36.nädal 2023

Esmaspäev, 4.september:

Harju Maakonnaraamatukogu Galeriis on akuni 28.septembrini avatud Tiiu Tulev -Sootsi maalinäitus „Mere Värvid“.

Selgus, et Stig Ross tuli nädalavahetusel Baltimaade meistriks Trialis, nädalavahetusel  toimusid Läti meistrivõistluste 7 ja 8 etapp. Stig Ross tuli võistluse tulemusel 2023a.Läti meistriks klassis Mini B ja 3 koht Mini A klassis. Sai ka veel tiitel Jelgava noor meister.

Vikerkaare lastaia uue õpihooaja sissejuhatuseks esietendus täna aiarühmadele lühinäidend „Tähetark“. Assistent Kersti ideele tuginedes ja muusikaõpetaja Aune ettepanekul kirjutas etenduse teksti õppealajuhataja Silja. Kassike ja Siilike istusid kuupaistel ja nende vahel tekkis vaidlus, et kus asuvad tähed ja millised neist on kõige olulisemad. Kassike tundis mõnda aabitsa tähte, Siilike aga oli taevatähti vaadelnud. Selguse mõttes helistati Tähetargale. Kõnele vastas kogemata kaks Tähetarka korraga ja nii nad ka kohale riburada saabusidki. Esimene Tähetark nimetas ennast tunnustatud taevatähtede spetsialistiks, teine oli õppejõud. Kokkuvõttes soovisid loomalapsed mõlematest põnevatest tähtedest rohkem teada saada. Ühise tantsu ja laulu saatel korrati tähestik paar korda läbi. Lasteaed tänab osatäitjaid ja rõõmsameelset publikut. (Osades: Jutustaja – muusikaõpetaja Karin; Kassike – muusikaõpetaja Aune; Siilike – assistent Kersti; esimene Tähetark – õpetaja Mare; teine Tähetark – assistent Malle). PILDID

Teisipäev, 5.september:

Pääsupesa rühma õpetaja Laura Lilleorg osales augustis “6K mänguminutite” koolitusel ehk 6 klotsi koolitusel. 6K metoodika on välja töötatud Lõuna-Aafrika Vabariigis. Erksate värviliste klotside jaoks on välja mõeldud palju erinevaid mängulisi tegevusi, et arendada koostööd, loovust, suhtlemist jpm. Täna toimus Vikerkaare lasteaia saalis vastava teemaline sisekoolitus, kus õpetaja Laura jagas huvilistele enda kogemust ja ideid. Osalejad said vahvaid mõtteid ja ideid uude õppeaastasse kaasa. Vastavad klotside komplektid on mõlemasse majja tellitud ja nii õpetajad kui tugispetsialistid saavad neid soovi korral rühmas kasutamiseks õppealajuhatajate käest laenutada. Lasteaed tänab kõiki asjaosalisi.

Kolmapäev, 6.september:

Selgus, et Keila Muusikakooli vilistlane Madleen Kristen Alasi on valitud Euroopa Liidu barokkorkestri (EUBO) käesoleva hooaja koosseisu.

Neljapäev, 7.september:

Keila Linnavalitsuse 106.istung 7.septembril 2023.

Linnavalitsus tunnistas riigihankel „Keila linna parkide ja haljasalade aastaringne hooldamine 10.2023-10.2026“ edukaks Turf OÜ pakkumus, kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast kõige madalama hinnaga pakkumus kogumaksumusega 260 100 eurot, millele lisandub käibemaks 20%, kus pakkumuse edukaks tunnistamisel võetakse arvesse ainult madalaimat hinda eurodes käibemaksuta.

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 1. septembrist 2023 Lee OÜ teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Linnavalitsus otsustas suurendada üheksa Keila Kooli põhikooli klassi täitumuse ülemist piirnormi 2023/2024. 25 õpilaseni.

Linnavalitsus otsustas erakorraliste sotsiaaltoetuste maksmise summas 1100 eurot.

Linnavalitsus kiitis heaks Keila Kooli arengukava 2023-2027 eelnõu, mis avaldatakse Keila linna veebilehel, linnavalitsuse kantseleis ja Keila Kooli kodulehel 8.-22. septembrini 2023. Muudatusettepanekute esitamise tähtaeg on 22. september 2023 e-posti aadressil ahti.noor@keilakool.ee ning arengukava eelnõu avalik arutelu toimub 25. septembril 2023 kell 16.00 Keilas Keila Koolis aadressil Ehitajate tee 1, ruum N/224(auditoorium).

Sõpruslinna Kerava Viro Seura jõudis täna, 7.septembril, oma traditsioonilise Eesti reisi viimasel päeval Keilasse. Neid võttis vastu linnapea Enno Fels, kirikus tegi ekskursiooni Keila lehe peatoimetaja Evelin Povel. Pärast lõunat rääkis kultuurinõunik Jaanus Väljamäe kultuurist, spordist ja haridusest Keilas.

Reede, 8.september:

Keila Lehe esikaanel Harjumaa Muuseumi tähtpäevast.  Uudistes rongiliiklusest, 2025.aasta laulu- ja tantsupeost, Ornament Tribuut kontserdist,  küttekolde asendamise taotlusvoorust,  korvpallist, perelepituse programmist. Muuseumivaramu jätkab Podinite, Kaupside ja Karudega. Tegija on Sirje Kurrik. Keila Lehe vahel on Noorteleht.

Õpetaja Liivia Telgmaa – 90!Terve hulk lugupeetud pedagoogi õpilasi, sõpru ja tuttavaid tulid varahommikul Liivi akna alla tervituslaulu laulma.

Vikerkaare lasteaias tähistati täna UNESCO rahvusvahelist kirjaoskuse päeva Lugemistunniga. Lugemisaktsioon “ReadHour” ehk “Lugemistund” kutsus üles võtma 8. septembril vahemikus kell 11–12 lugemiseks aeg maha. Aktsiooni eesmärk on propageerida lugemist eelkõige laste ja noorte hulgas, kuid osalema olid oodatud igas vanuses lugejad. Lugemistund toimus kõikjal Eestis. Loeti nii see kui väljas! Selle vahva ühislugemise aktsiooniga liitusid Pöial-Liisi, Naksitrallid-Rõõmupallid, Merineitsi ja Tuhkatriinu rühmad. Sipsiku majast osalesid Krõlli, Sipsiku ja Lepatriinu rühmad. Tuhkatriinu rühma lapsed kuulasid oma rühma muinasjuttu “Tuhkatriinu”. Lapsed vaatasid lisaks erinevaid raamatuid Tuhkatriinust ja panid kokku puzzlesid. Naksitrallid-Rõõmupallid matkasid lastega Keila Terviseradadele, kus toimus „Lugemispiknik“ ja lapsed kuulasid ettelugemist raamatust Vaprake. Lapsed said mängida ja ronida seiklusrajal ning olid muidu tublid matkasellid. Merineitsi rühm pidas lugemistunni piknikku lasteaia hoovis. Aitäh põneva ettevõtmise ja vahvate piltide eest osalejatele. PILDID

KEILA KK x COOLBET andsid teada, et  Keila Korvpallikooli esindusmeeskond ning spordiennustuse ja mänguplatvorm Coolbet sõlmisid koostöölepingu, mille tulemusena kannab meeskond kahel järgneval hooajal nime Keila Coolbet. „Meeskonnana oma eesmärkide täitmiseks, vajame toetajate tuge. Seepärast on väga hea meel, et Coolbet asub kaheks järgmiseks hooajaks meie nimisponsoriks,“ sõnas Keila Coolbeti peatreener Peep Pahv. Lisaks rahalisele toele, valmib Coolbeti vedamisel ka läbi hooaja Keila meeskonna tegemisi kajastav dokumentaalsari.

Keila Coolbeti esimene kontrollmäng 80-85 TalTech/Optibeti kasuks.

Keila päästekomandot külastasid kolleegid Ukrainast.

Laupäev, 9.september:

Keila Kihelkonnapäevade 2023 raames toimus Keila Kultuurikeskuses traditsiooniline  ajalookonverents.  Kavas:  Viikingiaegne Voomentaka (Mauri Kiudsoo), Keila keskaegse majalinnuse ehituslugu (German Lebedev),  Keilast Miitavini ja Kuramaalt Soomeni. Tobias Heintze ja 17. sajandi alguse kirikukunst Läänemere idakalda varauusaegsetes pühakodades (Merike Kurisoo), „Kõige Hiilgavamale, Võimsaimale Suurele Prouale Keisrinna Katariina Aleksejevnale…“ – Paldiski koguduse lugu (Merle Prass-Siim),  “200 aastat Keila Linnavahe kalmistu asutamisest” (Evelin Povel). Lisaks tänusõnad ja ühine jalutuskäik linnaparki (endine Linnavahe kalmistu).

Tallinna karika kolmanda koha mängus võitis Coolbet Keila Viimsit seisul 92-78! Meie parimad: Luka Majstorovic 30p, 7lp, 2as,  Kristen Kasemets 15p, 11lp, 11as ja  Karlis Zunda 14p, 11lp, 2as.

Pühapäev, 10.september;

Esmakordselt on linna kasutuses tulevane loomelinnak – endine Geoloogiakeskuse kärnihoidla Noortekeskuse kõrval. PILDID Mahlamüts koostöös Keila Noortekeskuse ja Keila Linnavalitsusega korraldas perepäeva koos taaskasutuslaadaga. Laata juhtis legendaarne Maire Aunaste. Oled oodatud müüma oma esemeid, mis enam kasutust ei leia. Laat on siseruumides.  Esmakordselt kogukonnale avatud uute tulevase loomelinnaku ruumid asuvad Grossi poe ja noortekeskuse vahel. Kohal oli Poke Paul, kes pakus toekamat einet ning Suhkrupiiga, kes pakkus jäätist ja suhkruvatti. Lisaks erinevad tegevused lastele. Oma ekspositsuoon Päästeametilt ja politseilt – kohal olid ka teenistuskoerad. Päeva lõpetasid perekond Vaigla, kus astusid üles Raul Vaigla, Marie Vaigla ja Robert Vaigla.

Keila JK esindusmeeskonnal on kodukohtumine Saue JK-ga.

Vanavanematepäev: Vikerkaare lasteaia Vikerkaare maja Kuukiire rühma õpetajad ja lapsed tulid selle õppeaasta alguses mõttele üllatada vanavanemaid vanavanemate päeva puhul lapse enda tehtud kaardiga ning saata valminud kaardid vanaemadele ja vanaisadele posti teel. Lapsed valmistasid õpetajate juhendamisel kaarte suure õhinaga. Tegevuse käigus räägiti ka sellest, kuidas tuleb kirja saata ning mida me selleks vajame. Kolmapäeval viidi üheskoos üllatused posti ning kaardid asusid vanavanemate poole teele. Tervitused ja õnnitlused vanavanematele läksid ka Ukrainasse. Loodame, et need jõuavad sinna kenasti kohale. Palju õnne, tervist ja pikki eluaastaid kõikidele vanaemadele ja vanaisadele! PILDID

Eelmine 35.nädal 2023 – Head Uut Õppeaastat!

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content