Andrus Kivirähk, lavastaja Andrus Vaarik, kunstnik Hanna Allsaar, Mauno rollis Lauri Liiv).

Keilas oli SYNLABi proovivõtubuss meestele suunatud aktsiooni „Pikem sõpruse nimel“ raames.

Kolmapäev, 16.november:

Sotsiaalkeskuse saalis esines väsimatu Voldemar Kuslap.

Keila Kooli õpilased Jorgen Tiido (2.a) ja Kristofer Vent (3.a) osalesid eile edukalt Tallinna Südalinna koolis toimunud “Mathable” võistlusmängus. Matemaatiline võistlusmäng “Mathable” on „Scrabble´i” sarnane mäng, mis põhineb matemaatiliste tehete koostamisel ja arvutamisel. Mäng arendab peastarvutamise ja ka võrrandi lahendamise oskust, tugevdab õpilase loogikat, treenib tähelepanu ja aitab luua matemaatiliste tehete seoseid. 2.-3.klasside vanusegrupis osales kokku 32 õpilast. Mängus oli 4 vooru ning tulemused  järgmised: Jorgen Tiido – 1.koht, Kristofer Vent – 5.-8. koht. Juhendaja õpetaja Jana Uibo.

8-9 klassi Keila Kooli  korvpallipoisid võitsid Sakus  Harjumaa koolidevahelistel MV hõbeda, andis teada õpetaja Tauno Hausenberg. Finaali võitis Saku viimase sekundi viskega. Keila kooli esindasid: Henri Aimre 9f, Robert Pärnoja 9f, Enrico Peterson 9f, Markus Robin Avarsalu 9f, Roger Aug 9c, Oliver Kruus 8d, Sander Robin Lille 9a, Jaagup Puusepp 9a, Tom Oskar Arro 9d,  Georg Marten Kokser 8d.

Keila Lasteaed Vikerkaare Orava nädala raames etendasid õpetajad 16.11 sõimelastele muusikakambris käpiknukunäidendi “Orava toimekas päev”. Etendus rääkis toimekast oravast, kellel oli kogu aeg väga kiire. Kuna peategelane soovis omale usinalt talvevarusid koguda, siis polnud tal aega teiste metsaasukatega mängima minna. Ühel hetkel läks aga tammetõruämber ümber ning orav oli väga kurb. Abivalmis sõbrad aga aitasid tal tõrud taas kokku koguda ning kõik lõppes lõbusa ühismänguga. Südamlik näidend kinnistas laste eelnevaid ja andis uusi teadmisi oravast ning tõstis esile sellised olulised väärtused nagu sõprus ja üksteisest hoolimine. Rühmi ehk publikut tänati väikese õppeplakatiga ja tublisid lapsi seenekujuliste küpsistega. Tänusõnad nii vahvatele esinejatele kui kuulajatele.

Neljapäev, 17.november:

Keila Linnavalitsuse 62.istung 17.novembril 2022

Linnavalitsus kinnitas Harjumaa Muuseumi arengukava 2023-2027. Arengukava eelnõu avalikustati  Keila linna veebilehel, linnavalitsuse kantseleis ja Harjumaa Muuseumi kodulehel 28.10.2022- 14.11.2022. Muudatusettepanekute esitamise tähtaeg oli 14.11.2022 ning arengukava eelnõu avalik arutelu toimus 15. novembril 2022 kell 17.30 Keila linnavalitsuse saalis. Muudatusettepanekuid ei laekunud.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse Keila linna üldplaneeringu vastuvõtmise, keskkonnamõju strateegilise hindamise nõuetele vastavaks tunnistamise ja üldplaneeringu avalikule väljapanekule suunamise eelnõu.

Linnavolikogu menetlusse läks ka, Jõe tn 57b ja 57c kinnistute ning lähiala detailplaneeringu vastuvõtmise ning avalikustamise eelnõu. Detailplaneeringuga määratakse ehitusõigus nelja 2-korruselise elamu ja üheksateistkümne 2-korruselise ridaelamu postitamiseks (kokku 86 uut elamuühikut), haljastuse ja heakorrastuse põhimõtted, juurdepääsuteede ja hoonete ning rajatiste toimimiseks vajalike tehnovõrkude ja -rajatiste võimalikud asukohad ning servituutide vajadus. Detailplaneering on lähiaastate ehitustegevuse aluseks. Detailplaneeringuga planeeritava maa-ala suurus on ca 6 ha.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa sademevee kanalisatsioonitorustiku ehitamiseks Luha tänav kinnistul Luha tänav 2a kinnistu liitumiseks ühissademevee tänavatorustikuga.

Linnavalitsus kooskõlastas OÜ Keila Tervisekeskus poolt  esitatud taotluses puuraugu asukoha Keila linnas Ehitajate tee 13 kinnistul. Jutuks olev veevõtu puurkaev on vajalik Keila Terviseradadele rajatava veevõtutiigi täitmiseks veega.

Linnavalitsus vaatas avalikustamisele suunamiseks üle ühissõidukipeatuste nimede määramise ja muutmise eelnõu. On ettepanek järgmisteks muudatusteks (senine ja tulevane peatuse nimi) Sinilille –  Kullerkupu; Keskväljak – Keskpargi;  Kultuurikeskus/Keskväljak – Kultuurikeskuse;  Staadioni/Keila haigla – Keila haigla; SOS Lasteküla – Ülase;  Tervisekeskus/Harju KEK – Tervisekeskuse,  Vaikne  – Kruusa. Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus on palunud kohalikel omavalitsustel ühissõidukipeatuste nimed üle vaadata, vajadusel täpsustada peatuse nimesid, asukohta ning vajadusel määrata uued peatuste nimed, mis vastavad tegelikule olukorrale.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa ehitise ümberehitamiseks Jaama tn 1 kinnistul. Projekt käsitleb elektrienergiat tootvate päikesepaneelide paigaldamist kaupluse Jaama katusele ja ühendamist elektrivõrguga hõlmates päikeseelektrijaama madalpinge ning sidevõrgu lahenduse projekteerimist alates liitumiskilbist ja toitekaablist kuni päikesepaneelide ühendamiseni ning maanduspaigaldist. Kavandatava tegevuse eesmärk on projekteerida 30 kW päikeseelektrijaam Jaama poe 1, Keila, Harju maakond ning ühendada elektrijaam läbi liitumispunkti Elektrilevi OÜ elektrivõrku. Päikeseelektrijaama toodetud energiat kasutatakse hoone teenindamiseks, omatarbest üle jääv energia müüakse elektrivõrku.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse eelnõu Keila linna 2022.aasta eelarve II lisaeelarvega, mille kogumaht on -666 247 eurot. Maksutulu suurendatakse 299 100 euro võrra seoses füüsilise isiku tulumaksu parema laekumisega võrreldes põhieelarvega. Nimetatud summa suunatakse kassajääki. Kaupade ja teenuste müügitulu suurendatakse 18 940 eurot. Vastavalt mittesihtotstarbeliste toetuste tegelikule eraldamisele suurendatakse toetusfondi tulusid 109 513 euro võrra, see jaguneb riiklikuks toimetulekutoetuseks ning asendus- ja järelhooldusteenuse kuludeks. Miinuse tekitab eelarvele lauluväljaku ehituseks planeeritud 1,6 miljoni euro suuruse kulutuse lükkumine 2023.aastasse.

Linnavalitsus saatis linnavolikogusse II lugemisele Keila linna 2023.aasta eelarve eelnõu, mille osa on ka Keila linna 2023. aasta eelarvest makstavate toetuste määrad, kohustuste võtmisele esitatavad nõuded. Linnavalitsus kohustatakse moodustama eelarve reservfondi kuni 1% suuruses mahus eelarveaasta omatuludest, mida linnavalitsus võib kasutada ettenägematute väljaminekute tegemiseks. Linnavalitsusel on lubatakse võtta eelarveaasta kestel rahavoogude juhtimise eesmärgil kassalaenu kuni 1 400 000 eurot. Kassalaen tuleb tagastada eelarveaasta jooksul. Eelarves kavandatud põhitegevuste tulud on planeeritud 22 565 677 eurot.

Toetuste ettepanekus on : sünnitoetus – 500 eurot lapse kohta;  esmakordselt kooli mineva lapse toetus – 150 eurot lapse kohta; suure pere toetus – 50 eurot lapse kohta aastas; juubelitoetus – 50 eurot juubilari kohta; eestkostel oleva lapse toetus – 50 eurot lapse kohta kuus; erivajadusega lapse transpordi toetus – kuni 160 eurot igas kuus, millal toimub õppetöö, (isikliku sõiduauto kasutamise korral 0,2 eurot kilomeetri kohta); hooldajatoetus puudega lapse hooldajale – 70 eurot lapse kohta kuus; hooldajatoetus täisealise isiku hooldajale – 70 eurot hooldatava kohta kuus; matusetoetus – 240 eurot lahkunu kohta; lastega pere toetus – kuni 150 eurot lapse kohta aastas; koolieelse lasteasutuse osalustasu toetus – kuni 70 eurot lapse kohta kuus; ravimitoetus – kuni 50 eurot kvartalis; laste huviringi- ja laagritoetus – kuni 200 eurot lapse kohta aastas; muudel põhjendatud juhtudel eraldatav sotsiaaltoetus – kuni 400 eurot aastas; koolieelse eralasteasutuse ja koolieelse eralapsehoiuteenuse toetuse piirmäär – kuni 470 eurot ühe lapse kohta kuus.

Linnavalitsus otsustas valida Aktsiaselts Keila Vesi nõukogu liikmeteks alates 10. novembrist 2022 nõukogu liikmeks Tarmo Tamkivi ja Jaan Murdla. Nõukogusse kuuluvad veel Erki Fels, Toivo Lumiste, Margus Välja ja Katri Reimann.

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 1. detsembrist 2022 Triibuliine OÜ teenusel viibiva Keila linna laste lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Linnavalitsus kehtestas Keila Sotsiaalkeskuse tasuliste teenuste hinnad. Sotsiaalkeskuse kliendile on toitlustamisel supi hind 2 ja prae hind 3.50 eurot, sotsiaaltöötaja/tegevusjuhendaja teenus juhtumipõhiselt teise omavalitsuse elanikule 12 eurot tund, koduteenus 6.50 tund (soodushind 3 eurot), pesupesemise teenus 5 eurot (sotsiaalteenuste klientidele 2.50), teise korruse pesumasina kasutamise hinnad on poole väiksemad.

Harjumaa Omavalitsuste Liit andis teada, et silmapaistvaid omavalitsustegelasi tunnustatakse HOLMERitega üheteistkümnendat korda ja üks nominent on Keila linnapea Enno Fels.  Harjumaa Omavalitsuste Liidu juhatus valis esitatud ettepanekute põhjal välja tunnustusauhindade HOLMER 2022. aasta nominendid. Laureaadid tehakse teatavaks 30.detsembril Estonia teatrimajas Harjumaa ballil. Tunnustusauhinna Suur HOLMER nominentideks on Enno Fels, Rein Heina ja Merle Pussak.  Tunnustusauhinna Väike HOLMER nominentideks on Kaupo Rätsepp, Hilleri Treisalt ja Mati Tartu. HOLMER on Harjumaa skulptor Aivar Simsoni pronksskulptuur. Tunnustusauhinna nime esimene pool tuleb Harjumaa Omavalitsuste Liidu lühendist HOL ja järgmised tähed sümboliseerivad teksti „Me Ehitame Riiki“. HOLMERite väljaandmise eesmärk on omavalitsustes ja omavalitsustega koostööd tegevate isikute märkamine. Üks suur HOLMER antakse omavalitsuse volikogu esimehele, linnapeale või vallavanemale. Kaks väikest HOLMERit antakse omavalitsuse volikogu liikmele, linna- ja vallavalitsuse töötajatele teenete eest omavalitsuses või koostöö arendamisel.

Toimus arvamusrännak: Harjumaa Muuseum kui kogukonnamuuseum. Mis on Harjumaa Muuseumi roll Keilas täna? Mis peaks muutuma, et muuseum muutuks kohalikele elanikele kutsuvamaks? Kellele peaks muuseum mõeldud olema? Millist kogukonnamuuseumi on Keilasse vaja ja kuidas me sinna üheskoos jõuame?

Harju Elekter on mainitud Eesti 101 kõige väärtuslikuma ettevõtte hulgas, kuid eriti rõõmustav on see, et jõudsime läbipaistvuse osas TOP5 hulka! TOP 101 Eesti väärtuslikumad ettevõtted on ühiskondlikult oluline algatust alates 2020. aastast, edetabel on koostatud Prudentia ja Nasdaqi poolt.

Sotsiaalkeskusesse kutsuti kokku koolitõrgetega laste vanemate tugigrupp. Tugigrupp on vastastikuse toetuse süsteem, kus sarnase probleemiga inimesed saavad kokku selleks, et saada ja jagada vastastikust abi, toetust ja kogemusi ning nende omavaheline suhe on rajatud vastastikusele austusele ja jagatud vastutusele. Tugigrupi eesmärk on luua lastevanematele hetkel puuduva tugivõrgustiku, kus kogemusi saab vahetada teiste sarnaste muredega inimestega. Grupinõustamine võimestab ja pakub emotsionaalset tuge erinevate probleemide lahendamisel. Koolitõrgetega laste vanemate tugigruppi on oodatud lapsevanemad, kes tunnevad, et tahaksid kogenud spetsialisti juhtimisel arutleda koos teiste vanematega oma lapse, tema käitumise ja toimetuleku teemadel. Võimalus kokku saada teiste lastevanematega, jagada kogemusi, saada infot ja uusi ideid. Kohtumistel räägime kuidas toetada last, kes keeldub kooli minemisest püsivalt, näitab vastumeelsust kooli suhtes, lahkub koolist enne tundide lõppu, käivad koolis tugeva surve all, kartusest petta vanemate ootuseid. Tugigrupis leiame lahendusi ka lapsevanema erakorralisele olukorrale ja leiame toimetuleku mehhanisme. Kuidas tulla toime igapäevase stabiilsuse tagamisega ja iseenda emotsionaalsusega. Tugigruppi juhib sotsiaaltöötaja, vaimse terevise nõustaja ja koolitaja Kairit Lindmäe.

Keila Väärikate ülikool tudeeris UUDISHIMUPÄEVAL TalTechi emeriitprofessori Väino Rajangu loengus “Räägime elektrist”.

Inglise teater andis Keila Koolis 2 etendust Charles Dickensi “A Christmas Carol”. Korraldas võõrkeelte õppetool.

Sotsiaalkeskus andis teada, et kogub PUHTAID konservikarpe 2.korruse koridoris olevasse kasti. Võib tuua ka küünla jääke (teine kast). Küsimuste korral helista 524 7284! Konservikarpidest toodetakse nn kaevikuküünlaid Ukrainasse saatmiseks. Samasse saab tuua Ukrainasse saatmiseks ka villaseid esemeid – kindaid – sokke.

Restoranis Jää esines duo La Luna. La Luna on professionaalne ja haruldane koosseis, mis esitab Ladina-Ameerika poplugusid, bossa novat ja jazzi. La Luna teeb paneb südame põksuma ja jala kaasa lööma! Duosse kuuluvad Ruber Veliz (laul ja cajon, Kuuba) ja Liina Fidelman (flööt, Eesti).

ENSTO Ensek tähistas Keilas tegutsemise 30.aastapäeva motivatsiooniüritusega tehases. Ettevõtte juubeli ja raamatukogude aasta puhul anti eesti keeles välja Ensto asutaja Ensio Miettineni 1995. aastal ilmunud raamat „Usaldus. Kapitalide kapital.”, mis peegeldab ettevõtte organisatsioonikultuuri ja väärtusi. Ensto alustas Eestis tegevust toodete maaletoomisest, siis nüüd paikneb Keilas kontserni üks suurimaid tehaseid, kus valmistatakse maailmatasemel silikooni- ja unikaalseid külmkahanevaid tooteid.

Reede, 18.november:

Keila Lehes: esikaanel kirjanik Ketlin Priilinn. Uudistes ENSTO Enseki tänasest sünnipäevast (palju õnne ja edu!), mälestuste kogumisest Harjumaa Muuseumis, Keila kinnisvarast, Eve Selisaare saoride näitusest, raamatutest koolidele, kepikõnnist eakatele, fotokonkursist, päikesepaneelide soetamise toetusest, tervisetalgutest Keilas ja Marcis Vitolsist koolitunnis. Keila Lehe Hiiumaa reisikiri jätkub Liina Härmi looga. Palamets pajatab keskaegsete tõbede ja nende ravitsemisega. Tegija on Viire Null.

Toimus Keila Kooli põhikooli astme Ukraina õpilaste väljasõit koos vanemate ja Oksana Koturhaga Ahhaa keskusesse. Loodemaja 9.klass osaleb integratsiooniprojektis/kodanikuhariduse programmis “Minu Riik”

Kultuurikeskuses oli doonoripäev.

Keila Õllesaal / SNCO Pruuli tuli külla DJ Tanel, kaasas helitehnika, mis kordades ületab õllesaali oma. Tanel keerutab 80-ndate ja 90-ndate “plaatidelt” parimaid palasid, sekka ka sinu soovilugusid, millega saab tantsu vihtuda kuni kella ….

Lõppema hakkav nädal on Harju Maakonnaraamatukogus olnud ürituste rohke. Põhjamaade kirjanduse nädala raames külastasid meie raamatukogu neljal hommikul Keila lasteaedade lapsed, kes said hommikuhämaruses tutvuda raamatuga “Kui sa kohtad karu!” (autorid Malin Kivelä, Linda Bondestam, Martin Glaz Serup).  Täiskasvanutele toimus õhtuhämaruses kohtumine kirjanik Ketlin Priilinnaga. RaamatukoguÖÖ raames oli võimalik kuulata imelist muinasjutuvestjat ja muusikut Polina Tšerkassovat.  Aitäh kõigile osalejatele! Uus Põhjamaade kirjanduse nädal ja RaamatukogudeÖÖ juba järgmisel aastal!

Laupäev, 19.november:

Keila Aiandus- ja Mesindusselts tähistab seltsi 65. sünnipäeva. Pidu toimub Aiandus- ja Mesindusseltsi II korruse saalis. Kavas on ühised meeleolukad tegevused ning lisaks pakume külalistele suupisteid ja pidupäevatorti.

Keila Tervisekeskuse suures saalis Partner Akro korraldatud akrobaatika võistlus.

Pühapäev, 20.november:

Pühapäeval kell 10:00-15:00 on Tervisekeskuse ujula tavakliendile suletud. Toimub Pardikeste ujumisvõistlus.

Keila Tervisekeskuse suures saalis U14 poiste korvpalli võistlused Keila KK vs KK Hito/BC Karjamaa.

Eelmine 45.nädal 2022

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content