2.nädal 2024

Esmaspäev, 8.jaanuar:

Keila Kultuurikeskuse kahel korrusel on 8.jaanuarist kuni 2.veebruarini avatud Haabersti päevakeskuse lapikunstiringi 30. juubeliaasta näitus. Lisaks I k fuajee vitriinides väljapanek lapitehnika teemalisest kirjandusest. Näitust saab nautida maja lahtioleku aegadel. Tööpäeviti sissepääs kantselei kaudu.

Esmaspäeval pandi kultuurikeskusesse ülesse Keila Päeval kogukonda kaasates valminud Keila mosaiikmaal. Maali loomist juhtis Meelika Randmaa (Melandia Art). Näituse avamine toimub 15.01 kell 18.00 kultuurikeskuses. 

Teisipäev, 9.jaanuar:

Harju Maakonnaraamatukogu andis teada, et on alanud Nukitsa konkurss. Nukitsa konkursil saavad lapsed vanuses 5-13 aastat valida oma lemmikkirjaniku ja -illustraatori. Hääletamine kestab kuni 29. veebruarini 2024 raamatukogudes üle Eesti ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehel.

Kultuurkeskuses linastus mängufilm „Nähtamatu võitlus“. Kung fu komöödia “Nähtamatu võitlus” tegevus toimub 1970ndate Nõukogude Liidus.

Kolmapäev, 10.jaanuar:

Kolmapäeva õhtul avalikustati Soome Eurovisiooni lauluvõistluse eelvooru Uuden Musiikin Kilpailu ehk UMK seitse edasipääsejat, kellest üks on Keilast pärit räppar nublu koos Soome räppar Mikael Gabrieliga. Nende võistluslooks on “Vox Populi”, mis avaldatakse 19. jaanuaril.

Keila Coolbet kaotas Euroliiga sarjas võõrsil BC Šiauliaile 107:79. Meie parim korvikütt oli Andrei Myronenko. Teda toetasid Kristen Kasemets 18p, 6l, 4as ja Denis Krestinin 14p, 10l, 5as, 29ef.

Täna, 10.jaanuaril, kui linnuselamu müürid on härmatisega valgeks värvunud, sai Harjumaa Muuseumi juhataja Gea Mossin (pildil) raamatukogu riiulisse panna eelmiste aastate kõrvale ka 2023.aasta Keila linna kronoloogia kausta, kokku 328 lehekülge ja mälupulk 7060 pildifailiga.

Tallinna Eriarstikeskus andis teada, et ootab Keila ja selle lähiümbruse naisi Rinnakabinetti kui ka emakakaelavähi sõeluuringule! Vastuvõtud toimuvad Tallinna Eriarstikeskuse naistearsti kabinetis Keila haiglas,  hooliva ja professionaalse ämmaemanda Etheli käe all. Tallinna Eriarstikeskuse rinnakabinetti on oodatud kõik, kel on küsimusi või kaebusi oma rindade osas või kes soovivad tulla rutiinsesse rindade tervisekontrolli. Vastuvõttu teostab ämmaemand, kes teeb esmase rindade läbivaatluse. Vajadusel suunab mammograafiasse, rinna ultrahelisse või mammoloogi vastuvõtule. Rinnakabinetti on võimalik tulla nii Tervisekassa aegadel kui tasulistel aegadel. Sel aastal on kutsutud TASUTA emakakaelavähi sõeluuringule naisi sünniaastaga 1959, 1964, 1969, 1974, 1979, 1984, 1989, 1994. Aja broneerimiseks Etheli juurde võta ühendust Tallinna Eriarstikeskuse registratuuriga kas telefoni või e-maili teel.  Aja saad broneerida mugavalt ja kiiresti digiregistratuuris https://www.digilugu.ee/login , tel +372 608 2218 , meil info@eriarstikeskus.ee. Märgi kindlasti ära, et soovid vastuvõtule tulla Keilasse.

Oli Keila Suusasarja III etapp. Keila suusasarja kolmas etapp toimus ühisstardi formaadis ja heades rajaoludes, millele lisaks pikalt kestnud suusatalv on lubanud kõigil palju kilomeetreid koguda ja protokolli salvestusid tiitlivõistlustele sarnased tulemused igal distantsil. Lastedistantsil olid kiireimad Emilia Printsmann ja Oskar Rauk, 6-km noortedistantsil Arabella Raie ja Herman Kiilberg ja ilma neidude esinduseta 9-km noortedistantsil Sander Treiel. 15-km põhisõidu võit läks Ralf Vikatile, kelle keskmine tempo oli üle 25 km/h. Naiste kiireim oli Reeda Tuula Fjodorov. Tulemused: https://my.raceresult.com/267953/results

Neljapäev, 11.jaanuar:

Keila Linnavalitsuse 128.istung 11.jaanuaril 2024.

Linnavalitsus väljastas reklaami paigaldusloa Allika Kodud OÜ reklaami paigaldamiseks Põllu 1b kinnistule. Reklaam on nähtav Allika tänavalt ja Põllu tänavalt ja see ei sega sõidukijuhtide nähtavust. Ühepoolne 1,75 x 6,7 m suurune reklaam paikneb kahel ehitusaial, ehitusaiad on püsti püsimise eesmärgil kolmnurgaks kinnitatud.

Linnavalitsus vaatas avalikustamisele saatmiseks üle eelnõu Pargi tn 39 katastriüksuse aadressi  muutmiseks. Uueks koha-aadressiks saaks Harju maakond, Keila linn, Barsbütteli tn 62.

Linnavalitsus luges erandkorras korraldatud jäätmeveoga mitteliitunuks perioodil 11. jaanuar 2024 kuni 30. juuni 2027 Keila linnas Haapsalu mnt 42 ja Kase tn 1 jäätmevaldajad.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa olemasoleva veoalajaama hoone ümberehitamiseks büroo- ja laohooneks Jõe tn 70c // Turu tn 1 // Keila raudteejaam katastriüksusel ning hoone teenindamiseks vajaliku kanalisatsiooni liitumispunkti rajamiseks Jõe tänav T1 kinnistul.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa nelja korteriga ridaelamu püstitamiseks Keila, Linnuse tn 3 asuval kinnistul.

Linnavalitsus väljastas ehitusload kaubanduskeskuse püstitamiseks Tallinna mnt 18 kinnistule, ühisveevärgitorustiku paigaldamiseks Tallinna maantee kinnistule ja  ühiskanalisatsioonitorustiku paigaldamiseks Tallinna maantee kinnistule. Hoone 1 korrusele on kavandatud parkimine, kaks trepikoda ja tehnilised ruumid. Kauplusesse viivas trepikojas asub ka lift. Esimene korrus on kavandatud valdavalt Rimi kaupluse kasutusse, lisaks on kavandatud peaukse lähedale väiksem rendipind, turva-, ning peakassaruum. Hoone teisele korrusele on kavandatud Rimi kontori- ja olmeruumid ning rendipinnad. Rendipindadeks on spordiklubi, kohvik ning rendiruum-mängutuba. Kohvikuks-restoraniks kavandatud rendipinna aknad avanevad jõe poole, kuhu on planeeritud rõdul asuv väliterrass.

Linnavalitsus otsustas esitada toetuse osaline tagasinõude mittetulundusühingule Keila Korvpallikool kahe sportlase toetuse mittesihipärase kasutamise osas 1400 eurot ning MTÜle Akropesa kahe sportlase toetuse mittesihipärase kasutamise osas 1135 eurot. Keila Korvpallikooli osas tuvastati detsembris fakt, et ta ei ole kasutanud seni toetust 2 esitatud noore osas, kokku summas 1400 eurot. Samuti väitis ühe toetatava lapse vanem detsembris, et ta ei ole toetust saanud ja ei ole ka saanud mingit infot toetuse eraldamise kohta. Keila Korvpallikool esitas põhjendused mittekasutamise osas ja oli nõus toetuse tagasi maksma. MTÜ Akropesa osas tuvastati detsembris fakt, et ta ei kasutanud toetust kahe esitatud noore osas, kokku summas 1135 eurot. Klubi ei ole esitanud põhjendust mittekasutamise osas.

Linnavalitsus kinnitas Keila linna 2024. aasta huvihariduse ja huvitegevuse kava. Keila kava hõlmab viite erinevat tegevust: kaks tehnika- ja käsitööoskuste ringi; toetusfond noortele (14-26) tipptasemel huvitegevuses osalemiseks; ruumide rent ja transport väljaspool Keilat asuva spordibaasi kasutamiseks ning kõrgendatud riskikäitumisega noorte kaasamine huvitegevusse.

Linnavalitsus maksis täiendavaid sotsiaaltoetusi summas 270 eurot.

Linnavalitsus muutis Keila Kooli hoolekogu koosseisu 2023/2024.õppeaastaks arvates koosseisust seoses teenistussuhte lõppemisega 1. jaanuarist 2024 välja senine linna esindaja Eike Käsi ja määras uueks linna esindajaks Keila abilinnapea Maret Lepiksaare. Linnavalitsus kinnitada Keila Muusikakooli Keila linnavalitsuse 22. detsembri 2021 korraldusega nr 372 kinnitatud hoolekogu koosseisus muudatuse arvates omal soovil välja senine linnavalitsuse esindaja Maret Lepiksaar ja nimetades koosseisu linnavalitsuse esindajana Kristel Kõrvits.

Keila Muusikakoolis andis tasuta kontserdi GeorgEst duo (Rusudan Chuntishvili, Gruusia) ja Marten Meibaum (Eesti). Mõlemad muusikud on multi-instrumentalistid ning kuulda sai nii vokaali, klaverit, tšellot ja orelit. Kavas oli Ukrainas sündinud Nikolai Kapustini Sinfonietta (eesti esiettekanne), gruusia tippklassi helilooja Sulkhan Tsintsadze prelüüdid ning meie oma Ester Mägi Haikud. Lisapalaks – nagu ka Viini uusaastakontserdil – Johann Straussi Radetzky marss.

Oli Nurme tänavale rajatavatest elamutest esimese sarikapidu.

Linnavalitsus palub elanikel kompostimisest teada anda, lisades teavitusele foto kompostrist oma kinnistul. Infot oodatakse soovituslikult JÄÄTMEVALDAJATE REGISTRI KAUDU või e-posti aadressil anu.rei@keila.ee. Linnavalitsus kontrollib kompostimise nõuetele vastavust ning teeb seejärel vastava märke jäätmevaldajate registrisse. Kes kompostimisest ei teavita või ei soovi biojäätmeid kompostida, siis neil kinnistuil alustab jäätmevedaja 1. jaanuarist 2024 biojäätmete veoteenuse osutamist vastavalt veograafikule ja hinnakirjale (sarnaselt segaolmejäätmete veoga). Sellisel juhul palutakse tagada biojäätmete mahuti olemasolu.

Reede, 12.jaanuar:

Keila Lehe esiküljel kolmeteistkümnest maalist koosnevast maalist. Uudistes elanikeregistri andmetest 2023.aasta kokkuvõttes, Circle K ülikiirest laadijast, Valdeku kolimisest, talisupluskohtadest, Kumast kui mõisapealinnast, valmisolekust kriisideks, waldorfkooli eelkoolist, koolipuhveti toodete konkursist, Leht kutsub märkama Keila linna tegijaid ja sündmusi ning sotsiaalvaldkonna parimaid. Lehes on Keila linna 20023.aasta kronoloogia II osa. Muuseumivaramu jätkab Peeter Sepa meenutusi Keila haiglast – sel korral polikliinikust ja kiirabist. Tegija on Evelyn Koh. Lehe vahel on Jõepromenaadi ideevõistluse erileht.

Keila Leht avaldas täpsustatud andmeid elanike registrist 2023.aasta kohta. Aasta eest oli Keilas 10 405 registreeritud elanikku ja kahe aasta eest 10 295. Aasta jooksul sündis 86 last: 48 poissi ja 38 tüdrukut. Kõik nad pole küll Keilas sündinud, osa on siia kolinud koos oma vanematega aasta kestel. Kaksikuid-kolmikuid läinud aastal ei sündinudki. Lasterikkaim kuu oli juuli, siis sündis üksteist last: kuus tüdrukut ja viis poissi. Kõige populaarsem poisinimi oli 2023. aastal Mark ja topeltnime osana Jakob, neid on Keilas kumbagi kaks. Ka Harri ja Harry võib lugeda sarnaseks nimeks. Tüdrukutelgi oli korduvaid nimesid kahekaupa: sündis kaks Melissat, kaks Emmat ja kaks Laureni, ka Mia ja Mia-Liisa.

Aasta jooksul on Keilasse saabunud 681 inimest ja lahkunud 705 inimest. 569 Keila elanikku vahetas elukohta linnasiseselt. Kõige enam on registreeritud 10 422 inimeste seas lapsi ja noori ning tööealisi inimesi. Keila linna vanim elanik Linda Elisabeth Lesk tähistas 2023. aasta septembris 100. sünnipäeva. Talle järgnevad 1924. aastal sündinud Agnes Rand ja Helga Treima. Iive on viimastel aastatel olnud negatiivne: 2023. aasta jooksul suri 92 inimest.

Keila Leht andis teada, et seni Piiri tänaval, Selveri kõrval asunud metallitööstuse ettevõte Valdek kolis aastavahetusel Valkse külla, Karjaküla tee algusesse kaasaegsesse tehasehoonesse.

Linnavalitsus võttis kasutusele Keila linna sündmuseid kajastava lehe https://visit.keila.ee, mille kaudu peegeldame sündmuseid ka allasutuste veebilehtedele. Lehele saavad sündmuseid lisada ka välised osapooled, kui nad registreerivad end kasutajaks menüü valikust SISESTA SÜNDMUS: https://visit.keila.ee/keila-linna-sundmused/kogukond/lisa/  , selle allosas on nupp „Registreeri“. Väliste osapoolte lisatud sündmused vaadatakse enne avaldamist üle.

Harju Elekter Eesti andis teada, et on edukalt resertifitseeritud kolme valdkonna standardi järgi. Esmakordselt toimus meie ühendatud tehaste vaates ISO audit, mille tulemusena oleme edukalt resertifitseeritud järgmiste valdkondade standardite järgi: 9001 kvaliteedijuhtimissüsteem, 14001 keskkonnajuhtimissüsteem, 45001 töötervishoiu ja tööohutuse juhtimissüsteem. Suur tänu kogu pühendunud tiimile, kes aitab meil saavutada, hoida ja tõsta vastutustundliku äritegevuse standardeid!

Keila Coolbet on võõrsil Paf League raames vastamisi BK Ventspils meeskonnaga.

Keila Suusaraja IV etapp.

Laupäev, 13.jaanuar:

Harju Maakonnaraamatukogu ootab kell 12 lapsi koos vanematega raamatukogu Jutuhommikule. Seekord loeb Aare Lepiksaar Mika Keräneni ja Contra raamatut “Herta, löö siseküljega!”. Pärast ettelugemist saavad huvilised meisterdada. Jutuhommikuid toetab Eesti Kultuurkapital.

Sel nädalavahetusel alustab Keila JK Keila Cup 2024 turniiridega Keila tervisekeskuse saalis. Laupäeval ja pühapäeval jooksevad Tervisekeskuses platsile 2012 ja 2016 vanusegrupid, et välja selgitada parimad jalkatiimid.

Pühapäev, 14.jaanuar:

Muusikakooli saalis esineb kell 17  Mihkel Poll (klaver)

Eelmine Biojäätmete sorteerimisest

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content