8.nädal 2023 – EV 105

Esmaspäev, 20.veebruar:

Keila Noortekeskus: “Kokates targaks” projektis osalenud Eesti ja Ukraina noored käisid Harjumaa Muuseumis. Neid võttis seal vastu väga vahva vanaema oma tütrekesega. Noored kuulsid leiva ajaloost. Seejärel segasid ise taigna ja küpsetasid leiba. Noortele väga maitses ja meeldis.  Aitäh muuseumi perele. Projekti toetab Haridus- ja Teadusministeerium. Projekt viiakse ellu koostöös Keila Noortekeskuse ja MTÜ Elame&Õpime.

Nädalavahetusel osalesid Partner Akro sportlased Tallinna Meistrivõistlustel!  Saavutati 3. Tallinna Meistritiitlit ning kaks teist ja kaks kolmandat kohta.   Lasteklassi 8-13 kolmikud 3.koht Rosanna Poltruk, Mona-Lii Aro, Isabella Urgard, Lasteklassi 8-15 kolmikud 1. Grete Sepp, Sandra Seli, Marta Liivjõe Tallinna Meistrid ja 2. Ghita Ingelise Salokorpi, Mona-Lii Aro, Madli Must. Noorteklassi 9-16 kolmikud 1.koht Kirke-Heleri Pallas, Eliisabet Kadak, Greete Seli  . Tallinna Meistrid Juuniorklassi paarid 11 -16 1.koht Freeta Dikker- Adele Klemmer Tallinna Meistrid. Juuniorklassid 12 -18.ea 3.koht Kirke Kuusk, Johanna Saarik, Getter Daffe. Rahvuslik Meistriklass 2.koht Karoli Kass, Anni-Mari Tammekand, 3.koht Mia Honga, Mirjam Lühiste, Johanna Kukumägi.

Selgus, et talvine discgolfi meistritiitel tuli Keilasse: Kaidi Allsalule.

ENSTOs oli doonoripäev.

Saabus teade, et KIK avab nullheitega sõidukite ostutoetuse taotluste esitamise 27. veebruaril. Toetust saab küsida täiselektriliste sõidukite ja elektriliste kastirataste ostuks, mis on soetatud alates 6. veebruarist 2023. Toetuse summa ühe auto kohta on 4000 eurot ja kastiga ratta kohta 1000 eurot.

Keila Kultuurikeskuses linastus mängufilm „Suvitajad“.

Harju Maakonnaraamatukogus on üleval meie teise julge noore lugeja lugemissoovitused. 📖Loona on 13-aastane ja loeb peamiselt erinevaid noortekaid. Ta usub, et tema lugemishuvi on saanud alguse sellest, et tema ema loeb talle igal õhtul unejuttu. Kui ka Sina soovid teistele lastele või noortele raamatuid soovitada, siis võta ühendust raamatukogu lasteteenindusega. Esimesi kiiremaid premeerib Kirjastus Pegasus oma raamatutega.                       

Teisipäev, 21.veebruar:

Head vastlapäeva! Keila Terviseradade kelgu/suusa mäel päeva/õhtujooksul sajad inimesed pikimat liugu püüdmas.

Täna esitlesid autorid Vabadussõja Ajaloo Seltsi raamatut 100 AASTAT VABADUSSÕJA MÄLESTUSMÄRKE. Monumentaalse kogumiku on koostanud keilalane Mati Strauss, Ain Krillo ja Rene Viljat.  raamat tutvustab sõnas ja pildis 696 Eesti Vabadussõjaga seonduvat ja Vabadusristi kavaleridele pühendatud mälestusmärki (mälestussambad, -kivid, -ristid, -tahvlid, Rahu kirik, mälestusehis, kabel, rahvamaja, koolimaja, kirikuvärav, kiriku torn ja väikevormid), neist kodumaal 473 omadele ja 39 liitlastele, 106 väljaspool Eestit, 48 võidutule altarit ja 30 teostamata projekti. Kõigi Vabadussõjas langenute nimed, mis on mälestustahvlitel või -sammastel, on ka raamatus jäädvustatud. Teatmeteoses „100 aastat Vabadussõja mälestusmärke” on 1322 fotot.

Keila Teraapiakeskus: teraapia maja külastasid Keila Linnavolikogu kultuuri-ja sotsiaalkomisjoni liikmed ning linnavalitsuse töötajad. Majja tulles ei teadnud keegi, mis neid ees ootamas on. Teraapiamaja perenaine, Kadri ja loovterapeut, Katrin seevastu olid nädalakese ettevalmistusega külaliste vastuvõtuks tegelenud. Plaan A nägi ette, et komisjonide liikmed saavad powerpoint vahendusel ekraanipildilt infot. Plaan B andis võimaluse loovlähenemiseks. Ja plaan B-ga me külalisi kostitasimegi. Suur tänu kõigile külalistele, et grupitöödes osalesite ning meile tundus, et saite rõõmsa punkti oma tööpäevale panna. Terapeudi kokkuvõte teie osaluspanusest oli järgmine: teiega saab rallit sõita küll.

Keila Lasteaed Vikerkaar: seda, et ühel nädalal on lausa kaks tähtpäeva, juhtub harva. Seekord ongi nii – vastlapäev ja Eesti sünnipäev lausa samal nädalal. Ajastuse planeerimise väljakutse missugune! Igatahes Vikerkaare lasteaia vastlapäeva jagub nii rühmade tubadesse, muuseumisse kui õue. Vastlapäeva raames toimivad järgmised tegevused: traditsioonide tutvustamine/kinnistamine ja  vastlamängud; meisterdused ja kunstititeosed; vastlatoitud hernesupist kukliteni ja palju muud põnevat. Vastlaliugu jätkub seni, kuni lumeolud seda lubavad. Ilmaga igatahes vedas! Suured tänud tähtpäevadega seotud traditsioonidest lugupidajatele nii korraldamise kui osalemise eest!

Keila Lasteaed Vikerkaar: Vastlapäeva kombeid ja tarkust jagas toas täna lastele muusikaõpetaja Külli. Vastlatrallist sai osa ka lasteaia direktor Kaia. Hiljem jätkus õues lõbusat lustimist ja liugu. Lõunal maitses hästi hernesupp ja peale magamist tehakse suu magusaks vastlakukliga. Aitäh asjaosalistele!

Keila Rukkilille lasteaed: Küll meil oli täna ikka vahva päev!  Hommikul pidasime veidi ette Eesti Vabariigi 105. sünnipäeva piduliku aktusega ja enne lõunat tegime koos sõdurpoistega paraadi. Lõunaks täna laste endi tehtud tordid!

Sotsiaalkeskuses tähistati täna Eesti Vabariigi sünnipäeva. Külas oli Eesti mereväe ülem kommodoor Jüri Saska.  Ja pärast söödi vastlakuklit.

Kolmapäev, 22.veebruar:

22. veebruaril 2023 Viimsi Muusikakoolis toimunud Loode- Eesti regiooni klarneti- ja saksofoniõpilaste konkursil said Keila Muusikakooli õpilased väga häid tulemusi: I vanuserühm klarnet Nora Lepiksaar II koht (õp Andres Teppo, km Kairi Vavilov). III Vanuserühm klarnet Illya Chynchevych II koht (õp Andres Teppo, km Kairi Vavilov), Paul Blowers III koht (õp Andres Teppo, km Kairi Vavilov). 0 vanuserühm saksofon Axel Hansen I koht (õp Liis Mäevälja, km Kairi Vavilov), Meribel Surva II koht (õp Liis Mäevälja, km Kairi Vavilov).  I vanuserühm saksofon Maribel Plamus diplom (õp Liis Mäevälja, km Kairi Vavilov), Hiie Veersalu diplom (õp Liis Mäevälja, km Kairi Vavilov). III vanuserühm saksofon Maria Nicole Garanźa I koht (õp Liis Mäevälja, km Kairi Vavilov). PALJU ÕNNE!

Keila rühma kodutütred olid täna hommikul Metsakalmistul presidendi auvalves. Vasakult paremale Eleanora Lanina, Ursula Prants ja Piia Lovisa Jürlau.

Keila Terviserajad avasid oma lehekülje suhtlusvõrgustikus Facebookis, kus leiab operatiivset infot ka suusaradade seisukorrast.

Harju Elektri neljandat kvartalit ja aastat ilmestab rekordiline müügitulu, mis kasvas eelnevate perioodide võrdluses ligi 15%. Aastane müügitulu 175,3 (2021: 152,8) miljonit eurot ületab eelmisel aastal saavutatud kontserni käiberekordi. Müügimahtude kasvu on toetanud püsivad kliendisuhted, mis põhinevad pikaajalisel usaldusväärsel koostööl.  Keerulise kriisiaasta lõpuks tuli siiski vastu võtta aasta lõikes ajaloo esimene kahjum. Majandustulemusi õnnestus teisel poolaastal parandada, kuid hoolimata pingutustest tuli teha ühekordseid märkimisväärseid reserve ja mahakandmisi, mis ei võimaldanud kasumit saavutada.  2023. aastaks oleme ladunud tugeva vundamendi ning jätkame ühtsena toimiva Harju Elekter kontserni loomist. Meil on kaasaegsed tehased ning nende sisseseade Eestis, Soomes, Leedus ja Rootsis. Västeråsis valmis aasta lõpus uus 6300 m² suurune tootmishoone, mis on värskeimaks täienduseks meie tööstuskinnisvara portfellis.  Kontsernil on hea likviidsus ja kapitaliseeritus ning tugev juhtimisstruktuur. Harju Elektri strateegia, mis on integreeritud jätkusuutlikkuse eesmärkidega, keskendub järgnevatel aastatel tööstustoodangu ja projektide müügimahtude ja kasumlikkuse kasvule. Loe lisaks vahearuandest: https://harjuelekter.com/…/HE-vahearuanne-IV-kv-2022.pdf

Keila TV hakkas avaldama sarja Keila Kooli lood. Esimeses osas astub üles Jaanus Väljamäe, kes meenutab vana koolimaja vabamat korda, kehalise duširuumi remontimist ja kuidas õpilased oma võtmega öösel koolis korvpalli mängimas käisid. Täispikk video Keila Visuaalmeedia blogis https://tinyurl.com/34adabus . Intervjuu filmiti aastal 2021.

EOK 100. sünnipäeva raames soovitakse tänada inimesi, kes arendavad sporti rohujuure tasandil ning andnud sporti oma hinge. Eesti Ujumisliidu juhatusele ning büroole laekus erinevate klubide, treenerite ning teiste isikute poolt ligikaudu 40 erinevat kandidaati, kelle hulgast tuli välja valida 20. Arvestades Eesti ujumise arenguga seotud isikute panust, kogemust ja regionaalsust, otsustas juhatus esitada EOK-le järgnev nimekiri, kus on teiste hulgas esitatud ka  Tõnu Meijel ning Tänukirja saajana  Keila linn ja Keila Tervisekeskus OÜ.  EUL korraldab kevadel piduliku tänuürituse kõikidele eelpool välja toodud isikutele, kus antakse üle Eesti Olümpiakomitee (Olen Olümpiafänn) nimelised tänukaardid ja EOK 100 rinnamärgid. Info selle kohta ilmub õige pea! Eesti Ujumisliit tänab kõiki, kes märkavad enda ümber häid inimesi ning kes seekord kahjuks valituks ei saanud. Aitäh kõigile teile, kes te panustate enda hoole ja südamega Eesti ujumisse!

Maa-amet korraldab avalikul elektroonilisel enampakkumisel riigi omandis Keskkonnaministeeriumi valitsemisel olevate kinnisasjade kasutusse andmist, teiste maatükkide seas on enampakkumisel Keila linna piires asuvad põllumajanduslikuks kasutamiseks mõeldud Kaugepõllu ja  Ülepõllu kinnistud. Pakkumisi saab elektrooniliselt esitada riigimaa oksjonikeskkonnas aadressil https://riigimaaoksjon.ee   kuni 16.03.2023

Täna toimus Mikis pidulik aktus Eesti Vabariigi 105 sünnipäeva tähistamiseks .

Neljapäev, 23.veebruar:

Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul ilmub Keila Leht. Esikaanel aga vaatab leht ette Keila linna sünnipäeva sündmustele. Uudistes Harjumaa maavarade planeerimisest, Riigikogu valimistest,  bussidest, kriisivalmisolekust, uuendustest elektriturul, viiuldajatest, kinnisvarast, korvpallist, tantsuklubist Viva, discgolfist, krimiuudiste ülevaate teeb Justiitsministeerium. Muuseumivaramu jätkab sõjaeelse spordielu kajastamisega. Tegija on Alfred Hallika.

23.veebruaril toimus Keila Kultuurikeskuses Eesti Vabariigi 105.sünnipäevale pühendatud kontsert-aktus. Pidukõne pidas linnapea Enno Fels. PILDID

Austatuks said Keila 2022.aasta tegijad ja 2022.aasta sündmuse korraldajad. Linnavalitsus kinnitas Keila Aasta Tegijaks 2022 Keila Korvpallikooli (laval olid kõne pidanud korvpallikooli juht Tarmo Hein koos treenerite Peep Pahvi ja Üllar Kerdega, MTÜ Lootuse Küla Kaubaait – au võtsid vastu Raiman Kukk ja Ragnar Turgan ning ja Keila linnavalitsuse sotsiaaltöötajad Piia Petersoni ja Ene Ellik.

Linnavalitsus otsustas tunnustada tänukirjaga ka Keila Aasta Tegija 2022 kandidaadiks esitatud Igor Onkelit, kes on edukalt läbi oma ettevõtte Keila Haldus OÜ korraldanud väga paljude Keila hoonete, eelkõige korterelamute haldamist, korrastamist ja rekonstrueerimist ning seeläbi panustanud Keila linna ilusasse väljanägemisse.

Keila Aasta Sündmus 2022 on Porikuu festivali avaüritus, mis toimus 1.oktoobril.  Porikuu  festivali tegevust koordineerivad MTÜ Lääne-Harju Koostöökogu, MTÜ Nelja Valla Kogu ja MTÜ Kodukant Läänemaa, Keila Kultuurikeskus ja Keila linnavalitsus. Tänukõne pidas festivali projektijuht Karet Schönberg.

Pärast Keila Linnavolikogu kultuurikomisjoni esimehe Erki Felsi kõnet anti üle Keila linna kultuuripreemia 2023. aastal Peep Pahvile ja Üllar Kerdele treeneritöö eest, mille tulemusena jõudis Keila esindusmeeskond korvpalli meistriliigasse. Üllatas ALLSHOW tantsutüdrukud – Keila KK esindusmeeskonna cheerleaderid  Diva tantsustuudiost.

Kontserdil esinesid  Segakoor „ Keila“,  Keila Kooli Noortekoor, Naisrahvatantsurühmad „Keikal“ ja„Koidula „ ning segarahvatantsurühm „Pillerkaar“.  Külalisena  oli laval löökpillivirtuoos Tanel- Eiko Novikov marimbal. Kavas: Astor Piazzolla – Verano Porteño (arr Pius Cheung), Tõnu Kõrvits – Puudutus (arr Tanel – Eiko Novikov), Claude Debussy – Arabesque nr 1 (arr Tanel – Eiko Novikov), Leigh Howard Stevens – Rhythmic Caprice, Astor Piazzolla – Invierno Porteño (arr Tanel – Eiko Novikov).

Keila võrgupunkt vahendas: AITAN KAITSTA tiimil on enneolematult hea meel teatada, et saavutasime oma suure sihi. Meie vabatahtlikud üle Eesti on nüüdseks valmistanud üle 20 000 ㎡ varjevõrke, mis kaitsevad vaba Ukrainat ja ukrainlasi. Tehke endale ja kaaslastele üks suur aplaus! Me täname!

Uhke rongkäigu ja hümni laulmisega tähistati Vikerkaare lasteaias Eesti Vabariigi sünnipäeva. Lasteaia direktor pidas pidupäevakõne, soovis palju õnne ja andis tähtsa peo puhul kõigile homseks vaba päeva. PILDID. Toimusid Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud aktused Keila Koolis. PILDID

Rahandusministeerium teavitas Tallinna ringraudtee riigi eriplaneeringu ja keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamisest. Lisainfo.

Reede, 24.veebruar:

Eesti Vabariigi aastapäeva päikesetõusul heisati Eesti riigilipp ka Keila keskväljakul. PILDID. Enne seda korraldas Keila Miikaeli koguduse õpetaja Matthias Burghardt kirikus Eesti sünnipäevale pühendatud väikese palvuse, lauldi koos “Hoia Jumal, Eestit” (autorid Juhan Aavik – Aleksander Leopold Raudkepp). 7.33 toimus riigilipu heiskamise tseremoonia Keila Kultuurikeskuse ees lipuväljakul. Hümni esitas segakoor Keila, dirigendid Anu Matteus ja Arvo Pihlamets. Lipu heiskasid Keila noorkotkad Kristjan Rapp ja Oskar Maivel, neid assisteerisid kodutütred Piia Lovisa Jürlau ja Ursula Prants. Päevakohase kõne pidas Keila Linnavolikogu esimees Tanel Mõistus. Pärast tseremooniat lipuväljakul pandi pärg Vabadussõjas langenute mälestuseks ehitatud koolimajale Pargi tänaval.

Tallinna ja Harju kodutütred ja noored kotkad, kes olid lipuvalve paraadil, nende hulgas Keila rühmast Mia Maria Jaakson, Kristjan Rapp , Oskar Maivel ja Richard Kõiv.

Kuuendat korda tegi kingituse Eesti Vabariigile Keila Tervisekeskus ja Indrek Sei Ujumiskool. Alates 2018 aastast, kui Eesti tähistas 100 sünnipäeva, on ujutud vähemalt 100 meetrit, sel, Liikumisaastaks kuulutatud 2023.aastal oli rajal 105 ujujat.

Koerasõprade klubi IPSON korraldas kuuenda kõnniretke Keilas.

Keila linnavalitsusse saabus õnnitlus sõpruslinnast Siguldast:

We send you our heartfelt congratulations on the Independence Day of Estonia and wish you perseverance, passion, and the strength of the community in every challenge!

On behalf of the Sigulda Municipality,

the Vice Chairman of the Municipal Council Kristaps Zaļais

Gauja National Park edastas : Happy Independence Day, dear Estonia! Palju õnne, Eesti!  Soovin head 105. Vabariigi aastapäeva! Erilised ja siirad tervitused Gauja rahvuspargi koostööpartneritele @TAG, VisitSoomaa ja Puhkus Maal ning @TAG. Ja Valmiera.Valmieras novads koostöölinn Viljandi ja Siguldas novada pašvaldība koostöölinn Keila linn 💙 Elagu riigi iseseisvus!

Laupäev, 25.veebruar:

Harju Maakonnaraamatukogu ootas lapsi koos vanematega raamatukogu Jutuhommikule. Näitleja Veljo Reinik luges seekord jutte Helena Kochi raamatust “Kartuli kuningriik”. Peale juttude kuulamist said huvilised ka meisterdada. Jutuhommikuid toetab Eesti Kultuurkapital.

Pühapäev, 26.veebruar:

WARMECO ESITLEB | Keila KK vs. TalTech/OPTIBET. pealinnast tuleb külla TalTech/OPTIBET meeskond, kellelt pidime hooaja keskel võtma vastu raske kaotuse. Nüüd on aeg aga kodusaalis revanš võtta! Ole kuues mees platsil – saalis näeme! Kohapeal saab soetada fänninänni, maitsta mõnusat ja külma märjukest, osaleda publikumängudes ning mis kõige olulisem – aidata oma kodumeeskond võidule! MAGUS VÕIT! Kodusaali seinte vahel, koos fännide suure toetusega, saime kirja revanši TalTech/OPTIBETI üle! Juba üsna mängu algul haarasime ohjad enda kätte ning enam lahti ei lasknud! Meie parimad:  Matej Radunic 26p, 12l, 39ef,  Marcis Vitols 16p, 4l, 16ef ja  Ivan Mikhieiev 13p, 7l, 21ef.

Linnapea Enno Felsile ja Keila elanikele saabus tervitus Leedust, Keila sõpruslinna Birštonase linnapealt Nijolė Dirginčienėlt.

Eelmine Teade Tallinna ringraudteest

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content