7.nädal 2024

Esmaspäev, 12.veebruar:

12.veebruarist on Keila linnavalitsuse noorte heaolu spetsialist Liisi Jürisoo. Liisi hakkab tegelema nelja aasta kestel NEET (inglise keeles not in education, employment or training – inimesed, kes ei õpi, ei tööta ega osale ka väljaõppes ega koolitusel) -riskis noortega juhtumikorraldusliku ja ennetusliku tööga ning osaleb võrgustikutöös nii kohalikus omavalitsuses kui ka maakonnaüleselt.  Spetsialisti palgakulud kaetakse Harjumaa Omavalitsuste Liiduga sõlmitud  koostöölepinguga projekti “Lääne-Harju noorte tööhõive suurendamine ja hoidmine” raames. Projekti rahastab Riigi Tugiteenuste Keskus.  Viimased kaks aastat oli Liisi Noorte Arenguprogrammi juhtumikorraldaja, kes tegeles noortega Tallinna Laste Turvakeskuse juures. Tema ülesanne oli olla esmane kontakt programmi tuleva noore ning tema võrgustikuga. Ta on õppinud Tallinna Majanduskoolis ja Tallinna Tehnikaülikoolis turundust ja ärijuhtimist.

Ketlin Priilinn tutvustas Harju maakonnaraamatukogus oma uut raamatut “Milla mõtisklused”.

Keila Kool andis teada, et jaanuaris toimus koostöös Tartu Ülikooli Teaduskooliga põhikooli bioloogiaolümpiaadi koolivoor, kus osalesid ka 6. klasside õpilased. Tulemused klasside arvestuses 6. kl: I koht – Ingel-Elise Sagadi, II koht – Marten Koppel, III koht – Roosi Reinik. 7. kl I koht – Marii Laur, II koht – Keito Laur, III koht – Kevin Meister. 8. kl I koht – Jete Pärtel, II koht – Melani – Mia Rang, III koht – Kaileen Neerot. 9. kl I koht – Risto Laur, II koht – Lenna Marie Sepp, III-IV koht – Karl-Mattias Allikmäe, Ralph Robert Kilkson.

Selgus, et  pühapäeval JJ Street korraldatud Eesti Suurima südame aktsioonil läks Keilast kirja  140 osalejat, mis andis 35 osaleja seas 15.-16.koha jagamise. Võitis rapla 368 inimesega.

Keila Maakaitse tegi kokkuvõte oma tegemistest 2023 aastal. Aasta möödus väga intensiivselt ja kõike siia kirja panna ei jõuakski. Harjutasime koostööd liitlaste ning teiste partnerüksustega. Õppisime süviti tundma LH valla ja Keila linna ümbruse metsi, rabasid ja niite. Suhtlesime kogukonnaga. Tegelesime ohtralt laskmistega ja õppisime kõike muud vajalikku, et olla valmis. Treening ei lõppe kunagi aga meie oleme valmis vastu astuma mistahes ohule juba täna!

Keila Sotsiaalkeskuse 2.korrusel on kuni 1.märtsini vaatamiseks üleval  TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava tekstiili eriala üliõpilastööde näitus “Kirjatuid tekid ja kindad”.

Harjumaa Muuseumis jätkus 15.veebruarini vastlapäeva programm.

Teisipäev, 13.veebruar:

Keila Linnavolikogu kultuurikomisjon otsustas hääletusega teha linnavolikogule ettepaneku määrata 3000 euro suurune Keila linna kultuuripreemia 2024. aastal EELK Keila Miikaeli koguduse õpetaja Arnd Matthias Burghardtile silmapaistva, südamliku ja sõbraliku Keila kogukonda ühendava tegevuse eest kogu elukaare ulatuses.  2023.aasta sügisel möödus viis aastat, kui Arnd Matthias Burghardt ordineeriti Keila Miikaeli koguduse õpetajaks. Sellest on vaid viis aastat, kuid ta on selle ajaga täielikult sulandunud mitte ainult koguduse, vaid Keila linna ellu oluliselt ulatuslikumalt. Tema tegevus on kaugelt laiahaardelisem, kui koguduse karjaselt oodatakse. Tema vahetu suhtlemislaad ja siiras sõbralikkus muudab maailma paremaks kohaks, on kirjas teda preemiale esitamises.  Tema initsiatiivil on Keila Mihkli kiriku uksed olnud rahvale avatud enam, kui kunagi varem. Kui vähegi võimalik, on ta varmas tutvustama kiriku ajalugu ja hoone väärtusi kõigile huvilistele. Arnd Matthias Burghardti initsiatiivil algatatud Keila Kihelkonnapäevad rikastavad Keila linna kultuurielu. Isiklikult korraldab Matthias kihelkonnapäevade raames ajalookonverentsi, mis on oodatud akadeemiline sündmus. Matthiase ideena algatatud sügisene Kihelkonnalaat. Suurelt Matthiase panustamisel sai vahetatuks Keila kiriku 160-aasta vanune katusekate. Vaimulikuna käib ta regulaarselt tröösti pakkumas piirkonna sotsiaalvaldkonna asutustes. Arndt Matthias Burghardt on üks nendest inimestest, kes on valmis kriisiolukorras toetama abivajajaid hingeabiga. Ta on Keila Kooli usuõpetuse ja filosoofia õpetaja.

Vikerkaare lasteaia Vastlapäev möödus nii hoogsa liulaskmise kui kõikvõimalike muude vahvate tegevuste saatel. Tutvuti erinevate vurridega ning meisterdati neid ise. Mõõtühikust saadi selgeks meeter, kuna täpselt nii pikk oli nööbivõrri pael. Lapsed proovisid ka erinevaid vurre tööle saada. Selgus, et asi ei olnudki nii lihtne, kui alguses tundus. Kunstitegevuses valmisid nii pildid kui voolingud. Loomulikult kuulus päevakavasse osasaamine traditsioonilistest vastlatoitudest. Lõunaks pakuti maitsevat hernesuppi ja õhtuooteks kohevaid vastlakukleid. PILDID

Keila Kooli Pargimaja tähistas Vastlapäeva talispordipäevana.

Keila Coolbeti teekond Kaamos karikavõistlustel korvpallis lõppes Tartus, kui kaotati Tartu Maks ja Mooritsale 79:61.

Keila Koolis toimus geograafiaolümpiaadi piirkonnavoor.

Kolmapäev, 14.veebruar:

Kõigis Keila lasteasutustes tähistati Sõbrapäeva.

Keila Kooli Pargimaja koridoridel ja klassides oli esmaspäeval näha uniseid nägusid – toimus sõbrapäeva stiilinädala tudupäev.

Vikerkaare lasteaia sõbrapäeva jäävad meenutama järgmised märksõnad: mugavad pidžaamad, armsad kaisukad, helgelt ehedad kinohetked ning päevakohaselt meeleolukas tants ja trall. PILDID

Sipsiku maja tänase päeva üks põnevam osa algas siis, kui Sipsiku maja Naksitrallidele saabusid oodatud külalised – Leo vanemad. Kõigepealt tutvustasid lapsevanemad Naksitrallidele natuke Jaapanit – lipp, tähestik, sumo, jaapani autod, muud asjad, mis tulnud Jaapanist nagu Nintendo videomängud ja Pokemon. Kas te teadsite, et Jaapanis on kolm tähestikku – hiragana (46 tähte), katakana (46 tähte) ja kanji? Kanji hieroglüüfid on pärit Hiinast. Sõnaraamatutes on keskmiselt 80 000 tähte, igapäevaselt saavad inimesed hakkama umbes 2000 tähega. Sõbrapäeva puhul proovisid kõik lapsed teha kanji tähte, mis tähendab sõpra. Kalligraafias kasutatakse musta tinti, paksu pintslit tähe maalimiseks ja peenikest pintslit pärast nime väikselt maalimiseks kõrvale. See polnud sugugi lihtne, aga lapsed olid väga püüdlikud ja said hästi hakkama. Kõik lapsed said teada ka, kuidas nende nimi on jaapani keelde kirjutatult. Välismaa nimede puhul kirjutatakse nimed katakana tähestikus. Sõbrapäeva puhul voltisid Naksitrallid koos südame. Hiljem volditi koos juba ka  keerulisemat kurge. Suured tänud imelise ja põneva jaapani kalligraafia ja origami õpitoa läbiviimise eest Leo emale ja isale! Õpituba aitas korraldada Jaapani Suursaatkond, aitäh! PILDID

Kinnisvaraarendaja Invego avaldas, et Keila Haigla lähedusse rajatava sajakonna koduga Keila Pargikodude elurajooni arhitektuurikonkursi võitis Apex Arhitektuuribüroo. Esimeste kodude plaanitav valmimisaeg on 2025. aasta teises pooles. “Korraldasime arhitektuurikonkursi sooviga luua Keilasse Eesti tipparhitektuuri. Apexi arhitektuuribüroo valisime, sest nende poolt loodud kontseptsioon arvestas lisaks heale arhitektuurile enim ka meie soovi saavutada parim hoonetevaheline elukeskkond ning väärtustada pargiala ja rohehaljastust, veel rääkis nende kasuks hästi läbimõeldud parkimislahendus ning hoonete sulandumine loodavasse keskkonda,” selgitas kinnisvaraarendaja Invego juht Kristjan-Thor Vähi tuues eraldi esile, et võidutöö aitab võrreldes detailplaneeringus ettenähtuga säilitada piirkonnas 2,7 korda rohkem puid. Keila Pargikodude elurajoon hakkab koosnema kuuest A-energiaklassiga kortermajast, kuhu tuleb kokku sadakond 1-5 toalist rõdude ja terrassidega korterit. Invego poolt Keila kesklinna männipargi äärde rajatav elurajoon laiub kokku 30 tuhandel ruutmeetril.

Linnavalitsuses toimus Harjumaa laulu- ja tantsupeo korraldustoimkonna koosolek.

Väärikate Ülikoolis oli loeng „Kuidas vastu võtta kevadet?“, kõneles psühholoogiamagister Mari Heina.

14. veebruarist alates on Harjumaa Muuseumis avatud uus rahvarõivanäitus „Ilu tuleb pika pilu peale“. 2019. aasta sügisel tuli Harjumaa Muuseumi pärandkultuuri õppeklassis kokku rahvarõivakooli esimene lend – Särgist sõbani. Kahe ja poole aasta jooksul valmistasid naised endale vähemalt ühe rahvarõiva täiskomplekti ühest kihelkonnast. Kõiki loodud komplekte saab uudistada Harjumaa Muuseumi näitusel „Ilu tuleb pika pilu peale”.  Eksponeeritud on 15 rahvarõiva täiskomplekti ja üks 14. saj Siksäla komplekt. Näitust rikastavad ka kursuslaste kirja pandud lood ja mälestused.Osa silmailu on välja pandud Harjumaa Muuseumi kogus olevatel vanaaegsetel toolidel. Näituse avamine 18. veebruaril kell 13.00.

Neljapäev, 15.veebruar:

Keila Linnavalitsuse 133.istung 15.veebruaril 2024.

Et vähendada raskete veokite transiitliikluse poolt tekitatud liiklusmüra ja koormust Keila linna teedele kehtestas linnavalitsus alates 15. veebruarist 2024 kuni 28. veebruarini 2029 Keila linna haldusterritooriumit läbivatele avalikult kasutatavatele kohalikele teedele liikluspiirangu sõidukitele, mille registrimass ületab 8 tonni. Liikluspiirang ei laiene operatiivsõidukitele, jäätmeveokitele, ühistranspordile, bussidele ning Keila linna elanikke ja asutusi ning ettevõtteid teenindavale transpordile kauba transpordiks veoselehe (saatelehe) alusel. Veokite liikumispiirangu ala tähistavad liiklusmärgid saavad olema Luha tänava alguses, Tuula teel, Ülesõidu tänaval, Linnamäe teel, Haapsalu maanteel (Rõõmu kaubamaja juures), Tammiku teel, Ehitajate teel, Paldiski maanteel ja Piiri tänaval. Veokid pääsevad vabalt ligi Harju KEKi töötuskülla, Valdeku tehasesse. Lõuna Keila tööstuspiirkonda tuleb liikuda mööda Ringtee tänavat. Raskeveokite transiitliikluseks on võimalik kasutada Keilast mööduvaid riigile kuuluvaid maanteid, millele ei ole kehtestatud veokite massipiiranguid. Samaga tunnistas linnavalitsus kehtetuks oma sarnase määruse 2013.aastast ja sellega seonduva loataotluse vormi, kuna nüüd kehtestas Keila linnavalitsus liikluspiirangu ala linnavalitsuse korraldusega.

Linnavalitsus väljastas reklaami paigaldusluba Loomaarst OÜ -le Luha tn 13a kinnistule. Reklaam on nähtav Luha tänavalt. Reklaamipind on PVC materjalist mõõtudega 5,0 x 2,0 m, mis näitab Ettevõtte logo ja informatsiooni Keilas tegutseva äri kohta ja seda võib eksponeerida alates 01.01.2024. – 31.12.2024. a.

Linnavalitsus määras Tallinna maantee ja Kalda tänava kinnisasja osale sundvalduse Elektrilevi OÜ kasuks maakabelliini omamiseks, majandamiseks, remontimiseks, asendamiseks, hooldamiseks, korrashoiuks, kasutusse andmiseks ja muul viisil kasutamiseks elektrivõrgu toimimise tagamise eesmärgil.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa ehitise laiendamisel Jõe tn 18a kinnistul.

Linnavalitsus muutis Keila Linnavalitsuse hallatavate asutuste töötasustamise alustes hallatavate asutuste osade töötajate põhipuhkuste pikkust, kehtestades senise 28 päeva asemel puhkuse pikkuseks 35 päeva. Vastava taotluse esitasid Harju Maakonnaraamatukogu, Keila Kultuurikeskuse, Keila Kooli ja Keila Muusikakooli juhid. Ainsana ei esitanud taotlust Keila Sotsiaalkeskus, kuna selle asutuse abitöötajate ja valvetöötajate puhkuseaja pikendamine ei ole töökorralduse tõttu võimalik.

Linnavalitsus kehtestas alates 1. jaanuarist 2024 koduse lapse toetuse määraks 350 eurot ühe lapse kohta ühes kalendrikuus. 2024. aasta Keila linna eelarves on koduse lapse toetuseks arvestatud 65 000 eurot.

Linnavalitsus lõi lasteaia direktori taotluse järgi  Keila Lasteaed Miki töötajate kooseisus alates 08.03.2024 struktuuri juurde 1,0 assistendi ja 1,0 keraamikaõpetaja ametikoha, kaotas struktuurist 2,0 õpetaja ametikohta. Alates 15.aprillist 2024 on Keila Lasteaed Miki töötajate struktuuris juures assistendi ametikoht ja kaotatud 1,0 õpetaja abi ametikoht.

Keila uus lauluväljak on valmis. Täna käis komisjon tööd vastu võtmas ja leidis, et on võimalik alustada kasutusloa vormistamisega. Kui Keila Linnavalitsus järgmisel neljapäeval kasutusloa välja annab, avatakse plats külastajatele Eesti Vabariigi aastapäeval, 24.veebruaril. Piiratuks jääb ligipääs mõnedele aladele – kus taimed vajavad aega võrsumiseks, näiteks lilleniitudel. Need kohad on piiratud lintide ja aedikutega. Plats on juba täna politseikaamerate vaateväljas. Ametlikku avamist on oodata maikuus. PILDID

Trükisoe “Ado Köögardali päevaraamat 1924” on nüüd müügil Harjumaa Muuseumis. Raamat ilmus tänu Peeter Kanguri rahalisele toetusele.

Kiilis toimusid Harjumaa koolidevahelised võistlused võrkpallis 7.-9. klassi tüdrukutele. Keila Kooli võistkond saavutas tihedas konkurentsis auväärse 3. koha.

Harjumaa Muuseumis oli pidu – Sivasõbrunemine.  Sivasõbruneda aitas meeleolukate mängude ja tegemistega Valmar Dreger. Puusad keerutas lahti eksootiliste rütmide saatel Irene Montenegro Sepp. Ilusat ja helget tulevikku ennustab tuntud kuulus saladuslik mustlane.

Noortekeskus korraldas tankimäel Keila Kelgutamise Meistrivõistlused.

Keila Kooli Pargimaj õpilastel oli loodusteemaline projektõppepäev, õpetajatel esmaabikoolitus, abiõpetajad osalesid koolitusel Keila Noortekeskuses.

Keila Koolis toimus põhikooli ajaloo-olümpiaad.

Sigulda linnavolikogu esimeheks, omavalitsusjuhiks valiti Linards Kumskis. Foto Sigulda vald.

Reede, 16.veebruar:

Keila Leht annab teada, et Keila linna 2023.aasta Tegija on 10.septembril toimunud perepäeva ja taaskasutuslaada korraldaja Triin Merisaar ja Aasta Sündmus 2023 on Keila Suvemängud, mille korraldas maikuu viimasel pühapäeval 16-aastane noorsportlane Karmel Jano. Uudistes kirjutab Keila Leht Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisest Keilas, väärikatest tunnustustest Keila inimestele, uuest linnavalitsuse töötajast, rahvarõivaste näitusest muuseumis. Linna finantsjuht Katri Reimann teeb ülevaate linna 2024.aasta eelarvest. Riigikogu liige Timo Suslov taunib regionaalminister Madis Kallase plaani võtta raha ühtedelt omavalitsustelt, et jagada teistele. Keila Leht avaldab Ao Vaida meenutuse põlisest keilalasest Valdur Timmist. Leedu iseseisvuspäeva eel on lehes usutlus Keilas elava leedulanna Kristina Andlaga. In Memoriam Taavi Kaups (22.VII 1926 – 8.II 2024). Muuseumivaramu jätkab Keila Apteegi ajalooga. Tegija on Riina Kask.

Täna on Leedu Vabariigi iseseisvuspäev. Sõpruslinna Birstonase linnapeale Nijole Dirgincienele saatis oma tervituse Keila linnapea Enno Fels.

Täna ja järgmisel nädalal toimub Vikerkaare lasteaias koolitus „Majapidamis- ja korrastustööd lasteaias“.

Kultuurikeskuses oli Doonoripäev.

Keila Õllesaal / SNCO Pruulis andis LIVE-kontserdi Eimel Kaljulaid mängides rockmuusika klassikuid akustilises võtmes.

Keila KK võõrustas pargimaja saalis Rahvaliigas lähikonkurenti Altius/Play Arenat ja kaotas 81:86.

Reede öösel vastu laupäeva majas kooliraadio korraldatud RAADIOÖÖ. 

Miki lasteaia vastla- ja sõbrapäeva nädala finaaliks lasteaias oli mudilaste disko ja etendus “Adalbert ja Eduard Lottemaal ehk kuidas leiutati lumemasinat”. Näidendi tõid lavale Karukellade rühma õpetajad Jana ja Epp ning muusikaõpetaja Malle. Ajugeenius Adalbert soovis sõber Eduardile tutvustada lund ning leiutas lumemasina. Mingi vidin jäi puudu või paigutati mõni hammasratas ülearu aga masinast tuli lume asemel lastele üllatuseks hoopis jäätis välja. PILDID

Laupäev, 17.veebruar:

Harju Maakonnaraamatukogu ootab lapsi koos vanematega raamatukogu Jutuhommikule. Veljo Reinik loeb jutte Eva Hammeri raamatust “Vigurivändad”. Pärast ettelugemist saavad huvilised meisterdada. Jutuhommikuid toetab Eesti Kultuurkapital.

10.00-12.00 on Keila Terviserajad broneeritud suusaorienteerumise Eesti meistrivõistlusteks. Kohalikud võivad tulla kaasa elama, aga radadel käib selles vahemikus igas suunas kihutamine ja korraldajad paluvad suusasõpradel oodata rajale minekuga. Stardis on 4-kordne maailmameister Daisy Kudre-Schnyder ja selle aasta 3-kordne juunioride maailmameister Olle-Ilmar Jaama.

17.02-20.02.2024 On Keila Tervisekeskuses triatlonistid laagris, seoses sellega on ujulas tavapärasest rohkem inimesi.

Pühapäev, 18.veebruar:

Pühapäeval on noortekeskusel külas noorsootöötajad Slovakkiast. Nad oma kogukonnas loomas noortekeskust ning tulevad meile häid praktikaid koguma. 

Harjumaa Muuseumis avati täna muuseumi pärandkultuuri õppeklassi rahvarõivakooli esimeselennu Särgist sõbani lõputööde näitus “Ilu tuleb pika pilu peale”. Kahe ja poole aasta jooksul valmistasid 16 naist endale Silja Nõu, Maret Lehise, Merli Mändi ja mitme teise õpetaja juhendamisel vähemalt ühe rahvarõiva täiskomplekti ühest kihelkonnast. Näitusel on vaadata valminud 15 rahvarõiva täiskomplekti ja üks 14. saj Siksäla komplekt. PILDID

MTÜ Harjumaa Pärimuskeskus kutsus Harjumaa Muuseumi õppeklassi niplispitsi kursustele. Esimene kokkusaamine toimus 18. veebruaril! Niplispits on üks vanimaid ja kaunimaid pitse, mida on kasutatud ka Eesti rahvarõivadetailide, näiteks tanude ja põllede, kaunistamiseks. Niplispits ehk niplis erineb teistest tuntud pitsidest selle poolest, et pitsi valmistatakse mitme niidiga. Pits valmib spetsiaalsel alusel ja pulkadele poolitud niitide keeramisel ja ristamisel.  Niplispitsi tehnikaga valmistatakse ka linikuid, aga samuti kaunistatakse  rätikuid ja riideid. Niplispitsi tehnikas saab teha ka ehteid, aksessuaare, suveniire, pilte ja kaarte. Niplispitsi algajate kursusel õpetatakse niplispitsi põhilisi töövõtteid, mille omandamisel on võimalik juba iseseisvalt pitse valmistada. Lisaks töövõtetele, saad ülevaate ka kasutatavatest materjalidest ja töövahenditest.

Keila Muusikakoolis oli seitsmes rahvamuusikapidu. Peo käigus said mängijale ja kuulajale tuttavamaks August Pulst (135), Ülo Vinter (100) ja Kristjan Torop (90), kellest pillimängu vahel juttu vesteti. Peol astusid üles Reeda Rühm, Kadrina Kapell, Saue Kapell, Möllav Meri, Peened Sõrmed ja Keila Rahvamuusikud. Korraldasid Keila Rahvamuusikud.

Maret – Ester Väli

Lahkus Maret – Ester Väli ( 1.08.1931 – 18.02. 2024). Maret oli aktiivne Keila linna kodanik, pikaaegne Keila Linnavolikogu liige, Keila Pensionäride Ühenduse aktivist, Harjumaa Sädeinimene aastast 2014, kui ta kuulus linnavolikogu sotsiaalkomisjoni koosseisu ja vajadusel tegeles ühiskondlikus korras eakate koduhooldusega.

Siiras kaastunne lähedastele!

Eelmine 6.nädal 2024

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content