39.nädal 2022

Esmaspäev, 26.september:

Keila linn sai rahastuse 600 000 eurot „Maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeede” kaudu projektile „Keila lauluväljaku kaasajastamine“. Keila lauluväljaku ehituse käigus rajatakse uus Keila laululava koos juurdekuuluva lähiümbruse välisruumiga. Põhiprojektiga on lahendatud olemasoleva laululava ja lähiala rekonstrueerimine. Rekonstrueerimistööde käigus lammutatakse kõik olemasolevad hooned ja rajatised ning rajatakse uus laululava (sh jääväljak), uued tribüünid, tribüünide alused ruumid, eraldiseisvad abihooned renoveeritakse teedevõrgustik ning rajatakse uusi teid ning heakorrastatakse territoorium.

Keila Koolis on  õpilasesinduse presidendi valimised: 26. septembril algas valimiskampaania, 29. Septembril (3. ja 4. vahetunnis) toimub presidendikandidaatide debatt ja 30. september on valimispäev.

Täna oli sotsiaalkeskuses teine püksipaikamise päev – prahiring kutsub osalema Heimtali muuseumi ja ERKL-i poolt korraldataval püksipaikamise konkursil.

Keila Koolis algas eile spordinädal. Esmaspäeva hommikul käidi mobo orienteerumis rajal ja vahetundides tutvustati Cornhole-i mängu. Nädala kavas on veel lauatennis, spikepall, slackline, taipoks. Kolmapäeval kell 16 kohtuvad omavahel võrkpallis õpetajad ja gümnasistid.

Haapsalu mnt 6 elamul valmis Helita Toateri käe all uus seinamaaling pealkirjaga „Kes kasvas vanaema aias“.

Harju Elekter Eesti andis teada, et on sisemiselt avamas uut peatükki. Juhtimise ühtlustamise ja sünergia suurendamise eesmärgil jätkab AS Harju Elekter 2020. aastal alustatud grupisisest restruktureerimist ning kavandab Eestis asuvate tehaste, Harju Elekter Elektrotehnika ja Harju Elekter Teletehnika, ühendamist. Muutuse eesmärk on tagada ettevõtte efektiivsus, kasumlikkus ja ühtne meeskond. Samuti võimaldab muutus järk-järgult minna üle LEAN-printsiipidel töötavale ettevõttele. Ühendatud ettevõtete juhiks saab Alvar Sass, kes on olnud alates 2017. aastast AS-i Harju Elekter Teletehnika juhatuse liige ja tal on pikaajaline tootmisettevõtete juhtimise taust.

Keila Koolis toimus lastevanemate üldkoosolek.

Teisipäev, 27.september:

Keila Linnavolikogu 13. istung toimus Keila Linnavalitsuse saalis.

 Volikogu liikme O.Jõe 30.08.2022 kirjalikule arupärimisele vastamine. Arupärimine, millele vastas linnapea, puudutas Keila Tervisekeskuse töötajaskonda ja pakutavaid soodustusi.

Martin Öövel tutvustas ennast ja oma plaan Eesti suurima kooli juhtimisel. Linnavolikogu liikmed said esitada küsimusi. Enam, kui pool tundi kestnud vestluse saab võtta mõttesse: “Keila Koolis on nii palju head!”

Keila Linnavolikogu võttis vastu Keila linna eelarvestrateegia 2023-2026 Keila linna arengukava 2035 osana ning Keila linna arengukava 2035 tegevuskava aastateks 2023-2026 .

Keila Linnavolikogu kehtestas koduse lapse toetuse määramise ja maksmise korra, mis reguleerib 1,5-3aastaste laste lapsevanemate toetamise, kui laps ei käi koolieelses lasteasutuses ning ei kasuta eralapsehoiuteenust. Kui linn ei taga lasteaiakohta, siis on lapsevanemal võimalus taotleda koduse lapse toetust. Toetus võimaldab lapsevanemal viibida kauem lapsega kodus või/ja kasutada lapsehoidja teenust. Määrus jõustub 1.jaanuarist 2023. 2023.aastal on planeeritav kulu (ca 30 last ja 350 eurot lapse kohta kuus) 126 000 eurot. Tegemist on Keilas uue toetusega.

Linnavalitsus võttis Jõe tn 57b ja 57c kinnistute ning lähiala detailplaneeringu vastuvõtmise ning avalikustamise eelnõu tagasi, sest istungi alguse hetkeks polnud saabunud Eesti Raudtee kooskõlastust.

Vikerkaare lastaia Lugemispesa huvilised kogunesid lõuna ajal alanud õppeaasta esimesele Lugemispesa töögrupi arutelule. 

Käivitus üleriigiline raamatukogude  laenutusplatsvorm Minu Raamatukogu  (MIRKO) , mis toob käeulatusse platvormiga liitunud  raamatukogude kogud ja millest saab raamatud pakiautomaati ja kulleriga koju tellida. Kasutajale tekib nn virtuaalne raamaturiiul. Esialgu on MIRKO laenutusplatvormiga liitunud 28 raamatukogu sh. ka Harju Maakonnaraamatukogu. Platvorm on arendatud Rahvusraamatukogu vedamisel Ettevõtluse Arendamise SA innovatsiooni edendavate hangete programmi toel. Arendaja NET GROUP OÜ. MIRKO kasutajaks saab konto teha MIRKO kodulehel, kasutaja kannab tellimiskulud ise ning liitunud raamatukogudele tagab tasuta  tarvikud  laenutusplatvorm. MIRKOt hoiab töös Rahvusraamatukogu.

Rukkililles on Spordinädal. Teist päeva alustasid lapsed alustasid hommikvõimlemisega “Hommikuti üks ja kaks”. Avati võimlemisõpetaja Helle poolt salajane kiri uue ülesandega. Selleks pidid lapsed lugema kokku, mitu sammu saame ümber lasteaia. Lapsed harjutasid loendamist 10ni ja seda mitu korda järjest. Iga 10 sammu järel pidid lapsed paberile kriipsu tõmbama. Lõpuks liitsime kõik kriipsud kokku ja saimegi iga lapse sammude arvu. Ülesanne polnud üldse lihtne ning loendamise ja õigesti kriipsutamist tehti suure hoolega. Kõik sai dokumenteeritud.

Piletitaskus tulid müügile Keila Korvpallikooli esindusmeeskonna 2022/23 Hooajakaardid. Keila KK korvpallimeeskonna hooajakaart tagab sissepääsu igale Keila KK korvpallimeeskonna kodumängule 2022/23 hooajal Eesti-Läti Ühisliigas, Eesti Meistrivõistlustel nii põhiturniiril kui ka play-offides ja Kaamos Karikavõistlustel. Kaarti hind on 99/69 eurot. Soodustus kehtib pensionäridele, kuni 19-aastastele õpilastele ning puuetega inimestele. Kuni 7-aastastele on sissepääs tasuta.

Algab Kaasava eelarve ideekorje. Keila linnavalitsus ootab 25. oktoobrini 2022 ettepanekuid 20000 euro kasutamiseks 2023. aastal kaasava eelarve menetluse kaudu. Keila Linnavolikogu on vastu võtnud määruse, millega on loodud võimalus linna eelarves selleks määratud summa, s.o.20000 euro osas kaasa rääkida. Igaüks saab teha ettepanekuid linna elu edendamiseks ning rahvastikuregistrijärgsed linnaelanikud võivad osaleda hääletamisel parimate ettepanekute väljaselgitamiseks. Lisainfo KAASAV EELARVE.
Otselink ankeedile.

Alustas sügisene leerikursus ning kell 18.00 toimub kogudusemajas esimene leeritund. Leerikursusele saab registreeruda kantseleis ning ka esimeses tunnis kohapeal.

Kolmapäev, 28.september:

Vikerkaare lasteaia Päikesepärlite rühma õpetaja Laura osales 7-9.septembril Taanis eTwinningu rahvusvahelisel õpisündmusel „Nordic Kindergarten Pedagogy Meets&Plays with Technology“. Täna jagas Laura Sipsiku maja puhketoas huvilistele oma Taani muljeid.

Tervisekeskuses on kuni  pühapäevani Laagris Eesti Ujumisliit. Ujulas tavapärasest rohkem rahvast.

Piiri ja Paldiski mnt. ristmiku valgusfoori projekt on töövõtja poolt linnale üle antud. Projekti tutvustuskoosolek toimus Keila LV saalis 28.septebril. Projekti tutvustas Signaali meeskond.

Toimus Keila päeva ja sõpruslinnadega seotud koosolek. Arutlusel oli välisdelegatsioonide kutsumine Keila linnaks nimetamise 85.aastapäeva sündmustele.

Noortekeskuses alustas Keila uus tüdrukutele suunatud tehnoloogiaring – Unicorn Squad.

Spordinädala raames toimus Keila Koolis õpetajate ja gümnaasiumi õpilaste vahel võrkpalli sõpruskohtumine. Tasavägise kohtumise võitsid õpilased.

Keila Korvpallikooli Saku II liiga meeskond alustas kolmapäeva õhtul oma hooaega põnevusmänguga, kus tuli KK HITO/BC Karjamaa vastu võtta napp kaotus lisaajal seisuga 97-100. Meie parimad  Lenk 27 punkti, 11 lauapalli, efektiivsus 26; Sengbusch 21 punkti, 6 lauapalli, 7 söötu; Arro 15 punkti, 5 lauapalli; Tamkivi 11 punkti, 9 lauapalli, 7 vaheltlõiget. Järgmine mäng juba järgmisel kolmapäeval kell 19.40 Keila kooli Pargimajas – külla tuleb Tartu Ülikool/Septicumi meeskond!

Vikerkaare lastaias on traditsioon kaks korda aastas liikumisaktiivsuse maskottide rühmadele üleandmine. Maskotte on 2 – üks suuremate ja teine väiksemate laste jaoks. Ahvikesed rändavad just nendesse rühmadesse, kust perespordipäevadel „Liikudes Olümpiale“ ja „Mudilase Olümpia“ kõige rohkem peresid osaleb.  Suurem spordiahv Jo-Jo läks pärast laupäevast orienteerumismatka Tuhkatriinu rühma ja väiksem Jo-Jo Tähekeste rühma. Videos näeb pisema maskoti Jo-Jo üleandmist.

Keila päästekomando andis teada oma II kohast Eliitkomando 2022 võistlusel.

Neljapäev, 29.september:

Keila Linnavalitsuse 52.istung 28.september 2022.

Linnavalitsus otsustas maksta Keila linna eelarvest 2022. aastal kogukonna projektitoetust mittetulundusühingule Bike Fanatics CC MTÜ tuhat eurot rattakrossivõistluse BIKE FANATICS KEILA CX korraldamiseks Keilas. BIKE FANATICS KEILA CX toimub 8.-9. oktoobril 2022. Võistlus on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu kalendrisse kuuluv C2 kategooria rattakross. Toetust soovitakse korralduskulude osaliseks katmiseks. Võistluste kogueelarve on 35 780 eurot.

Linnavalitsus kiitis heaks ja suunas avalikustamisele projekteerimistingimused kaugküttetorustiku projekti koostamiseks Pargi tn 4a ja Ehitajate tee 3 kinnistule. Kaugküttetorustik on vaja rajada uude asukota, sest see jääb ette uuele rajatavale lauluväljakule.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Tehase tänav, Tehase tn 3, Ühendustee ja Linnamäe tee kinnistutele ehitatud maagaasitorustikule ning üksikelamu püstitamisel Kalda põik 7 kinnistule.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa hoone laiendamiseks Haapsalu mnt 40 kinnistul.

Linnavalitsus andis Keila Kooli direktorile nõusoleku Keila Koolis 2022/2023. õppeaastal kolme pikapäevarühma avamiseks.

Erakorralisi sotsiaaltoetusi maksti 268 eurot.

Linnavalitsus otsustas vähendada osaühing Keila Tervisekeskus osakapitali lihtsustatud korras eelmiste perioodide akumuleeritud kahjumi summas 2 495 490,35 eurot katmiseks 2 500 000 euro võrra, mille tulemusel on osaühing Keila Tervisekeskus osakapitali uus suurus 2 935 000 eurot. Osakapitali vähendatakse osa nimiväärtuse vähendamise teel. Pärast osakapitali vähendamist koosneb osaühingu Keila Tervisekeskus osakapital Keila linnale kuuluvast ühest osast nimiväärtusega 2 935 000 eurot.

Sotsiaalkeskuses oli Kuulmisbuss – võimalik kontrollida oma kuulmist, vajalik oli eelnev registreerimine.

Harjumaa Muuseumis alustati leivapäeva programmiga.

Jõepargis oli täna Waldorfkooli Läte Draakonimängu – hea ja kurja võitlusest. Ja hea võidab! VAATA PILTE.

Reede, 30.september:

Keila Leht kutsub Porikuu avasündmusele. Uudistes 1944.aasta sügislahingute aastapäeva tähistamisest,  kaasavast eelarvest, uuest raamatute laenutusplatvormist, raamatupäevast, ehitusregistrist, näitusest Ave Alavainu 80 Pillerkaare festivalielamustest Itaalias, kontserdist Miikaeli kirikus, Soome-ugri maalide näitusest. Õpetajatepäeva intervjuu annab Mate Sooans. Palamets pajatab William Shakespearist. Tegija on Ege Raid.

Keila Muusikakool andis hommikul Keila Koolis muusikalise tervituskontserdi Rahvusvahelise Muusikapäeva puhul. Keila MK õpilased sõidavad Tabasalu MK-sse muusikapäeva kontserdile, mida korraldatakse igal aasta kordamööda Tabasalus või Keilas. Kontserdil esinevad Keila MK ja Tabasalu MK õpilased.

Harju Elekter tuletas meelde: täna, 30. septembril möödub 25 aastat päevast, mil AS Harju Elekter Tallinna börsile läks. Börsijuubeli puhul õnnitleti ettevõtet New Yorgi Time Square’i ekraanil. Kui algusaastatel oli Harju Elekter suuresti Eesti-keskne tootmisettevõte, siis tänaseks on kontsernist saanud Põhjamaade üks suurimatest elektrijaotuslahendusi pakkuvatest ettevõtetest, kes panustab aktiivselt kestlikumasse ühiskonda. AS Harju Elekter oli üks esimestest ja üks vähestest 90ndatel börsitegevust alustanud Eesti ettevõtetest, kelle börsielu on olnud  tänaseni stabiilne. Enamik samal ajal alustanud Eesti börsiettevõtetest on tänaseks denoteeritud. Harju Elektri juhatuse esimees Tiit Atso selgitas, et 25 aasta eest aktsiate noteerimisega börsil lõi Harju Elekter eelduse rahvusvahelisele turule sisenemiseks ning suurendas Eesti ettevõtte usaldusväärsust ja kasvuperspektiivi. „1997. aastal börsile minnes oli kogu aktsiakapitali väärtus 18 miljonit Eesti krooni, millest ühe aktsia väärtus moodustas 10 Eesti krooni. 2000. aasta fondiemissiooniga toonane aktsiakapital kolmekordistati. Alates 2003. aastast on Harju Elekter olnud Tallinna börsi põhinimekirjas,“ tõi Atso esile.  Atso lisas, et 25 börsiaasta jooksul on kontsern käivet kasvatanud 22 korda ning ettevõte turuväärtus on suurenenud peaaegu 10 korda.  „Selle aasta 31. juuli seisuga oli AS-i Harju Elekter aktsiakapital 11,5 miljonit eurot, koosnedes 18,3 miljonist lihtaktsiast. Harju Elektril on börsil üldiselt läinud hästi ning aktsiatega tehakse aktiivselt tehinguid. Käesoleva aasta teise kvartali seisuga oli ettevõttel 9842 aktsionäri,“ märkis Atso. Ta nentis, et viimase viie aastaga on aktsionäride arv peaaegu 5-kordistunud. Üle 80% Harju Elektri aktsiaomandusest kuulub Eesti aktsionäridele. „Stabiilselt suur aktsionäride hulk näitab, et Harju Elekter on investeerimisportfellides usaldusväärne ja kindel koht. Eriti rõõmustab meid, et ettevõte on saanud igal aastal kogu börsil noteeritud aja jooksul maksta aktsionäridele dividende,“ rõhutas Atso.

Laternamatkade laupäevase Keila retke loosimängu võitis Evely Leotoots. Elvi – Aino Leitmäe, kellel ei ole Facebooki kontot, valis välja 45.kommentaari, kus Evely Leotoots kutsub retkele Aire Auna. Kokku osales loosis 180 kontot.

On linnavalitsuse planeeringute spetsialisti Marju Kaivapalu viimane tööpäev. Ta siirdub tööl Rahandusministeeriumisse tegelema samuti planeeringutega. Marju asendaja tuleb tööle järgmine nädal.

Laupäev, 1.oktoober:

Õhtul toimub keila keskväljakul Porikuu festivali avaüritus. Ees on Loode-Eesti sügise oodatuim sündmus: 1. oktoobril saab alguse terve kuu kestev Porikuu festival! Festivali avalöök leiab tänavu aset Keila linnas. Kavas on: 18:00-20:00 ja 21:00-23:00 Laternamatkade Valgusrännakud Keilas;  20:00 – 23:00 Seninägematu KUMMIKUDISKO Keila keskväljakul;  21:30 Eesti suurim trummi- ja tuleshow! VAATA PILTE

Esmakordselt toimuvad Keila linna lugusid tutvustavad valgusrännakud ehk aasta maagiliseimad laternamatkad.  Valgusrännaku I grupp väljub kell 18.00 ning II grupp väljub kell 21.00.  Vajalik on eelnev registreerimine läbi www.laternamatkad.ee kodulehe. Matka algus- ja lõpp-punkt: Keila Kultuurikeskuse ja Keila Keskpargi vahetusläheduses. Matka kestus ja pikkus: ~ 2 tundi / 6 km. Matkajuht: Mihkel Reile. Osaluspilet: 25€ inimene. Avatud on romantiline pildistamisala, kus fotograaf teeb kõikidest soovijatest imelised pildid! VAATA PILTE

Keila Kultuurikeskuse esine muutub üheks õhtuks ennenägematult vingeks Kummikudisko platsiks nii suurtele kui väikestele! Diskorütme sätib ja üritust juhib Sven Sumberg. Kummikudisko avab meeleolukas valgusetendus. Lavastajaks Kaia Kärner, valguse ja heli võluriks Maivel Sound & Light.  DISKOST: kellaaeg: 20-23; toimumiskoht: Keila Kultuurikeskuse ees; dresscode: Kummikud! PS! Kollaste kummiku omanike vahel läheb loosi eriline auhind! Osaluspilet: TASUTA!

Kummikudisko üllatusesineja on erakordne Siimude trummi- ja tuleshow! Siim Koppel ja Siim Jõgioja on kokku pannud Eesti ajaloo suurima trummi- ja tuleshow.  Siimud võtavad lava kell 21:30!  Vaatemäng on võimas ning mehed trummivad nii, nagu homset poleks: taevasse lastakse ilutulestikku ning tuleshow on nii tuline, et isegi trummid süttivad põlema! Võimas vaatemäng on kõigile tasuta!

Kohapeal saab osta ka süüa, juua: maitseelamusi pakuvad parimad kohalikud Foodtruckid! 💛

PS! Üritusel on mitmed tegevused seotud elava tulega, seega paneme igaühele südamele vastutada enda ohutuse eest. Rohkem infot Porikuu festivali kohta: www.porikuu.ee

Keila Sotsiaalkeskuse kangakudumise ringi liikmed osalevad kangakudumise infopäeval Olustveres.

Terviseradadel on Terviseradade asfaltring on broneeritud rulluisu võistluseks. Toimub Evecon Suusasemude Rulluisusari 2022. VAATA PILTE

Harjumaa Muuseumis hakkab kehtima uus hinnakiri.

Keila Noortekeskusel on 20.sünnipäev, mida tähistatakse järgmisel nädalal.

Kontsert rongis ja rongipileti eest. Muusikapäeval pakub orkester Nissi Trollid elamust rongisõitjatele. Marsruudil Turba-Keila-Turba tuuakse rongis reisijateni põnev muusikaline etteaste “Jänes porgandis”. Rong Turbast väljub koos orkester Nissi Trollidega kell 11.30 ja Keilast tagasi Turbasse kell 13.15. Kontserdile pääseb rongipiletiga. Jänest sõita ei tohi, küll aga võib sõita jänesega. Kontserti toetab Saue vald ja Elron.

Restoranis Jää toimub JÄÄ brunch ja Glanz & Glamuuri esindatud brändide uusimate kollektsioonide esitlus.

Liiklusest Porikuu avaürituse ajal 1.oktoobril kell 17.00 – 23.00. Keskväljaku osa, Paldiski maantee Keskväljakust kuni Ohtu teeni ning Paldiski maantee Keskväljakust kuni Jaama tänavani on liiklusele suletud. Kohalikud elanikud saavad vajadusel siiski koju.

Pühapäev, 2.oktoober:

Keila JK esindusmeeskond kohtub kodumängus JK Vändra Vaprusega.

Kell 18.00 on Miikaeli kirikus ansambel “Heinavanker” kontsert, sissepääs vaba.

Eelmine Keila Linnavalitsuse 52.istung 28.september 2022

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content