42.nädal 2022

Lauluväljaku ehitushange. Ettelugemispäev. Jõeäärse planeerimine.

Esmaspäev, 17,oktoober:

Õhtune pagu tegi Keilas vähe kurja. Suurima kahjustuse sai valge sild Jõesaarel, kus langenud puu murdis silla käsipuu.

Terviseradadel on alustatud veevõtukoha rajamisega. Reaalprojekti jooniste järgi on peatöövõtu ette võtnud Nordpont OÜ. Ehitus peaks lõppema aasta lõpuks.

Keila Koolis algasid rebastenädala sündmused.

Waldorfkoolis Läte oli Karmen Püü loeng „Eurütmia“.

Miki lasteaias toimub 17.okt. koolitus teemal “ Kuidas hoida ennast ja teisi, enesejuhtimis- ja suhtlemistööriistad, mis vähendavad pinget ja kasvatavad rõõmu” . Lektor Jaanus Kangur.

Teisipäev, 18.oktoober:

Eesti Rahvusraamatukogus 18. oktoobril toimunud koolidevahelisel meediapädevuse võistlusel, kus osalesid õpilased 7.-9. klassidest, tuli 9.a klassi tüdrukutest koosnenud Keila Kooli esindus II kohale. Võistluse võitjaks tuli Tallinna Reaalkooli tiim ja kolmanda koha võttis Gustav Adolfi Gümnaasium. Neljanda koha pälvis Pärnu Ülejõe Põhikool. Žürii andis välja eriauhinna lauamängu „Häkkerite lahing“ Keila Kooli tiimile. Auhinna pani välja Lastekaitse Liit projekti Targalt internetis raames.

Ettelugemisenädal Pargimajas: Kolmapäev ja neljapäev tõid kaasa taas palju toredaid (taas)kohtumise hetki ning vahvaid lugemiselamusi. Teisipäeval lugesid meie õpilastele raamatuid Kaja Peetris, Julia Jones, Martin Öövel, Liina Paap, Marju Raadik-Kantsik, Silja Murel ja Kristel Kõrvits. Kolmapäeval aga kohtusid õpilastega Maris Mäger, Riine Rozin, Arvo Liivamägi, Gethe Kooli ja Heli Iisrael.

18. oktoobrist 2022 saab Harjumaa Omavalitsuste Liidu büroomaja galeriis ja saalis vaadata Keila koorijuhi ja muusikaõpetaja Ilona Laido akrüülmaalide näitust. Näitus on värviküllane ja atraktiivne ning inspireeritud Islandi loodusest ja inimestest.

Tervisekeskuses toimusid Ujumiskooli Sügisvõistlused 2022. Indrek Sei Ujumiskooli lapsed said täna teisipäeva õhtupoolikul taas Harjumaa nurkadest kokku ja ujusid Keila Tervisekeskuses võidu. Palju rekordeid, head närvikõdi, elu esimesi starte ja lõbusat sulberdamist– õppehooaja algus vingelt tähistatud ja uued ootused treeninguteks selged. Palju õnne Kõigile võitjatele ja edu noortele edasistel treeningutel.

Harjumaa Muuseum andis teada, et Leivanädalad on selja taga, kuid magus leivalõhn muuseumis püsib veel.  Sellel aastal tulid leivatarkust omandama 541 osalejat. 13 aasta jooksul on leivaprogrammist osa saanud 6367 huvilist. Lõputu tänu meie armsale väsimatule muuseumisõbrale Tiina Vikatile.

Linnavolikogu kultuurikomisjoni koosolek toimus Noortekeskuses.

18. – 19. oktoobril osalesid Keila kultuurinõunik Jaanus Väljamäe ja Keila Tervisekeskuse esindaja Raido Notton SA Eesti Terviserajad sügisseminaril Rakveres. Keila linn teeb ühe peaettekande tutvustamaks meie tegevusi terviseliikumise edendamisel. Seminaril tutvustatakse riigi toetussüsteeme selles valdkonnas järgmistel aastatel.

Kolmapäev, 19.oktoober:

Keila Linnavalitsuse 55.istung 19.oktoobril 2022

Linnavalitsus koormas Põhja tänava osa AS Utilitas Eesti kasuks tähtajatult isikliku kasutusõigusega omada kinnistul maatükiga püsivalt ühendatud kaugküttevõrku ning teostada kõiki töid, mis on vajalikud kaugküttevõrgu ehitamiseks ning kaugküttevõrgu kasutamiseks, ümberehitamiseks, remontimiseks, korrashoiuks, asendamiseks, hooldamiseks ja muul viisil käitamiseks tehnorajatise talitluse tagamise eesmärgil.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Kevade, Suve, Sügise, Ülesõidu ja Raba tänavatel kinnistutele ehitatud vee- ja kanalisatsioonitorustikule.

Linnavalitsus seadis Luha tn 2a asuvale Keila linnale kuuluvale 389/10000 mõttelisele osale kinnisasjast (eriomandi ese eluruum nr 13) Saku Korterid OÜ omandis oleva Keskväljak 4 kinnisasja kasuks tähtajatu servituudi sadevee- ja reoveekanalisatsioonitorustike liitumiste võimaldamiseks.

Linnavalitsus suunas Keila linna kodaniku OÜ Kõneravi logopeedi teenusele alates 20. oktoobrist 2022 kuni 31. detsembrini 2022 ning maksis erakorralisi sotsiaaltoetusi summas 400 eurot.

Linnavalitsus tunnistas riigihankel „Keila lauluväljaku ja selle lähiümbruse välisruumi rajamine“ edukaks OÜ RTS Infra Eesti pakkumus, kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast kõige madalama hinnaga pakkumus kogumaksumusega 4 516 316,94 eurot, millele lisandub käibemaks 20%, kus pakkumuse edukaks tunnistamisel võetakse arvesse ainult madalaimat hinda eurodes käibemaksuta. Hankes osales kolm pakkujat, kes kõik tunnistati vastavaks. Referentstöödena esitas RTS Infra Eesti Mustamäel asuva Männi pargi puhkeala ja Elva Kesk tänava ja lähiümbruse projektid. Aga nende kodulehel on nimetatud oma töödeks veel Narva jõeäärse promenaadi ja Jõhvi keskpargi promenaadi.

Politseinikud koos kooli inimestega vaatasid täna (ja ka neljapäeval), kuidas koolilapsed helkureid kasutavad. Liiga paljudel, ehk lausa enamusel helkurit ei olnud. Taas on käes pimedad hommikud ja õhtud ja helkur on väga vajalik enda nähtavamaks tegemisel. Pealegi on helkuri kandmine pimedal ajal kohustuslik. Kellel täna helkurit polnud, sai selle kingituseks politseinikelt. Tänu Transpordiametile, kes selleks helkurid andis!

Keila Muusikakooli suures saalis andsid kontserdi Merily Leotoots (viiul)ja Joonatan Jürgenson (klaver). Kava: P.Uusberg “Paradiis”, “Loviisa meeleolu”, W.A.Mozart Viiulisonaat nr 22 KV305, R.Puur “Helisev helk”, M. Kõrvits “Öö”, C. Franck Viiulisonaat A-duur.

Paraku ei suutnud Keila KK võiduarvet avada ka hooaja teises Rahvaliiga kohtumises, kus jäädi võõrsil seisuga 68:75 alla Tabasalule. Nagu näha, oleks tarvis paremini tabada nii kaug- kui ka vabaviskeid. Keila parimana skooris Marcus Lenk üleplatsimehena 27 punkti. Marten Mägi lisas 11 ning Kert Lepikson, Tarvo Vent ja Mart Maide võrdselt 8 punkti. Järgmine mäng pühapäeval, 30. oktoobril kl 19.45 Sõbra spordihoones Nõmmel, vastaseks BC Torm.

Noortekeskuses alustas taas tegevust trummiring. Oodatud on 7-26.aastased noored, kellel on huvi proovida kätt trummarina! (eelnev kogemus pole vajalik). Juhendab Kristo Otter.

Sotsiaalkeskuses oli kohtumine näitleja, koolijuhi, kirjeldustõlgi, rahvasportlase ja toreda inimese  Mihkel Tikerpaluga.

Väärikate ülikooli loeng raamatukogus – Filateelia kui elustiil.

Neljapäev, 20.oktoober:

Keilas ja mitmes teises Harjumaa omavalitsuses toimub  kriisikomisjoni liikmetele lauaõppus Taifuun 2022. Õppuse stsenaarium on torm ning tormist tingitud elutähtsate teenuste katkestused. Kohaliku omavalitsuse kriisi lahendaval meeskonnal tuleb lahendada kriisi oma territooriumil.  Õppusel osaleb Põhja Päästekeskuse esindaja, kes juhendab ja jälgib õppuste kulgu.

Võrumaa Arenduskeskuse korraldatud  reisi käigus olid täna Keilas käimas Lõuna-Eestist ärielust huvitatud omavalitsustegelased ja ettevõtjad. Oma reisi teisel päeval hommikul oli ringkäik Keila ettevõtetes. Nüüd oldi linnavalitsuses. Tervitused ja tutvustused  linnapea Enno Felsilt ja Harju KEK-i tegevjuhilt Janek Lehtmetsalt.

Keila Lions Klubi avaldas 12. oktoobril toimunud heategevuslik kontserd Ann Meeta Teppo toetuseks, kes musitseeris laval koos Elina Nechayeva ja Auli Teppoga, tulemused. Keila lionite õhinapõhisus ning paljudele koostööpartnerite ja toetajate panus võimaldas publikule pakkuda suurepärast muusikalist elamust ja külluslikku kohvikumenüüd. Suured tänud:Keila linn ja Kultuurikeskus, Piletitasku.ee, SEB Pank makselahendused, Glamox, Erton Holding, Coffee Address, Prike, Usin, Funrent, Elina Nechayeva management, Kontserdi külastajad ja kohviku kliendid! Keila Lions klubi sai suurepärase kogemuse osaliseks, et edaspidigi linnarahvale pakkuda toredaid kultuuriüritusi ja võimalust head teha. Kõikvõimalike tulude-kulude reastamise järel on heameel teatada, et Ann Meeta viiuli väljaostu toetamiseks kogunes 2047,60 eurot. Aitäh ja kohtume jälle!

Vikerkaare lasteaias tähistati Ettelugemise päeva. Tänavune, järjekorras juba 29. ettelugemise päev kannab pealkirja „Ühes väikeses Perviku raamatus“. Aino Pervik on ka ise rõhutanud ettelugemise olulisust ning toonud esile selle tähtsust lapse empaatiavõime arendamisel: „Väikesele unejutu kuulajale selgub, et sõnadega saab muudki ette võtta kui lausuda: ära tee! või: ei taha! Selgub, et sõnadest võivad tekkida kujutluspildid sellest, mida käega katsuda ei saagi. Siit saab alguse ka empaatiavõime, mis on üks inimese meeldivamaid omadus”.

Muusikakoolis algas tänane kontserdipäev MUBA Muusikapäevaga. Tutvustatakse õppimisvõimalusi Tallinna Muusika- ja Balletikoolis. Peale seda õpitoad Keila MK õpilastele MUBA õpetajatelt.

Õhtul andis muusikakoolis kontserdi Kristi Kapten (klaver). Kavas Beethoven, Skrjabin, Poulenc, Liszt.


Reede, 21.oktoober:

Keila Lehes: esiküljel (ette)lugemisest. Uudistes renoveerimistoetustest, rahulolu-uuringust, tänavavalgustusest ja kokkuhoiust, kitarrifestivalist ning korvpallist. Ilmub teine lugu toimetuse Hiiumaa tuurist – usutluse annab Kristina Halla. Palametsa pajatustes keskaja üliõpilaselust.  Tegija on Deivis Sepp.

Keila Unicorn Squadi tiim läks täna hommikul ekskursioonile Küberväejuhatusse. See on kursuse raames ettenähtud tegevus ja kuna üks juhendajatest töötab Küberväejuhatuses, siis kasutavad tüdrukud võimalust ja tutvuvad Kaitseministeeriumi tegevusega. Kaasatud on ka aktiivsed lapsevanemad, kes siis annavad panuse, et tüdrukud saaksid ekskursioonil osaleda. HK Unicorn Squad on liikumine, mis pakub huviharidusena tehnoloogiaõpet ainult tüdrukutele. Meie eesmärgiks on kasvatada 8-14-aastaste tüdrukute seas praktiliste ja põnevate ülesannete abil huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu. Tüdrukud käivad koos Keila Rehabilitatsiooni keskuses.

Muusikakoolis saalis annavad Keila Kooli õpilastele kontserdi „Laulud ja Tantsud“ Eve Neumann saksofonil ja Pille Mettson orelil. Kavas Bach, Kõrvits, Jürjo jt.

Restoranis Jää annab kontserdi ansambel La Luna – professionaalne ja haruldane koosseis, mis esitab Ladina-Ameerika poplugusid, bossa novat ja jazzi. La Luna teeb paneb südame põksuma ja jalga kaasa lööma! Ansambli koosseis: Ruber Veliz (laul ja cajon, Kuuba), Liina Fidelman (flööt, Eesti). Sissepääs 10€ (maksmine kohapeal, kohtade olemasolul). See on esimene kontsert restoranis Jää.

Viimsi Aatriumis toimus Harjumaa II omavalitsuspäev. Viimsi vallavalitsuse eestvedamisel Tallinna Ülikooli, Eesti Linnade ja Valdade Liidu, Harjumaa Omavalitsuste Liidu ja MTÜga POLIS koostöös korraldatav omavalitsuspäev kannab pealkirja “Elukestev huviharidus ja -tegevus, toimekana teel.” Sisukas päev on täis ettekandeid ja töötubasid. Päeva olulisimaks kulminatsiooniks on omavalitsuspäeva deklaratsiooni kinnitamine. Selles sisalduvad mõtted saavad olema sisendiks riigiga läbirääkimistel nii eelarve kui ka sisu küsimustes.

Laupäev, 22.oktoober:

Keila Kooli saalis Keila karikavõistluste etapp lauatennises.

Kalevi Ujumiskooli Ujumisklubi Orcat ujumislaager Keila Tervisekeskuses.

Kirikuaias koguduse korraldatud lehtede riisumise talgupäev.

Pühapäev, 23.oktoober:

Linnavalitsus kutsuks elanikke jalutuskäigule tulevasele promenaadile , et kaasa mõtelda Keila  jõeäärse roheala planeerimisel. Tallinna maantee  Vesiveski sillast kuni Keila mõisani kulgenud retkel oli mõnikümmend inimest. Keila linnal on kavas kuulutada koostöös Maastikuarhitektide Liiduga ideekonkurss Keila jõepromenaadi kavandamiseks. Retke lõpetati kuuma teega Harjumaa Muuseumi raamatukogus, kus paluti kõigilt osalejatelt tagasisidet ja ideid, mida promenaadi planeerimiseks arvesse võtta. Matka juhtisid ablinnapea Inge Angerjas, linnaarhitekt Märt Maripuu ja planeerija Kadi Tuul linnavalitsusest. Märkmeid konkursi tingimuste kirjutamiseks tegi Maastikuarhitektide Liidu juhatuse liige Laura Männamaa. Aitäh osalejatele! PILDID

Pühapäeval, 23. oktoobril pidi pealinnast Keila taaskord sõitma BC Kalev/Cramo võistkond, seekord Paf Eesti-Läti ühisliiga lahinguks. Korvpalliliit on sunnitud edasi lükkama 23.10.2022 toimuma pidanud Paf Eesti-Läti Korvpalliliiga mängu Keila Tervisekeskuses Keila KK ja BC Kalev/Cramo vahel. Edasi lükkamise põhjuseks on BC Kalev/Cramo sooviavaldus seoses Itaalias toimuva transpordisektori üldise streigiga. BC Kalev/Cramo meeskonnal puudub võimalus pühapäevaks Eestisse tagasi jõuda. Mängu uus toimumisaeg lepitakse kokku lähiajal.

Eelmine 41.nädal 2022

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content