6.nädal 2023 Keilas

Esmaspäev, 6.veebruar:

Saabus teade, et Eesti Vabariigi President on otsustanud Punase Risti teenetemärgiga tunnustada  Keilast Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu, kelle juhtimisel on Päästeametist kujunenud õnnetustele reageerivast asutusest ennetusega tegelev elanikkonnakaitse asutus. Teenetemärgi pälvis ka SOS ema Mare Kangur. Palju õnne!

Keila lauluväljaku ehitaja RTS Infra sulges Keila lauluväljaku territooriumi kodanikele läbipääsuks.

Jaanuari lõpus toimus Harjumaa inglise keele olümpiaad gümnaasiumile. Osales 170 õpilast. Keila Kooli õpilane Mari Meigas saavutas 8.koha. Kiidame ja tunnustame väga hea tulemuse eest ning täname õpetaja Reet Saardi.

Harjumaa Muuseum teatab, et  Keila linna juubeli puhul sai valmis Keilat tutvustav eriprogramm. Tutvustame Keila ajaloolisi hooneid ning teeme lühiülevaade Keila linna kujunemisest. Õppeprogramm on sobilik kõikidele kooliastmetele. Programmi on võimalik läbi viia nii Harjumaa Muuseumis kui ka ekskursioonina õues.Õues alustame kooli eest ning lõpetame Harjumaa Muuseumis. Sel juhul kestab programm 1.5 tundi. Hind 3€ õpilane. Aja broneerimisel ühendust võtta 6781668 või muuseum@hmk.ee

1.veebruaril korraldas Keila Kooli matemaatika õppetool Harjumaa 7.-12.klasside matemaatika olümpiaadi, kus osales 224 õpilast erinevatest Harjumaa koolidest, nendest 14 õpilast Keila Koolist. Keila Kooli parimad tulemused 7.-9.klass olid: 7.klass  Pärt Paalaroos 7b  IV koht , Ander Ööbik   7f   V koht, Anni Merilain  7c  X koht , 8.klass  Risto Laur       8f   IX koht , 9.klass  Hans Kristjan Keevallik  9f  VIII koht . Õpilaste õpetajad on Leelo Talistu ja Raili Haugas.  Õnnitleme kõiki õpilasi ja nende juhendajaid!

Pühapäeval kuulutas Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad. Aasta orkestridirigendiks 2022 on tunnistatud Mart Aus, kes on peale Lasnamäe Muusikakooli Puhkpilliorkestri ka Lasnamäe Muusikakooli Noorte Puhkpilliorkestri, Paide Muusikakooli Sümfoniettorkestri, Tapa Muusikakooli Orkestri ja Keila Muusikakooli Orkestri dirigent. Keila Kooli õpetaja muusikaõpetaja ja koorijuht Kadi Härma pälvis samas kultuuriministri tänukirja väljapaistvate konkursitulemuste eest 2022. aastal.

Rukkilille lasteaed pani punkti oma küünlatopside jahile. Võtsime veel viimastest topsikutest Rohutirtsude abiga välja vaha ning tühjad topsikud kaalusime üle ning lisasime üldkogusse. Uskumatu, aga põlemata vaha korjasime kokku 5,830kg ja küünlatopside nö puhas omakaal oli 12,600kg. Vahast valmistasime Anne juhendamisel süüteküünlaid (mitte midagi ei lähe raisku), oleme usinad taaskasutajad. Lasteaed tänab kõik usinaid korjajaid, ka neid, kes lihtsalt oma topsikesed kasti puistasid või mulle kapi peale tõid. Nimeliselt saan tänada neid, keda registreerisin: Sirje, Jelena, Werner, Airi, Anett Pahrt, Kristel Kõrvits, Geterly, Valve, Kairi, Klooga Lasteaed, Liblikatest Ella Paulina, Anmarii, Adelia, Põrnikatest Lili , Lukas, Rohutirtsudest  Gustav, Saskia ja Annaliisa, Sipelgatest Aaron. Suur aitäh kõigile hoolijatele, loodus tänu teile kõigile palju palju puhtam. Lihtne arvutus ütleb, et selles koguses on ca 13 500 topsikut.

Muusikakoolis kontsert „Naiste maailm“. Esinesid Arvo Leibur ja Johan Randvere.

Toimus Lasteaed Miki hoolekogu koosolek. 

Keila Sotsiaalkeskuses on 6.02. – 16.märtsini Anne Aaspõllu maalinäitus “Kui seda metsa…”

4. veebruaril avati raamatukogu galeriis Haapsalu Kutsehariduskeskuse silmuskudujate õppijate selle õppeaasta tööde näitus. Näitus jääb avatuks 1 kuu.

Teisipäev, 7.veebruar:

Miikaeli kiriku juures on liikumist märgata. Rändmeistri mehed hakkavad kooriruumi katust ümber laduma. Pikihoone katus sai eelmisel aastal täiesti uued kiltkivist plaadid, kooriruumile sätitakse vanadest kividest uus katend.

Uued targad liiklusmärgi Keilasse. Autojuhte vilkumisega jalakäijate eest hoiatavad märgid paneb Ampron üles Haapsalu maanteele Ohtu tee ristmikule ja Rõõmu kaubamaja juurde.

Keila Kool teatab, et pPea igal poolaastal saavad Keila Kooli gümnasistid valida endale sobiva mooduli, mis koosneb neljast erinevast kursusest. 11. klassil on võimalus valida esimesel poolaastal moodul “Loovus ja kirjalik eneseväljendus”, mis sisaldab ka kursuseid “Filmi tegemine” ning “Kirjandus ja film”. Sellel aastal valmis ainete raames kaks lühifilmi “Silmapete” ja “Trumpäss”. Kursused edukalt läbinud noored rääkisid oma kogemusest lähemalt Keila Noortelehes.

Noortekeskus: alates 2022.aastast toetatakse Keila noortekeskuse eelarvest noorte omaalgatuslikke projekte. Projektid on suunatud Keila linna noortele vabaaja ja koolivaheja sisustamiseks, võimaluste suurendamiseks ja noorte ettevõtlikkuse toetamiseks. Toetuse määraks on kuni 500 eurot projekti kohta, kusjuures vahenditele võib kulutada kuni 50% eelarvest. Suuremate ideede puhul on võimalik toetust saada ka suuremas mahus, kuid selleks tuleb eelnevalt konsulteerida projektide koordinaatoriga: Geter Ehrenpreis (geter@keilanoortekeskus.ee) Teise taotlusvooru priorideediks on Ukraina noorte kaasamine. Kaasamisprojektide toetusmäär on 1000 eurot. Teine taotlusvoor kestab 23.jaanuarist 12.veebruarini.  Projektitegevused peavad olema lõppenud 31.maiks. Aruanded peaksid olema esitatud 22.juuniks. 2022.aastal esitatud projektide tegevused peavad olema lõppenud 31.detsembriks 2022. Aruanne peab olema esitatud hiljemalt 30.jaanuariks 2023.  Toetuse määramisel eelistatakse projekte, mis on: Ukraina noori kaasavad tegevused;  seotud noorte koolivaheaja ja/või vabaaja sisustamisega;   noortele laialdase ja positiivse mõjuga;   seadnud oma projekti sihtgrupiks 7-19-aastased noored;   suunatud suurema arvuga noortele.   Toetatakse kuni 500 eurose eelarvega omaalgatusprojekte.   Eelneva konsultatsiooni ja erikokkulepetega on võimalik taotleda ka suuremat summat, kuid mitte rohkem kui 1500 eurot.

Vikerkaare maja Arabella rühm matkas täna Kumna Kultuuriaita ja tõi koju oma detsembris toiminud fantaasiakuuse konkursil võidetud auhinna. Kohapeal ootas neid lisaks veel mõnus meisterdusring ja suud said magusaks šokolaadi ja küpsistega. Kultuuriaidas toimub veel vahvaid ning põnevaid üritusi, mida vanem saab koos lapsega külastada! Aitäh Kumna Kultuuriaidale toreda hommiku eest!

Linnavalitsuses oli täna käimas Vikerkaare lasteaia Muumi rühm. Abilinnapea Eike Käsile toodi väike raamat “Muumide Keila”, kus on sees Muumi laste soovid Keilale – nt lennujaam  keset linna ja loomaaed ja … ja hulk pilte Keilast.

Veebruari jooksul toimub Vikerkaare maja puhketoas 6-7 aastastele lastele “Turvalise interneti päev”, mis on ametlikult registreeritud ka “Targalt Internetis” kodulehel. Täna osalesid üritusel Sipsiku maja Naksitrallid ja Päikeseratas rühma lapsed. Lapsed said teadmisi, mis on võrk, kuidas on arvutid omavahel ühendatud, kuidas turvaliselt internetis käitud ja mida peab tegema, et hoida arvutid viirusevabad. Tegevusi oli mitmeid: üheskoos vaadati Jänku-Jussi multikat “Jänku-Juss internetimaailmas 2” ning seejärel arutleti multifilmi sisu üle. Meeskonnatööna valmis joonistus “arvutiviirus”, millest hetk hiljem sai arvutis animatsioon. Teadmiste kinnistamiseks said lapsed teada, mis on QR-kood, proovisid seda avada ning lugeda, mis oli kirjas ning otsustati, kas kirjas olev tegevus (suhtlen võõrastega internetis; kui leht võõras, kutsun ema või isa appi jne) on halb või hea. Targalt internetis õpisündmuseid viib läbi Päikesepärlid rühma õpetaja Laura.Lapsed tegutsesid ja mõtlesid rõõmsalt ning aktiivselt kaasa!

Muusikakoolis andsid kontserdi Valle-rasmus Root (tšello) ja Sten lassmann (klaver). Kavas Eller, Oja, Tubin, Reimann, Känd, Sumera.

Kolmapäev, 8.veebruar:

Linnavalitsuse saalis on noortega töötavate inimeste võrgustiku infoseminari esimene kohtumine. Osalesid noorsootöötajad, spordiklubid ja teised, kes korraldavad lastelaagreid. Juttu tuleb laagrijuhendaja kutse omandamisest, millest räägib lähemalt Ellika Mätas.

Keila eakate nõukogul olid sotsiaalkeskuses külas Läänemaa eakad, saamaks kogemusi nõukogu loomiseks.

Sotsiaalkeskuses digikoristuse koolitus. Digikoristus: milleks ja kuidas? Kuidas koristada? Nendele ja veel paljudele küsimustele vastab TELIA koolitaja Heigo-Aulemb Ensing.

Keila KK esindusmeeskond lõpetas viimaks oma piinarikka kaotuseseeria, kui võitis koduseinte vahel Viimsi/Sportland meeskonda 91:87. Alles paar päeva varem saime Viimsi/Sportlandi kodusaalis neilt korraliku koslepi, kuid täna tõestasime, et oskame mängida ja seda ka ilma kahe leegionärita! Meie parimad: Kristen Kasemets 25p, 10l, 4rs ja Ivan Mikhieiev 13p, 3l, 2vl.

Sel nädalal, 8.–11. veebruarini 2023 peetakse Haanja Puhke– ja Spordikeskuses IBU juunioride karikasarja etapp, kus tuleb rahvusvahelises konkurentsis starti 14 noort Eesti laskesuusatajat. Eestit esindab ka Ralf Vikat Keila Koolist.

Väärikate Ülikoolis räägiti  kirjandusest. Rääkijaks toimetaja ja tõlkija, “Loomingu raamatukogu” kauaaegne toimetaja Anu Saluäär. Tervitus ka Keila Muusikakooli viiuliõpilaselt.

Harju Elekter Estonia andis teada, et sõlmis NOBEga ehituslepingu Allika tööstusparki tootmishoone rajamiseks. Harju Elekter kontserni kinnisvaraüksus tegeleb #tööstuskinnisvara arendamise, projektijuhtimise, rentimise ning sellega kaasnevate teenustega nii rendipartneritele kui ka Harju Elektri oma ettevõtetele. Kinnisvaraüksus haldab kokku 91 tööstusparki Eestis, Soomes, Rootsis ja Leedus.

Eesti Terviseradade statistika järgi külastati 2022. aastal Eesti terviseradasid kokku hinnanguliselt rekordilised kaheksa miljonit korda, mis on aasta varasemaga võrreldes ligikaudu 14% enam, teatas sihtasutus oma kodulehel. Möödunud aastal kõige enam külastatud terviseradade esiviisikusse kuulusid Nõmme (425 000 külastust), Paepargi, Harku, Merimetsa ja Keila.

Portaal Eesti Maitsed Täna andis välja nädala soovituse Keila asuva restorani Jää kohta: Kaks aastat tagasi kõlanuks kutse Keilasse hästi sööma minna (mitte õnnestunud) naljana. Nüüd kutsub restoran Jää oma külalisi kauemaks jääma ja see soov täidetakse meeleldi. Mihkel Võsotski toidud on siia tulemist väärt ja Helina Saarniidu valitud veine mujal ei leia.

Keila Lasteaed Miki:  Kassikäppade rühma lapsed alustasid sellekevadise pisirohe kasvatusega. Mulda vupsasid maheseemned hernes ja päevalill.

Toimus Lasteaed Vikerkaar hoolekogu koosolek.

Neljapäev, 9.veebruar:

Keila Linnavalituse 73.istung 9.veebruaril 2023

Linnavalitsus kinnitas konkursi „Keila Aasta Tegija ja Keila Aasta Sündmus“ tulemused. 2022.aasta tegija ja sündmuse avalikustab 17.veebruari Keila Leht. Auhinnad antakse üle 23.veebruaril kell 18.00 Keila Kultuurikeskuses toimuval Eesti Vabariigi 105.aastapäevale pühendatud aktus-kontserdil.

Linnavalitsus väljastas Loomaarst OÜ -le 2023.aastaks reklaami paigaldusloa Luha tn 13a kinnistule. Reklaam on nähtav Luha tänavalt. Reklaamipind on PVC materjalist mõõtudega 5,0 x 2,0 m, mis näitab Ettevõtte logo ja informatsiooni Keilas tegutseva äri kohta.

Linnavalitsus väljastas Usin-TR-ile reklaami paigaldusloa2023.aastaks Luha tn 13a kinnistul asuva garaaži otsaseinale. Reklaam on nähtav Luha tänavalt ja Paldiski maanteelt nii, et see ei sega sõidukijuhtide nähtavust.  Ühepoolne 2 x 5 m suurune reklaam on kinnitatud objektile ning reklaami kohal on välivalgustid. 

Linnavalitsus väljastas reklaami paigaldusloa Robert Antropovile. 2X3 meetrine reklaam võib paikneda 10.veebruarist kuni 5.märtsini 2023 Jaama platsi kinnistul Jaama1b krundi aia juures ja on nähtav Jaama platsilt ning Jaama tänavalt, ning see ei ole eksitav ega piira sõidukijuhtide ja jalakäijate nähtavust.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Paldiski maanteele Geoloogide tänavaga ristumise piirkonda rajatud vee- ja kanalisatsioonitorustikule.

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 15. veebruarist 2023 Triibuliine OÜ teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Linna eelarvest maksti erakorralisi sotsiaaltoetusi 500 eurot.

Eluruumi tagamise teenuse osutamiseks anti üürile sotsiaaleluruum Luha 17-7 üürimääraga 3,81 eurot ruutmeetri kohta.

Toimus beebiball eelmise aasta septembris, oktoobris, novembris ja detsembris Keilasse sündinud lastele. Kutsutud oli 34 last, 17 poissi ja 17 tüdrukut. Beebisid ja nende vanemaid tervitasid linnapea Enno Fels ja abilinnapea Eike Käsi, kes andsid üle ka Keila linna elanikuks sündinu tunnistuse. Sissejuhatuse tegi haridusspetsialist Kristel Kõrvits, Kultuurinõunik Jaanus Väljamäe kutsus 1.juunil toimuvale Titerallile, Kersti Salf Harju Maakonnaraamatukogust näitas raamatut “Pisike puu” ja kutsus raamatukogusse. Esinesid Vikerkaare lasteaia Sipsiku maja Naksitralli rühma lapsed. PILDID

Harjumaa muuseum alustas vastlapäeva programmiga. Kokku kaks nädalat. Lapsed saavad ülevaate vanadest kommetest, näitame vanu suuski ja uiske, kelke. Teeme nööbivurrid ning lapsed maiustavad värske ja koheva vastlapäevakukliga, mis ehtsa vahukoorega. Peale seda, kui kukkel koos teega söödud läheme õue. Kui on lund, siis kelgutame, kuid lume puudumisel ajame kada metsa.

Reede, 10.veebruar:

Keila Lehe esiküljel uuest näitusest Harjumaa Muuseumis. Uudistes riiklike teenetemärkide saajatest, tunnustustest muusikaõpetajatele, lauluväljaku ehitusest, veeteenuse hinnast, kaasavast eelarvest, kaitseliidu ja õhuväe ühisõppusest,  Eesti 2050 planeeringust, iluvõimlemisest, IBU karikasarjast, näitusest raamatukogus ning Keila Lehe täpsustunud reeglitest riigikogu valmiste kajastamisel. Kolmas külg ongi valimiseelne – kandideerijad vastavad Keila Lehe küsimustele.  Lehes on ka kutse Vesiveski jalakäijate silla avamisele. Ilmub 6.osa sarjast “Spordielu Keilas 1922 -1940”. Tegija on Urmi Pärn.

Algkoolimajas oli Öölugemine, järjekorra numbrilt 14-nes, aga esmakordselt toimus see sündmus 15 aastat tagasi. Sel korral oli Öölugemise pealkiri “Maailma muinasjutud“. Külas olid Kersti Salf  ja Jandra Peegel Harju Maakonnaraamatukogust. Kaja  Peetris luges “Poeet ja pojeng” (Hiina muinasjutt), siis lapsed – igast klassist luges üks-kaks last ette ühe muinasjutu. Üllatuskülaline oli jutuvestja Polina Tšerkassova. Kavas oli veel Aardejaht (aardekaardi järgi orienteerumine, igas keskuses muinasjuttudega seotud ülesanded ) ja öökino. Lapsed said ööbida koolis – enda sätitud magamispesades. PILDID

Kooli aulas oli XIII Harjumaa poiste-, noormeeste ja poistesegakooride noorte laulu- ja tantsupeo I eelproov.

Jüri koolis toimunud õpilasetlejate riigikonkursi Harjumaa voorus pälvis Kriselda Kisel Keila Koolist  eripreemia.

Mik lasteaia Karikakarde rühma lastel sai valmis tore projekt :  lõunamaa ja põhjamaa loomad. Pingviinide hõim on voolitud plastiliinist ja jääkarude portreed tehtud segatehnikas. Eestvedajad on õpetajad Eve ja Kristi ning õpetaja abi Riina.

Laupäev, 11.veebruar:

Harju Maakonnaraamatukogu ootas lapsi koos vanematega raamatukogu Jutuhommikule. Sõbrapäeva eel loeb AX-Teatri näitleja Anto Viigi juttu kuninga ja kummituse sõprusest. Peale jutu kuulamist saavad huvilised taaskord meisterdada. Jutuhommikuid toetab Eesti Kultuurkapital.

Pühapäev, 12.veebruar:

JJ-Street Tantsukool koostöös kohalike omavalitsustega üle Eesti kutsus üles kõiki välja selgitama KUS ASUB EESTI SUURIM SÜDA❤️ Nii ka Keilas. Kooli staadionile kogunes vähemalt 200 inimest. Pildi tegemine viibis veidi lennuloa saamise taga – droon ei saanud lennuluba, Kuid kolmveerand tunniga oli pilt tehtud. Aitäh kõigile osalejatele ja naiskodukaitsjatele sooja tee eest! PILDID

Täna, 12. veebruaril toimus Harjumaal kaitseliidu ja õhuväe koostööõppus HÜPE/Ambitious Landing, kus Keila maakaitsekompanii harjutab koostööd Eesti õhuväe ja Briti transpordikopteritega Chinook (CH-47). Õppuse raames toimus aktiivne lennutegevus Keila ja Saue linnas ning Ämari lennubaasi lähiümbruses. Lennutegevus oli planeeritud toimuma ajavahemikul 8-30st – 15.00. Keilas oli maandumispaik Ringtee ääres, gaasijaotusjaama kõrval. Varem oli paneeritud maandumisi ka Rõõmu kaubamaja ja maanteesilla lähistele. PILDID

Muusikakoolis toimub suur Rahvamuusikapidu „Vana hea Rootsi“. Muusikat teevad Saue Kapell, Möllav Meri, Peened Sõrmed, Kadrina Kapell ja Keila Rahvamuusikud.

Lasnamäel toimunud Eesti talvistel U18,U20,U23 meistrivõistlustel võitis Kergejõustikuklubi TIPP võistleja Kristo Mägi hõbemedalid koguni kahel võistlusalal nii 400m kui ka 200m jooksus.

Eelmine Keila linnas koolivaheaja sõiduplaan

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content