44.nädal 2023 Keilas

Esmaspäev, 30.oktoober:

Linnavalitsuse saalis oli Harjumaa KOV-de haridusnõunike supervisioonikoolitus.

Astrid Hallikas Keila Rukkilille lasteaiast: Mis juhtub esimesel tööpäeval pärast kella keeramist? Ema väsinud, ärkab valesti, lapsed ei taha samuti kuidagi üles tõusta, sest eelmine päev ei jäädud ju õigel ajal magama. Siis algab kiire ja hambad said küll puhtaks ja emal kiirustades kohvgi joodud, aga pidžaamasid enam riiete vastu vahetada ei jõutud ning nii jõutigi ööriietes lasteaeda! Ja mis siis sellest – Põrnikate rühm tegi kogu majale ühe ägeda Pidžaamapeo! Tehti hommikuvõimlemist, lauldi, tantsiti, esines kogu maja, kõigil oli oma arusaam, millal magama, kuidas üles, aga peamine – seda kõike saatis laste rõõmus kilkamine, hüppamine, tants ja trall. Aitäh tegijatele, imevahva pidu kogu majale!

Toimus lasteaed Miki uue hoolekogu esimene koosolek.

Keila Kooli Pargimajas oli pärimuskultuuri päev „VIIS VILLAST, KUUS KULLAST, SEITSE SULASELGET“.

Teisipäev, 31.oktoober:

Keila Linnavolikogu 25. istung.

Info: Keila linna valmisolek talveks (ettekandja EKT Teed OÜ-ga esindaja Elmo Meier).

On varutud soola. Masinad on valmis. Oktoobri lõpus on kahel korral käidud tänavaid soolatamas. Suuri traktoreid 2 ja veok, kõnniteedel 3 väiketraktorid, lisaks käsitööbrigaadid. Kõik tehnika on Keki tänaval. Tagavaraks ekstrakoguse lume korraks on Keilas täienduseks laadur lume teisaldamiseks ning Tallinnas asuvad varuautod. 

Mure: parkimine  – oleks hea, kui saaks lume korral tänavatelt autosid vähemaks, eriti kitsamatel tänavatel. Nt Tiiru – kust sahad ei mahu läbi. Kitsaid tänavaid on veelgi. Peaks hakkama väga varakult lund ära vedama, kuid lume äravedu on väga kallis.

Palve ajutiste märkide järgimiseks – kui lumekoristuseks on paigaldatud ajutised parkimist keelavad märgid, et neist kinni peetaks.

Erinevad seisundtasemed – inimeste ootused ei vasta sageli nendele. Madalaima hooldustaseme tänavatele jõuab koristaja sageli vastavalt lepingule liiga hilja. Konarluste lihvimisega on oht lõhkuda asfalti. Ettevõtte kohustus on ka asflaldisse tekkivate löökaukudega tegeleda, esitas palve volikogule leida raha „ämblikuvõrgus“ katete uuendamiseks.

Ülevaade elektriliste tõukerataste kasutamisest Keila linnas (ettekandja Hoog Mobility OÜ esindajad)

Ettevõte on väga rahul esimese hooajaga. Statistikat juuni – oktoober 2023 : sõite 16041, 24000+ km, 1938 kasutajat (kuupaketiga 784), keskmine sõidu pikkus 1,51 km.

Parkimist sõidu lõpetamisel jälgib tehisintellekt lõpetamisel saadetud pilti analüüsides. Halvasti pargitud tõuksiga ei saa sõitu lõpetada. Statistika näitab valdavalt head parkimist ja halvasti pargitute osakaal on marginaalne.

Lõhkumisi pole palju olnud, ühtegi tõuksi pole vaja olnud välja vahetada – kõik on olnud remonditav.

Hooaeg lõpeb lumega. Kahe päevaga viiakse ka minema. Hullude teeoludega – nt ootamatu jää, võidakse kõik tõuksid välja lülitada.

Ettevõttele teadaolevaid õnnetusi pole juhtunud, võimalik, et neist pole isikukaitse seaduste nõuete tõttu teada antud.

Hoogi tõukerataste maksimaalne võimalik sõidukiirus on 25 km/h. On ka limiteeritud sõidukiirusega kohti, nt Keskväljakul, Keskpark, koolide ja haigla alad ja ohtlikumad ristmikud on piiranguga 10-15 km/h.

Linnavolikogu viis läbi Keila linna 2023. aasta eelarve II lisaeelarve eelnõu esimese lugemise. Keila Linnavalitsuse tehtud ettepaneku järgi suureneks II lisaeelarvega linna eelarves põhitegevuse tulud 503 724 eurot, põhitegevuse kulud 234 336 eurot, investeerimistegevuse maht suureneb kogusummas 135 602 eurot ja likviidsete varade muutus oleks 133 786 eurot. Maksutulusid suurendatakse 300 000 eurot, võttes arvesse füüsilise isiku tulumaksu üheksa kuu tegelikku laekumist, mis suunatakse kassajääki.

Linnavolikogu otsustas võõrandada otsustuskorras OÜ-l Nordlin Ehitus  Keila linna omandis olevast Tammiku tee 4 asuvast kinnistust detailplaneeringu alusel kinnistu jagamisel moodustatud üheksa  kinnistut koguhinnaga 615 000 eurot. Keila Linnavolikogu otsustas 28.02.2023 otsusega müüa samad kinnistud enampakkumisel alghinnaga 560 000 eurot. Siis enampakkumine nurjus osalejate puudumise tõttu. Esimese ringi pakkumises osales viis ettevõtet, korrigeeritud pakkumisi oli kolm.

Täna oli Keila linnavalitsuse saalis Reformierakonna  omavalitsusjuhtide infopäev. Ettekandeid tegid Tartu linnapea Urmas Klaas, peaminister Kaja Kallas, regionaalminister Madis Kallas ja kliimaminister Kristen Michal, lisaks rääkis Autoliidu esindaja ühistranspordist.

Lõppes Porikuu festival. Keila viimase sündmuse korraldas „Oma retked“ – Keila tondijuttude retk. Jalutati Keilas ning Kadri Aller vestis 100 aastat vanu kohalikke jutustusi kodukäijatest ja luupainajatest, näkkidest ja kuraditest, peidetud varandustest ja paljust muust.

Toimus hirrrrrmutav halloweeni õhtu 31. oktoobril Harjumaa Muuseumis. Kell 19.00 alustati jõepargis legendide tuuri, peale mida liiguti muuseumisse, kus algsb hullult pöörane kostüümidisko. Avatud “Kohutav kohvik”

Keila Sotsiaalkeskus: Oktoober oli vaimse tervise kuu ja selle raames soovisime tuua oma majja juurde positiivsust ning värve. Seega sai ellu kutsutud uksekaunistuse võistlus. Kõigil oli võimalus kaunistada oma tööruumi uks täpselt nii nagu nad ise soovisid. Nüüd ongi meie maja täidetud lõbusate, ilusate ning omanäoliste ustega. Kõigil meie maja külastajatel on võimalus uksi uudistada ning oma lemmiku poolt ka hääletada. Hääletuskast asub fuajees. Võitja selgub juba järgmisel nädalal.

Vikerkaare lastaia tänane temaatiline „Kõrvitsatest kostüümideni…“ päev oli laste jaoks hommikust õhtuni põnev. Iga rühm otsustas ise, kuidas oma päev sisustada, ette valmistada ning teostada. Toimus nii mõnigi Halloweeni teemaline ja kostümeeritud hommikuring ja mänguhommik. Mõnes rühmas kuulasid lapsed pimedas, taskulambi valgel A.Kivirähk lastejuttu “Karoliina ja kummitused” ja L.Tungal juttu „Kurb kummitus“ laulumängu. Tegevusi jagus küll ja veel! Otsiti ja loendati rühmatuppa peidetud kõrvitsaid, ämblikke, joonistati markeritega mandariinidele hirmsaid nägusid, maiustati võlukotist leitud kommidega ja tehti diskot. Sipsiku maja ühes rühmas rühmas said kokku luukered, nõiad, vaimud, erinevad kaslased, mereröövel ja Batman. Kogu kirju seltskond õppis kiiresti selgeks “Kollilaulu” ja üheskoos mindi maja peale teistesse rühmadesse kollitama. Rühmas testiti ka teadmisi kolliteaduses, kus lahendati temaatilist ristsõna ja kirjutati sõnas puuduvaid tähti. Maaliti kõrre abiga kummitusi ja mängiti käemängu „Ämblik“. Vikerkaare maja ühes rühmas tutvusid lapsed aga erinevate maitseainete ja vürtsidega, mida kasutati marinaadi valmistamisel. Võlusõnade ja heade soovide saatel valmisid maitsvad kõrvitsahoidised nii kingitusteks kui jõululaadaks. Mõni rühm meisterdas kõrvitsaid ning kaunistasid nendega nii enda rühma kui lasteaia õueala. Mängiti erinevaid mänge, näiteks “Leia ämblikud ja hiired”. Lapsed otsisid hiiri rühmaruumist ning siis prooviti neid kokku ka loendada. Väiksemad põnnid tegid tutvust pintsettidega ning lapsed otsisid nende abil riisi sisse peidetud ämblikke. Lauldi, tantsiti, õpiti ja lustiti samaaegselt.

Miki lasteaias teisipäeval ja neljapäeval külalised – võõrustati Järvamaa alushariduse juhte.

Sotsiaalkeskuse tugiisikud viibisid Tallinnas tugiisikute kovisioonil.

31.oktoober 2023 lõppes Euroopa Sotsiaalfondi poolt kaasrahastatud projekt „Keila linna saabunud rahvusvahelise kaitse saanud isikutega seotud tegevuste koordineerimine ja tugiisikuteenuse pakkumine.“, mille raames lõppes töösuhe koordinaator Eve Vahariga ning tugiisikute Olesja Belski ja Viktoria Niguliga. 

Harju Maakonnaraamatukogus toimus järjekordne ingliskeelne raamatuklubi 4-7. aastastele lastele. Juhendab Julia Jones.

Kultuurikeskuses oli muusikaline vahemäng kahes osas „Kaire Kreisi Kabaree“. Lavastaja-koreograaf: Kristin Murula, kostüümikunstnikud: Grete Laus-Evestus ja Gerly Tinn. Kaire Vilgats on jõudnud elus teelahkmele. Tal tuleb hakata valima: kas valmistuda pisitasa väärikalt vananemiseks, olla vagur ja viisakas või hüüda kogu ilmale, et vanus on ainult number ja ahmida endasse muutuva maailma väljakutseid. Tõeline dilemma! Mida Kaire otsustab ja millise tee valib, seda näete humoorikas muusikalises vaatemängus „Kaire Kreisi Kabaree!“ selle aasta oktoobris ja novembris üle Eesti. Võib-olla te saate isegi aidata Kairel õige tee valida! Kogu õhtu on laval üks ja ainus, diivade diiva, Kaire Vilgats! Teda abistavad noored lauljad – nõtke ja andekas Kaia-Liisa Kesler ning igast otsast imeline viikingipoiss Saaremaalt Sten-Erik Liiv. Etenduses teevad kaasa ka Showstoppersi vaimustavad tantsijad. Lavastuses kõlavad tuntud estraadi- ja poplaulud Eestist ja välismaalt, tantsime Tuljakut  ja Kankaani ning litrite ja sulgede sära veikleb veel pikalt peale eesriide sulgumist.

Kolmapäev, 1.november:

Linnavalitsuse saalis oli koos ettevõtjate ümarlaud.

Harju Maakonnaraamatukogu galeriis on kuni kuu lõpuni avatud Eesti nahakunstnike Liidu köitenäitus „Artur Alliksaar – boheemlaste kuningas“.

Esimeses karika poolfinaalis tuli Keila Basketi naiskonnal  tunnistada Audentes/TLÜ naiskonna paremust 127:56. Vaid kaheksakesi mänginud Keila parimad olid Katriin ja Kristel 13p, Sandra ja Merilyn 9p.

Neljapäev, 2.november:

Keila Linnavalitsuse 115.istung 2.novembril 2023.

Linnavalitsus kuulas informatsiooni Ragn-Sellsi taotlusest prügiveo hinna muutmisest. Esimese taotluse hinnatõusuks tegi ettevõte juba septembris, selle lükkas linnavalitsus tagasi. Ka täna linnavalitsus Ragn Sellsi hinnatõusu taotlusele vastamiseks otsust ei teinud.

Linnavalitsus muutis üheteistkümne Keila linna omandis oleva seni Põhja, Pargi, Tuula tee, Linnuse tee või koha-aadressiga katastriüksuse aadressi.

Linnavalitsus kooskõlastas menetluseks, seal hulgas asjasse puutuvate ühistute teavitamiseks eelnõu kolme Põhja tänava aadressi kandva korterelamu katastriüksuse aadressi muutmiseks. Et järgida keskkonnaministri määrust „Aadressiandmete süsteem“ nõuded tuleb muuta Põhja tänav 10, 10a ja 10b majade uueks aadressiks määrata tänava nimi, millelt on neile kinnistutele ligipääs, ehk Põhjakaare tänava järgi. Uueks aadressiks saaks vastavalt  Põhjakaare 2, Põhjakaare 6 ja Põhjakaare 4.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Ülesõidu tn 43 kinnistule rajatud madalseiklusrajale. Rajatud madalseiklusrada koosneb 9 seiklusrajast, 7 platvormist, 4 postist, mille ankurdus on betoneeritud ja 2 rajale mineku redelist. Radade paigutus on puude ja postide vahel, turvaala katteks on hakkepuidu puiste, mille alla on paigaldatud geotekstiil. Radade kogupikkus on 84,8 m, kõrgus maapinnast 80 cm. Rajatisealune pind on 341,7 m2. Rada avatakse kasutamiseks esmaspäeval, 6.novembril.

Linnavalitsus kehtestas tagasiulatuvalt alates 1.02.2023 Keila Sotsiaalkeskuse poolt projekti „Isikukeskse erihoolekande teenusemudeli rakendamine kohalikus omavalitsuses“ raames osutatavate teenuskomponentide hinnakirja.  Nimetatud projekti eesmärk on piloteerida Sotsiaalkindlustusameti ja kohalike omavalitsuste koostöös uue isikukeskse komponendipõhise erihoolekande teenusmudeli rakendatavust omavalitsustes, sh katsetada psüühilise erivajadusega inimeste abistamisel teenuskomponentidel põhinevat lähenemist ja testida korraldusskeemi, kus psüühilise erivajadusega inimeste teenuste korraldaja rollis on kohalik omavalitsus. Projekti baasteenuse ja mitmete lisakomponentide osutaja Keila linnas on Keila Sotsiaalkeskus.

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 01.11.2023 üldhooldusteenusel viibiva keila kodaniku teenuskoha maksumust üldhooldusteenuse pakkuja Elora Keila Haigla AS poolt kehtestatud hoolduskulude maksumuse ulatuses, kuid mitte rohkem kui Keila Linnavalitsuse poolt kehtestatud hoolduskulude tasumise piirmäär. 

Linnavalitsus maksis täiendavaid sotsiaaltoetusi summas 767 eurot.

Piiri – Pargi- Paldiski maantee ristmiku foor läks täna pärastlõunal mõneks ajaks tööle. VIDEO See ei jää nii. Veel täna õhtul pannakse vilkuma kollane, et foor saaks “õppida” ja töörežiimi lülitatakse järgmisel nädalal.

Kultuurikeskuses avanesid täna kaks hingedeajale sobilikku näitust, mõlema aines ulatab kaugetesse minevikuaegadesse. Esimesel korrusel on Liis Burki (käsitöö) ja Jaana Ratase (nõeltehnika lugu) väljapanek „Nõeltehnika saladus – Vanasarviku needus“  ja teisel korrusel Eero Annuse „Must kunst ja ruunimaagia“. PILDID

Evelin Povel ja Kadri Aller juhatasid täna huvilisi vanal kalmistul, nüüdses Keskpargis. Kohale olid tulnud peamiselt inimesed, kel endal omaksed sinna maetud. Jalutati, vaadati hauaplatse, pandi küünlaid…. oli hingedepäeva õhtu.

Harjumaa Muuseumis oli segakoori Keila ja Keila Muusikakooli trio (koosseisus Margus Minn ja Lembit Sepp kitarril ning Tiina Hunt flöödil) kontsert. Peale kontserti toimus ühine küünlaretk kirikuaeda ja Keskparki. Kohal oli ligi 90 külastajat.

Harjumaa Muuseum andis teada, et värske Ado Köögardali 1948. aasta päevaraamat jõudis muuseumipoodi. Raamatuesitlus toimub 18. novembril kell 13 Harjumaa Muuseumis. Raamatut saab soetada ka muuseumi e-poest.

Selgusid tänavused Muinsuskaitseameti aastaauhindade laureaadid. Kategoorias hästi taastatud või restaureeritud detail või hoone osa võitis Karksi kabeli uks Mulgi vallas Viljandimaal. Üks nominent oli siin ka EELK Keila Miikaeli kiriku katus.

Keila Leht soovib taas esimese advendi eelses lehes anda ülevaate jõulukuu avalikest sündmustest, kontsertidest, töötubadest, laatadest jms, mis Keilas jõulude eel ja puhul toimumas on. Sestap ootame lehes kajastamiseks hiljemalt 20. novembriks infot teie korraldatavatest sündmustest. Leht ilmub 24. novembril.

Toimus noorteseire andmeseminar „Mis on noortekeskne lähenemine ja kuidas seda rakendada?“

Reede, 3.november:

Keila Lehes: esikaanel uuest valgusfoorist. Uudistes Backyard Ultra MM-ist, ,müntidest, Paldiski mnt uuest kortermajast, Hoog-ist, rattapiletivabast ajast, talveks valmistumisest, jõutreeningust, Keila Teraapiakeskuse uudistest, toidukaartidest, toetusmeetmest laulu-tantsupeolistele ja emakakaelavähi sõeluuringutest. Muuseumivaramu jätkab alevivahe kalmistul. Tegija on Külli Palmiste. Lehe vahel on Noorteleht.

Linnavalitsuses oli linnapea Enno Felsil ja abilinnapea Maret Lepiksaarel kohtumine Andri Harani ja Kaarel Lehtsaluga Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist (MKM) ning Ly Lepikuga SA Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskusest (HEAK). Kohtumise teema oli Tööstuspoliitika 2035. MKM-is koostati  koostöös tööstuse erialaliitude ja ettevõtjatega ühine Tööstuspoliitika 2035 dokument, mis käsitleb üle arengukavade neid teemasid, mis vajavad Eesti tööstuse tervikliku arengu seisukohast poliitikakujundajatelt tugevamat tähelepanu. Tööstuspoliitika 2035 dokument ei ole arengukava vaid tööstussektori arendamiseks vajalikku tegutsemiskeskkonda kirjeldav poliitika (policy) dokument, mida tutvustatakse kohalikele omavalitsustele, et saada ülevaade KOVide vaatest ja ning väljakutsetest üle Eesti.

Kõik, kes ei saanud külastada Eesti Huumorimuuseumis karikaturistide Priit Koppel ja Urmas Nemvaltsi rändnäitust “Nii see algas!”, siis nüüd on teile ka hea uudis. 3.-31.detsember on näitus Keilas Harju Maakonnaraamatukogus. Kuid eriti põnevaks muutub 8. novembri õhtul kell 17:00, sest sel kellaajal on võimalus kohtuda autorite enestega. Tule ja naudi huumoriküllast näitust ning saa teada, kuidas autorite karjäärid algasid ning kuidas nad üldse karikatuuride juurde jõudsid!

Paf Eesti-Läti liigas on Keila Coolbetil kodumäng Läti Ülikooliga ja võitis 95:72. Tänase mängu MVP – meie kapten Denis Krestinin! Tema järgi kohe Kristen Kasemets 20p, 5lp ja 3rs’ga ning Kevin Johnson 18p, 2lp ja 2rs’ga!

Laupäev, 4.november:

Linnapea Enno Felsile saabus otsus hoiatusstreigi korraldamise kohta Keila Koolis. „Aluseks võttes kollektiivse töötüli lahendamise seaduse § 18 lõige 1; põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse § 76 lõige 1 ja lähtudes asjaolust, et 2024. aasta õpetajate töötasu alammäära läbirääkimised haridus- ja teadusministriga ei ole andnud tulemusi, otsustas Eesti Haridustöötajate Liidu volikogu 31.10.2023 toimunud koosolekul:

1.           Viia läbi Eesti Vabariigi õppeasutustes hoiatusstreik 10.11.2023 järgmiselt:

1.1.       Kell 8.00 kuni 9.00 10.11.2023 koolieelsetes õppeasutustes;

1.2.       Kell 9.00 kuni 10.00 10.11.2023 üldharidus- ja kutseõppeasutustes.

Sellest tulenevalt toimub Keila Kooli hoiatusstreik 10.11.2023 kell 9.00-10.00.

Lugupidamisega

Keila Kooli streigijuhid Anni Toom ja Kairi Arula

Harju Maakonnaraamatukogu ootas lapsi koos vanematega raamatukogu Jutuhommikule. Seekordses Jutuhommikus kõlasid ka pillilood ja laulud. Esitajateks Pille Karras ja kandleansambel “Peened sõrmed”. Pärast esinemisi oli huvilistel võimalik jääda ka meisterdama. Jutuhommikuid toetab Eesti Kultuurkapital.

Eelmine Keila Linnavalitsuse 115.istung

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content