17.nädal 2024 Keilas

Esmaspäev, 22.aprill:

Koolis on koolivaheaeg.

Algas registreerimine Keila Päeva laadale, mis toimub 25.mail.

22.-27.04 on Keila noortekeskuses külalised Rumeeniast, Portugalist ja Iirimaalt. Tegemist on Erasmus+ rahvusvahelise roheturismi ja ettevõtlikkuse teemalise koostööprojektiga, mille käigus uurits partnerriikide keskkonnasõbralikke praktikaid, roheturismi olulisust ning roheturismi propageerivat mobiilirakendust. Lisaks Keila noortekeskusele külastati veel Lääne-Harju valda ning uuriti Rummu karjääri arendust ja eesmärke. Tegevusi koordineerib MTÜ Valikuvõimalus.

Üks võimalus juures. Rõõmu Kaubamaja ja Grossi poe juures on Unisendi pakiautomaat. Eestis tegutsetakse nüüdseks 145 pakiautomaadist koosneva võrgustikuga. UNISEND on Leedu Posti poolt loodud uus rahvusvaheline pakiautomaatide võrgustik, mis sisenes Eesti ja Läti turgudele sel kevadel.

20. aprillil 2024 Rae Huvialakoolis toimunud Loode-Eesti flöödiõpilaste konkursil saavutasid Keila Muusikakooli õpilased suurepärased tulemused: II klass Eliise Seisonen I koht (õp. Tiina Hunt, km. Pille Parm), Roosi Teekel  III koht (õp. Tiina Hunt, km. Pille Parm). III klass Annaliis Plamus I koht (õp. Helge Oserov, km. Tiina Kalvet), Kaisa Miller II koht (õp. Tiina Hunt, km. Pille Parm). IV klass Anell Kink III koht (õp. Helge Oserov, km. Tiina Kalvet), Kertu Liivak III koht (õp. Helge Oserov, km. Tiina Kalvet). VII klass Karoline Lambing I koht (õp. Tiina Hunt, km. Pille Parm), Susanna Naano diplom (õp. Tiina Hunt, km. Pille Parm).

Sel nädalal oli Keila Sotsiaalkeskuse töötajatel munatoitude nädal. Loomulikult valmistas roogasid, mille üks olulisi koostisest on MUNA, tegevusjuhendaja Hele-Riin Karja. Menüüd oli  bruschettat muna – avokaadosalatiga, Põhja – Aafrika ja Kesk-Aasia klassikalise hommikusöögi shakshuka retsepti alusel valminud roog ja muu.

Keila Koolile tehti suurepärane kingitus. Alates aprillist saavad kõik imetleda II korruse koridoris akvaariumit. Kingi tegija soovis jääda anonüümseks.

Keila Korvpallikooli U16 noormehed pääsesid nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel veerandfinaali! Treener Taavi kommentaar: „Kaheksa hulka pääs ei tulnud kergelt, sest mõlemas mängus olime paari punktiga paremad Taltech BS/Haabersti SK-st tulemustega 67-63 ja 68-65. Veerandfinaalis tuleb meile vastu põhiturniiri teine Rae Spordikool/Kiili SK.”

Selgus, et sõpruslinna Birštonase korvpallimeeskond  Birštono ,,Milastos”  on võitnud Leedu tugevuselt II, B divisjoni ja tõusis kõrgeimasse, A divisjoni. Viimases mängus Utenas võideti 90:79  Druskininkai klubi .

Kultuurkeskuses oli doonoripäev.

22.04 ja 25.04 viisid noortekeskuse noorsootöötajad ja noored rühmajuhid läbi õpilasmaleva vestlusi mitmes grupis parallelselt (70+ vestlusel osalejat) .

Teisipäev, 23.aprill:

MTÜ Tundetarkus viis Keila linnavalitsuse tellimusel Keila Koolis linna laste ja noortega tegelevate asutuste meeskondadele läbi kriisiõppuse. Kaasatud oli PPA Põhja prefektuuri Lääne-Harju piirkonnagrupp. Reageerimisvalmis oli ka linna kriisikomisjoni juhid. Õppust juhtiv Ingrid Sogenbits lauaõppuse stsenaariumit kirjeldades: „Keilas liigub ringi seltskond agressiivselt käituvaid noori…“

Keila Kooli Pargimajas oli “Psühholoogilise esmaabi koolitus õpetajatele ja kooli tugipersonalile”, koolitaja Eesti Punane Rist.

Harjumaa Muuseumis Jüripäeva perepäev. Jüripäev on põllumehe tähtpäev. Algasid välised tööd, mis kestsid mihklipäevani. Rahvapärimustes on suur vahe, mis toimus enne ja pärast jüripäeva. Enne jüripäeva suplemine pidi tagama hea tervise, seevastu mahaistumine oli ohtlik. Kindlasti tehti jürituld, kari aeti läbi jüritule suitsu. See puhastas ja kaitses karja. Enne jüripäeva ei tohtinud tuld teha. Väga tähtsad olid ilmavaatlused. Pandi proovile osalejate nutikus ja osavus talutööde tegemisel. Tulevased sulased ja tüdrukud said tubli tööproovi eest kõhukinnitust ja sooja kosutavat teed. Oli ka Jürilõke.

Keila Seeriajooks Kevad 2024 III etapp kulges lumes.

Täna tähistati 12.korda veteranipäeva, et tunnustada kaitseväe ja Kaitseliidu veterane ning mälestada langenud võitluskaaslasi. Naiskodukaitse Keila II jaoskonna liikmeid kutsuti Ämari Õhuväebaasi külla, et aidata ” Anname au!” kampaania toodetega koguda annetusi veteranide ja nende perede toetuseks. Ämaris on Veteranipäeva tähistatud erinevalt, kuid juba teist aastat korraldatakse matk, millest võtavad osa ka baasis asuvad õhuturvet tagavad liitlased. Matkajaid on kokku ligi 80, nende hulgas 3 naiskodukaitsjat. Matkal toimus ka lennukite lennutamise võistlus. Kevadine ilm viskas vembu ja sadas lund alla, aga see ei heiduta kedagi.

Kolmapäev, 24.aprill:

Vanas Geoloogide kärnihoidlas, tulevases loomelinnakus toimus kolmapäeval ja neljapäeval Keila ja Paldiski päästekomandode suitsusukeldumise õppus.

PAF Korvpalliliiga veerandfinaalis esimeses mängus kaotas Keila Coolbet võõrsil Pärnu Sadamale 79:71. Meie parimad:  Kristen Kasemets 23p, 3vl, 13ef,  Kevin Johnson 13p, 6rs, 5l ja  Margus Pahv 12p, 9ef.

Keila Kooli aulas oli laulu- ja tantsupeo segakooride proov. Kohal oli üheksa segakoori, solist Kristjan Kannukene ja Keila Linnaorkestri vähendatud koosseis.

Keila Lasteaed Vikerkaar Naksitrallid-Rõõmupallid rühm külastas täna õppekäigu raames Turbas asuvat MOMU Mootorispordi muuseumi. Laste jaoks tore päev kulges põneva aarete jahiga, millesse jagus palju avastamisrõõmu. Sai nii aktiivselt tegutseda kui autodega kihutada. Rõõmuhõisked kajasid üle kogu uhke ehitise. Ja päikeselise päevaga mõnusa seltskonnaga vahva rongisõit sinna-tagasi veel peale selle.

Muusikakooli saalis andsid kontserdi „3J.S.Bachi klaveripartiitat“ Rose Thomas, Sofia Khvichia ja Age Juurikas.

Harjumaa muuseumi külastasid Rannarahva Muuseumi töötajad.

Neljapäev, 25.aprill:

Keila Linnavalitsuse 142.istung 25.aprillil 2024.

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 1.maist 2024 OÜ Viimsi Mängutuba teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele-

Sotsiaaltoetusi maksti summas 600 eurot.

Linnavalitsus nimeta Keila linna liikmeõigusi teostavateks isikuteks mittetulundusühingu Lääne-Harju Koostöökogu juures Keila abilinnapea Maret Lepiksaare ja Keila linnavalitsuse juristi Jaana Ojala.

Linnavalitsus vaatas kooskõlastusringile saatmiseks  üle eelnõu projekteerimistingimuste määramisest Männipargi tn 4 ja 10 kinnistute ehitusõiguse täpsustamiseks detailplaneeringu olemasolul. Seoses detailplaneeringu realiseerimise algusega ehk projekteerimise algusega tehti kruntidel täiendavaid uuringud, sh uuendatud topo-geodeetiline alusplaan ja laiendatud ala haljastuslik hinnang. Omanik soovib parema arhitektuuri lahenduse ja kõige väärtuslikuma kõrghaljastuse säilitamise nimel väikeses ulatuses hoonestusalasid nihutada.  Sellega tagataks mõistliku halduskoormusega planeeringu lahenduse kaasaajastamine uute asjaolude selgumisel – planeeringu koostamise ajal ei olnud käsitletavatel hoonestusaladel terves ulatuses haljastuse hinnangut koostatud. Kuigi kehtivat detailplaneeringut menetleti üldplaneeringut muutvana, siis soovitud täpsustus ei käsitle maa juhtotstarvet ega maa kasutusotstarvet, mille osas 2002. aasta üldplaneeringut kehtestamise ajal muudeti. Käesoleva eelnõu koostamise ajal kehtib 2024. aasta 26. märtsil kehtestatud Keila linna üldplaneering, mille eesmärkidega on nii detailplaneering kui ka käsitletav täpsustus kooskõlas.

Linnavalitsus muutis kolme seni Pargi tänava nimega katastriüksuste aadressi. Keila Lauluväljak, mis seni kandis aadressi Pargi 4a, sai uueks koha-aadressiks Harju maakond, Keila linn, Lauluväljaku tn . Pargi tänava osa uueks koha-aadressiks määrati Harju maakond, Keila linn, Barsbütteli tänav T3; Pargi tn 40a uueks koha-aadressiks sai Barsbütteli tänav T4. Liisaks määrati Põhja tn 12a (Vikerkaare lasteaed) uueks koha-aadressiks Põhjatähe tn 3.

Linnavalitsus seadis Haapsalu maantee 143 ruutmeetri suurusele osale sundvalduse Elektrilevi OÜ kasuks maakabelliini omamiseks, majandamiseks, remontimiseks, asendamiseks, hooldamiseks, korrashoiuks, kasutusse andmiseks ja muul viisil kasutamiseks elektrivõrgu toimimise tagamise eesmärgil.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa tootmishoone ümberehitamisel Paldiski mnt 31 kinnistul. 2012. aastast kasutusel olev tootmishoone ehitati ümber laohooneks.

Tallinna Ülikooli tudengid kaardistavad erinevaid erialasid ühendava projekti raames Eesti laululavasid ja kõlakodasid, seal hulgas mõõdetakse akustilisi omadusi. Ühena neist mõõdeti täna ka Keila uut laululava. Mõõtjateks olid kirjandus-, visuaalkultuuri ja filmiteooria tudeng Mia Roshni Mody (tumedas jopes) ning matemaatika, majandusmatemaatika ja andmeanalüüsi tudeng Jekaterina Bondarenko heledas jopes. Projektis osaleb ka Keila linnarhitekt Märt Maripuu. Möödistusi teostatakse vabavaraga. Tänastes ilmastiku poolest mitte kõige paremates akustilistes tingimustes (suhteliselt tugev küljetuul) saadi publikuala keskel tulemuseks 67,5 dB, mis on mõõdetud laululavadega võrreldes keskmine tulemus.

Täna õhtul oli Harju Maakonnaraamatukogus õhtu Helgi Salloga, sõpradele ka Helgega. Ajendiks eelmisel aastal kirjastuses SE&JS ilmunud raamat „Helgi Sallo. Sulle kõik nüüd ütlen.“ Õhtu juhatas sisse Liis Mäevälja saksofonil, mängides tuntud palu Helgi Sallo repertuaarist, viimasena Agnetha Fältskogi  (tekst Kustas Kikerpuu) „Sulle kõik nüüd ütlen“. Helgi Sallo, kes kuulas Liisi etteastet tagatoast, oli meelitatud palade valikust ja vaimustunud ettekandest, korraks tõmbus ta silm ka niiskeks. Kallistus Liisile oli siirast tänust. Järgneb poolteist tundi oli täis Helgi lustakaid lugusid muusikast, teatrist ja lihtsalt elust. Harju Maakonnaraamatukogus sätitud sadakonnast toolist jäi väheks, istekohti korraldati juurdegi.   Suur tänu korraldamise eest Sirje Endre ja Kaja Hõimoja! Osa saanud publik tänab lisaks Helgile ka Teid! PILDID

Kultuuririkas koolivaheaeg raamatukogus sai selleks korraks läbi. Nelja päeva jooksul tutvuti  Saksamaa, Itaalia, Hollandi ja Hispaania riikidega. Loeti nendest riikidest pärit autorite raamatuid, lahendati ülesandeid ning meisterdati. Tänud kõigile osalejatele!

Täna oli Mikis traditsiooniline Keila lasteaedade teatrifestival, kus vaatajad sai osa kuuest toredast näidendist. Külalisesinejateks olid Keila Lasteaed Vikerkaar Sipsiku maja Naksitrallide rühma lapsed. Etenduste vahel hoidis publiku meele erksa kõikide vana tuttav Pipi Pikksukk pallimängu ja tantsuga. PILDID

Keila Lasteaed Miki Võilillede rühma õpetaja Maarja Kahl, Pääsusilmade rühma õpetaja Tiiu Kuura  ja Kassikäppade õpetaja Krista Maaro on täna ja homme Tartu Ülikooli Narva Kolledžis, kus toimub XIV õuesõppe konverents “Enda ja teistega sõbraks õues õppides”. Konverents keskendub lapse enesekohaste ja sotsiaalsete oskuste toetamisele õuesõppes. Oma õuesõppe kogemusi vahendavad koolitajad ja õpetajad-praktikud erinevatest Eestimaa lasteaedadest.

Keilasse jõudsid Bolti tõukerattad.

Harjumaa Muuseumis vanade oskuste päev – puidust võinoa vestmise töötuba. Vanade oskuste päeva raames julgustab muuseum osalejaid õppima selgeks mõne traditsioonilise oskuse. Esimeseks töötoaks pakuti puidust võinoa vestmise. Iga osaleja saab puupakust omale kirvega tahuda ja noaga viimistleda võinoa. Pärast sai ka linaõliga viimistleda. Juhendaja Argo Aruvald tutvustas vanu töövõtteid ja näitas vanu tööriistu. Tööetapid kõik traditsioonilised ja rahvapärased. Töötuba kestab 2-3 tundi.

Keila Seeriajooks 2024 kevade neljas, viimane etapp. Nelja etapi tulemuse on võitjad Risto Ülem, Lauri Tanner, Kuldar Treiel, Sandra Jürgenson, Katriin Ever, Merlin Toirk, Eliise Kürgessaar, Maikel Magnus Välja, Kert Leibenau, Ragnar Matias Nõlvak, Roodi Truuts ja Jette Louise Sell. Kokku osales tosinas võistlusklassis 216 jooksusõpra. TULEMUSED ja VIDEO

Reede, 26.aprill:

Keila Lehes esiküljel konkursist “Keila Noor Laulja 2024”. Uudistest “Teeme ära” talgupäevast, Allika Kodudest, Keila Linnaorkestrist, koorimuusikast, Janerest, petukõnedest ja Käesalu mõisa arengutest. Keila eelmise sajandi fotokroonikust Gustav Kulpist on koguni kaks lugu. Kui Muuseumivaramus jätkub Johanna Lahesalu “Gustav Kulbi elulugu”, siis pikemalt kirjutab eelmise sajandi produktiivseimast Keila fotokroonikust, tema 150. sünniaastapäeva tähistades Allar Viivik. Tegija on Marju Kullerkupp.

PAF korvpalli meistriliiga veerandfinaali teises mängus kohtus Keila Coolbet kodus Pärnu Sadamaga. Keila võitis 93:69 ja veerandifinaali seeria jätkub. Löödi kodusaali publikurekord 719 piletiga pealtvaatajat.

Reedese mängu eel pandi alus Keila Coolbeti järgmiseks meistriliiga hooajaks. Keila linn ja kolm Keila piirkonna ettevõtet – AS Valdek, Prysmian Group ja AS Terrat – jätkavad meeskonna toetamist ka hooajal 2024/2025. Selle kinnituseks allkirjastasid sümboolselt palli meeskonda majandava Keila Basketi juhatuse liige Liis Sild, Keila linna linnapea Enno Fels, Terrati juht Margus Rand, Prysmiani turundusjuht Kadri Armas ja Valdeku juht Priit Valdek.

Laupäev, 27.aprill:

Harjumaa Muuseumis toimus Rahvarõivakooli II lennu lõputööde esitlus. Korraldasid MTÜ Harjumaa Pärimuskeskus ja Harjumaa Rahvarõiva nõuandekoda koos Harjumaa muuseumiga. Esitleti 15 rahvarõiva komplekti 10st kihelkonnast. PILDID

Oma retked korraldas Lüdrestisoo müttamismatka. Kutsuti matkale ühte metsikusse ja vähetuntud kanti, kus saab üksjagu mütata: tümal heinamaal tammuda, kraavides sumada, võsas ragistada ja rabamätaste vahel sumbata. Vaja läheb kummikuid! Kas oled kunagi kuulnud sellist huvitavat kohanime nagu Lüdrestisoo? Ilmselt ei ole, sest see nimi on juba pikka aega olnud unustusse langenud. Keila kandi elanikel on põnev teada saada, et niisugune koht asub linnale üsna lähedal: Karjaküla aleviku servas. Lüdresti (ka Lüdersti) talu nime leiab 18. sajandi adramaarevisjonidest, kuid samanimeline küla hävines tõenäoliselt seoses Uue-Karjaküla mõisa rajamisega 19. sajandi alguses. Soo nimena leiab Lüdresti tsaariaegsetelt kaartidelt. Tegemist on ohhoo-efekti esile kutsuva kohaga, kus keset kultuurheinamaid ilmub äkitsi puude tagant nähtavale imeline, kahest lapikesest koosnev metsastunud endine rabaala. Uudistame põnevat maastikku ja vanu turbavõtukohti. Ligi 9 kilomeetri pikkuse retke algus ja lõpp Karjaküla aleviku keskelt infotahvli juurest.

Täna toimus Keila Pensionäride Ühenduse meeleolukas kevadpidu. Tervitussõnad ütlesid ühenduse juhatuse esimees Ago Kokser, riigikogu ja linnavolikogu liige Timo Suslov ning abilinnapea Maret Lepiksaar.  Imelisi tantsumustreid näitasid rahvatantsurühma Pillerkaar tantsijad  Aire Tomsi juhendamisel ja üllatusesinejatena tegid ühe tantsunumbri kaasa ka kolm armsat beebit oma tantsuemmedega. Hea tuju ülalhoidmise eest kandis hoolt raadiohääl ja muusik Raen Väikene. Kuulamist ja jalakeerutamist nautisid rõõmsad eakamad keilakad. Keila Reformierakonna piirkond kutsus kaasa lööma kevadisel lillede istutamisel “Värvime Eestimaa kollaseks” kampaania raames Keila Raudteejaamas.

Keila JK mängud: kell 15:00 Keila JK esindus – Tallinna FC Zapoos, Infoneti Lasnamäe staadionil, kell 10:30 U14 Keila JK  – U14 Tallinna JK Augur, Keila staadioni kunstmuruväljakul ning kell 13:00 U13 Keila JK  – U13 JK Vasalemma Keila staadioni kunstmuruväljakul.

Pühapäev, 28.aprill:

Keila Terviseradadel Husqvarna Eesti Olümpiakrossi Karikasarja 2024 1.etapp. Korraldab Spordiklubi Sportlove (Andrus Pilt). Keila etapp algab 28. aprillil kell 11 noorimate laste sõitudega. Enne seda saavad kõik osalejad kolmveerand tunni jooksul rajaga tutvuda. Järgmine paus peetakse 13.30-14.20. Pärast lõunat sõidab veel kuus vanuseklassi, viimane autasustamine algab 16.15. Kokku osaleb etapil 15 vanuseklassi.

Kell 14:00 U17 Keila JK – U17 Pärnu JK Vaprus II Keila staadioni kunstmuruväljakul.

Paf Eesti korvpalli meistrivõistluste veerandfinaalseeria kolmandas mängus võõrustas Pärnu Sadam Keila Coolbeti.Paf Eesti korvpalli meistrivõistluste veerandfinaalseeria kolmandas mängus võõrustas Pärnu Sadam Keila Coolbeti. Pärast edukat kolmandat veerandit, kui mäng oli pärast Keila 13:0 spurdi ja jõudis viigini, ei suutnud Keila viimases veerandis Pärnule samaväärselt vastata ja pidi kolmandas veerandfinaalmängus vastu võtma kaotuse 60:53. Järgmine mäng kodus.

Eelmine 16.nädal 2024 Keilas

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content