26.nädal 2023

XIII noorte laulu- ja tantsupidu

Esmaspäev, 26.juuni:

Alates 26.06.- 25.08.2023 on Keila Sotsiaalkeskuses suvised lahtioleku ajad :  E 8.00 – 16.30, T – N 8.00 -15.30 ja R 8.00 – 14.30.

Harju maakonnaraamatukogu on avatud E-R 10-00-18.00.

Transpordiamet teostas lähtuvalt kinnitatud tööplaanist, ehitusseadustiku § 130 lg 6 p 1 alusel, riiklikku järelevalvemenetluse, mille raames kontrolliti aasta 26. nädalal (so 26.06.- 30.06.2023) tee seisundinõuete täitmist Keila linna kohalikel teede. Kontroll toimub juhusliku printsiibi alusel. 

Keila Noortekeskuses toimus sel nädalal linnalaager koostöös SOS Lastekülaga. Tegemist on Ukraina ja Eesti noorte integratsioonilaagriga. 

Eesti naiste võrkpallikoondis alistas Grazis toimunud Hõbeliiga finaalis Austria 3:2 (31:33, 25:11, 13:25, 25:12, 15:12) ja tagas pääsu järgmiseks hooajaks Kuldliigasse. Koondisesse kuulusid ka õed Kadi ja Liis Kullerkann Keilast. Liis oli naiskonna kapten.

Teisipäev, 27.juuni:

Abilinnapea Maret Lepiksaare oli kohtumine Hoog Mobility ettevõttega tõukerataste rendist Keilas. Esimesed Hoogi elektrilised tõukerattad jõuavad Keilasse 6.juulil. https://hoogmobility.ee/

Kolmapäev, 28.juuni:

Tuulas toimus Porikuu avasündmuse korralduskoosolek.

Kristo Mägi tuli Eesti MV  Rakveres 400m jooksus pronksile U20. Karmel Janole Rakveres  Eesti Meistrivõistlustel kergejõustikus esimesel päeval U18 neidude 1500 m kuld /Eesti meister ja 2.päeval 800m hõbe. Oliver Grauenile  3000m takistusjooksu (see staadionil tõketega jooks) 3.koht.

Keila TV avaldas sarjast Keila Kooli lood 11.osa – Lii Sepp. Üheksateistkümnendas ja ühtlasi eelviimases osas on kaamera ees Lii Sepp, kes meenutab oma kooliaja lendu ja üritusi ning kuidas ta ise pioneeri- ja huvijuhina palju põnevat korda saatis.

Neljapäev, 29.juuni:

Linnavalitsus kinnitas Lasteaed Miki direktori ametikohale 7. augustist 2023 Triin Rattiste. Viimati töötas ta Tallinna Lasteaed Naksitrallid õppealajuhatajana. Aastatel 2014 – 20220 oli ta õpetaja Keila Rukkilille lasteaias. Triin Rattiste on Tallinna Ülikoolis läbinud CUM LAUDE andragoogika magistriõppe õppekava, 2008.aastal  lõpetas ta Tartu Ülikooli Viljandis Kultuurakadeemia huvijuht-loovtegevuse õpetajana.

Linnavalitsus kehtestas Keila linna huvitegevuse registri põhimääruse. Määrusega asutatakse Keila linna huvihariduse, huvitegevuse ja noorsootöö teenuste haldamise andmekogu ja kehtestatakse andmekogu pidamise kord. Keila linnal puudub seni ühtne huvitegevuse haldamise süsteem. Keila linnavalitsuse arendusosakonna töötajad on vaadanud üle ja hinnanud erinevaid võimalikke registreid, millest osutus sobivaimaks nii kasutusmugavuse kui ka hinna poolest huviregister.ee lahendus. Sama lahendus on edukalt kasutusel mitmes Eesti omavalitsuses, näiteks Saaremaal.  Registri kasutamine kõikide aktiivsete Keila linnas tegutsevate huvitegevust pakkuvate organisatsioonide poolt annab võimaluse Keila linnavalitsusel omada ülevaadet huvitegevuse arengu üle ja kasutada huvitegevuse toetuste süsteemi efektiivsemalt. Registri üks eesmärk on omada ülevaadet Keila linnas huvitegevuses osalejatest (arv, sissekirjutus, korduvosalejad).

Linnavalitsus eraldas Keila linna sportmängude esindusvõistkonna toetust mittetulundusühingule MTÜ Keila Korvpallikool 50 000 eurot.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Keila linnas Pargi tänavale ja Pargi tn 4a kinnistutele ehitatud ühisveevärgi- ja kanalisatsioonitorustikule.

Linnavalitsus vaatas enne kooskõlastusringile saatmist üle Jõe tn 17c üksikelamu püstitamise projekteerimistingimuste eelnõu. Krundile nähakse ette üks eluhoone põhimahuga krundi Jõe tänava poolses osas. Hoonestusala on nähtud ette vähemalt 4 m kaugusel Jõe tn 17 ja Jõe tn 17d krundist ja vähemalt 8 m kaugusel krundi lõunapoolsest piirist. Hoonestusala on nähtud ette vähemalt 4 m kaugusel krundi põhjapoolsest piirist ja vähemalt 1,5 m kaugusele krundi idapoolsest piirist. Lisaks võib rajada kuni kaks elamu abihoonet, sealjuures ei tohi ehitisealune pindala kokku ületada 30 protsenti krundi pindalast, käesoleval krundil 180,6 m2.

Linnvalitsus vaatas kooskõlastusringile saatmiseks üle Haapsalu maantee 42 üksikelamu püstitamise projekteerimistingimused. Krundile nähakse ette üks eluhoone põhimahuga krundi Haapsalu maantee poolses osas. Hoonestusala on nähtud ette vähemalt 4 m kaugusele Haapsalu mnt 42a kinnistu piirist ja vähemalt 8 m kaugusele Tamme tn 1b piirist ja vähemalt 16 m kaugusele Tamme tn 1a piirist. Hoonestusala on nähtud ette vähemalt 3 m kaugusele Haapsalu mnt 44a krundi piirist ja vähemalt 5 m kaugusele krundi lõunapiirist. Lisaks võib rajada krundile kokku kuni kaks elamu abihoonet, sealjuures ei tohi ehitisealune pindala kokku ületada 30 protsenti krundi pindalast, käesoleval krundil 317,4 m2.

Linnavalitsus tunnistada riigihankel „Paldiski mnt taastusremont ja valgusfoori paigaldus“ edukaks KMG OÜ  pakkumus, kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast kõige madalama hinnaga pakkumus kogumaksumusega 212 680,27 eurot, millele lisandub käibemaks 20%, kus pakkumuse edukaks tunnistamisel võetakse arvesse ainult madalaimat hinda eurodes käibemaksuta. Valik tehti kaheksa tähtajaks laekunud pakkumuse vahel. Tööala on Paldiski maantee Ehitajate teest kuni Jaama tänavani, seal hulgas Piiri tänavaga ristumine koos valgusfoori paigaldamisega.

Linnavalitsus kinnitas Keila Lasteaed Miki struktuuri ja töötajate koosseisu muudatused. Arvestades Keila Lasteaed Miki direktori 22.06.2023 taotlust loodi struktuuri juurde 6,0 assistendi ametikohta ning kaotati struktuurist 3,0 õpetaja ametikohta,  1,0 tervishoiutöötaja ametikoht,  1,5 abitöölise ametikohta ja  3,0 õpetaja abi ametikohta. Kokku on Mikis 43,26 ametikohta.

Linnavalitsus volitas Keila Linnavalitsust ametiasutusena täitma Keila linna eestkostel oleva kodanikule  eestkostja ülesandeid kohtu poolt määratud ulatuses. Linnavalitsus suunas kodaniku SA Perekodu tugiisikuteenusele alates 22.juunist 2023 kuni 31. detsembrini 2023.

Harju maakonnaraamatukogus on MINU KOGU sarjas on augustikuu lõpuni vaatamiseks uus näitus – “Kirjanik Erik Tohvrile raamatukogude poolt üle Eesti kingitud kruusid”.

46-meetrine Vips Transpordi tõstuk koos Rändmeistri meestega kiriku kõrval – täna pandi torni idapoolsele katuseservale lumetõkked, et säästa värskelt pandud kiltkivist katust.

Keila päästekomando oli päästeautoga külas Keila Noortekeskuses.

Reede, 30.juuni:

Keila Lehes: esikaanel Prysmian Group Balticsi teaduslaagrist algklasside õpilastele. Uudistes Rahandusministeeriumi tunnustusest Keilale, Harjumaa kaunimast eramust ja tema aiast, omaloomingringist, renditõukside tulekust, Kloogaranna kuldsetest aastatest – Agu Veetamme raamatust, unisuste päevast, “Porgandite” kümnest aastast, eakate nõukogu Tartus käigust. Muuseumivaramu jätkab Keila kaubanduse ajalooga. Tegija on Erika Uus. Keila Leht läheb nüüd puhkusele, järgmine leht ilmub 4. augustil. Seniks soovib Leht ilusat suve ja pakub lehe vahel kaasa 15. juulil toimuva Keila III Avatud Aedade Päeva flaierit.

Keila linn võttis kasutusele huvitegevuse registri, et koondada ühte infoallikasse linna huvitegevuse võimalused. Registri aadress on: https://keila.huviregister.ee/  Register võimaldab huviklubil enda tegevus registrisse kanda ning huvitegevuse rühmad registreerimiseks avalikuks teha. Seejärel saavad linnaelanikud ja ka väljastpoolt huvilised registri kaudu rühmadesse registreeruda. Huviklubil on võimalik registris rühmade infot ja liikmeid hallata ning pidada rühmapäevikut. Registriga liitumine on hea võimalus huviklubil olla leitavam ning pakkuda kodanikele Keilas huvitegevuse leidmist ühest allikast.

Keila linnavalitsuse eesmärk registri kasutusele võtuks on:

1) koguda ja töödelda vajalikku teavet huvihariduse, huvitegevuse ja noorsootöö korraldamiseks Keila linna haldusterritooriumil;

1) võimaldada rühmadesse registreerimist;

2) koguda statistilist informatsiooni ja teha analüüsi huvihariduses, huvitegevuses ja noorsootöös osalemise kohta;

3) teha järelevalvet Keila linnavalitsuse poolt eraldatud toetuste kasutamise üle;

4) koondada ja avalikustada infot Keila linna haldusterritooriumil huvihariduses, huvitegevuses ja noorsootöös pakutavate teenuste kohta.

Registriga liitumine ja selles tegutsemine on huvitegevuse pakkujatele tasuta. Kõik, kes pakuvad nii lastele kui täiskasvanutele huvitegevust Keilas, peavad registriga liitumiseks võtma ühendust Keila linnavalitsuse e-teenuste spetsialistiga: katrin.leppik@keila.ee

Nädalavahetusel on XIII noorte laulu- ja tantsupeol „Püha on maa“. Keilast on peol 20 kollektiivi 555 osalejaga.

30.juuni on haridusspetsialist Kristel Kõrvitsa viimane tööpäev Keila linnavalitsuses.

Postimehes on Aimar Altosaare lugu Keilas asuvast Omniva postiljonidest.

Ringkäigud Keilas korraldas kell 23 algava retke Ööviiulid ja tondijutud. Kui eelistaksid ööviiuleid nautida paaritunnise jalutuskäigu asemel ööbimisega telkmatkal, siis vaata 1. juuli üritust. Retkelise meelespea:  Osavõtutasu 5 EUR/in.  Retk kestab 2-2,5 h ja 5 km.  Algus ja lõpp: Keila Tankimäe taga olev puidust katusealune (59.315511, 24.389122). Tarvis läheb PEA- või TASKULAMPI.  Ilmale vastavad riided selga ning kinnised ja mugavad jalanõud jalga (nt. tossud või matkasaapad). Vajadusel vihmakeep. RETK TOIMUB IGA ILMAGA!  Soovitame kaasa võtta joogipudeli veega. Kas oled kunagi kuulnud sellisest taimest nagu ööviiul või öökuninganna? Tegemist on ühe kauni käpalise ehk orhideega mille ametlik liiginimetus on kahelehine käokeel. Väidetavalt hakkab too taim kõige magusamalt lõhnama just hämariku saabudes. Niisiis asume keset keskööd omamoodi “sõnajalaõie” otsingutele ning kui õnn meid soosib ja ööviiulid teele jäävad, veendume heas lõhnas oma ninadega. Selleks, et rännakule põnevust juurde lisada, räägime teel rahvapärimusest tulenevaid jutte kodukäijatest ja näkkidest, luupainajatest ja krattidest ning paljust muust. Kohtumiseni Loode-Keila põneval loodusmaastikul! Retkejuht on Kadri Aller.

Keila Haiglas olid Soome seriaali Seconds võtted.

Õhtul jõudsid Keila Aiandus ja Mesindusseltsi abil Keskparki kaks Arvi Raie mesitaru.  Kui Sa pole mesilind, hoia kaugemale end, siis ei tüüta tema Sind ega ole tüliks Sul!

Laupäev, 1.juuli:

1. juulil kell 10.45 toimub Tallinnas Balti jaamas esimene Eesti reisirongide kontsert, millega tähistatakse Elroni Stadler FLIRT rongide liinile minemise kümnendat aastapäeva. Esinevad Elroni rongid viledel ja Siim Aimla brassbänd, dirigent Aarne Saluveer. Kell 11:17 saadetakse Keila poole teele ka kümme aastat tagasi esimesena liinile läinud rongi „Kegel“. kell 10:45 toimus Tallinnas Balti jaamas esimene Eesti reisirongide kontsert, millega tähistati Elroni Stadler FLIRT rongide liinile tulemise kümnendat aastapäeva. Siit liikus pärjaga “porgand” Keikal Paldiski suunda, jõudes Keilasse täpselt kell 11.53. 10 aastat tagasi, umbes samal ajal – veidi enne keskpäeva, jõudis too esimene Flirt, nimega Keikal samuti Keilasse. Siis oli palju rohkem rahvast uut rongi tervitamas. Pildid

Keila Tervisekeskuse ujulas toimuvad kell 11:00-14:30 Arena Cup Keila XXII ujumisvõistlused. Võistluse ajal on ujula tavakliendile suletud!

Alates 01.07.2023 laienevad busside piletitsoonid kõikidesse Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse piirkondadesse. Kõige suurema eelisena sõitja jaoks lihtsustub piletite süsteem ja avaneb võimalus hakata kasutama kuukaarte. Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus korraldab maakonna avalikku ühistransporditeenust Harju, Rapla, Lääne ja Lääne-Viru maakondades. 1. juulil 2023 laieneb seni Harjumaa sõitjale tuttav tsoonisüsteem Raplamaale, Lääne-Virumaale ja Läänemaale. Iga peatus on määratud tsooni lähtuvalt alast kus peatus paikneb ja hind muutub ületades tsoonipiiri. Uus piletisüsteem loob sõitjatele võimaluse soetada perioodipiletid, mis püsisõitjale annavad hinnavõidu. Lisaks on loodud mitmeid maakonnaüleseid perioodipileti tooteid. minnakse üle ka uuele piletimüügiveebile www.ytkpohja.pilet.ee

Pühapäev, 2.juuli:

Toimus XIII noorte laulu- ja tantsupeo rongkäik. Keilast osaleb peol 20 kollektiivi 555 esinejaga. Pildid enne pidu

Linna rongkäigu järjestus 2023 : Keila linnaorkester, Keila Koolist noortekoor, mudilaskoor, ühehäälne mudilaskoor, mudilaskoor Laululust, poistekoor, lastekoor, 1. klassi rahvatantsurühm, 2. klassi rahvatantsurühm, 3. klassi rahvatantsurühm, 4. klassi rahvatantsurühm, 5. klassi rahvatantsurühm, 6. klassi rahvatantsurühm, 7. klassi rahvatantsurühm, 8. klassi rahvatantsurühm ja 9. klassi rahvatantsurühm,  Keila Muusikakoolist Sümfoniettorkester, Akordioniansambel ja Kandleansambel “Peenid Sõrmed” ning Waldorfkool Läte mudilaskoor. Pildid rongkäigult.

Riko Tammepuu saavutas täna Läti Meistrivõistlustel XCO formaadis 1. koha.

Eelmine 25.nädal 2023. Võidupüha!

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content