31.nädal 2023

Keila uue lauluväljaku ehitusel pandi juuli viimasel päeval paika esimene katust kandev post.

Esmaspäev, 31.juuli:

31.07.2023 sai allkirjad teetööde töövõtuleping „Paldiski mnt taastusremont ja valgusfoori paigaldus“, mille kohaselt KMG OÜ peab 75 päeva jooksul arvates lepingu sõlmimisest teostama Paldiski mnt (Ehitajate teest Keskväljakuni) taastusremondi tööd ning paigaldama valgusfoori Piiri, Paldiski mnt ja Pargi tn ristmikule. Järgmisel nädalal algab Paldiski maantee remont. Alustatakse torustike vahetusest Paldiski mnt, Piiri tn ja Pargi tänava ristmikul. Esmaspäevast, 7. augustist kell 9:00 suletakse liiklusele Paldiski mnt ja Piiri tn ristmik. Läbi pääseb ainult liinibuss. Tööd kestavad mõned päevad. Kuna rekitakse olemasolevat toru, siis ei oska täpselt öelda, kaua ristmik suletud on (eeldatavasti töönädala lõpuni). Järgmistest liikluskorralduste muudatustest hiljem. Samal ajal teostatakse töid ka Paldiski mnt ja Ehitajate tee ristmikul, aga seal saavad autod läbi, suletakse 1 sõidurada.

Keila Noortekeskuse meeskond on täies koosseisus puhkuselt tagasi. Toimuvad ettevalmistused järgmine nädal algavaks Keila Õpilasmalevaks, kus sel aastal osaleb kokku 72 noort. 2.-3.august toimuvad malevlastele tööohutuskoolitused ja töölepingute allkirjastamine.

Teisipäev, 1.august:

1.augustist sõidavad taas Keila linnaliinid – suvise graafiku järgi.

Kultuurikeskuses toimus 30.septembril Keila keskväljakul toimuva Porikuu festivali avasündmuse korralduskoosolek.

Harju Maakonnaraamatukogus on avatud noore Ukraina kunstnik Sasha Putrya näitus „Kaunis maailm“. Sasha  sündis Ukrainas Poltava linnas 2. detsembril 1977 ja lahkus elust 24. jaanuaril 1989 raske haiguse tagajärjel kõigest 11 aastasena. Tema loominguline pärand on tohutu: 2280 joonistust ja kompositsiooni. Aastail 1989 kuni 2021 toimus enam kui 230 Sasha Putrya personaalnäitust 11 riigis. Eestis eksponeeritakse tema töid esmakordselt. Sashenka püüdis oma kunstiga seda maailma muuta, muuta seda lahkemaks ja ilusamaks. Oma joonistustesse pani ta igaveseks kogu oma armastuse ja vajaduse ilu järele, mis oli talle kallim kui elu. Andeka kunstniku joonistustel on muinasjutulised ja ajaloolised süžeed, portreed, vaimsed teemad, kosmoseteemad, loomad. Samas on tema lapselikult naiivsed teosed täis sügavat tarkust, kõrget vaimsust, harmooniat, erakordset ilu ja elurõõmu, nad säravad erksates värvides ja on hämmastavalt täiuslikud – neis on kehastunud Sašenka enda ainulaadne ja kaunis vaimne maailm, tema Ilu universum. Sasha Putrya elu ja looming on ere näide fenomenist, mida tänapäeval tuntakse Valguse lastena, uue teadvuse lastena. Näituse korraldaja: Eesti Roerichi Selts, kuraator Maryna Lohinova, kulturoloog, publitsist, Harkiv, Ukraina.

Augustis on Harju Maakonnraamatukogus praktikal Haapsalu Kutsehariduskeskuse 1 bürooeriala õpilane.

Kolmapäev, 2.august:

Keila Kauni Kodu konkursi komisjon on oma otsuse teinud ja esitab oma ettepanekud linnavalitsusele. Võitjad avalikustatakse Pargikontserdil 18.augustil.

Keila KK esindusmeeskond andis teada, et uuel hooajal tõmbab Keila KK särgi taas selga ka meie noortesüsteemi kasvandik Margus Pahv. 22-aastane Pahv kogus eelmisel hooajal keskmiselt 14 mänguminutit ning 2,7 punkti. Pahv loodab eelkõige uuelt hooajalt rohkem võite. „Arvan et oleme oma meestega rohkem kogenumad ja lisaks on ka head täiendused juures. Loodan ka näha palju Keila rahvast saalis. Kui sopsad kolmese sisse, rahvas hüppab püsti ja rõkkab, tekib ikka kananahk ihule küll,“ lisab Pahv. „Margus on iga aastaga vaikselt arenenud ning möödunud hooajal tõestas, et saab ka meistriliigas korralikult hakkama. Uuel hooajal ootan temalt järgmist sammu edasi. Suvised treeningud näitavad, et see pole alusetu lootus. Oma klubi kasvandikuna on Marguse jätkamine oluline ka Keila publikule,“ märgib ka peatreener, Marguse isa Peep Pahv.

Neljapäev, 3.august:

Keila Linnavalitsus lubas linnapea Enno Fels puhkusele 7. augustist 2023 kuni 23. augustini 2023 (k.a.) ning kinnitada selleks ajaks linnapea asendajaks abilinnapea Maret Lepiksaare.

Eesti noorte maastikuratturite U17 koondis, kuhu kuulub ka Riko Tammepuu sai Itaalias Il Cioccos noorte EM-il 19.koha.

3.-6.08.2023 toimub tervisekeskuse suure saali põranda lakkimine, seoses sellega on suur saal suletud tegevusteks.

Reede, 4.august:

Keila Leht on nädala algusest puhkuselt tagasi. Homse Lehe vahel on kaasas 12.augustil toimuva Keila Hoovilugude Päeva “Väikesed vimkad” flaier. Lehe esiküljel III avatud aedade päevast, uudistes Paldiski mnt remondist, Keila KK esindusmeeskonna uuest managerist, Hoovilugude päevast pikemalt, Kloogaranna raamatust, Keila huvitegevuse registrist, liikluskorraldusest Ironman Tallinn ajal, kaitseliidu õppusest, muinsuskaitse aastaauhindade esitamisest ja petukõnedest. Muuseumivaramu jätkab Keila kaubanduse ajalooga. Tegija on Agne Kurrikoff – Herman.

Keila Kooli direktoril Martin Öövelil oli kohtumine linnapea Enno Felsiga, kus tegi teatavaks, et on võitnud konkursi Rahvusraamatukogu direktori kohale ja asub uues kohas tööle 17.septembrist. Pärastlõunal avaldasid uudise ka Rahvusraamatukogu ning teised portaalid. Keila Koolile uue juhi leidmise teemadega alustatakse tegelemist järgmisel nädalal. 

Jõesaarel toimus Nahkhiireretk. Retkejuht on Eestimaa Looduse Fondi projektis “Tiigilendlase elupaikade parandamine Eestis, 2017-2021” kaasa löönud ning nahkhiiregiidi koolituse läbinud Kadri Aller. Nahkhiireuurijad on kindlaks teinud, et Keila jõepargis elutseb vahva tegelane nimega põhja-nahkhiir. See liik ei ole valgusreostusele tundlik, mistõttu võibki teda kohata paljudel haljasaladel. Tänu tagasihoidlikule valgustusele ning põlispuude ja putukate rohkusele võib jõepargis kohata ka veelendlast ning suurvidevlast. Viimane on meie kodumaistest nahkhiireliikidest suurim. Retke käigus kõnnime Keila jõepargis ringi ning loodame detektori abiga lendamas silmata vähemalt üht eelmainitud kolmest nahkhiireliigist. Ühtlasi saab põnevaid teadmisi nahkhiirte kohta.

Laupäev, 5.august:

AX-Teater osaleb  Tiia Selli etendusega “Redel” (lavastaja Piret Kuub) Eesti Harrastusteatrite Liidu korraldatud XXI Külateatrite festivalil Elvas. Osalemas on 25 harrastusteatrit üle Eesti. Etendused Elvas toimuvad LendTeatris  ja Elva Kultuurikeskuses.

Pühapäev, 6.august:

On kalmistupüha Ohtu kalmistul.

Eelmine Algab Paldiski mnt remont

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content