Harjumaa laulu – ja tantsupidu MEIE VÄGI Keilas

9. juunil 2024 Keilas toimuva Harju maakonna laulu- ja tantsupeol „Meie vägi“ esineb 365 kollektiivi kokku 7863 laulja, tantsija, orkestrandi, juhendaja, dirigendi ja saatjaga. Nad toovad pealtvaatajate ette 2-tunnise tantsuetenduse Keila Kooli staadionil ja 3-tunnise kontserdi Keila uuel lauluväljakul. Kahe etenduse vahel on rongkäik ühelt peoplatsilt teisele.

Seekordne Harjumaa laulu- ja tantsupidu on teistsugune, kuna esimest korda toimuvad peod eraldi sündmustena.

Harjumaa laulupeo repertuaari on loonud Harjumaal elavad heliloojad ja tantsujuhid. Peo keskmes ning kodukandi pärimus.

Tantsupeo seovad tervikuks Harjumaa kihelkondade vanasõnu lugedes Rein Kippar ja  lõõtspillil Andreas Jürimäe.

Peo kontseptsiooni lõid ja kava töötasid välja Koorijuhtide ja Muusikaõpetajate Harjumaa Ühenduse ning Rahvatantsu- ja Rahvamuusikajuhtide Harjumaa Ühenduse liikmed.

Ülevaade repertuaarist

Harjumaa laulu- ja tantsupidu 2024 „Meie vägi“ on rahvapidu, mille nimiloo „Peole“ kirjutas Külli-Katri Esken ning laulu saadab esmaettekandel ansambel Uurikad. Just selle peo jaoks on Enrik Visla loonud rahvamuusikaorkestrile „Tantsulood Harjumaalt“.  Puhkpilliorkestrite esituses on esmaettekandel „Harjumaale“, mille autor on Ott Kask ja Valdo Rüütelmaa „Harju süit“. Akordioniorkestritel on esmaettekandena Tiit Kalluste „Suurupi sume“ ja Maimu Jõgeda „Saajalaul“.

Linnapea Enno Fels:

Tere tulemast Keilasse, Harjumaa laulu ja tantsupeole!

Meil on hea meel teid võõrustada, nüüd juba uuel, vastvalminud Keila lauluväljakul.

Harjumaa laulu ja tantsupidu saab olema esimene suurüritus uuel laval. Loodan, et tunnete end mugavalt.

Laul ja tants on eesti rahval üle aegade ikka ühe korraliku peo juurde käinud. Siin tantsime meeleldi üksteise pilli järgi, laulame rõõmsasti ühiselt õlg õla kõrval – see ühendab meid ja muudab tugevaks. See ongi Meie Vägi, mida praegusel, keerulisemal ajal eriliselt vajame!

Selle peo teete Teie – tantsijad ja lauljad, korraldajad ja pealtvaatajad. Suur tänu teile kõigile ja tundke end hästi ja rõõmu koosolemisest!

Peo tähendusrikas ja pika ajalooga toimumiskoht

Keila männik, kus Keila lauluväljak ja Keila Kooli staadion asuvad, on oluline kultuuri paik, millel on rikas ajalugu. 1885. aastal korraldati Keilas esimene laulupäev, kus osales 19 koori ja mille ühislaulmisi juhatas Kloogalt pärit Konstantin Türnpu. 

Viies maakonna laulupäev 1927.aastal toimus Keila männikus. Juba varem oli seal spordivõistlusi korraldatud, mängitud jalg- ja võrkpalli. Esimene kõlakoda püstitati männikusse 1938. aastal. Sel kevadel valminud, arhitektuuribüroo Molumba projekti alusel ehitatud laululava on samal platsil neljas. Ehitustööde  käigus renoveeriti kogu laululavakompleks ja ehitati uus, kahe estraadiga laululava.

Korraldavad organisatsioonid

Harjumaa Omavalitsuste Liit, peakorraldaja: RUTH JÜRISALU

 Keila Linnavalitsus, peakorraldaja MARET LEPIKSAAR

 Keila Kultuurikeskus, peakorraldaja KATRIN SASSI

 Koorijuhtide ja Muusikaõpetajate Harjumaa Ühendu, esimees MERIKE HALLIK

 Rahvatantsu- ja Rahvamuusikajuhtide Harjumaa Ühendus, esimees EVE LUTTE

Ajakava

Peo-eelsed proovid Keilas 7. ja 8.juunil.

Peopäeval, 9.juunil :

Proovid (sobilikud pildistamisteks ja filmimisteks) algavad kell:  

9:00 – tantsupeo läbimäng

11:30 – ühendkoori proovid

Pidu:

Kell 14.00 TANTSUPIDU Keila Kooli staadionil

Kell 17.00 RONGKÄIK algusega Keila kooli  staadionilt Lauluväljakule

 Kell 18.00 LAULUPIDU Keila Lauluväljaku

(Tähelepanu: lauluväljaku ümbrus on liiklusele suletud ja sõidukid tuleb parkida eemale)

Peol osalejad

Harjumaa laulu- ja tantsupeo MEIE VÄGI toovad teieni:

 365 kollektiivi kokku 7863 lauljat, tantsijat, orkestranti, juhendajat, dirigenti ja saatjat kõigist Harjumaa linnadest – valdadest:

 122 koori, kokku 3484 lauljat:

 41 mudilaskoori (1406)

 22 lastekoori (562)

 18 poistekoori (416)

 4 meeskoori (95)

 11 naiskoori (321)

 26 segakoori (684)

 37 orkestrit, 579 pillimängijat

 4 keelpilliorkestrit (77)

 9 puhkpilliorkestrit (255)

 15 rahvamuusikaorkestrit (164)

 9 akordioniorkestrit (83).

 206 tantsurühma, kokku 3183 tantsijat

 32 1.-2. klassi segarühma (579)

 26 3.-4. klassi segarühma (458)

 26 5.-8. klassi segarühma (406)

 47 naisrühma (580)

 43 segarühma (734)

 21 memmederühma ehk Harju Tammed (260)

 11 väikelapsed koos vanematega (166)

 Lisaks saateorkester, ansambel Uurikad ja saateansambel ja solistid.

Liiklusest

Harjumaa laulu- ja tantsupidu toob kaasa tõsiseid liikluse ümberkorraldusi lauluväljaku lähiümbruses.

Peopäevadel ehk 7.-9. juunini Keila linnas viibivate inimeste arv vähemalt kahekordistub ja ka sõidukeid saab olema tavapärasest oluliselt rohkem, seepärast paluvad korraldajad osalejatelt, pealtvaatajatelt ja Keila elanikelt mõistvat suhtumist. Keila inimestel on kõige parem on tulla kohale jalgsi, kaugemalt tulijatel rongiga.

Väga tõenäoliselt tuleb külalistel jätta sõiduk lauluväljakust ja tantsustaadionilt eemale, kuid kindlasti mitte üleliia kaugele – Keila on väike linn, ka kõige kaugemast nurgast on lauluväljakule-staadionile alla 2 kilomeetri. Kindlasti õnnestub sõiduk parkida liiklusseadusega kooskõlas ka palju lähemale.

Proovide ajal, 7. ja 8. juunil on kõik lauluväljaku piirkonna tänavad liiklusele avatud tavapärasel moel. Parkimine on ajutiste liikluskorraldusvahenditega keelatud Pargi tänava lõigul Paldiski maanteest Männiku tänavani, Paldiski maanteel Pargi tänavast kuni Keila Tervisekeskuseni ja Ehitajate teel Paldiski maanteest kuni Harju KEKi väravani.

Peopäeval, 9. juunil on liikluspiiranguid rohkem. Kogu päeva kestel on autoliiklusele suletud Paldiski maantee Piiri-Pargi tänavast kuni Ehitajate teeni; Ehitajate tee Paldiski maanteest kuni Keila Kooli parklani; Pargi tänav Männiku tänavast kuni Paldiski maanteeni. Liiklusele suletud alale pääsevad vajaliku varustuse ja reisijate toomiseks vaid erilubadega sõidukid, mis lahkuvad esimesel võimalusel. Samuti saavad alale piirkonna tänavatel elavad inimesed – välja arvatud kell 17.00 algava rongkäigu eel ja ajal.

Keila siseliini bussid pühapäeval, 9.juunil Keilas Paldiski maanteed pidi ei sõida. Ajavahemikus 8:00 – 22:30 on Keila linnas muudetud liikluskorraldus ning ühistransport on suunatud ümbersõidule. Avalikul bussiliinil 145 Tallinn – Keila – Paldiski ning 110 Keila – Karjaküla – Laulasmaa – Paldiski jäävad teenindamata peatused Kultuurikeskuse, Keskpargi, Pargi ja Tervisekeskuse. Tervisekeskusele lähim bussipeatus on Ehitusmarket, mis asub 600 meetri kaugusel. Pargi, Keskpargi ja Kultuurikeskuse asemel palume kasutada peatust Keila kirik. Lisaks sõidab eriliin Korvi kalmistupühale – loe. Palume mõistvat suhtumist võimalike hilinemiste osas, mis võivad tekkida liikluskorralduse muudatuste tõttu!

Peoliste bussidel on sobiv läheneda peopaigale Paldiski maantee kaudu, vältides kesklinna, ning lasta reisijad välja Ehitajate teel Keila Kooli Põhjamaja piirkonnas. Selle asemel Keila Tervisekeskuse juures enne Ehitajate tee ristmikku. Peol osalevate kollektiivide bussidele on korraldatud pühapäeval turvaline parkla Harju KEKi tööstuskülas, aadressil Keki 4.

Teiste sõidukite parkimiseks on sobiv kasutada Rõõmu Kaubamaja, Keila Tervisekeskuse, terviseradade ja teisi linna parklaid. Korraldajad paluvad parkida kooskõlas liiklusseadusega ja hoiduda sissepääsude blokeerimisest kinnistutele.

Eelmine Europarlamendi valimiste periood 3.-9.juunil 2024

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content