19.nädal 2023

Kaunist emadepäeva!

Esmaspäev, 8.mai:

Nädalavahetusel selgus EPT Copenhagen Open 2023 FPO Champion, kes on naiste hulgas Kaidi Allsalu Keilast.

Keila Terviseradade hooldamiseks on töös uus traktor  – esimesed tõsisemad tööd on käsil – uue suusastaadioni silumine ja teeäärte sättimine. New Hollandi nimeline 75 hobujōuline traktor sai soetatud Eesti Terviseradade ja Keila Tervisekeskuse kaasrahastusega (50/50%) ja läks maksma 43 000 eurot + vana traktor. Multifunktsionaalselt kasutatava traktoriga saab tänu varustusele paljutki teha – niita radasid, harjaga puhastada, multsi kanda radadele, kaevata ja teha teisi pinnasetööd, talvel lund koristada, vedada kunstlund rajale, teisaldada lumekahureid jne.

Keila Kooli  Humanitaarainete õppetool andis teada, et toimus veebipõhine igakevadine omaloomingukonkurss. Meie kooli õpilased olid edukad. 9.-10. klasside seas võitis luuleloominguga I koha Lisete Talvar (9.a).  11.-12. klasside hulgas tuli proosas kaksikvõit:  I koha võitis Liisa-Lotte Hein (12.k) ja II koha Kriselda Kisel (12.el). Luuleloominguga saavutas II koha Liisa-Lotte Hein (12.k). Õpilasi juhendas Tiina Murdla.  Õnnitleme!

Rukkilille lasteaia Sajajalgsed osalesid projektis “Eesti otsib nurmenukku”. Kõigepealt väike tutvustus, seejärel uurimine ja sorteerimine, mis tüüpi õiega tegemist, kas L või S ning siis loendamine, mitu sajast kuhu purki sattus. Tublid loendajad Roger ja Emma, teised kõik vaatlesid, kes sai kohe aru, kellel võttis veidi aega, et aru saada, mida nad üldse vaatama ja otsima peavad. Vaatlustulemused saatsime teele.

Teisipäev, 9.mai:

Keilas tutvuti parimate praktikatega. Keskkonnaministeerium korraldas Tallinnas kohalike omavalitsuse keskkonnaspetsialistidele seminari kliimamuutuste leevendamise, nendega kohanemise ning ringmajanduse parimate praktikatega tutvumiseks. Eilse tubase päeva järel oli täna väljasõitude päev. Üks sihtkoht oli Keila, vaadati Keila Üleujutuste projekti (kraavide võrgustik, truubid, veemahutid üleujutuste ajaks, uus sild),  Nutiprügikaste (39tk avalikel aladel, väga hästi toimiv süsteem, arvutist hallatavad, GPS igal kastil) ning Lauluväljaku projekti (hetkel valmis ainult vundament, kuid plaanitud – linneniit, aiad, sadevee lahendus ). Keilas oli teejuht abilinnapea Inge Angerjas.  Eile kõneles Inge Angerjas kohaliku omavalitsuse kogemusest kliimakavade koostamisel ja rakendamisel.

Sotsiaalkeskuse huviringide näitus “Vahva” on avatud. vaadata saab keskuse lahtiolekuaegadel. Vaputavalt Armsad Hoolsasti Valmistatud Asjad. PILDID

Täna toimus Keila linna noortevaldkonna tegijate  esmaabikoolitus, koolitaja Tallinna Kiirabi.

Kolmapäev, 10.mai:

Keilas on täna käimas Saaremaa vallavalitsuse lastekaitsetöötajad – kogemuste vahetamiseks. Kohtumiste jada algas linnavalitsuses – Keila lastekaitsjatega ja abilinnapea Eike Käsiga.

Pea kogu Keila Miikaeli kiriku katus on taas kiltkiviga kaetud. Teha on veel mõned väiksemad viimistlustööd, tellinguid võetakse juba maha. Pikihoone sai eelmisel aastal täiesti uue katte, kooriruumi osa laoti sel aastal taaskasutusplaatidega uuesti – kõik plaadid on kinnitatud kahe, harjaplaadid kolme roostevaba kruviga. Jääb veel käärkambri katus, kus praegu on plekist katus. Lisaks katuseehitusele kinnitasid “Rändmeistri” mehed oma kohale tagasi peaukse juures oleva ingli kuju. Puidust tüübel oli oma elu ära elanud ja kujuke (nii umbes 100kilone) oli kukkumisohus. Nüüd hoiab inglit kinni korralik metallist konks ning lisaks veel metallvarrastest toed. Aitäh tegijatele!

Harju Elekter  Skeleton on Elfacki messil kohal! Harju Elektri Grupi ettevõtted on kuni 12. maini Göteborgis, Põhjamaade suurimal elektriala messil. Meie tegemiste ja lahendustega saab tutvuda messiboksis nr B08:42. Energiasalvestuslahendused on muutumas üha olulisemaks elektrienergia juhtimis- ja lülitussüsteemides, mistõttu jälgime põnevusega superkondensaatorite tootmise ülemaailmse liidri, Skeleton Technologies, arengut ja hoiame end trendidega kursis. Harju Elekter omab täna Skeletonis osalust 6,1%.

Vikerkaare lasteaia Kuukiired ja Arabellad ja Sipsiku maja Naksitrallid osalesid Suukooli üle-eestilises hambapesu kampaanias “Suukool võitleb suukollidega”, mis kestis 1.10.2022-31.03.2023. Lastega täideti igapäevaselt hambapesu päevikut ning tuletati igal hommikul meelde, et hambaid tuleb pesta nii hommikul kui ka õhtul.  Lastele oli see aeg huvitav ja põnev, räägiti tervislikust toitumisest ja suuhügieenist. Kuulati S. Rästa “Hambapesulaulu” ning loeti raamatut “Sööbik ja Pisik”. Kampaania lõppedes said lapsed kingituseks tänukirjad, hambapasta ja hambaharja.

Keila TV avaldas sarjast Keila Kooli lood 12.osa –  Külli Kalamees. Kaamera ees on Külli Kalamees, kes räägib oma kooliaja õpetajatest, sõjalise algõpetuse tundidest ja sellest, kuidas ta on uhke, et ta saab anda ainena enda hobi. Intervjuu filmiti aastal 2021.

Neljapäev, 11.mai:

Keila Linnavalitsuse 89.istung 11.mail 2023.

Linnavalitsus määras moodustatava liikluspinna  nimeks Põhjatähe tänav.

Linnavalitsus määras Posti tn 8 uueks koha-aadressiks Harju maakond, Keila linn, Nurme tn 2; Posti tn 10 uueks koha-aadressiks Harju maakond, Keila linn, Nurme tn 4; Posti tn 12 uueks koha-aadressiks Harju maakond, Keila linn, Nurme tn 6 ning Posti tänava uueks koha-aadressiks Harju maakond, Keila linn, Nurme tänav.

Linnavalitsus väljastas reklaami paigaldusloa osaühingule Meedia ja reklaamiteenused reklaami paigaldamiseks Tallinna maantee kinnistule. Reklaam on nähtav T-8 Tallinn-Paldiski maanteelt ja Luha tänavalt nii, et see ei sega sõidukijuhtide nähtavust. Ühepoolne 3,5×2,25 m suurune reklaam on kinnitatud objektile ning reklaam ei ole valgustatud. Reklaami eksponeeritakse 11.05.2023 – 22.06.2023. a. 

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 1. maist 2023 Mittetulundusühing Keelte Harmoonia teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Linnavalitsus kooskõlastas vastavalt kooli direktori ettepanekule Keila Kooli palgakorralduse põhimõtted. Kooli töötajate töötasud määrab direktor lähtudes eelarves töötasudeks ettenähtud vahendite suurusest ning ametikohale esitatavatest kvalifikatsiooninõuetest ja töö keerukusest. Töötasu koosneb põhitasust, muutuvtasust, asendustasust ja seaduses ettenähtud lisatasust.

Linnavalitsus kinnitas kodaniku terviseseisundist tulenevat püsivat võimetust ilmuda isiklikult isikutunnistuse kättesaamiseks dokumendi väljastaja asukohta ja andis volituse dokumendi väljavõtmiseks sotsiaaltöötajale.

11.mail tähistati Harjumaa Muuseumis emadepäeva. Tore ja lustlik õhtu. Tehti krepp-paberist lilli, mängiti ja mõistatati, joodi sooja teed ja vaadati üle mõned kasulikud ravimtaimed.

Reede, 12.mai:

Keila Lehes: esilehel 30-aastasest Prottenist.  Uudistes Harju Elektri uuest arendusest, keskkonnaspetsialistide väljasõidust Keilasse,  korvpallist, ansambel Miikaeli reisist Saksamaale, Harjumaa Laululapsest, Keila Suvemängudest, Soolalao tegemistest ja  elektroonikajäätmetest. Muuseumivaramus Johann Tähe eluloost. Tegija on Inge Rumberg.

Valmis Keila linna lühike kriisiplaan, mis sisaldab tegutsemiskava, kriisikomisjoni liikmete aadresse, evakuatsioonikohtade kirjeldust ja varustust, kriisistaabi moodustamist ning kriisikomisjoni liikmete tööjaotust. Samuti on Keila linna käsutusse jõudnud eriolukorras kasutatavad viis raadiotelefoni.

Märtsikuus toimus Pargimajas omaloomingukonkurss. Konkursile olid oodatud luuletused laulust, tantsust, laulmisest ja tantsimisest, laulu- ja/või tantsupeost. Täna tänasime ja tunnustasime konkursil osalenud lapsi. Kokku laekus 24 tööd. Luuletuste hulgast valisid oma lemmikud Hea Lapse kirjandusklubi õpilased ning žürii.  Žüriisse kuulusid Astrid Hallikas ( Keila lasteaed Rukkilill õppejuht), Anneli Kengsepp (Viljandi Linnaraamatukogu huvijuht), Aivi Tomson (Laulasmaa Kool Lehola koolimaja klassõpetaja ja huvijuht) ning Varje Mägi ( Keila Kooli Pargimaja raamatukoguhoidja). Kokku valiti laekunud luuletuste hulgast 8 tööd, mis köitsid žüriid ja klubilisi ühel või teisel moel: * Parim luuletus laulupeo ootusest – “Luuletus laulupeost”, autor Grethel Kaares (4.b) * Parim sõprade kaasamise luuletus – “Teekond laulukaare alla”, autor Ella Marie Mäger (4.b) * Parim luuletus laulu kirjutamisest – “Kuidas sünnib laul?”, autor Kert Kuimet (3.c) * Parim luuletus laulu- ja tantsupeost – “Pidu”, autor Karmen Kanne (3.c) * Parim luuletus loomade laulu- ja tantsupeost – “Kontsert”, autor Melooni Mägi (3.c) * Eriti ausa lõpuga luuletuse eripreemia – “Mina ja mu vend”, autor Stefan Mäsak (3.c) * Sihikindla tantsupeolise eripreemia – “Tantsupidu”, autor Aaron Tuul (3.c) * Hea Lapse klubiliste lemmik – “Laulupidu”, autor Nete -Liise Siig (3.c). Suured tänusõnad laste kaasamise ja juhendamise eest  õp. Mirjam Pärtelile ja õp. Pilvi Kulale ning loomulikult kõikidele luulesõprade kodustele toetajatele!

Keila Muusikakooli lapsed esinesid Miki lasteaias väikese kontserdiga.

Kultuurikeskuses AX-Teatri esietendus: Tiia Selli “Redel”. Lavastajatööd tegi seekord Piret Kuub. Osades annavad endast parima : Marilin Prants, Õnne-Sigrid Mättik ja Jaan Sepp. Valguse ja helilahendused saavad oma tiivad Karmo Tihase käe alt. Nõiaring. Väljapääsu ei kusagil. Iseenda mõtete ja tegude vang.Kus algab Põrgu ja kus see lõpeb? Milline valik avab ukse Paradiisi? Kaks naist oma hirmude, lootuste ning unistustega ekslevad metsas nagu hamstrid jooksurattas. Teekond endast välja ja enda sisse. See on üks lugu.Lugu, millel justkui lõpp on algus ja algus on lõpp.

Noortekeskuses oli graffiti töötuba, mida viis läbi artist PRTKR. Noorte omaalgatusprojekt. -Ise teavad, ise teevad! Rahastab Keila Noortekeskus, Noorte omaalgatusprojektide fondist.

Kadi Käpa: Reedel, 12. mail, käis Keila Kooli noortekoor Soomes Keila sõpruslinnas  Keraval esinemas.  Kontsert toimus Kerava Koolis. Koori juhatas Anu Matteus ja klaveril saatis Tiia Peenmaa. Kontserdil kõlasid eeloleval sellel suvel toimuva noorte laulupeo laulud. Kontserti sai nautida terve kool. Publik oli meeldivalt vaimustunud  ning nii mõnelgi tuli pisar silma.Kerava Kooli muusikaõpetaja sõnul on neil koolis küll väga hästi sisustatud muusikaklass, aga pole ühtegi koori. Seepärast oligi meie esinemine kõigile huvitav kuulata. Laulud lauldud ja koolilõuna söödud, suundus noortekoor pisikesele ekskursioonile Kerava linnas. Oma ringkäigu lõpetasime  modernse kunsti muuseumi Sinkka külastusega. Edasi viis teekond  J. Sibeliuse majamuuseumisse Järvenpääl Seejärel jõudsime tagasi Helsingisse, kus tegime peatuse Sibeliuse ausamba juures. Seejärel oli kõigil võimalus paari tunni jooksul ise Helsingit avastada. Päev oli küll tihe, kuid põnev ning meeldejääv tervele koorile.

Laupäev, 14mai:

Harju Maakonnaraamatukogus Jutuhommik. Seekord luges AX-Teatri näitleja Marilin Prants jutte Piret Raua raamatust “Mina, emme ja meie igasugused sõbrad”. Peale juttude kuulamist said huvilised taaskord meisterdada. Jutuhommikuid toetab Eesti Kultuurkapital.

Noortekeskuses oli Laste- ja noorteasjade kirbukas.

Ax-teatri esietendus Keila Kultuurikeskuses esietendus. Etenduseks ” Hüljatute radadel”, mille on kirjutanud Piret Kuub ja lavastanud Raivo Adlas. Mängivad: Anna Maria Ristal, Katrin Sepp, Maie Kivi, Maire Meerents, Aivo Laansoo, Anto Viigi ja Jaan Sepp. Pildid teisipäevasest peaproovist.

U14 tüdrukud võitsid veerandfinaalis Tartu Ülikooli Hundid võistkonda ja jõudsid finaalturniirile! U14 vanusegrupi finaalmängud toimuvad sel nädalavahetusel Keila Tervisekeskuses.  Poolfinaal Keila Korvpallikool – Tartu Kalev täna, 13.05 kell 11.30 Keila Tervisekeskuses. Keila võitis 82:47.

Pühapäev, 15.mai:

Emadepäeva puhul kõlavad Miikaeli kirikus kolm vokaalsolisti: Linda Kanter, Viveli Maar ja Pille-Rite Rei. Muusika kõlab sel õhtul Raivo Maine mälestuseks, kes saanuks 14.mail 58-aastaseks.

U14tüdrukute Eesti MV finaalis Keila Tervisekeskuses on Keila Korvpallikooli vastane Audentese SK.

Eelmine Keila Linnavalitsuse 89.istung 11.mail 2023

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content