28.nädal 2023

Avatud Aedade Päev

Esmaspäev, 10.juuli:

Agu Veetamm esitles Keilas, Harju Maakonnaraamatukogus oma uut raamatut “Kloogaranna kuldsed aastad”. Keilas seepärast, et toonane Klooga rand oli suuresti just Keila rand, hiljem juba ka Tallinna.  Esitlusele oli kohale tulnud raamatuesitluse kohta rekordarv inimesi – enamus need, kes noid raamatus kuldseteks nimetatud 1960-ndaid, 70-ndaid ja 80-ndaid aastaid kogesid ja sageli ka Aguga oma meenutusi jagasid. Agu luges ette kolm katkendit – rongiühendusest, kioskitest ja Rannarestoranist Kajakas. Raamatul on  menu. Osta saab vastilmunud raamatut Apollo ja Rahva Raamatu poodidest, Keilas Rõõmu Kaubamajast ja Selverist ning Harju Maakonnaraamatukogust. PILDID

Algas kunstiringi Sirlett nädalane kunsti linnalaager.

Teisipäev, 11.juuli:

Keila KK esindusmeeskond andis teada oma esimesest võõrleegionärist: uuel hooajal liitub meiega 29-aastane Denis Krestinin! 2.03-sentimeetrine leedukas mängis eelmisel hooajal Ungari kõrgeimas divisjonis Nemzeti PVSK Panthersi eest. Lisaks on ta tulnud MM-il u19 vanuseklassi esindades kolmandale kohale ning saavutanud noorteklassides EM-il kaks korda hõbemedali.

Neljapäev, 13.juuli:

Keila Linnavalitsuse 97. istung 13.juulil 2023.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Ehitajate tee 3, Pargi tn 4a ja Pargi tänav T2 kinnistutele ehitatud kaugküttetorustikule.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa endise Keila jaama juhtimiskeskuse ehk ETS posti hoone lammutamiseks aadressil Turu tn 7. Hoone lammutatakse täielikult, vundamendid lammutatakse kuni min 30 cm ümbritsevast maapinnast sügavamale. Likvideeritava ehitise alused tasandatakse ja täidetakse pinnasega. Ala kaetakse 15 cm paksuse kasvumulla kihiga ning sinna külvatakse niidutaimede kooslusega külvisegu.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa üksikelamu laiendamisel Raba tn 29 kinnistul.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa haigla, üldhooldekodu, päevakeskuse, ühiselamu, majutuse hoone ümberehitamisel aadressil Männipargi tn 1 – Keila Haigla kompleksi osale ja korterelamu-ärihoonele aadressil Ülesõidu tn 1.

Linnavalitsus andis Keila linnavalitsusele volituse ametiasutusena täitma Keila linna eestkostel oleva kodaniku eestkostja ülesandeid kohtu poolt määratud ulatuses.

Selgus, et Keila KK esindusmeeskonna mänedžerina alustas tööd Kaarel Sibul. Keila KK esindusmeeskonna mänedžerina astus juunis ametisse mitmekülgse korvpallialase taustaga Kaarel Sibul, kes on varasemalt üksteist aastat töötanud samal ametikohal BC Kalev/Cramo meeskonna juures ning omab laialdast kogemust spordi- ja juhtimisvaldkonnas.

Reede, 14.juuli:

Keila Terviseradadel toimus jalgrattavõistlus: TTP Noortetuur 2023 I võistluspäev.

Laupäev 15.juuli:

Keila III avatud aedade päev kell 11-14.  Kell 14 aiakontsert Sopsu-Tooma 12 koduaias. Külastamiseks on avatud viis kaunist koduaeda, igaüks omanäoline: Tervise 8, Nurmenuku 32, Sopsi-Tooma 12, Kruusa põik 3 (ligipääs Vaikselt tänavalt) ja Kruusa 7. Saame näha, mida on võimalik luua aias ühe aastaga ning sedagi, et sihipärane ja loominguline tegutsemine viib Eesti Vabariigi presidendi tunnustuseni. Avatud aedade päev lõppes kontserdiga: Sopsu-Tooma aialaval esines noor andekas muusik, bariton Tõnis Sarap, keda televaatajad teavad kui Kanal 2 saatejuhti ja osalejat saatest „Tähtede täht“. Teda saatis pianist Margot Salumets. Tõnise repertuaaris olid nii klassikalised lood kui ka Raimond Valgre looming ning  legendaarsed palad Georg Otsa pärandist. PILDID

Ringkäigud Keilas korraldas retke Linnamäe legendid ja öösorrid. Kogunemine Aia 35 juures parklas. Suunduti suveöisele seikluslikule rännakule Keila lõunapiiril asuvale Ohtu linnamäele, kus vesteti sealse piirkonnaga seotud rahvapärimuslikke lugusid kummituslikust linnast, nõiduslikust kaevust ja soldatite viirastustest. Väike teejupp  läbi metsa ja võseriku ning paar pisikese veenirega kraavi. Kui ilm ja hea õnn meid soosib, kuuleb ka müstiliste öölindude öösorride laulusorinat. Ühtlasi sai retkel öösorride kohta hulganisti teadmisi. Retkejuht Kadri Aller.

Laupäeval, 15. juulil toimusid Leedus U18 vanuseklassi Balti võistkondlikud meistrivõistlused. Võistkondlikult võit Eestile! Karmel Jano (vasakul) saavutas teise koha 1500m jooksus ajaga 4.45,56. Foto: Lietuvas Lengvosios Atletikos Federacija.

Eelmine 27.nädal 2023 

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content