27.nädal 2023 

Esmaspäev, 3.juuli: 

Keila Korvpallikooli 80 õpilast on alates esmaspäevast Tuksi laagris. Esimesest päevast peale on poisid ja tüdrukud täis hooga treeninud, et järgmisel aastal veel edukamalt korvpalli mängida. Vihmane ilm  treeninguid ei seganud, sest põnevate treeningute ajal ei ole aega vihmale isegi mitte mõelda. Lisaks kõigele toimuvad igal õhtul põnevad võistlused, milles laagri osalejad saavad enda oskusi täiendada. 

Noortekeskuses toimus Keila esimene Keila Tennise linnalaager. Väga meeleolukas ja vahva laager. Lapsed said tennis mängida ja muid põnevaid sportlikke tegevusi proovida. Aitäh teile, et usaldasite oma lapsed meile mängima. Järgmised laagrid toimuvad augustis. Juhendasid treenerid Eliise Simanson ja Auris Mikk. 

Keila Korvpallikooli kasvandikud Karl Lillimägi ja Erik Makke osalesid U18 noormeeste koondise Põhjamaade turniiril Nordic Championship 2023, mis toimus Södertäljes. Eesti koondis pidi sel korral tunnistama taanlaste paremust seisuga 85:102. Kui esimene ja teine veerandaeg lõppesid viigiga, siis kolmandal veerandil suutis Taani koondis juhtima minna. Eesti poolelt viskas enim punkte Simm-Marten Saadi 22 silmaga, Erik Makke lisas 18 punkti.  Kokku kogus Eesti koondis turniirilt 1 võidu ja 3 kaotust. 

Keila Hoovilood kuulutas välja 12. augustil kell 07:00 – 23:00 toimuva Keila Hoovilugude päeva “Väikesed vimkad”. 12. augustil 2023 leiab aset järjekordne kodukohvikute päev Keilas. Meie linna sündmus kannab nime Hoovilugude päev, sest on ju päeva mõte tutvustada Keila hoove ja nende tänaseid või varasemaid lugusid – teeme seda maitsvate roogade ja mitmes muuski keeles. Selle aasta Hoovilugude päeva teema on Väikesed vimkad. Hoidke oma meeled valla ja laske end üllatada, sest on ju kodune toit samamoodi terviseks nagu väike naligi! See päev saab toimuma tänu 23 ägedale Keila hoovile, kes oma väravad valla löövad. Päeva korraldab seltsing Ohvitseriprouad ning oma õla on alla pannud ka Keila linn vabaühenduste toetamise vahenditest. 

Keila lasteaiad Sipsik ja Vikerkaar on augustis suvepuhkusel. Valverühm töötab Rukkilille lasteaias. Alates 3.07 on ka noortekeskuse meeskond kollektiivpuhkusel 

Teisipäev, 4.juuli: 

KeilaTV avaldas sarja Keila Kooli lood viimases, kahekümnendas osas istub kaamera ette Veljo Reinik, kes meenutab erilisemaid õpetajaid, vana koolimaja omapärasusi ja kooli pidusid. Intervjuude sari  filmiti aastal 2021. 

4. ja 5.juulil oli Doonorikeskuse Suvetuur Keilas. 

Tallinna Eriarstikeskus andis teada, et nüüd saab osaleda emakakaelavähi sõeluuringul ka Tallinna Eriarstikeskuse Elora haigla naistearsti kabinetis, aadressil Pargi 30, Keilas. Sel aastal on kutsutud emakakaelavähi sõeluuringule ravikindlustatud ja ravikindlustamata naised sünniaastaga 1958, 1963, 1968, 1973, 1978, 1983, 1988, 1993. Aja broneerimiseks:  www.eriarstikeskus.ee/kontakt/ ;  Helista +372 608 2218  või saada kiri info@eriarstikeskus.ee.  Märgi kindlasti ära, et soovid vastuvõtule tulla Keilasse.  Samuti saad aega broneerida mugavalt ja kiiresti digiregistratuuris:  https://www.digilugu.ee/login  

Kolmapäev, 5.juuli: 

Linnapea Enno Fels avaldas sotsiaalmeedias tervituse Keilast laulu- ja tantsupeol osalenutele: „Suur, suur tänu laulu-ja tantsupeolistele Keilast! Samuti korraldajatele! Olite tõeliselt tublid ja Keila nägi väga uhke välja!“ 

Eesti Jalgratturite Liit: Eesti maastikuratta ja BMX-krossi koondised võistlevad sel nädalavahetusel Euroopa meistrivõistlustel. 6. juulil alustavad Eesti U23 vanuseklassi maastikuratturid Annabrit Prants (Keilast) ja Joosep Mesi lühirajasõidu ja olümpiakrossi Euroopa meistrivõistlusi. Meistrivõistlused peetakse 6-9. juulini Anadias, Portugalis. Maanteeratturite Eesti juunioride koondis stardib Belgias UCI 1. kategooria velotuuril. 6-9. juulini võistleb Eesti maantee juunioride koondis Belgias Sint Martinusprijs Kontich velotuuril. Tegemist on nelja päevase UCI 1. kategooria võistlusega. Stardinimekirjast võib leida nii juunioride klubisid, kui ka rahvuskoondisi. 6. juuli õhtul alustatakse velotuuri 18-kilomeetrise meeskondliku eraldistardiga. 7.07 peetakse 129,5 km grupisõit, 8.07 individuaalne eraldistart 10,6 km ning 120,4 kilomeetrine grupisõit ning 9. juulil lõpeb velotuur 118,9 km pikkuse grupisõiduga. Eesti koondist esindavad tuuril Karl Kurits, Martti Lenzius, Virgo Mitt, Joonas Jaht, Richard Ründva ja Henri Arjus Keilast. Eesti koondise spordidirektor on Alo Jakin. 

Harju Maakonnaraamatukogu galeriis on kuni 25.juulini avatud Heiki Pärdi näitus “Raudteejaamade saatus”, mis tähistab Eesti raudtee 150. juubelit. Raamatukogu Oranžil seinal ootab vaatajaid Keila Kooli 7. klassi õpilaste loovtööde näitus. Esinevad noored kunstnikud: Lee Grabbi, Keiti Talvar, Anni Merilain. 

Neljapäev, 6.juuli: 

Keila Linnavalitsuse 96.istung 6.juulil 2023. 

Linnavalitsus kehtestas alates 1. septembrist 2023 Keila Muusikakoolis õppetasud ja muude tasuliste teenuste hinnad. Eelkoolis on 2 õppetunni (sh 1 õppetund õpperühmas ja 1 individuaalne õppetund) korral tasu nädalas 55 eurot kuus, eelkoolis 1 õppetunni õpperühmas korral nädalas 35 eurot kuus, eelkoolis erandina (erialaõpetaja ja direktori otsusega) 1 individuaalse õppetunni korral nädalas 20 eurot kuus. Põhikoolis nooremas ja vanemas astmes on õppetasu 65 eurot kuus, kui lapse ja mõlema vanema või üksikvanema elukoht on rahvastikuregistri järgselt vastuvõtmise hetkel ja edaspidi iga järgmise aasta 1. jaanuari seisuga Keila linn; 75 eurot kuus, kui lapse ja ühe vanema elukoht on rahvastikuregistri järgselt vastuvõtmise hetkel ja edaspidi iga järgmise aasta 1. jaanuari seisuga Keila linn; 85 eurot kuus, kui lapse ja vanemate elukoht ei ole rahvastikuregistri järgselt vastuvõtmise hetkel ja edaspidi iga järgmise aasta 1. jaanuari seisuga Keila linn, lisa-aastal 2 individuaalse õppetunni korral nädalas 40 eurot kuus, lisa-aastal 1 individuaalse õppetunni korral nädalas 30 eurot kuus, vabaõppes 1 individuaalne õppetund 25 eurot kord, vabaõppes 1 õppetund õpperühmas 50 eurot kord õpperühma kohta. Keila Muusikakoolile kuuluva pilli laenutamine  maksab 5 eurot kuus, suure saali üür 30 eurot tund ja 210 eurot päev, väikse saali üür 20 eurot tund ja 138 eurot päev, klassiruumi üür 15 eurot tund ja 102 eurot päev. Keila Muusikakooli õppenõukogul ja direktoril on õigus põhjendatud taotluse alusel kooskõlastatult valdkonna abilinnapeaga  vähendada nimetatud õppetasusid või vabastada õppetasu tasumisest ja anda ruume tasuta kasutada või alandada üüritasu. 

Linnavalitsus kehtestas Paldiski mnt 33 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu, millega on planeeritud maksimaalselt kolm tootmis- ja ärihoonet ning määratud maakasutustingimused, arhitektuur-ehituslikud tingimused, kitsendused, haljastuse põhimõtted, parkimis- ja liikluskorralduse põhimõtted ning seatud keskkonnatingimused planeeringuga kavandatu elluviimiseks.  Planeeringu tellija ja huvitatud isik on AS Harju Elekter. Planeeringuala suurus on ligikaudu 2,8 ha. 

Linnavalitsus seadis sundvalduse Elektrilevi OÜ kasuks Keskväljaku kinnisasjaosale maakabelliini omamiseks, majandamiseks, remontimiseks, asendamiseks, hooldamiseks, korrashoiuks, kasutusse andmiseks ja muul viisil kasutamiseks elektrivõrgu toimimise tagamise eesmärgil. 

Linnavalitsus väljastas ehitusloa majandushoone lammutamiseks ja abihoone püstitamiseks aadressil Ohtu tee 8 ja laohoone püstitamiseks Tööstuse 10c kinnistul. Kasutusluba väljastati PVC halli püstitamisel Keki tn 5 kinnistul ja tootmishoone ümberehitamisel Jõe tn 67 kinnistul. 

Linnavalitsus jättis pärast edukaks tunnistatud pakkuja suhtes kõrvaldamise aluste kontrollimist riigihanke Paldiski mnt taastusremont ja valgusfoori paigaldus menetlusest kõrvaldamata ja kvalifitseerida tõendite alusel edukaks tunnistatud pakkumuse esitanud pakkuja KMG OÜ.  

Linnavalitsus maksis täiendavaid sotsiaaltoetusi summas 174 eurot ning otsustas sügava puudega lapse hoiukodu teenusele suunamise ja teenuse eest tasumise. 

Keila Terviserajad võttis kasutusele uue logo. 

Keila Korvpallikool andis teada, et Keila KK osaleb ka järgmisel hooajal Paf Eesti-Läti ühisliigas ning Eesti korvpalli meistriliigas! 

Tänasest on Keilas ja lähiümbruses rentimiseks 60 tuttuut Hoog elektrilist tõukeratast – 11- kohas, sh Leholas, Karjakülas ja Kumnas – Tutermaal.  Samuti viis Hoog tõuksid Sauele ja Sakku. Kasutamiseks tuleb alla laadid HOOG äpp. Ja pea meeles – jalakäijate läheduses võta kiirus alla, et ei ehmataks teisi, kellegi – millegi vastu põrgates kukub ja saab haiget ka sõitja. Järgi Liiklusseadust ja kasuta turvavarustust. Parkimisel arvesta teiste liikujatega. 

Reede, 7.juuli: 

Prantsuse tsirkuse artist Sylvain Pomme andis õhtul etenduse Keila kultuurikeskuse ees. Etendus on lõbus lastele ja täiskasvanutele. Vaatamiseks on TASUTA, kui meeldis, siis võis annetuse anda. 

Laupäev, 8.juuli: 

Keila Mudellennuklubi korraldab oma lennuki uures ajaloopäeva „Luugid lahti“. Sel päeval avanevad need luugid ja saab vaadelda selliseid kohti, mis igapäevaselt on külastajale suletud, samuti saab vaadelda ajaloolisi KEILA MUDELLENNUKLUBI tehtud lennukeid. Toimuvad ka ekskursioonid kell 14:00 ja 16:00. Üritus on mõeldud vanusele 12+ aastat. Kui tulete noorema lapsega siis viibimine lennukis on AINULT täiskasvanu saatel. Lisatasu eest saab ka lennuki tiivale. Kohapeal kostitab Teid kohvik, kus on ka ÕNNELOOS, kus iga loos võidab. 

Alates 8. juulist muutub Läänesuuna sõiduplaan kolmel järjestikusel nädalavahetusel Tondi ülesõidu ehituse tõttu. Tallinna-Pääsküla vaheline raudteelõik on nädalavahetustel liikluseks suletud ja seal lõigul kasutatakse asendusbusse. 

Pühapäev, 9.juuli: 

Keila KK suvelaager x TUKSI Spordibaas

Eelmine Keila Linnavalitsuse 97. istung 13.juulil 2023

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content