29.nädal 2023

Esmaspäev, 17.juuli:

17.juulil Kohtusid Keilas Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit  juhatuse liige Maikel Mõttus ja Harju KEKi  müügi- ja turundusjuht Andre Poopuu, et tutvuda 2025.aastaks Keilasse ehitatava Keila Keskuse plaanidega! Koos arutleti nii üldise planeeringu, heade lahenduste kui ka võimalike kitsaskohtade üle. Plaanis on antud keskuse arengusse sisendit anda ka tulevikus.

Võtted Keilas, Uuel tänaval toimusid reklaamfilmi võtted. Võtteid ühe teekommunikatsioonifirma reklaami tarbeks teostab  produktsiooniettevõte Wedia OÜ.

Kolmapäev, 19.juuli:

Keila discgolfipargi suverada on kolmapäeviti suletud 18.00 – 21.00. Toimub nädalamäng.  Oodatakse ka uusi võistlejaid oma oskusi testima. Eraldi võistlusklass on algajatele.

Neljapäev, 20.juuli:

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Jõe tänav 17c kinnistule üksikelamu püstitamiseks. Krundile näha ette üks eluhoone põhimahuga krundi Jõe tänava poolses osas. Hoonestusala on nähtud ette vähemalt 4 m kaugusel Jõe tn 17 ja Jõe tn 17d krundist ja vähemalt 8 m kaugusel krundi lõunapoolsest piirist. Hoonestusala on nähtud ette vähemalt 4 m kaugusel krundi põhjapoolsest piirist ja vähemalt 1,5 m kaugusele krundi idapoolsest piirist. Lisaks võib rajada kuni kaks elamu abihoonet, sealjuures ei tohi ehitisealune pindala kokku ületada 30 protsenti krundi pindalast, käesoleval krundil 180,6 m2. Elamu ehitisealune pind  saab olla180,6 m2, ehitise kõrgus: 9 m. Projekteerimisel tuleb arvestada olemasolevate ja uute elamute ja nende hoovide kasutajate vajadusega privaatsuse ja valguse järele.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Haapsalu maantee 42 kinnistule üksikelamu püstitamiseks. Krundile tuleb ette  näha ette üks eluhoone põhimahuga krundi Haapsalu maantee poolses osas. Hoonestusala on nähtud ette vähemalt 4 m kaugusele Haapsalu mnt 42a kinnistu piirist ja vähemalt 8 m kaugusele Tamme tn 1b piirist ja vähemalt 16 m kaugusele Tamme tn 1a piirist. Hoonestusala on nähtud ette vähemalt 3 m kaugusele Haapsalu mnt 44a krundi piirist ja vähemalt 5 m kaugusele krundi lõunapiirist. Krundil võib kokku paikneda kuni kaks elamu abihoonet, sealjuures ei tohi ehitisealune pindala kokku ületada 30 protsenti krundi pindalast, käesoleval krundil 317,4 m2. Elamu ehitusalune pind on 200 m2, ehitise kõrgus: 9 m.

Renne Merilo võitis Filipiinidel, Manilas toimunud Elite MS Earth 2023 võistlusel peaauhinna Ms. Earth Elite 2023, selle lisaks veel on ta Ms. Earth People’s Choice, Ms. Earth Best in Barbie Wear, Ms. Earth Elite Best in Swimwear ja Ms. Earth Elite Face Of The Night. Pilt Renne FB kontolt.

Harju Elekter pääses „Ettevõtluse auhind 2023“ konkursil kestliku ettevõtte kategoorias TOP 10 hulka. Harju Elekter Grupi põhitegevusala panustab ühiskonna jätkusuutlikkuse arengusse, toetades laiaulatuslikku elektrifitseerimist elektriseadmetega, mis aitab kaasa kliimaeesmärkide täitmisele. EASi korraldatud konkursil said osaleda kestlikkuse ja ringmajanduse põhimõtteid rakendavaid Eesti ettevõtted, kes lähtuvad oma tegevustes sotsiaalse, majandusliku ja keskkonnamõju alustest. Nad on kaasa aidanud rohepöörde tutvustamisele ja teadvustamisele. Hinnati müügitulu absoluutmahtu 2022. aastal (10%), müügitulu protsentuaalne kasvu perioodil 2020 vs 2022 (10%) ja lisandväärtuse1 kasvu töötaja kohta perioodil 2020 vs 2022 (10%). Ettevõttel peab olema ette näidata märkimisväärne saavutus järgmistes valdkondades (moodustab hindamisel kokku 70%): Ainulaadne toode/teenus/ärimudel või oluline areng tehnoloogias ja protsessides, mis paistab silma kestliku arengu ja ringmajanduse printsiipide poolest (30%); Ettevõte on rakendanud ja avalikustanud SDG2, ESG3 vms põhimõtteid (15%);  Ettevõtte on teinud silmapaistvaid tegevusi energiatõhususe saavutamiseks (15%); Ettevõte on oma tegevuse kaudu loonud lisandväärtust töötajatele, partneritele, kogukonnale ja ühiskonnale (10%).

Reede, 21.juuli:

Keila KK esindusmeeskond andis teada, et  uuel hooajal jätkab nendega  21-aastane Keila noortesüsteemi kasvandik Kristen Kasemets. Eesti-Läti ühisliigas kogus Kasemets keskmiselt 25 mänguminutit, viskas selle ajaga 10,7 punkti ning haaras 4,6 lauapalli. „Ootan veelgi rohkem rahvast saali ja kevadel võiks medali kaela saada,“ loodab Kasemets ise.

Laupäev, 22.juuli:

Vihma trotsides toimus Tammiku tee äärsel puisniidul täna vikatiga niitmise päev. Korraldasid Eestimaa Looduse Fond ja linnavalitsus. Vikatid tõi kohale ELF ning Eesti ühed parimad vikatieksperdid – Priit Kukk ja Indrek Kuuben jagasid kohapeal nippe nii algajatele kui edasijõudnutele. Niideti ja riisuti niidetu kokku, et viia samas kõrval elavatele mägiveistele täiendavaks söödaks. Talgulised said lõunaks mulgiputru ja Jüri Metssalu jutte puisniitude pärimusest Eesti Rahvaluule Arhiivis. PILDID. Sel aastal on Eestimaa Looduse Fondi talgutel käsil 𝐩𝐮𝐢𝐬𝐧𝐢𝐢𝐭𝐮𝐝𝐞 𝐭𝐞𝐞𝐦𝐚𝐚𝐚𝐬𝐭𝐚, kus tavapärasest veelgi rohkem pööratakse tähelepanu nendele liigirikastele kooslustele. Eesti aladel oli puisniite umbes 100 aastat tagasi 850 tuhat hektarit, tänaseks on hooldatavaid puisniite umbes 700 hektarit. Seega on 100 aasta jooksul meie puisniitude pindala langus on tuhandekordne – ehk puisniidudega seotud liikidel ja kooslustel on 1000 korda väiksem võimalus püsima jääda. Seda enam on niitudele oluline õige hooldamine. Talgulised aitavad hooldamisele kaasa niitmisega traditsioonilisel moel, vikatiga.

Pühapäev, 23.juuli:

Sloveenias Mariboris algaval Euroopa noorte olümpiafestivalil esindab  Eestit keilalastest jooksja Karmel Jano ja jalgrattur Riko Tammepuu. Riko on temposõidu stardis 25.juulil, Karmel N 1500  meetri jooksus 27.juulil (finaal 29.juulil).

Eelmine 28.nädal 2023

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content