49.nädal 2023

Esmaspäev, 4.detsember:

Linnapea Enno Fels on 4.-20.detsembrini puhkusel. Linnapea asendaja on sel ajal Maret Lepiksaar.

Toimus Keila Kooli hoolekogu koosolek, kus valiti hoolekogu esimeheks ka seni seda ametit pidanud Märt Mathisen. Lisaks hoolekogu juhtide valimisele räägiti õppekava ja muude dokumentide menetluskavast Haridus- ja Teadusministeeriumi järelvalve tulemustest lähtuvalt, välisriikidesse klassiekskursioonide keelamine. Lisaks kriisikommunikatsioonist, oskusainete mugavuspaketi käivitumisest, kooli sööklast ja õpetajate suhtumine õpilastesse.

Harju Maakonnaraamatukogu klaasvitriinides detsembris keraamika müüginäitus, kus oma töid näitavad Anne Türn, Rave Puhk, Kärt Seppel ja Tiina Kaljuste. Samuti on vaadata Karine Andrjuskevitsjute näitus „Vanade raamatute uus elu“, mis pakub ideid raamatute taaskasutamiseks kodu kaunistamisel. Avatud on ka näitus „Padjasadu“ – Lembe Maria Sihvre patjade tikkimise töötoas kaunistatud padjad on raamatukogus kõigile huvilistele vaatamiseks 22. detsembrini. Galeriis on kuni aasta lõpuni Aino Hunti, Liivi Leomari, Antonina Pavlova ja Kristiina Nemirovitš-Dantšenko niplispitsi näitus „Pitsiline maailm.

Keila Basketi naiskond kaotas Kaamoskarikavõistlustel võõrsil Audentes/Tallinna Ülikoolile 85:54. Nii minnakse pronksimängule 16.detsembril.

Lumine hommik lasteaias….. ja korraga süttivad tuled Miki jõulumaal. Direktor Triin süütas esimese advendiküünla ja soovis kõikidele jõulurõõmu ja südamesoojust. Ja kui väga vaikselt olla, võib vahel kuulda kuidas päkapikud meile kõrva sisse ilusaid soove ja mõtteid sosistavad. Miki jõulumaa valgustuse aitas korraldada As Ensto Estonia ja paika seada As Keila Vesi meistrimehed. Suur tänu! Õhtul oli Mikis pannkoogiõhtu, et kutsuda rahvast neljapäevasel õhtupoolikul toimuvale jõululaadale.

Uskumatu hommik oli ka Vikerkaare lasteaias. Kui lapsed olid rühmades hommikusöögi just lõpetanud, kostis õuest tuppa muusikat ja kilkeid. Akende all sagis ringi Õuepäkapikkude rõõmust rõkkav seltskond. Küll nad olid vahvad – jooksid, hullasid, lehvitasid ja lennutasid lund akende suunas. Elevusi tekitav kaunis jõulukuu ongi särtsaka hoo sisse saanud! PILDID

Rukkilille lasteaias avati jõuluhooaeg, Kiilide rühmast Anna-Liisa rääkis pisut advendist, küsis igasuguseid küsimusi, õpetaja Helle tantsutas, Vana ja nähtav päkapikk Kalle korjas kokku jõulusoovid ja lubasime olla kõik hästi toredad lapsed. Putukad pidasid jõulutralli! Vahva hommik oli!

Keila Korvpallikool andis teada, et Eesti rahvuskoondise kandidaadid on Keila Korvpallikooli õpilased U16 tüdrukutest Laura Loog ja Eva Maria Moilanen, U16 poistest Jaagu Pajumets ning U18 poistest Karl Lillimägi, Kermo Sepik ja Tom Oskar Arro.

Harjumaa Muuseum jätkab traditsioone erinevate programmide pakkumisega lastele. Täna algas taaskord jõuluprogramm, mis on põnev nii suurtele, kui väikestele. Poolteist nädalat käib mitu gruppi lapsi vaatamas näidendit, kus lisaks meisterdatakse, mängitakse ja süüakse jõulusaia. Läbi näidendi räägitakse vanadest jõulukommetest, mis kanduvad kenasti üle tänapäeva. 10.12 saab näidendit tulla vaatama kogu linnarahvas Perepäev näidendiga.

Teisipäev, 5.detsember:

Keila Tervisekeskus oli nomineeritud  kategoorias Suure ühiskondliku mõjuga tegu 2023, kui aastakümneid Harjumaa Puuetega Inimeste Nõukoja koostööpartner talviste spordipäevade korraldamisel koja 2023 tunnustussündmusel. Ja palju õnne Puuetega inimeste kohale nende 30.tegutsemisaastal! Esildisest: ” Meie mitme sajaline spordisõbralik rahvas üle kogu Harjumaa mahub kenasti Keila Tervisekeskusesse sportima. Vastutulelik personal võimaldab meie puuetega inimestel sportimisest igati rõõmu tunda kogu tervisekeskuse võimalusi kasutades. Tunneme end seal tervisekeskuses turvaliselt. Meie rahvas on ootel, et taas kord Keila Tervisekeskusesse sportima minna. Keila Tervisekeskusel on põhjust uhke olla, nemad on HPINi koostööpartnerid Harjumaa puuetega inimeste hea tervise eest hoolekandmisel. “

LInnavalitsse sotsiaalnõunik Piia Peterson ja turvalisusnõunik Uno paas osalesid Harjumaa kohalike omavalitsuste ja operatiivteenistuste koostööseminaril „Üheskoos toimivate lahendusteni“ .

Keila KK alustas mänge Rahvaliiga tugevaimas divisjonis väärtusliku võiduga, kui kodusaalis alistati 91:89 Alexela/Mediq Eesti, kes oli sel hooajal veel kaotuseta. Keila mängu vedasid Carl Sooär ja Marko Viik vastavalt 26 ja 22 punktiga, Marten Mägi lisas 13, Martin Meierau 12 ja Toomas Üprus 10 silma. Kolmeseid sopsati kamba peale koguni 12, kuid palju punkte läks kaotsi vabaviskejoonel (19/45 ehk 42%). Järgmine mäng juba teisipäeval, 12. detsembril kell 20.10, kui külla sõidab KK Viimsi.

5.detsembril külastas Keila Kooli loodemaja 9. klass „Minu Riik“ programmi raames Riigikogu ja Stenbocki maja.

Õhtuses ETV Aktuaalses Kaameras oli lõik Keila Terviseradade toetamise võimalustest.

Kultuurikeskuses on kuni 5.jaanuarini vaadata nahakunstnik Silvia Kelle pastellmaalide ja nahktaieste näitus „Inglite aeg“.

Keila Kooli 4.u klassi õpilased osalesid ainulaadses projektis „Noa laev.“, mille lapsed oma kätega ellu äratasid. Selle projekti korraldas Ukraina Kultuurikeskus Eestis. Liigutavad lood Ukrainas hüljatud laste lemmikloomadest, laste läbielamistest, mis on kirjutatud puutahvlitele kui pühale esemele, tõestuseks nende tunnistuste tähtsusest, mis on selle sõja elav ajalugu.

Kolmapäev, 6.detsember:

Küberturbeettevõtte CybExer Technologies välissuhete juht Rainer Saks Keila väärikate ülikoolis teadagi millest, Ukrainast ja muust harivast. Varem on Saks juhtinud Vabariigi Presidendi Kantseleid, Teabeametit ja olnud Välisministeeriumi kantsler. Nüüd on ta tuntust kogunud Ukrainas toimuva sõja jälgija ja kommenteerijana. Pilt Allar Viivik.

Soome Vabariik 106! Õnnitlused ! Keila linnast läksid teele tervitused Soome sõpruslinnadesse Huittisesse ja Keravale.

Einike Sooväli Eesti Vabaõhumuuseumist tutvustas Keila Sotsiaalkeskuses sauna-aasta lõpetuseks vanade eestlaste saunakombeid.

Lõppes KüberPuuringu vabariiklik lõppvoor, millel osales Keila Koolist kolm võistkonda. Gümnaasiumi astmes esindasid kooli tüdrukud ja põhikoolist oli võistlustules kaks poiste tiimi. Osalesid tiimid kutsekoolidest, gümnaasiumidest ja põhikooli 7.-9. klassidest. Keila Kooli 8. klasside poiste tiim jättis seljataha kõik teised põhikooli ja gümnaasiumi võistkonnad, lastes endast ette vaid kaks kutsekooli võistkonda. Ehk siis, väga pingelises ja tasavägises heitluses (ka üldarvestuse esikoht oli meil käeulatuses) saime üldarvestuses kolmanda ja põhikoolide arvestuses esimese koha. Sellise vägitükiga said hakkama Ander Ööbik 8.f,  Benjamin Liibert 8.f, Oskar Breedis 8.e ja  Tõnu Loog 8.e.  Teisest põhikooli poiste tiimist käis üle haiguselaine. Võistlusele jõudsid Karl Kold 9.e ja Ott Mälter 9.c. Keila Kooli gümnaasiumi esindas lõppvõistlusel tüdrukute tiim koosseisus: Emili Hanni, Keiti Varb, Liisi Lindsalu ja Rianne Lindus –  kõik 10.klassidest. Eelvoorus osales 113 kooli 3900+ õppijaga, lõppvoorus katsusid rammu 500+ noort, mis teeb KüberPuuringust Eestis suurima algajate talentide kübervõistluse! Juhendas Allan Randlepp, Informaatikaõpetaja.

Eva Truuverk (maailmakoristuspäeva idee algataja, Rohetiiger ellukutsuja) tuli 12.klassile rääkima Rohelisest Koolist. Kohtuma inspireeriva inimesega olid oodatud ka õpetajad, kel vaba tund.

10.-11.klassist.

Harju Maakonnaraamatukogus kuni 23.detsembrini Jõuluehete vahetusmäng. Iga toodud ehte vastu saad ehte kaasa võtta.

Keila Kultuurikeskuses Valdo Jahilo  “KÕBUS JA LÕBUS”, Pille Pürgi autobiograafiline monoetendus.

Linnavalitsuse pressiesindaja Valdur Vacht osales valitsuse kommunikatsioonikeskuse (KomKe) infopäeval, mille eesmärk oli võtta kokku mööduv aasta ja teha ühiselt tulevikuplaane. Osalejad said  ülevaate arendustest, mida on valitsuse kommunikatsioonikeskus aasta jooksul valdkonnas teinud, tehti kokkuvõtte suurõppuse CREVEX õppetundidest ning pärastlõunal toimus ka väikese lauaõppus.

Neljapäev, 7.detsember:

Keila Linnavalitsuse 121.istung 7.detsembril 2023.

Linnavalitsus eraldas Keila linna sportmängude esindusvõistkonna toetust mittetulundusühingule MTÜ Keila Basket 25 000 eurot. Raha kasutatakse Eesti- Läti ühisliigas ja ENBL liigas osaleva Keila Coolbet meeskonna ülalpidamiseks. 

Linnavalitsus väljastas loa reklaami paigaldamiseks Taludevahe Arenduse OÜ-le reklaami paigaldamiseks Männipargi kinnistule. Reklaam on nähtav Ehitajate teelt ning see ei sega sõidukijuhtide nähtavust.  Kolmepoolne 2 x 3m + 2 x 3m + 5 x 3m suurune valgustatud reklaam on puitkarkassil vineersein mis on kaetud PVC kangaga ja eksponeeritakse 08.12.2023 – 31.12.2025. a.  

Linnavalitsus luges erandkorras korraldatud jäätmeveoga mitteliitunuks perioodil 7. detsember 2023 kuni 9. november 2024 Ülesõidu 29 jäätmevaldaja, kuna kinnistul toimuvad renoveerimistööd ja perioodil 24. detsember 2023 kuni 13. märts 2024 Aasa 3 jäätmevaldaja.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa  korterelamu püstitamisel Tuula tee 2b,  Tuula tee 2c, Tuula tee 2d ja  Tuula tee 2e kinnistul. 

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse eelnõu osavõtjate puudumise tõttu Keila linnas moodustatava Maanteeserva kinnistu avalikul kirjalikul enampakkumisel võõrandamine nurjunuks ja enampakkumise menetlus lõppenuks tunnistamisest. Linnavalitsus küsib luba korraldada nimetatud kinnistu müük otsustuskorras. Sarnane eelnõu läks volikogu menetlusse ka Uus tn 19 ja 19a kohta – tunnistada osavõtjate puudumise tõttu Keila linn, Uus tn 19 ja Uus tn 19a kinnisasjadest ning Ohtu tee T1 kinnisasja osast moodustatavale kinnisasjale eelläbirääkimistega pakkumisel hoonestusõiguse seadmine nurjunuks ja pakkumise menetlus lõppenuks, et linnavalitsus korraldaks kinnisasjale hoonestusõiguse seadmise turukompleksi ehitamiseks ja turu pidamiseks otsustuskorras.

Linnavalitsus maksis erakorralisi sotsiaaltoetusi summas 252,50 eurot.

Terviseradadel toodeti esimene kunstlume sel talvel. Vesi tuleb uuest tiigist ja jõuab trassi kaudu lumekahuriteni. Varume lund selleks, et suurema sula korral saaks lappida rada.

Keila Muusikakooli saalis toimunud Klaveriõhtul esines  Hyerin Youk (Lõuna- Korea). Kavas: J.S. Bach,  D.Scarlatti, W.A. Mozart, S.Rahmaninov, F. Chopin, T. Kõrvits, E. Granados.

Miki lasteaias oli Jõululaat.

Vikerkaare lasteaias algasid rühmade jõulupeod.

Keila Muusikakoolis Tiina Kalveti klaveriõpilaste kontsert.

Reede, 8.detsember:

Keila Lehe esiküljel esimesest advendist Keilas. Uudistes uutest ametnikest, rongipiletitest, Telia nutiesindusest, Eesti Kõlast, head tegevast küpsetamisest, vaimsest tervisest, kergejõustikust, toidu- ja elukeskkonna fotokonkursist ning hoonete katuste puhastamisest lumest. Muuseumivaramu jätkab alevivahe kalmistuga. Tegija on Sulev Puumeister.

Sotsiaalkeskuses Jõululaat ja kõrvitsasupiköök. Laadalt leidis Rebase talu õunavaliku, OÜ Mesioja meetooted, Linnupete Eestis kasvatatud maheviljast müslid ja piparkoogitaigna, Kristeli ja Valmari hoidised, Kristina Nilk maitsvad mahlad, talupere hapukurgid ja -kapsad, kõrvitsahoidised, Vaike Männik Suurekoorma talust kudumid ja mesi, MTÜ Töötahe kootud kile- ja kaltsuvaibad, HEMAR OÜ plastpakendivabad kehahooldustooted, Harineri harjad, Kaare kodu käsitööd, MTÜ Hea hoog tooted, Tiia Aunbaum lapitööd, Eve Selisaar helkivate detailidega tikitud kindad, Ulmus Glamura kaltsupärlid, Marily helkivad ehted, Mari Lepisk tikandid-kudumid, Enno Veersalu vitraažid, EHK puutööringis valminud esemed….Osaleda sai laadaloosis, mille tulu läheb Ukraina heaks. Toetada sai Keila võrgupunumispunkti tööd, kogutud raha eest ostetakse materjali lõikamiseks lõiketeri ja võrkudele kinnitusnöörid. Kõrvitsasuppi sai, kuni suppi jätkus. Kell 12.00 – 14.00 toimus Urmas Veersalu juhendamisel rokroonide töötuba. Kogu päeva jooksul sai panustada varjevõrkude punumisse. Tegevus toimus maja mõlemal korrusel.

Keila Coolbet meeskond mängis Tervisekeskuses taas kodupubliku ees, kui külla sõitis hetkel tabeli liider BC Kalev/Cramo. Keila pidi vastu võtma kaotuse 71:115.

Keila Muusikakoolis Liis Mäevälja saksofoniõpilaste kontsert.

Laupäev, 9.detsember:

Keila Tervisekeskuses on nädalavahetusel võimlemisklubi Graatsia korraldatud võistlus Winter Grace 2023, kus osalevad võistlejad Eestist, Lätist ja Soomest.

Kell 13:00 – 17:00 Waldorfkooli Läte XV Advendilaat. Laadal oli võimalik soetada südamega tehtud asju kingituseks endale või oma kallitele.  Söögisaalis ootas Sind kohvik, kus on nii soolast kui magusat kehakinnitust.  Kõrvu paitas harfi- ja kandlemuusika.  Klassides toimusid erinevad muusikalised- ja luulelised etteasted. Erinevates õpitubades sai viltida, jõulukaunistusi meisterdada, puidutööd teha, küünalt valada või näppudel kududa. Lisaks on üles seatud näitus “15 aastat Lätte kooli”. Advendilaat on üks Waldorfkooli Läte traditsioon, mida on peetud kooli algusest saati. Korraldasid õpilased, õpetajad ja lapsevanemad. PILDID

Kiwanis korraldas Kultuurikeskuses Dolly nukkute tegemise. Heategevusklubi Kiwanis üleskutsele vastanud tegid täna Kultuurikeskuses valmis 159 uut Dolly nukku, mis kingitakse Tallinna Lastehaigla patsientidele. PILDID

Harjumaa Muuseum osaleb Tallinnas, Kultuurikatlas muusemipoodide jõuluturul.

Pühapäev, 10.detsember:

Harjumaa Muuseumis Perepäev näidendiga “Jõulud Jõesaare talus”.

Miikaeli kirikus toimub Keila linna eakatele jõulukontsert. Esinevad Keila Muusikakooli õpilased.

Muusikakooli saalis Suur Jõulukontsert. Esinevad Segakoor Keila – dirigendid Anu Matteus ja Arvo Pihlamets, lisaks duo Pauliina ja Mia, Emanuel Teppo, Helina Kukk, Rasmus Kogerma, Nora Lepiksaar, Kairi Vavilov, Eva Teppo jt.

Eelmine 48.nädal 2023

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content