18.nädal 2024 Keilas

Esmaspäev, 20.aprill:

Keila Korvpallikooli U16 tüdrukute 2023/24 EMV hooajast treener Sille kokkuvõte: U16 tüdrukute Eesti meistrivõistluste hooaeg lõppes veerandfinaalis. 10 võistkonna konkurentsis tulid tüdrukud 5. kohale. Hooaja jooksul tegime pika sammu edasi nii individuaalsete kui ka võistkondlike oskuste mänguolukorras realiseerimisega ning võtsime ühiselt vastu häid otsuseid. Võistkond lõpetas 2023/2024 hooaja koosseisus: Laura, Mirjam, Mariann, Eva Maria, Marta-Mee, Kaileen, Elly, Kerbel-Kaily, Anni Marii, Rebecca, Astrid & Nicole.

U16 poiste 2023/24 korvpallihooajast teeb kokkuvõtte treener Taavi: U16 noormeeste jaoks on ametlike mängudega hooaeg lõppenud. Eesti meistrivõistluste veerandfinaalis jäime kindlalt alla Rae Spordikool/Kiili SK võistkonnale ja lõpetasime hooaja 7. kohaga. Vaatamata sellele, et poisid mängisid esimest korda Eesti meistrivõistluste kõrgeimas divisjonis, siis 7. kohaga väga rahule jääda ei saa, sest ootused olid seatud natuke kõrgemale. Kui antud vanuses on kaks võistkonda teistest väga palju üle, siis kolmas koht oli teiste jaoks saadaval. Vaatamata sellele, et hooaja lõpus näitasime kõvasti paremat mängu, kui sügisel, siis ei suutnud me paremad olla lähikonkurentidest. Jäime hätta vastaste kiirete ja osavate tagamängijate pidurdamisega. Peame kaitse kallal kindlasti edaspidi tööd tegema. EYBLi II divisjoni mängudega võime rahule jääda, sest lõpetasime hooaja neljanda kohaga. See omakorda andis meile vabapääsme I ja II divisjoni ühisele superfinaali. Seega häid mänge oleme sel hooajal saanud väga palju. Korvpallihooaeg ei ole veel läbi – jätkame treeningutega ning viimased mängud toimuvad 17.-19. mail Nord Cupil. Lisaks on võimalus oma oskusi arendada suvises korvpallilaagris.

Täna tähistas Keila Kooli pargimaja rahvas rahvusvahelist tantsupäeva õues tantsimisega. Õpetaja Kaia juhendamisel ja 5.a klassi eestvedamisel tantsiti “Ingliskat”. See, eeskätt Põhja-Eestis levinud tants, oli selle aasta tantsupäeva tantsuks.

Teisipäev, 30.aprill:

Keila Linnavolikogu 31. istungil:

Keila Linnavolikogu muutis Keila linna sportmängude esindusvõistkondade toetamise korda nii, et toetust oleks konkreetse tähtaja 1. oktoober  asemel taotleda aastaringselt.  Korda lisatakse paragrahv, et toetuse andmise otsustamine, mille kohaselt otsustab toetuse andmise ja selle suuruse linnavalitsus, kes mitme esindusvõistkonna olemasolul lähtub toetuse määramisel osalevate esindusvõistkondade arvust Keila linnas, ning mis võimaldab lisaks rahalisele toetusele linnavalitsusel anda esindusvõistkondadele treenimiseks ja võistlemiseks linna baaside tasuta kasutamise õigust.

 Keila linna põhimääruse muutmisega on kavas põhimäärust  täpsustada eelarvestrateegia ja eelarve koostamise ja muutmise ning finantsjuhtimise üldisi põhimõtteid. Täpsustamaks õigusaktide eelnõude lugemiste arvu volikogus, loetletakse mitmele lugemisele minevad õigusaktide eelnõud, mis käsitlevad: linna eelarve vastuvõtmist (välja arvatud lisaeelarve, mida võib vastu võtta esimesel lugemisel); linna põhimääruse muutmist, kui muudatus ei tulene seadusest; linna arengukava ja eelarvestrateegia vastuvõtmist. Eelarvevahendite kasutamise kontrollijateks nimetatakse linnavolikogu revisjonikomisjon ja audiitor.  Eelnõu suunati II lugemisele.

Linnavolikogu muutis Keila linnavara eeskirja ajakohastades 17 aastat muutmata olnud summasid. Seoses linnavalitsuse kui asutuse struktuuri muudatustega asendati määruses toodud viide raamatupidamisteenistusele viitega raamatupidamisega tegelevale üksusele,  mitte konkreetse nimetusega teenistusele.

Linnavolikogu otsustas tagada projekti “Keila Kooli Loodemaja ja Waldorfkool Läte kaasava hariduse põhimõtete rakendamine“ omafinantseering 15% ulatuses projekti käibemaksuga maksumusest, kuid mitte rohkem kui 30 000 (kolmkümmend tuhat) eurot perioodil 15.05.2024 kuni 31.08.2025 ning lubas Keila Linnavalitsusel läbi viia nimetatud projektiga seotud riigihanked ja volitada Keila linnapead sõlmima projekti elluviimiseks vajalikud lepingud.

Linnavolikogu moodustas 9. juuni 2024 Euroopa Parlamendi valimise läbiviimiseks Keila linna haldusterritooriumil jaoskonnakomisjon nr 1 ja nimetas selle esimeheks Raili Särevi. Komisjoni liikmed on Sven Andrejev, Jaana Ojala, Heidi Kena, Kristel Kõrvits, Eve Maibak, Eve Eelmäe, Märt Maripuu, Märt Jamnes, Sirje Kaur, Marika Luide ja Evi Peterson ning asendusliikmed Kaire Marrandi ja Tarmo Rande. Jaoskonnakomisjoni koosseisus on mitmed inimesed, sh komisjoni esimees, kes on valimiste läbiviimisel jaoskonnakomisjoni koosseisus osalenud üle 10 aasta. Jaoskonnakomisjoni koosseisu on esitatud ja linnasekretäri poolt jaoskonnakomisjoni koosseisu lisatud liikmekandidaadid ka 4 erakonna (Reformierakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Eesti Keskerakond) poolt. Euroopa Parlamendi valimisnädal on 3. juunist 9. juunini 2024, kui toimub eelhääletamine vähemalt valimisjaoskonnas kell 12.00 – 20.00. Elektrooniline hääletamine algab 3.juunil 2024 kell 9.00 ja kestab ööpäevaringselt kuni 8.juuni 2024 kella 20.00-ni. Valimispäeval toimub hääletamine kell 9.00 – 20.00 jaoskonnas.

Keila JK esindusmeeskond maha ühe tugeva väikese karikavõistluse lahingu Pärnu JK Poseidoni vastu. Mängu lõpuvilega sai kirja skoor 5:2. Keila väravaküttideks olid: 19′ Deniss Drabinko, 60′ Adrian Moor, 83′Deniss Drabinko, 90+5′ Filipp Drabinko, Viienda värava kinkisid meile aga vastased.

Kaks nòiapilkat seikles täna Sipsiku maja hoovis. Ja oh seda üllatus 😮, terve õu oli vàikeseid ja suuri nõidu täis, kõigil luuad kaasas. Nòiaplikad arutasid lastega koos, mis asi nende rühma reeglitega ikka on? Mis need on, miks neid ja kas neid on ikka vaja? Lapsed õpetasid, et rühma reeglite järgi toimetades on lasteaias ohutum. Suured nòiad said õpetaja Külli juhendamisel teatevòistlust nautida ja väiksed nòiad elasid südamest kaasa. Üritus lõppes ühise diskoga. Meil siin Sipsikus sai küll jalad ja luuad soojaks tantsitud.

Täna hommikul oli Vikerkare lasteaia Kuukiirte rühm siginat ja saginat täis, sest kohale olid lennanud külalisi nii kaugemalt kui lähemalt. Kuukiirte rühmas toimus täna nõidade pidu. Mida nõiapeol tehakse? Kuukiirte nõiapeol osalesid nii suured kui väikesed nõiad. Pidu sai alguse nõiapasuna puhumise ja hommikuvõimlemisega, millele järgnes ühine hommikusöök. Peale hommikusööki osalesid väikesed peolised nõidade teadusteatris, kus tutvuti erinevate müstiliste ja nõiduslike katsetega. Näiteks pandi vesi klaasis seisma, värvid vahutama, vulkaan purskama ja spagetid purgis tantsima. Teadusteatrist ei puudunud ka laste lemmiku lima valmistamine. Peale teadusteatrit osaleti üheskoos nõidade kokakoolis, kus valmistati maitsev nõiajook ja roheline nõia magustoit.

Täna said Vikerkaare lasteaia 4-5a ja 5-6a laste rühmad saalis vaadata Miki lasteaia külalisetendust “Kuidas konn Konnart eurovisioonile tahtis minna”. Lasteaed tänab näitetruppi.

Tänase vestlusringi teema  Miki lasteaia Kassikäppade rühmas oli tuleohutus ja lõkke tegemine. Teooria kinnituseks tuleb ka praktiliste harjutustega tegeleda. Koostöös Meelespeade rühma õpetajate ja lastega tehti alusele lõke ning lõpetati hommikupoolik viinerite ja vahukommide küpsetamisega. Pääsusilmade rühma lapsed meisterdasid vanast pappkarbist oma rühmale vanapaberi ja papi kogumiseks kasti. Käiku läksid eelmisel õppeaastal täidetud töölehed, kappidest leitud jääkmaterjalid ja vana kolimiskast.

Tänu tõhusa panuse eest, Keila Kooli 10.klass, kes oli abiks Mihkli kirikus küttepuudega tegelemas ja kirikut koristamas.

Alates 30. aprillist hakkab Eesti elanike postkastidesse jõudma Päästeameti brošüür, mis selgitab, kuidas riik  vahetust ohust teada annab ning kuidas ise erinevateks hädaolukordadeks valmistuda.  Trükis jõuab mai ja juuni jooksul 581 tuhandesse Eesti postkasti!

Teeme ära talgupäev. 4.eklass koristas Männikut,

Kolmapäev, 1.mai:

Keila linna sünnipäevaks puhkesid õide Luha tänava jaapani kirsid.

Tänast Keila linnaks nimetamise 86.aastapäeva tähistati Sildade retkega, mida juhtisid õpetaja Tiina Veisalu ja Aare Lepiksaar. Pealt saja huvilise sai ülevaate, millised sillad on Keilas täna ja millised olid minevikus. PILDID

Rekordilise 865 pealtvaataja silme all vitis Keila Coolbet neljandas veerandfinaalmängus lisaajal 80:79 Pärnu Sadamat. Viies veerandfinaali mäng toimub homme Pärnus!

Seiklusministeerium käivitas kuni 12.maini kestva Seiklusorienteerumise Keila linnas.  Täpselt 4 aastat tagasi sai just Keilast alguse Avastades seiklusorienteerumise sari. Alates 1. maist saab seigelda täitsa uuel rajal. Seikluse stardikohaks on Keila Keskväljak ja seikluse saab lõpetada endale sobivas kohas. Osalejate ülesandeks on leida ülesse rajale peidetud punktid. Punktide leidmisel on abiks kaart ja küsimused äpis. Punkte on rajal 60 ja võidab suurima arvu punkte etteantud ajaga kogunud võistleja/võistkond. Kaardil esineb seikluslikke vigureid. Punkti väärtus võrdub punkti numbri esimese numbriga. Vale vastus on punkti väärtus miinus märgiga. Seikluskaart avaneb 1. mail ja seikluskaardi lingi leiad peale registreerimist saabunud kinnituskirjast. Seigelda võib jala või rattaga. Auto/mootorratta/elektriliikuri/ühistranspordiga liikumine on keelatud. Seigelda saab kolmes võistlusklassis: Seikleja(Kuni 5-liikmeline pere või sõpruskond); Ratas(Kuni 5-liikmeline ratastega võistkond); Pere(Kuni 5-liikmeline pere või sõpruskond). Seikluse läbimiseks on aega Seikleja ja Ratta klassis kokku 2 tundi stardihetkest. Seikluse kontrollaeg koosneb normaalajast 1,5 tundi ja sellele järgneb lisaaeg kestusega 0,5 tundi. Lisaaja iga minuti kasutamine võtab tiimi skoorist maha 1 punkti iga minuti tagant. Pere klassi kontrollaeg on kuni 4 tundi. Seikluse küsimusi näed äpist peale stardi vajutamist. Seikluskaarte on 1 ja see on A4 formaadis. Osalustasu korralduskulude katteks on 10 eurot tiimi kohta. Osalustasu saate kanda: AUTOORIENTEERUMINE OÜ arvele Swedbank: EE852200221070817154. Selgitusse märkige ära võistlus ja tiimi nimi. Vajalik varustus seiklusel osalemiseks: Hea tuju, ilmastikule vastav riietus, võimekas tasku- või pealamp(Kui lähed rajale pimedas) ja nutitelefon punktide fikseerimiseks. Seigelda nii Android kui iPhone telefoniga. Info ja küsimused: Joonas@seiklusministeerium.ee Registreerimine: https://www.seiklusministeerium.ee/avastades56

1.maist 1. oktoobrini 2024 ootab Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing kõiki avastama enda jaoks uusi raamatukogusid, kuhu tavaliselt ei satu. Selleks, et mööda erinevaid ja erilisi raamatukogusid rändamine veelgi kaasahaaravam oleks, oleme loonud templimängu. Oma rännakute jooksul saab lahendada spetsiaalselt loodud mõistatusi ja koguda templeid raamatukogudest, kuhu teed viivad.  Osalemiseks:   Külasta erinevaid raamatukogusid,  Küsi raamatukoguhoidjalt lahendamiseks ülesanne,  Lahenda see ära ja palu enda templipassile tempel.  Kui oled kokku kogunud viie erineva raamatukogu templid ja templipass on täis, siis anna see raamatukoguhoidjale ning osaledki auhinnaloosis.  Esimese viie templi saamiseks tuleb lahendada ülesanded, aga see ei tähenda veel sugugi, et rännak tuleks lõpetada. Kui esimene templipass saab täis, siis saab raamatukogust küsida uue ja asuda seda täitma. Need, kellel on kokku kogutud 10 templit, osalevad loosis kaks korda. Need, kel 15 templit, osalevad loosis kolm korda ja nii edasi.  Auhinnaloos toimub 20. oktoobril. Võitjatega võetakse ühendust.  Et oma seiklusi raamatukogudes jagada ning saada ideid teistelt rännusellidelt, kasuta sotsiaalmeedias postitades teematrelle.

Waldorfkooi Läte õpilased, lapsevanemad ja õpetajad jätkasid talgupäevaga Lätte Aia rajamist Keila kirikumõisa pastoraadi maadele. Eesmärk on luua aed, kus iga klass saab oma soovide ja võimaluste kohaselt maad harida ja ühiselt mõnusat keskkonda nautida. Oodatud on ka huvitatud lähiümbruskonna inimesed, kes soovivad omale peenrakastis meelepäraseid taimi ning aiasaadusi kasvatada. Plaanitud tööd olid  ala puhastamine puurisust, prügi kogumine ja äraviimine, välikäimla ehitamise ettevalmistamine, peenrakastide ehitamine, okste purustamine (multšiks, teeradadele jms), varjualuse/õuesõppeala ehitamise ettevalmistamine ning lõke.

Neljapäev, 2.mai:

Keila Linnavalitsuse 144.istung 2.mail 2024.

Linnavalitsus kehtestas Keila lauluväljakul täiendavad tasuliste teenuste hinnad. Kui kogu väljaku üür ööpäevaks on 1000 eurot ööpäev või 10% piletite müügist – vastavalt kokkuleppel korraldajaga, siis lauluväljaku väikese lava üür on 10% piletimüügitulust ja laulväljaku õppeklassi üür 50 eurot ööpäev. Toitlustamise müügikoha ja atraktsioonide teenuskoha hind on 50 eurot 3 tundi, 100 eurot üle 3 tunni. Käsitöö müügikoha hind on 15 eurot. Hindu ei rakendata Keila linnavalitsusele ja linnavalitsuse hallatavatele asutustele ning põhjendatud erandjuhtudel linnavalitsuse korralduse alusel.

Linnavalitsus kehtestas Prosolutions OÜ poolt 27.juulil korraldatava NubluFesti ettevalmistamise päeval, 26. juulil Keila lauluväljaku üürihinnaks 200 eurot ning ja koristamise päeval, 28. juulil Keila lauluväljaku üürihinnaks 200 eurot.

Linnavalitsus kinnitas kodaniku võimetust isikut tõendvale dokumendile järele minna ja andis dokumentide väljavõtuks volituse sotsiaaltöötajale.

Linnavalitsus tunnistada riigihankel „Keila linn, Keskväljaku (lõigus Luha tn – Paldiski mnt – Uus tn) ja Luha tänava (lõigus Keskväljak – Põhja tn) taastusremont“ edukaks Tee ja Tee OÜ pakkumus maksumusega 293 065,90 eurot, millele lisandub käibemaks, kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast esialgselt hindamisel järjestuselt teine majanduslikult soodsaim pakkumus, kus pakkumuse edukaks tunnistamisel võetakse arvesse ainult madalaimat hinda eurodes käibemaksuta. Madalaim laekunud pakkumine oli  maksumuselt 26% madalam, kui maksumuselt järgmise pakkumuse maksumus ja keskmisest maksumusest 25,65% madalam, siis hankija esitas eRHR teabevahetuse kaudu ettevõttele palve selgitada maksumuse kujunemist ja esitada keskmise töötasu tõend. Vaatamata hankija poolt lisaks ka telefoni teel osutatud tähelepanule vastamise tähtaja osas jättis ettevõte küsimisele vastamata. Tulenevalt eelnevast lükkas hankija madalaima hinnaga pakkumise, kui põhjendamatult madala maksumusega, tagasi.

Linnavalitsus väljastas osaühingule 1PARTNER Kinnisvara Tallinn reklaami paigaldusloa. Välireklaami võib paikneda Luha tn 13 kinnistul, see on vaadeldav Luha tänavalt ja Paldiski maanteelt ning see on paigaldatud nii, et see ei sega sõidukijuhtide nähtavust.  Ühepoolne 2470x3870mm suurune reklaam on statsionaarselt paigaldatud kinnistule. Reklaami eksponeeritakse 03.05.2024 – 31.12.2026. a.

Alpimer OÜ alustas Valge silla remonti. Umbes nädala kestel vahetatakse välja pehkima hakanud osad ja lõpuks värvitakse sild üle. Seetõttu võib tulla ette, et sillast tavapärasel moel üle ei saa, vahel võib olla kogu sild suletud. Seega soovitame Jõepargis liikujatel arvestada võimalusega, et kuni järgmise nädala lõpuni seda silda kasutada ei saa.

Lauluväljakul oli ETV võttegrupp, et koguda materjali sügisel alustava uue arhitektuurist kõneleva saatesarjale. Pildil räägib Keila lauluväljakust selle arhitekt Johann Tali arhitektuuribüroost molumba.

Keila Koolis on maikuu  õuesõppekuu.

Teeme ära  talgupäev – 4.klass koristas Pargi tänava kõnnitee hekke.

Viiendaks Eesti MV veerandfinaalmänguks Keila Coolbeti meeskonnal enam piisavat jaksu polnud, Pärnu võttis kodus oma 87: 67 ja pääses järgmisesse ringi. Pilt Keila Coolbet FB.

Reede, 3.mai:

Keila Lehes: esiküljel õhtust Helgi Salloga. Linnapea Enno Fels tervitab Keila linna sünnipäeva puhul! Omniva lõpetab Keila Lehe reede kande. Loo oma hoovi lugu! Miikaeli ansambli kontsertreis. Kuidas kõlab uus laululava. Aprill oli veteranikuu. Juhis kriisis  käitumiseks. Biberi Roosipärja sonaadid. Muuseumivaramus Gustav Kulbi eluloo 3.osa. Tegija on Vilhelmina Dorothea Varik. Lisaks Keila Noorteleht.

Muusikakoolis oli õp. Liis Mäevälja saksofoniõpilaste kontsert.

Miikaeli kirikus oli Estonia Seltsi kammerkoori kontsert „Killuke tähti“. Kavas Veljo Tormise, Peep Sarapiku, Lembit Veevo, Tõnu Kõrvitsa, Mai Amori, Ester Mägi, Maria Kõrvitsa, Martin J. Sildose, Kristo Matsoni ja Brenda Pärteli muusika. Solist Maria Väli, klaveril Ulla Krigul, dirigent Ksenija Grabova

Miki lasteaia Päevalillede rühma lapsed kutsusid lasteaeda külla Alvar Peetsalu, kes tutvustas oma eksootilisi sõpru. Lähemalt sai tutvust teha habeagaami, leopardgeko ning kuningpüütoniga. Ninasarvikmadu lubas paigi teha. Vikerkaare lasteaia hoovis peatus 2. ja 3.mail Hambabuss, kus 3-7a mõlema maja lastel on lapsevanematega kooskõlastatult võimalus oma hambaid lasta kontrollida. 

Täna oli  Harju Maakonnaraamatukogu täis siginat-saginat ning kila-kola. Toimus Lugemisisu programmi lõpuüritus lasteaia rühmadele. Sellel hooajal osalesid lugemisprogrammis Meelespeade, Kassikäppade ja Pääsusilmade rühmad Miki Lasteaiast. Lastega oli kohtuma tulnud illustraator ja lasteraamatute autor Kertu Sillaste . Kertu rääkis oma raamatutest, luges koos lastega sõnadeta raamatut ning loomulikult tegid kõik koos kila-kola kunsti. Aitäh Kertu Sillastele ning lugemisisulistele lastele ja õpetajatele!

Koidu tänaval on kahes hoovis olnud kolmapäevast tänaseni BFMi 15.lennu II kursuse semestrifilmi ühe osa võtted. Keilas filmib režissöör Kristjan Poom Urmas Vadi novelli „Kääbussiga“ ainetel osa, mille tööpealkiri on „Marelle“.

Harjumaa Muuseum tähistas 3. mail volbripäeva volbridiskoga! Volbripäev on eesti rahvakalendri tähtpäev, mida tuntakse ka nõidade ja tarkade päevana. Tee sinagi end nõiaks, sest igale kostüümiga tulijale on üllatus!

Playbox Keila Kooli  Pargimajas.

Täna toimusid Rukkilille lasteaias ametlikult “Teeme ära” talgud! Oli üks vahva tegemine. Esmalt said kõik talgulised kätte kummikindad, et oleks ikka meeldivam tööd teha. Lapsed korjasid erinevat prügi, panid prügi kottidesse ja lõpuks viidi üheskoos koristatud prügi konteinerite alasse. Meistrimees Marko pani koos lastega kokku PRIA toetusel saadud istutuskastid,  mulda peame veidi juurde hankima, seda jäi puudu. Osa lapsi said lippe peitsida, et olemasolevat laeva täiendada. Koristati ära liivakastidest katkised mänguasjad, riisuti, pühiti liiva tagasi kastidesse. Koristati ka aiataguseid. Sel ajal kui õpetajad ja lapsed toimetasid õues, valmistas kokk Marina talgute suppi.

Laupäev, 4.mai:

Harju Maakonnaraamatukogu ootas lapsi koos vanematega selle hooaja viimasele Jutuhommikule. Veljo Reinik luges Christine Nöstlingeri Franzi lugusid. Pärast ettelugemist oli huvilistel võimalik meisterdada. Jutuhommikuid toetab Eesti Kultuurkapital.

Harju Maakonnaraamatukogus avati kogu maikuu eksponeeritud  kunstiringi Sirlett näitus „Põlvkondade ülene“. Kunstiring Sirlett on tegutsenud 30 aastat. Täna avati järjekordne Sirleti juubelit tähistav näitus Sel korral on näituse nimi “Põlvkondade ülene”, kus osalevad ka endised ringis liikmed kelle enda lapsed on ringis. Sõltuvalt arvutusmetoodikast võib öelda, et Sirletis on nende 30 aastaga kokku käinud 1700 – 2500 kunstihuvilist –  lapsi ja täiskasvanuid. Ja kõik see aeg on õpetaja olnud Sirje Rannamets. Sirlett tegutseb praegu Miki lasteaia Kunstikambris. Suurejooneline näitus, kus ainuüks pilte on juba üle 100,  on vaadata Harju Maakonnaraamatus kuni maikuu lõpuni. PILDID

Keila JK U11 kohtub koduväljakul Tallinna FC Flora U11 meeskonnaga.

HEAK ja Haapsalu Kutsehariduskeskus kutsus Harjumaa elanikke tasuta reisidele, mille käigus sai praktiliselt tutvuda praktiliselt meie riigi korraldusega. Kutsuti täisealisi Maardu, Keila ja Paldiski elanikke ning teisi Harjumaa piirkondade elanikke, kelle emakeel pole eesti keel. Seminaride töökeeleks on vene keel. Osaleja said ülevaate Eesti riigi korraldusest, kodanike õigustest ja kohustustest Eestis ja Euroopa Liidus. Saate oskused, kuidas osaleda riigi juhtimises ja kasutada riigi teenuseid. Kodanikupäevi korraldatakse algusega Maardu, Keila ja Paldiski linnades ning bussiseminari käigus jõutakse Haapsalu linna. Järgmised reisid on 14. mai (teisipäev) kell 9.30–17.30 ja 21. mai (teisipäev) kell 9.30–17.30. Kodanikupäevade algus- ja lõppkoht: Maardu Linnavalitsus (Kallasmaa 1), Keila Linnavalitsus, (Keskväljak 11) ja Lääne-Harju Vallavalitsus (Rae 38). Iga õppereis sisaldab: • Maailmakohvikut ülesannete ja aruteludega • Töötuba “Kuidas kasutada riigi e-teenuseid” • Kasulikke kohtumisi külalistega • Õppekäiku Haapsalu Kutsehariduskeskusesse • Põnevat ekskursiooni Haapsalu linnas • Kohvipausi ja lõunasööki. Kodanikupäevi korraldab Harju Ettevõtluse- ja Arengukeskus (www.heak.ee) Integratsiooni Sihtasutuse (www.integratsioon.ee) toetusel ning koostöös Maardu, Keila ja Lääne-Harju kohaliku omavalitsusega. Kodanikupäevi korraldatakse Euroopa Liidu projekti nr 2021-2027.4.07.23-0006 “Eesti keele õpet toetavad tegevused ja kodanikuõpe” raames.

Eelmine Keila Linnavolikogu 31. istung

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content