32.nädal 2023

Algas Paldiski maantee uuendamine. Hoovilugude Päev. HMU.

Esmaspäev, 7.august:

Täna oli Miki lasteaia direktori Triin Rattiste esimene tööpäev sellel ametikohal.

Tööd alustas Keila Õpilasmalev. Esimesele tööpäevale oli sobilik finaal – ristimine Keskpargi purskkaevus. Kokku osaleb noori sel aastal malevas koos Ukraina noortega 71. Malev kestab 18.augustini. Vaata pilte.

Tänasest 25.augustini on Keila Tervisekeskuse parklas mammograafiabuss. Rinnavähi sõeluuringutele kutsub AS Mammograaf koostöös Eesti Haigekassaga 2023 aastal kõiki 1955, 1957, 1959, 1961, 1963, 1965, 1967, 1969, 1971  ja 1973 aastal sündinud naisi. Uuringud on tasuta ka ravikindlustamata naistel. Info ja registreerimine telefonil: 6274470.

Pargi – Piiri -Paldiski maantee ristmik on tänasest liiklusele suletud, pikki Paldiski maanteed tohivad sõita vaid liinibussid. Ka jalakäijate liikumisteed on märgitud. Kavas on ristmiku all asuvate kommunikatsioonide vahetus. Tööde lõpptähtaega pole võimalike “üllatuste” kartuses julgetud välja öelda, kuid hiljemalt nädala lõpuks on soov see töö lõpetada, et alustada Paldiski maantee remondiga.

7.-8. augustil toimusid Jõhvis Heino Lipu staadionil Rukkilillemängud. Tuules, päikeses ja vihmas võistles Karmel Jano. Karmeli U18 neidude vanuseklassis: 400m uue isikliku rekordiga 1.00,25  2.koht ja 800m ajaga 2.22,27  1.koht.

Keila Korvpallikooli andis teada,et U12 tüdrukud põrgatasid suvekuudel hoogsalt korvpalli ja võtsid osa Lätis toimunud Ghetto Basket 3×3 etappidest. Kolme eduka etapiga (kaks esimest kohta ja üks kolmas koht), kindlustati pääs finaalturniirile, mis toimus 3. augustil Riias, Grīziņkalnsis. Finaalturniirile kohaselt said tüdrukud mängida võrdsete vastastega ning kogemusi läbi väga tasavägiste mängude. Keila tüdrukud jõudsid ühe kaotusega alagrupimängudes esimese asetusega poolfinaali ja seejärel finaali, kus seekord õnnestus vastastel täpsemini korvi tabada.  Tulemuseks suurepärane II koht! Keila tüdrukud mängisid etappidel koosseisus: Heleriin Kuusler, Rebecca Ots, Jandra Kivirand, Nicole Zalutski, Astrid Lepp.

Teisipäev, 8.august:

9. augustil külastas Tallinna Barsbütteli sõpruslinnade kauaaegne esindaja Ina Ahlrichs koos abikaasaga. Seltsi endised ja praegused liikmed korraldasid meeleoluka ja sooja vastuvõtu.

Õpilasmalev külastas Keila linnavalitsust, neid võttis vastu abilinnapea Maret Lepiksaar.

Neljapäev, 10.august:

Keila Linnavalitsuse 102.istung 10.augustil 2023.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Raba tn 7 kinnistule ehitatud üksikelamule ja ehitusloa ehitise ümberehitamiseks Vasara tn 2 kinnistul – projektiga on kavandatud maa-aluse garaaži ühele boksile õhksoojuspumba paigaldus. Soojuspumba väliseade paigaldatakse hoone pinnasega kaetud katusele, sissepääsu poolsesse otsa olemasoleva õhutusšahti katte kõrvale.

Linnavalitsus otsustas maksta linna eelarvest erakorralist sotsiaaltoetust summas 500 eurot.

Keila KK esindusmeeskond teatas, et nendega on jätkamas 29-aastane Andrei Myronenko, kes eelmisel hooajal mängis keskmiselt 22,6 minutit, viskas 7,2 punkti ning võttis 3,3 lauapalli. „Mul on hea meel jätkata mängimist selles kaunis Keila linnas! Ootan väga algavat hooaega ja loodan, et fännid saavad meie mängu üle uhkust tunda,“ märgib 200cm pikkune ukrainlane. „Eelmise hooaja lõpus kujunes Andrei meie jaoks üheks võtmemängijaks ning kohe oli ka plaan temaga uuel hooajal jätkata. Tegemist on hea suhtumise ja positiivse olekuga meeskonna mängijaga. Olude sunnil pidi ta eelmisel hooajal mängima palju minuteid enda jaoks valel positsioonil, kuid oli näha, et oma õiges rollis on temast meeskonnale väga palju kasu,“ selgitab peatreener Peep Pahv, miks otsustati mängija lepingut pikendada.

Reede, 11.august:

Keila Leht kutsub Hoovilugude Päevale . Esikaanel malevasuvest. Uudistes Heavy Metal Ultrast, kinnisvaraturust, Keila jõeäärse promenaadi ideekonkursist, Keila Kooli 16.lennu kokkutulekust, nahkhiirtest, haridusjuhtidest – Miki lasteaeda tuli Triin Rattiste ja Martin Öövel lahkub Keila Koolist Rahvusraamatukogu juhtima. Lisaks akrobaatikast, suvelõpupeost, maailmakoristuspäevast, 3×3 korvpallist. Vaata ka pargikontserdi reklaami! Muuseumivaramu jätkab Keila kaubanduse ajaloost. Tegija on Aivar Anton.

Abilinnapea Maret Lepiksaar osaleb täna ja homme Arvamusfestivalil. Ta on kaasatud kell 14 algavasse poliitikute debatt teemal KOV ja riik – konkurendid või partneris. Debatis osalevad Madis Kallas (regionaalminister), Signe Riisalo (sotsiaalkaitse minister), Maret Lepiksaar (Keila abilinnapea), Sven Tobreluts (Tartumaa Omavalitsuste Liidu juht), juhib Elva abivallavanem Kertu Vuks. Laupäeval arutleb Maret koos Arto Saarega (MTÜ Järva-Jaani kogukond juhatuse esimees) ja Merle Linnoga (Tartu Ülikooli kogukondade arendamise ja sotsiaalse heaolu magistriõppekava programmijuht) sotsiaalse innovatsiooni uurija Kadri Kangro debatis “Ah milleks meile see kaasav eelarve?!”

Kultuurikeskuses oli doonoripäev.

Laupäev, 12.august:

Keila Hoovilugude Päev „Väikesed vimkad“. Väravad avas 23 hoovi: Parkla kohvik “Tsirkust ja leiba”, Kogukonnaaia hoovike, Ülesõidu kalakohvik, Adventkoguduse hoovikohvik, Pitsalaevuke, Kaitseliidu seiklushoov, Wilhelmine, Heina tänava Jätsimeistrite kohvik, Soolane S—–s, Limonaadikiosk, Miki lasteaia hoov, Mexabox – A little bit of Mexico, Kaisukanni kliinik, Ehe kohvik, Mäerahva kohvik, Kodune köök, PõhjaVilla ää mekk, Kirss tordil, Koertekohvik, Jutuõu(d), Jätkusuutlik ilu ja kunst, Mõisa rõdukohvik ja Kohvik “Üheskoos”. PILDID Päeva korraldab seltsing Ohvitseriprouad ning oma õla on alla pannud ka Keila linn vabaühenduste toetamise vahenditest. Korraldanud Ohvitseripouad : Ohvitseriprouade tänavapere tänab kõiki Keila Hoovilugude päev “Väikesed vimkad” hoovipidajaid super toredate elamuste eest! Oli taaskord päev, mis ületas kõik ootused. Jõudsime kodutänavale tagasi, rattakorvis teelt kaasa pandud suitsukalad ja käsitööna meisterdatud kaitseinglid, silme ees sajad naeratused, südameis soojad sõnad. Järgmiste kohtumisteni! Järgmised Hoovilood ei ole enam kaugel

Algab ultrajooksuvõistlus Heavy Metal Ultra. Start on selle laupäeva hommikul kell 10. Rajale läks 85 startijat (10 rohkem, kui senine rekord) 10 erinevast riigist (rekord)!  Uus start iga täistund koos uue raju muusikalooga seni, kuni jätkub startijaid. Lõpp… ei tea, millal. Tänavu on oodata kõrgetasemelist võistlust. Kui vaadata osalejate nimekirja, siis kirjas on 4 osalejat, kelle isiklik rekord on rohkem kui 40 ringi. Suurima isikliku rekordiga on stardis Läti monster Ritvars Kalninš. Kevadel läbis ta Backyard Mastersil 64 ringi! Ritvarsil on see kolmas kord HMU’l osaleda. Kaks esimest korda tal võita ei õnnestunud, aga kindlasti soovib ta see kord selle vea parandada. Ritvars on osalenud tänavu kevadest alates juba neljal Backyard Ultral ja nendest kolm ka võitnud. Kas selline võistlusgraafik on äkki natuke liiga tihe ja on jätnud ka mingi jälje kehasse, näeme juba varsti… Isiklike rekordite edetabel teine koht on kohalikul Backyard Ultra staaril Hannes Veidel kes on senisest neljast toimunud Heavy Metal Ultrast võitnud kolm. Hannes jooksis oma parima tulemuse 55 ringi aastal 2021. Viimane katkestaja oli toona Ritvars Kalninš. Hannesel oli vahepeal vigastuspaus, aga oma sõnul on tal nüüd kõik korras ja on saanud suve juba korralikult treenida. Kas sellest ka piisab, selgub varsti. Kolmandal kohal edetabelis on Mari Järsk 43 ringiga. Joostud on see möödunud aastal Islandil “Bakgarður Náttúruhlaupa” nimelisel võistlusel. Mari osalemise üle on eriti suur rõõm, sest esimest korda on meil stardijoonel naine, keda oma seniste võistluste põhjal võib ka favoriitide hulka lugeda. Mari elab hetkel Islandil, aga pärit on ta Eestist Keilast, seega tegemist on tal koduradadega, mis võib anda hea lisa boosti võitlemiseks esikoha nimel. Üle 40 ringist rekordit omab ka Maxx Gauduin Prantsusmaalt. Oma rekordi 41 ringi jooksis ta 2019 aastal Chartreuse Backyard Ultral Prantsusmaal. Sellest on küll juba neli aastat möödunud, aga Maxx loodab see aasta teha tagasituleku Backyard Ultra eliitjooksjate sekka.Käesolev nimekiri ei tähenda kindlasti seda, et võitja peab ilmtingimata tulema nende nelja hulgast. Stardis on veel mitmeid tugevaid ja üllatusvõimelisi bäkkjaardereid, aga kuna nad ei ole veel suurte tulemustega ennast tõestanud, siis siia nimekirja nad ei mahtunud. Pärast 12 tundi on rajal 48 jooksjat.

Nädala lõpul toimub Kaitseliidu  Tallinna  malev  sõdurioskuste  hindamise  lõpurännak, mis kulgeb Saku  valla,  Lääne-Harju  valla, Saue  valla, Harku  valla  ja Keila  linna territooriumil. Rännak  toimub  päevasel  ajal  ajavahemikus  12.-13.08.2023  vastavalt võistlejate valitud trassile. Rada  kulgeb trajektooril  Klooga  –  Niitvälja  –  Laulasmaa  –  Keila-Joa  –  Vääna-Jõesuu  – Tõmmiku – Keila – Saue – Üksnurme – Tammemäe – Männiku. Eramaa omanikega punktide asukohad kooskõlastatud. Taktikalise  tegevuse  käigus  välditakse  nii  kasvava  metsa  kui  ka  maa-alade  ja  valla  teede kahjustamist.  Ajutised  ehitised  ja  rajatised  likvideeritakse.  Võistluse  jooksul  tekkinud  olmeprügi  kogutakse kokku ja toimetatakse ettenähtud kohta. Lõket  ega  lahtist  tuld  ei  tehta.  Tulekahju  tõrjeks  kaasas  tulekustutid    ja    labidad,    vajadusel kutsutakse Päästeamet, andis teada Kaitseliidu Tallinna Malev.

Kõrberebased tegid tulemusi Lehtse Romuringil. Naisteklassis võitis Kristiina Pihlakas ülitugeva 1.koha ning üldarvestuses (koos meestega) 2.koha.Kõrberebaseid esindasid neli meest, kellel läks nagu tavaliselt:  probleemsed autod, kuid meestel endil naeratavad näod, kohad tagapool.

Pühapäev, 13.august:

Ööl vastu esmaspäeva selgus ultrajooksu Heavy Metal Ultra 2023 võitja, kes on kolmandal katsel Ritvars Kalninš Valmierast, läbides 40 ringi ehk 268,24 km. Teiseks tuli Keilas kasvanud ja nüüd Islandi lipu all võistlev Mari Järsk, kes suutis ette antud tunniga terviseradade maastikule märgitud 6,67 km pikkuse ringi läbida 39 korral. Kolmanda koha sai mitmekordne HVU võitja Hannes Veide (tulemus  34 ringi, 228,04 km). Naiste arvestuses sai II koha keilalanna Liina Kesamaa (üldarvestuse

Eelmine 31.nädal 2023

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content