41.nädal 2023

Esmaspäev, 9.oktoober:

Alustati nädalavahetusel möllanud tormi tagajärgede likvideerimisega.

7.-28. oktoobrini saab Harju Maakonnaraamatukogu  galeriis vaadata uut  näitust Habras Küllus. Kunstnikud Kattri Taklaja, Jaana Kormasov, Külli Kõiv- keraamika ja Kerttu Varik tekstiil.

Harjumaa Muuseum jätkas kuni nädala lõpuni leivapäeva programmiga. Näidendis mängib ka muuseumisõber Tiina Vikat. Tavaliselt on päevas kolm gruppi lapsi.

Algas paldiski mnt asfalteerimine. Töö jäi vihma tõttu pooleli.

Nädalavahetusel peeti Eesti naiste meistrivõistlused 64-ruuduses kiir- ja välkkabes. Välkkabes saavutas naiste arvestuses Eliise Kõrgessaar Keilast esikoha.

Teisipäev, 10.oktoober:

Lõpuks ometi, pärast pikka ootamist sai Paldiski maantee lõik Keskväljakust tervisekeskuseni uue asfaltkihi.

Toimus Keila Muusikakooli lapsevanemate üldkoosolek.

10. oktoobril toimus 5.-6.klasside koolisisene etluskonkurss. Konkursil osales 17 õpilast. Ürituse peakorraldaja oli õpetaja Liina Tamm. Žüriisse kuulusid huvijuht Sigrid Oras ja õpetajad Kadri Toom ning Agnes Kolga. Tulemused olid järgmised: 5. klasside arvestuses I koht Ella Marie Mäger, II koht Anna Helene Rauk, III koht Johanna Kukk. Õpilasi juhendas õpetaja Elle Mähhar. 6. klasside arvestuses I koht Tähe Lilleorg (õpetaja Liina Tamm), II koht Roosi Reinik (õpetaja Kati Mosen) , III koha Lisette Notton (õpetaja Liina Tamm). Eriauhinna julge ja enesekindla esituse eest sai Rasmus Randviir (õpetaja Kati Mosen). Humanitaarainete õppetool tänab kõiki osalejaid ja õnnitleb võitjaid.

Rukkilille lasteia Liblikate rühm käis õppekäigul Rõõmu Köögi Küpsetuskojas. See oli põnev käik, kohe alguses võttis neid vastu magus lõhn. Juuksed said võrgu alla peitu ning ringkäik pagarikojas algas. Lapsed said näha, kuidas valmivad lihapirukad, kevadlille küpsised, minimoorapead. Lisaks vaadati juba valmis erinevaid pagari- ja kondiitritooteid. Kinnistusid mõisted pagar ja kondiiter. Vaatamist oli palju. Aitäh lahke Rõõmu Köögi Küpsetuskoja pererahvas!

Täna avanes Keila kultuurikeskuses oma 30.sünnipäeva tähistava kunstistuudio Sirlett kolmas näitus: täiskasvanute grupi maalinäitus „Värvilised variatsioonid“.  Nimi Sirlett tuleb stuudio juhendaja Sirje Rannametsa eesnimest ja sõnast palett. PILDID

Keila Kooli 12. klassi keskkonna mooduli õpilased istutasid täna õpetaja Kanguri juhendamisel uue lauluväljaku, väliõppeklassi juurde  koonislaugu sibulaid, varem on sinna on juba söödavate viljadega põõsad istutatud.

Hommikul oli selle aasta esimene öökülm, maapinnal oli kuni 2 kraadi külma.

Waldorfkooli Läte oli kogu päeva kestel lahtiste uste päev. Päeval oodati külastama tunde. Saalis olid kell 10.45 klasside etteasted. Oli võimalus süüa koolilõunat. Õhtupoolikul koolimaja tutvustus lapsevanematele. Päeva lõpetas vestlusring teemal „miks valida waldorfkool?“, lektor Kaia Mets-Buijs.

Tallinna aasta koolitaja 2023 eripreemia pälvis Tallinna Rahvaülikooli käsitöö õpetaja Lembe Maria Sihvre, kes elab Keilas. 10. oktoobril toimus Tallinna Raekojas pidulik üritus, kus tunnustati Tallinna piirkonna täiskasvanuharidusse panustajaid. Selle sündmusega tähistati ka üle-eestilist täiskasvanud õppija nädalat (TÕN), mis kestab 11. -22. oktoobrini. Lembe Maria Sihvre pälvis tunnustuse koolitaja kategoorias, kus võitis rahvakultuuri edendaja eripreemia. Samuti on Lembe Maria Sihvre valitud Tallinna Rahvaülikooli 2023 aasta koolitajaks. Lisaks kursustele meie koolis jagab ta käsitöömentorina tarkust üle Eesti, leiab aega eakate juhendamiseks ja on tunnustatud rahvarõivaekspert. Tema imelist loomingut nagu nukke, rõivaid, patju, lelusid on eksponeeritud nii siin kui väljaspool Eestit. Võtmesõnad tema loomingus on rahvuslik käsitöö ja taaskasutus.

Kolmapäev, 11.oktoober:

Keila esindus on 11.-12.oktoobril Tartus Sotsiaalala konverentsil „SOTSIAAL(T)ÖÖ – KUHU JA KELLEGA LIIGUB“.

Tormist oli kasu ka. Rajameister Raido Notton toimetas Jõepargis langenud põlispuust kolm võimast pakku terviseradadele uueks autasustamiste poodiumiks. Üks pilt lisaks 12.oktoobrist – poodiumil nüüd tähistused ka peal.

Täna toimetasid Tallinna Tehnikaülikooli magistriõpingute tudengid ligi 70-le Ohtu tee, Koidu, Eha, Toominga, Vahtra, Aia, Kase ja Pärna tänava elamu postkasti küsitluslehe hoonete seisukorda, majapidamiskulude ja tehniliste lahenduste kohta, et saada materjali oma uurimistööks. Kursusetöö tulemus on n-ö tüüphoonele efektiivse renoveerimisidee/lahenduse/ nõuande väljapakkumine. Pikemalt sai tööst lugeda 6.oktoobri Keila Lehest.

Kultuurikeskuses oli õhtul sundus sarjast „Täna õhtul“. Külas oli Kiur Aarma ja Hardi Volmer. Näidati nende filmi „Jumalaga rock´n´roll“.

Neljapäev, 12.oktoober:

Keila Linnavalitsuse 112.istung 12.oktoobril 2023.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa sõidutee ümberehituseks ja kõnniteede ehituseks Allika tänav kinnistul. Teede ehitusprojekti koostas TPK Projekt OÜ. Allika tänava minimaalseks laiuseks on projekteeritud 5,0 meetrit. Ühel pool sõidutee servas on projekteeritud 0,5 meetri laiune tugipeenar ning teisel poole sõiduteed on 2,0 meetri laiune kõnnitee. Kõnnitee on sõiduteest eraldatud äärekiviga. Menetlusse olid kaasatud naaberkinnistute Paldiski mnt 6, Põllu tn 1b, Allika tn 5a, 7 ja 10 kinnisasja omanikud ning Allika tn 6, 8, Allika tn 5 kinnisasjal moodustatud korteriühistud, kes kaasamises määratud tähtajaks vastuväiteid ja märkuseid ei esitanud.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Paldiski mnt 26a, Piiri tn 1, 3, 5 ja Piiri tänav kinnistutele ehitatud kaugküttetorustikule.

Linnavalitsus väljastas Pindi Kinnisvara OÜ loa reklaami paigaldamiseks Paldiski mnt 14 kinnistule. Reklaam on nähtav Paldiski maanteelt ning see ei sega sõidukijuhtide nähtavust. Tegemist on metallraamile kinnitatud ühepoolse 4 x 3 m suuruse reklaamplakatiga. Reklaami eksponeeritakse 12.10.2023 – 30.06.2024. a. 

Keila Linnavalitsus otsustas nimetada  linnavalitsuse struktuuriüksuse haridus- ja sotsiaalteenistuse koosseisus ametikohti ümber. Kaks lastekaitsetöötaja ametikohta ja üks erivajadusega laste spetsialisti ametikoht nimetati ümber laste heaoluspetsialisti ametikohtadeks ning üks lastekaitsetöötaja ametikoht ja üks  eestkoste- ning sotsiaaltööspetsialisti ametikoht  sotsiaaltööspetsialisti ametikohtadeks.

Harju Elekter: Insenerihariduse toetamine on meie südameasi. Ainuüksi paari viimase nädala jooksul on meid külastanud enam kui 120 tehnikatudengit ja see valmistab meile palju rõõmu! Oleme pühendunud koostööle haridusasutustega, et populariseerida inseneriharidust:  iga-aastaselt toetame TalTech – Tallinna Tehnikaülikool Arengufondi kaudu bakalaureuse- või magistriõppe tudengite Harju Elektri stipendiumidega, korraldame regulaarseid õppekäike meie tootmisüksustesse ja panustame teadus- ning uurimisprojektidesse.

Eesti asutusi tabas rämpspostituste laine. Täna öösel saadeti mitmekümnele asutusele üle Eesti, sh koolidele ja lasteaedadele meili teel venekeelne pommiähvardus. Politsei praeguse info kohaselt on tegemist ulatusliku rämpspostituste lainega ning reaalset ohtu ei ole. Kuskil ette antud kellaajal midagi ei toimunud.

Politsei vastas  kell 11.14 omapoolsete juhtnööridega:

Head asutuste juhid!

•            Praeguse info kohaselt on politsei hinnangul tegemist ulatusliku rämpspostituste lainega, mille eesmärk on häirida asutuste tööd ja reaalne ohutase pole tõusnud.

•            Kahjuks pole välistatud, et e-kirja lained korduvad või asub keegi rämpskirju matkima.

•            Kuigi uus kirjade laine võib olla eelmise koopia, siis ei tohi nende suhtes valvsust kaotada.

•            Kõige paremini oskab kahtlasi objekte märgata ruumide igapäevane valdaja, kes saab aru, mis on keskkonnas võõrkeha ja mis mitte. Seetõttu soovitame kontrollida võimalusel ruume, kuhu võib olla võõrastel ligipääs ning jälgida, kas kõik on tavapärane.

•            Kui leiate kahtlase eseme, märkate võõraste isikute kahtlast tegevust hoone lähistel vms, siis tuleb viivitamatult teatada 112.

•            Evakuatsioon on vajalik ohu tuvastamisel.

•            Soovitame tavapärasest tähelepanelikum olla hoones liikuvate võõraste inimeste suhtes. Üks võimalus hoone turvalisust suurendada, on lubada kõrvalisi isikuid oma ruumidesse vaid saatjaga.

•            Samuti tasub tähelepanelik olla asutusse jõudvate saadetiste suhtes. Vastu tuleks võtta ainult need pakid, mille puhul on saatja teada ning ka paki tooja on usaldusväärne.

•            Anname Teile teada, kui tuvastame uusi asjaolusid, mis muudavad politsei hinnangut ohule.

Politsei- ja Piirivalveamet

Vikerkaare lastaia mõlemas majas toimus täna ennelõunal iga-aastane planeeritud, korraline evakuatsiooniõppus. Õppus läks plaanipäraselt. Personal toimis professionaalselt ja lapsed olid tublid ning mõistsid, et tegemist on õppusega.

Miki lasteaia Karukellade rühma lapsed osalevad Tervisekassa ja Suukooli korraldatud hambapesuprojektis! Eesmärk on parandada laste hammaste tervist ja tõsta suutervisealast teadlikkust.

Harju Maakonnaraamatukogus kohtumine kirjastaja ja kirjaniku Heli Künnapasega.

Täna osalesid  Pargimaja õpilased Anne-Mai Peterson ja Marleen Peterson üle-eestilise ettelugemisevõistluse “Padakonna vada” maakondlikul eelvoorus. Eelvoor toimus Harju Maakonnaraamatukogus. Kokku osales võistlusel 11 ettelugejat, kes kõik olid väga hästi ettevalmistunud ning tublid. Kiidame meie tüdrukuid vahvate esinemispalade ees ja täname nende juhendajaid koolis (õp. E.Barndõk, õp, I. Erendi). Suured tänud ka kodustele abilistele! 21. oktoobril toimuval vabariiklikul finaalvõistlusel esindab Harjumaad TUULE TÜÜR Viimsi Koolist. Juhendaja Karin Merilepp.

Harjumaa Muuseum kuulutas välja näituse ideekorje kutsudes üles aitama koostada muuseumi 2025 – 2027.aasta näituseplaani koostamisel. Palutakse vastata kahele küsimusele: Mis teemalist näitust sooviksid vaatama tulla ja mitu korda aastas tahaksid muuseumi külastada? Kõigi vastajate vahel loositakse välja aastane prii pääse muuseumisse ja muuseumimeenetega kingikott.

Hooaja teises mängus tuli Keila Basketi naiskonnal kahjuks tunnistada OSK/Vesiir naiskonna paremust 63:54. Uus võimalus võiduarve avada juba järgmisel nädalal kodumängus Rapla vastu.

Reede, 13.oktoober:

Keila Lehe esikaanel õpetajate päevast. Uudistes remondist Tondi ülesõidul, Mart Ausist, Keila Linnavolikogu ja Sirlett 30, beebide liikumisharjutustest, abivahenditest, kompostimisest, . Muuseumivaramu jätkab Harald Karu tutvustamisega. Tegija on Indrek Tomingas.

Keilas käis täna sotsiaalkaitse minister Signe Riisalo. Esimene kohtumine toimus kogukonnas elamise majas. Köögilaua taga said Keila sotsiaaltöötajad ministriga arutada päevakajalisi teemasid – riigi (SKA ja ministeeriumi) suhteid kohaliku omavalitsusega, toetatud töökohtadest (sh Keila Töökeskuse näitel), hooldekodude teemal, tugiisikutest, ka kogukonnas elamise maja järjekorra pidamisest. Vestlus jätkus lõunalauas, kui liitusid linnapea Enno Fels ja abilinnapea Eike Käsi. Ministri sõnul oli tema visiidi eesmärk saada ülevaadet üldhooldusreformi sujumisest Keilas – sellega on meil hästi. Aga samuti soovis ta kuulda Keila seisukohti riikliku erihoolekande kohta, mida riik pole seni suutnud piisavas mahus rahastada – järgmise aasta eelarvesse peaks tulema selleks 15% lisa.  Üldiselt sai Keila sotsiaalhoolekanne palju kiidusõnu. “Siin ei piirduta riigi poolt seatud ülesannete täitmisega, vaid tehakse oluliselt enam,” ütles Riisalo. Päeva lõpetas minister Signe Riisalo Elora Keila haiglat külastades. PILDID

Kriminaalhoolduse uue võrgustiku-koostöö mudeli tutvustamine ja ühine arutelu Keila politseimajas.

Noortekeskuse hoovis oli Keila Kooli rebaste ristimine. Aga spordisaalis alustab tegevust Keila saalihoki trenn. Oodatakse 1.-5.klassi poisse. Treeninguid korraldab SK Kets, treener Igor Berjozkin (4.kategooria saalihokitreener).

Kultuurikeskuses oli doonoripäev.

Laupäev, 14.oktoober:

kell 11.00 – 15.00 on sotsiaalkeskuses avatud käsitöökojad. Nõelumise ja paikamise päev Keila Sotsiaalkeskuses. Kaja Hõimoja käis Viljandis parandamise päeval, Eve Selisaar ja Tiiu Jalakas Obinitsas parandajate kokkutulekul ning rääkisid seal kuuldust-nähtust ka teistele. Koridoris on väike parandustööde näitus, kus saab näha ka Anneli Teimanni “koidisaini”. Paikamise ja nõelumise päev on osalejatele tasuta.

Harjumaa Muuseumis toimus teemapäev “Muinasaarded ja õilistatud raud”. Kavas:  Mauri Kiudsoo. Viikingiaegsed aarded Loode-Eestis; Edvards Puciriuss. Taušeerimistehnikast muinasajal.

30+ Videodisko Keila Kultuurikeskuses jätkub! Täna õhtul oli VJ Allan Peramets mängimas 80-90’te hitte, kes on oma ala professionaal juba 30 aastat. Pidu kestis 21:00-02:00, uksed avanesid kell 20:00. Avatud oli baar. Peo stiiliks on Bling 😃 (mitte kohustuslik). Valgustehnika ja suits peosaalis Keilast, Vihane Tihane OÜ poolt.

Eelmine 40.nädal 2023

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content