7.nädal 2023

Esmaspäev, 13.veebruar:

Keila esimene Päästeameti heakskiidu saanud avalik varjumiskoht on märgistatud – linnavalitsuse hoone Keskväljak 11 kelder. Teine tunnustatud avalik varjumiskoht on Keila Tervisekeskuse keldrikorrus.

Selgus, et Maa-amet korraldab avalikul elektroonilisel enampakkumisel riigi omandis Keskkonnaministeeriumi valitsemisel olevate kinnisasjade müüki, muu hulgas on pakkumisel Keilas, Tööstuse tn 8 asuv 26595 m² suurune kinnistu, mille alghind on 242 010.- eurot (tagatisraha 24 200.- eurot).

Pakkumisi saab elektrooniliselt esitada riigimaa oksjonikeskkonnas aadressil riigimaaoksjon.ee alates teate avaldamisest kuni 7.03.2023 kella 10:00-ni

Keila Kool annab teada, et reedel, 10. veebruaril toimus Viimsi Gümnaasiumis Harjumaa füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor. Üheksandate klasside arvestuses osales kokku 39 õpilast. Keila Kooli esindasid: Karl Hannes Künnapas, Robin Tambek ja Kristo Miikael Zujev. II koht Karl Hannes Künnapas Robin Tambek kuulus esikümnesse ja Kristo Miikael Zujev paistis silma pühendunud eksperimentaalülesannete lahendajana. Palju õnne meile! Elagu Keila! Õpetaja Ermo Soobik tänab Teadusringi ja selle juhendajat Erki Haavasalu..

Keila Kool: Rohkem kui kunagi varem peame mõtlema laste ja noorte vaimse tervise peale. Keila Koolis on alates jaanuarist üks nutivaba tiib. Kui alguses jäi koridor päris tühjaks, siis tasapisi on õpilased tagasi ja avastavad enda jaoks alternatiivseid tegevusi telefonis olemisele. Eriti populaarseks on osutunud kabe ja male, aga ka UNO kaardid ning muidugi lihtsalt omavahel suhtlemine. Siit üleskutse, kui kellelgi on kodus seisma jäänud  kabe ja male mänge, siis too need julgelt koolimajja. Võib jätta administraatori lauda.

Keila Kool: 10. veebruaril toimus Saue Koolis 3. klasside õpioskuste ainevõistlus, kus osalesid ka Keila kooli õpilased Anell, Kristofer, Grete Loviise, Berit, Anni Maria ja Freia Elaine. Võistlusel pidid lapsed näitama oma teadmisi ja oskusi erinevates õppeainetes. Samuti oli oluline oskus meeskonnana koostööd teha. Kiidame võistlejaid ja täname õpetajaid Evelin Süvari-Hein ja Irma Erendi.

Teisipäev, 14.veebruar:

Täna, 14.veebruaril avati Tallinna maantee pikendusel Vesiveski sild. Sild valmis Keila linna tellimusel ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel. Peatöövõtja Järelpinge Inseneribüroo OÜ, teraskonstruktsioonid tegi Emikon Grupp OÜ. PILDID

Koguneb kogukonna toetuse jagamise komisjon. Kokku esitati 29 projektitaotlust ja 10 tegevustoetuse taotlust.

Keila KK esindusmeeskond pidi Lätis vastu võtma 107:68 kaotuse liidrilt Prometylt. Meie parimad: Matej Radunic 20p, 8l, 24ef,  Sten Saaremäel 12p, 2l, 3rs.

Keila suusasarja 6. etapi, pika distantsi vabatehnika sõit toimus taaskord kasinates lumeoludes 1,2 km pikkusel päikesele ja avatud tuultele varjulisel rajalõigul. Lapsed sõitsid 2,4 km, noored 14,4 ja suured 30 km.  Lastedistantsi võitsid Anna Helene Rauk ja Kaspar Mäsak, noorte rajal olid kiiremad Arabella Raie ja Kaspar Grauen ning pika distantsi võitis Urmas Paejärv. Enne viimast etappi on sarja vanuseklasside liidrid  Roosi Truuts, Anna Helene Rauk, Oskar Rauk, Kaspar Mäsak, Sander Treiel, Rainer Treiel ja Kuldar Treiel võrdselt, Nelle Hiie, Victoria Kraam ja Arabella Raie võrdselt, Katriin Ever ning Rain Jano.

Selgus, et 11. veebruaril Saue Muusikakoolis toimunud Loode- Eesti regiooni akordionikonkursil saavutasid Keila Muusikakooli akordioniõpilased väga häid tulemusi. 1. klass Marianna Blinova III koht õp. Pille Metsson, Henri Loog III koht õp. Erika Uus. 3. klass Nora Maria Raadik II koht õp. Erika Uus. 5. klass Gabriela Ehalill Skalkina I koht õp. Erika Uus, Sandra Tamm Diplom meloodiabassidega pala esituse eest õp. Pille Metsson, Risto Pert Diplom pala G. H. Stölzel “Menuett” esituse eest õp. Erika Uus. Kiitus väga tubli esinemise eest: Freddie William Laido õp. Pille Metsson, Karolina Viksi õp. Erika Uus ja Pärt Paalaroos õp. Pille Metsson.

Keila Kooli HUmanitaaranete õppetool anis teada, et 31. jaanuaril toimus  emakeeleolümpiaadi piirkonnavoor 7.-12. kasside õpilastele .  Keila Kooli õpilaste tulemused: 7.-8. klasside seas oli 127 osalejat.  4. koha saavutas  Mariann Reis (õp Kati Mosen). 9.-10. klasside 111 osaleja seas oli Lisette Tarto kolmas ja Lisete Talvar seitsmes (õp Tiina Murdla). 11.-12. klasside seas võistles 37 õpilast.  1. koha saavutas Liisa-Lotte Hein (õp Tiina Murdla) ja 4. koha  Isabel Haiba (õp Maris Crandall).

Täna nautisid Sipsiku maja lapsed toredaid tegevusi erinevates keskustes. Keskused: Muusikatoas oli “Jutt ja muusika”, Krõllis “Liikumisrada”, Naksitrallis “Meisterdamine”, Sipsiku “Disko”, Lepatriinudes “Lükkimine”. Ka Miki lasteaias toimus vahva sõbrapäeva pidu koos vana hea Sipsikuga. Õpetajad Jana ja Epp kehastusid Anuks ja Mardiks ning esitasid lastele näidendi sõprusest  ja leppimisest.

Selgus, et pühapäevase aktsiooni Eesti Suurima Südame osalejate arv erinevates asukohtades: ▪️Kohtla-Järvel 324 inimest, ▪️Raplas 240 inimest, ▪️Võrus 240 inimest, ▪️Sillamäel 200 inimest, ▪️Rakveres 199 inimest ning kuuenda tulemusega  Keilas 196 inimest. Ka Sillamäel moodustasid südame kohalik lasteaed ja kool, kuid kahjuks kõva tuule tõttu drooniga lennata ei saanud ega pilti õhust teha ei õnnestunud. Inimesed loeti aga kokku ja neid kogunes seal 200. PILDID

Sotsiaalkeskusesse saabus EU toiduabi toimetulekutoetust saavatele isikutele.

Raamatukogu lastealal on avatud raamatunäitus, kus näeb kauneima lasteraamatu tiitli saanud raamatuid.  Tule vaata näitust ja osale ka liitsõnamängus!

Kolmapäev, 15.veebruar:

Täna külastas Vikerkaare lasteaia Naksitrallid-Rõõmupallid rühm Rukkilille lasteaeda. Toimus sõbrapäeva pidu Lepatriinu rühma lastega. Rühm tõi välja selle, et Rukkililles oli väga tore – lapsed leidsid uusi sõpru, said koos mängida, tantsida ja maiustada. Aitäh nii küllakutse kui vahvate elamuste eest. Vikerkaare Muumi ja Pääsupesa rühma lapsed osalesid “Turvalise interneti” päeval.

Tervisekeskuses toimus U-12 ja U-14 neidude Eesti Meistrivõistluste põhja-regioon II teine etapp. Osales 20 naiskonda.

Noortekeskus andis teada, et 28.veebruarist kuni 2. märtsini on tulemas linnalaager, mis on mõeldud 7-12.aastastele Eesti ja Ukraina noortele, keele ja kultuuri õppeks. Kohtade arv on piiratud ja laager on tasuta. Osaleda saavad 50% ulatuses eesti ja ukraina noored.

Töökoosolekule kogunes Keila Päeva korraldustoimkond.

Endine Keila Pensionäride Ühenduse esimees Evi Peterson on koostanud ajaloolise õiendi – ülevaate Keila Pensionäride Ühenduse tööde kohta alates 6.maist 1985 kuni dets.2021a. koostatud olemasolevate protokollide järgi s.o. Keila PÜ juhatuse protokollid alates 7.veebr.1996.a, PÜ aasta üldkoosolekute protokollide alates 31.jaanuarist 1999.a järgi. Tekstis on loetletud ühenduse liikmete arvud,  juhtorganite koosseisud, sissetulekud ja kohustused ning peamised tegevused.  Ajalooline õiend jõudis digitaalselt Harjumaa Muuseumi kogudesse.

15.veebruaril toimus Haapsalu Muusikakoolis Loode-Eesti regiooni viiuldajate konkurss. Keila Mk õpilased esinesid väga hästi: 1.klass Adele Pormeister I koht (õp Leena Laas, km Kairi Vavilov), Bia Betty Vallsalu III koht (õp Ann Meeta Teppo, km Eva Teppo), Säde Johkem Diplom (õp Ann Meeta Teppo, km Eva Teppo). 2.klass Ita Riin Habakukk III koht  (õp Leena Laas, km Kairi Vavilov). 3.klass Eliise Lisanna Pärnpuu III koht (õp Ann Meeta Teppo, km Eva Teppo). 4.klass Mirabel Plamus II koht (õp Leena Laas, km Kairi Vavilov), Karola Naber III koht (õp Ann Meeta Teppo, km Eva Teppo), Sebastian Kuurme Diplom (õp Leena Laas, km Kairi Vavilov). 5.klass Piibe Paalaroos I koht (õp Leena Laas, km Kairi Vavilov). 7.klass Naomi Abigail Blowers I koht (õp Leena Laas, km Kairi Vavilov).

Neljapäev, 16.veebruar:

Keila Linnavalitsuse 74.istung 16.veebruaril 2023.                                                   

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse Harju maakonna arengustrateegia 2040+ heakskiitmise eelnõu.

Linnavalitsus muutis oma mullust, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumilt Piiri 7a kinnistu Keila linnale saamisel tehtud korraldust hoone maksumuse osas. Arvestades Keila linna audiitori nõuannet on kinnistu uus raamatupidamislik väärtus 174 624,96 eurot, samuti muutusid maa ja kinnistul asuvate objektide hinnad.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa üksikelamu püstitamisel Spordi tn 8 kinnistule.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Põhjakaare tn 3 kinnistule rajatud ehitisele – tankimisseadmele.

Linnavalitsus otsustas erandkorras lugeda korraldatud jäätmeveoga mitteliitunuks perioodil 16. veebruar 2023 kuni 30. juuni 2023 hetkel kapitaalremondis olev Haapsalu mnt 34 jäätmevaldaja.

Linnavalitsus suunas avalikustamisele eelnõu, millega määratakse moodustatava Tammiku tee, Pähklisalu tee ja Arutammiku tee liikluspinna ruumikuju ja nimi.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse Uus-Paldiski mnt 4 kinnistu ja selle lähiümbruse detailplaneeringu kehtetuks tunnistamise eelnõu.  Uus-Paldiski tee 4 kinnistu omanik ei soovi planeeringut kehtival kujul oma kinnistu osas ellu viia.

Linnavalitsus saatis volikogu menetlusse detailplaneeringukohaste rajatiste väljaehitamise või väljaehitamisega seotud kulude kandmise korra eelnõu.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse Tammiku tee 4 detailplaneeringu kehtestamise eelnõu. Detailplaneeringuga muudetakse kinnistu sihtotstarve osaliselt elamumaaks, liiklusmaaks ja haljasala maaks, määratakse planeeritavale maa-alale ehitusõigus, määratakse haljastuse ja heakorrastuse põhimõtted, määratakse juurdepääsuteede ja hoonete ning rajatiste toimimiseks vajalike tehnovõrkude ja -rajatiste võimalik asukoht ning servituutide vajadus.

Linnavalitsus teeb linnavolikogule ettepaneku müüa avalikul kirjalikul enampakkumisel Keila linnale kuuluvad hoonestamata elamumaa kinnistud, mis moodustatakse Keila linn, Tammiku tee 4 kinnistu detailplaneeringu alusel. Samaga otsustas linnavalitsus taotleda kohtutäitur Mati Kadakult  Tammiku tee 4 kinnistu detailplaneeringu kohaselt elamumaa sihtotstarbega moodustatavate üheksa kinnistu enampakkumisel müügi korraldamist ja läbiviimist. 

Erakorralisi sotsiaaltoetusi maksti kokku500 eurot.

Linnvolikogu menetlusse läks Keila Linnavolikogu 21.06.2022 määruse nr 11 ”Eluasemekulude piirmäärade kehtestamine toimetulekutoetuse määramiseks” muutmise eelnõu, millega muudetakse toimetulekutoetuse määramisel eluasemekulude piirmäärad vastavusse tegelike kuludega. Ettepanek on kuni 24 m2 üldpinnaga eluruumi üüri piirmäär kuni 23 eurot/m2 kohta kuus ning üle 24 m2 üldpinnaga eluruumi üür kuni 15 eurot/m2 kohta kuus;“.

Leedu vabariigi 105.aastapäeval saatis tervituse sõpruslinna Birštonasesse ka Keila linnavalitsus.

Harjumaa Muuseumis oli sündmus Sivasõbrunemine. Kui tunned, et häid sõpru pole kunagi liiga palju, siis siit leiad kindlasti – vähemalt ühe. Sivasõbruneda aitab meeleolukate mängude ja tegemistega Valmar Dreger. Puusad keerutab lahti eksootiliste rütmide saatel Irene Montenegro Sepp. Ilusat ja helget tulevikku ennustab tuntud kuulus kohalik mustlane.

Sotsiaalkeskusesse kutsuti kokku Koolitõrgetega laste vanemate tugigrupp. Tugigrupp on vastastikuse toetuse süsteem, kus sarnase probleemiga inimesed saavad kokku selleks, et saada ja jagada vastastikust abi, toetust ja kogemusi ning nende omavaheline suhe on rajatud vastastikusele austusele ja jagatud vastutusele. Tugigrupi eesmärk on luua lastevanematele hetkel puuduva tugivõrgustiku, kus kogemusi saab vahetada teiste sarnaste muredega inimestega. Grupinõustamine võimestab ja pakub emotsionaalset tuge erinevate probleemide lahendamisel. Koolitõrgetega laste vanemate tugigruppi on oodatud lapsevanemad, kes tunnevad, et tahaksid kogenud spetsialisti juhtimisel arutleda koos teiste vanematega oma lapse, tema käitumise ja toimetuleku teemadel. Võimalus kokku saada teiste lastevanematega, jagada kogemusi, saada infot ja uusi ideid. Kohtumistel räägitakse kuidas toetada last, kes keeldub kooli minemisest püsivalt, näitab vastumeelsust kooli suhtes, lahkub koolist enne tundide lõppu, käivad koolis tugeva surve all, kartusest petta vanemate ootuseid. Tugigrupis leiab lahendusi ka lapsevanema erakorralisele olukorrale ja toimetuleku mehhanisme, kuidas tulla toime igapäevase stabiilsuse tagamisega ja iseenda emotsionaalsusega. Tugigruppi juhib sotsiaaltöötaja, vaimse terevise nõustaja ja koolitaja Kairit Lindmäe.

Sotsiaalkeskuses kogunes ka dementsusega inimeste lähedaste tugigrupp. Tugigrupp on mõeldud Teile, kes Te hoolitsete dementsusega või mäluhäiretega lähedase eest. Kui vajate nõu, toetust, uusi ideid, siis olete oodatud tugigrupis osalema! Sellel korral on tugigrupis osalemas tegevusterapeut Hanna-Stiina Heinmets ja räägiti teemal “Dementsusega inimesega suhtlemine”. Tugigruppi juhib Riina Sippol, Keila Sotsiaalkeskuse juhataja.

Pargimajas oli Sõbrapäeva Playbox –  Maailma rahvaste muusika videode jäljendamine.

Reede, 17.veebruar:

Keila Leht avalikustab 2022.aasta Keila aasta sündmuse ja tegijad. Avalehel ülevaade Vesiveski silla avamisest, 9.küljel kirjutab Viivik Vesiveski silla varasemast loost. Uudistest Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisest Keilas, riigimaa müügist,  Vabadussõja mälestusmärkidest kõnelevast raamatust, öölugemisest Keila Koolis, akordioniõpilaste tulemustest, peretoetustest ja tulu deklareerimisest, võimlemisest eakatele, koolitantsust, kergejõustikust,  digiprügi ja koduloomade väljaheidete koristusest. Liikumisaasta usutluses vastab Olle Rõuk. Leht jätkab Riigikogusse kandideerijate seisukohtade tutvustamisega. Muuseumivaramu jätkab Keila Spordielust aastatel 1922 – 1940. Tegija on Üllar Kerde. Ja kõige selle mahutamiseks on sel korral Keila Leht 12-leheküljeline.

Keila Kooli Pargimajas valiti “Sõbralikum kolleeg” 2023, kes on sotsiaalpedagoog Tiina Tampuu. Tiina seisab hea õpilaste vägivallatu keskkonna eest. Õpetab õigel ajal ütlema STOP ja viib läbi sotsiaalsete oskuste tunde ja palju muudki.

Laupäev, 18.veebruar:

Harju Maakonnaraamatukogu Jutuhommikul loen näitleja Veljo Reinik seekord jutte Helena Kochi raamatust “Kartuli kuningriik”. Peale juttude kuulamist saavad huvilised ka meisterdada. Jutuhommikuid toetab Eesti Kultuurkapital.

Tervisekeskuses on kell 9.45 – 16 Noortesarja ujumisvõistlus. Bassein on tavaujujatele suletud.

18.veebruaril korraldab noortekeskus laste-ja noorteasjade kirbuka

Karmel Jano Lasnamäe Kergejõustikuhallis Eesti talvistel meistrivõistlustel – Karmeli esimene tiitlivõistlus täiskasvanutega. Tulemus 1500m joksus pronks ajaga 4.46,06.

Pühapäev, 19.veebruar:

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga tänases viimases kohtumises alistas Keila KK lisaajal Tallinna Kalev/Audentese 103:100.

Vennad Timo ja Tanel Suslov tõmbavad joone alla oma mitmekümne aasta pikkusele tegevusele korvpallikohtunikena, teatas Keila Korvpallikool. Suslovite tänuüritus leiab aset 19. veebruaril kell 17.30 Keila Tervisekeskuses toimuva Paf Eesti-Läti Ühisliiga mängu raames, kus Keila kohtub Tallinna Kalev/Audentese meeskonnaga. Tanel Suslov lõpetas oma 25-aastase korvpallikohtuniku karjääri möödunud aasta detsembris karikafinaalides Narvas. Tänane Riigikogu liige Timo Suslov vilistas oma viimase mängu aga juba pea 4 aastat tagasi. Varasemalt on mõlemad vennad tegelenud ka Ameerika pesapalliga, muuhulgas võitnud 1993. aastal Euroopa meistrivõistlustel Itaalias noorteklassis pronksmedali. Tanel Suslov sõnul alustati algtasemel korvpallikohtuniku tööd 1994 aastal. „Tegime läbi Harjumaa noorkohtunike seminari Kosel. Pärast seda arendasime ennast pidevalt, vilistades mänge erinevates liigades. Juba 1999 olime Eesti Meistriliiga kohtunikud,“ meenutas Tanel Suslov, kes on lisaks vilistanud aastaid Meistrite Liigat, samuti VTB Ühisliigat, teenindanud erinevate riikide koondiste kvalifikatsiooni mänge, sealhulgas Hispaania koondist ja osalenud 2017 Naiste EM’l kohtunikuna. Tanel Suslov omandas Fiba kategooria litsentsi 2006 ja Timo Suslov 2011 aastal. Meeste sportlasteel on suur roll olnud ka Keila linnal

Muusikakoolis annavad kontserdi Mihkel Poll, Piret Mikalai, Hyewon Chung (Korea) ja Fortunato Salvador Garcia Piquer (Hispaania). Kavas Beethoven, Chopin Liszt jt. Sissepääs prii.

Eelmine 6.nädal 2023 Keilas

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content