15.nädal 2024 Keilas

Esmaspäev, 8.aprill:

ÜLESKUTSE: Tule vabatahtlikuks 9.juunil toimuvale Harjumaa Laulu- ja Tantsupeole “Meie vägi”! Registreerumislink.

Keskpargis käivitati purskkaev. Alustati kevadlillede istutamisega lillekonteineritesse ja haljasaladele. 

25. märtsist 2. aprillini toimus  Keila Kooli 5.-6. klasside “Kauni käekirja konkurss”. Õpilased püüdsid klassikalises siduskirjas vigade ja parandusteta ümber kirjutada eesti rahvajutu “Kurg arstiks”.  5. klass 1. Kätrin Nairis (5.b) 2. Eleanora Printsmann (5.b) 3. Johanna Kukk (5.a); 6. klass 1. Lisette Notton (6.b), 2.-3.  Iti Emilie Lindmets (6.a) ja Linda Tamm (6.b). Vasakukäelise kirjutaja eripreemia sai Iti Emilie Lindmets (6.a). Isikupärase ja põneva graafilise K-tähega pälvis źürii tähelepanu Kätlin Mändla (6.a).

Keila Kooli mälumänguturniiri III etapp 10.-12. klass 4. tunni ajal Põhjamaja auditooriumis

5.aprillil toimus Keila Muusikakoolis üleriigiline tšellistide konkurss “Parim Noor Instrumentalist 2024“. Keila Muusikakooli õpilane Deliisa Virunurm  ( õp Egmont Välja, km Kairi Vavilov ) saavutas IV A vanuserühmas I koha ning üliõpilaste žürii eripreemia.

Sipsiku maja Naksitrallide rühm käis MUMOs.

Täna sai rullirajalt viimase suusaraja jää koos muu sodiga minema pühitud.

Sotsiaalkeskuses Saue pensionäride ja  Keila  eakate lauluansambli Püü ühine kontsert.

Teisipäev, 9.aprill:

Kultuurikeskuses oli täna Töötukassa värbamispäev.

Täna toimus Loo Koolis 1. – 3. klasside maakondlik etluskonkurss. Keila Kooli esindasid: 1. klassid – Anna Brizmer (juhendaja õp. Kairi Arula), 2. klassid – Ragnar Ahtama (juhendaja õp. Leelo Tamkivi), 3. klassid – Darina Primakova (juhendaja õp. Maria Veskla). Meie õpilastel läks väga hästi ning koju toodi teine ja kolmas koht. 1. klasside arvestuses III KOHT Anna Brizmer, 2. klasside arvestuses: II KOHT Ragnar Ahtama.

Täna esitas Lasteteater Muff saalis etenduse „Metsaseiklus“. Lapsed said nii naerda kui kaasa rääkida ning üheskoos hea tuju laulu laulda. Igatahes kostis saali ukse taha hoogsalt rõkkavaid naerupahvakaid, mis pidevalt oma ninaga tegelevale klounile vaid hoogu juurde andis. Rõõmsa tuju viisid rühmadesse kaasa nii väikesed kui suured teatrisõbrad.

Sotsiaalkeskuses diabeedikoolitus töötajale, koolitaja  Ulvi Tammer Diabeediliidust.

Kolmapäev, 10.aprill:

Hulk linnavalitsuse töötajaid oli Tartus, kus Tartu Ülikooli spordihoones toimusid kolmapäeval ja neljapäeval XVIII Linnade ja Valdade Päevad, mille raames esitati erinevad ettekanded ja arutelud omavalitsuste jaoks olulistel teemadel. Kohale oli registreerunud ligi tuhatkond osalejat. Sellel aastal oli fookuses elukeskkond ja linnaplaneerimine, sotsiaalhoolekanne, regionaalpoliitika väljakutsed, siseturvalisus, haridus, lõimumine, laste- ja noortesport, keskkond, omavalitsuste rahastamine ja digilahendused.

10. aprillil 2024 toimus Saku Muusikakoolis Loode-Eesti regiooni IV-VIII klassi klaveriõpilaste konkurss. Keila muusikakooli vanemad klaveriõpilased saavutasid väga head tulemused. IV klass: Kristofer Vent   III koht (õp. Diana Gromova), Annilill Bianka Skalkina Diplom kogu kava hea esituse eest (õp. Pille Metsson). VI klass Ella Marie Mäger   I koht (õp. Eva Teppo), Jette Piibemann  II koht (õp. Eva Teppo). VII klass Maibel Laasma Diplom kogu kava hea esituse eest (õp. Pille Parm). Lisa-aastal õppijate arvestuses: Mirell Pajumets    III koht (õp. Pille Parm), Sofie Hramova Diplom J. S. Bach Allemande esituse eest (õp. Diana Gromova).

Täna said Sipsiku maja lapsed osa LASTETEATER TRUMMi etendusest “ IMELINE PUHKUS”.

Keila Kooli “Hea Lapse klubi” õpilased osalesid ajakirja Hea Laps ja  Eesti Noorsooteateri korraldatud võistlusel  „Muuda maailma rohelisemaks” . Võistlusel osalemiseks tuli saata pilt kohast, kus osaleja arvates võiks soojal ajal olla rohkem rohelust. Pargimaja kaks siseõueala oli just need, mis meie klubiliste fantaasia  abil mõnusa ja rohelisema ilme omandasid. Võistlusele laekunud tööde hulgast valiti välja kolm parimat võistlustööd. III koha saavutas meie õpilane Marleen Peterson. Õpilasi juhendas raamatukoguhoidja Varje Mägi. Aprillikuu ajakirjast saab lugeda ka klubilise Simona Marii Esna raamatututvustust. Simona Marii muljeid raamatust “Marvin Punapost. Mis te nokite mu kallal?” leiab ajakirja Järjehoidja rubriigist.

Juba hommikuringis olid Vikerkaare lasteaia Naksitrallide-Rõõmupallide rühma lapsed eesolevast päevast põnevil. Peale hommikusööki koguneti õue, et teha põnevaid katseid ja mängida mullidega. Esmapilgul nähti topsikesi ja muud katseteks vajalikku kraami, mis pealtnäha tundusid justkui tavalised õppevahendid.  Aga oh imet – mis kõik veel tulemas oli! Lapsed olid väga põnevil ja avastamisrõõmu hõisked täitsid kogu hoovi. Lapsi juhendas Eliko Kõiv. Tänusõnad nii juhendajale kui särasilmsetele osalejatele!

Keila Keskväljakul oli Synlabi proovivõtubuss.

Keila Kultuurikeskuses ROGER ANDRE stand Up “Järgmine Probleem”.

Keila Kooli Pargimaja spordisaalis toimus Keila korvpallikooli vs Rakvere spordikooli korvpallivõistlused. Samal päeval Kell 19:30-22:00 toimusid ka U19 poiste korvpallimängud.

Neljapäev, 11.aprill:

Keila Linnavalitsuse 140.istung 11.aprillil 2024.

Linnavalitsus tunnistas kehtetuks Raba tänav 5 kinnistule väljastatud üksikelamu ehitusloa ja  väljastada nüüd uue ehitusloa üksikelamu püstitamiseks Raba tn 5 kinnistule, sest pooleteist aasta kestel on kinnistu uutel omanikel soov rajada esialgsest erinev hoone.

Ehitusluba väljastati üksikelamu püstitamiseks Ülesõidu tn 41 kinnistule ja Kalda põik 19 kinnistule.

Linnavalitsus määras Keila linnas moodustatava liikluspinna – Lauluväljaku tänava ruumikuju ja kohanime. Moodustatav liikluspind viib Pargi tänavalt Keila lauluväljakule.

Linnavalitsus määras Keila linnas moodustatava Põhjakaare tänava ruumikuju ja kohanime. 2017 korraldusega nr 59 määras linnavalitsus Keila linna haldusterritooriumil asuvale Tallinn-Paldiski maanteed ja Põhja tänavat ühendavale juurdepääsu tee ühele osale nimeks Põhjakaare tänav. Keila linnavolikogu poolt 24.11.2015 otsusega nr 57 kehtestatud detailplaneeringuga, mille realiseerumisel muutub endise Põhja tn 8 kinnistu territooriumit ja muutub ka senise Põhjakaare tänava asukoht ning ka tänava kogupikkus.

Linnavalitsus otsustas rahuldada MTÜ Keila Korvpallikooli vaide ja esitada talle tema suhtes läbi viidud haldusmenetluse toimik.

Linnavalitsus maksis erakorralisi sotsiaaltoetusi summas 202,13 eurot.

Keila Coolbet kaotas Raplas toimunud kontrollmängu Avis Utilitas Raplale 93:77.

Vikerkaare lasteaia Päikeseratta, Naksitrallide ja Sipsiku rühma prügiretked Keilas. Päikeseratta ja Naksitrallide rühma lapsed tegid prügi korjamiseks ise näpitsaid. Päikeseratta ja Sipsiku rühma lapsed käisid lasteaia ümbruses prügi korjamas. Naksitrallide rühma lapsed matkasid Jõepargis. Väga palju oli klaasikilde ja suitsukonisid, pudelikorke ja plastmasstopse. Naksitrallid jõudsid Sipsiku maja hoovi ilu ka veel istutada.

Kella 11.00-13.00 vahel toimus Keila linnas Kruusa, Tehase, Tööstuse ja Veski tänaval tuletõrjehüdrantide testimine, millega võis kaasneda lühiajaline vee kvaliteedi ja surve häiring.

1Partner Ehitus ja kortermajade arendaja Baustone pidasid Keilas Paldiski mnt 14 ja 16 uusarenduse sarikapidu! Uue hoone kõrgus on kätte saadud ja pidulik hetk vääris tähistamist. Keila Keskpargi kõrvale rajatakse kokku kuusteist 2-5-toalist korterit, maja eluruumi suletud netopind on 1144,4 m². A-energiaklassiga hoone optimaalne sisetemperatuur tagatakse kaugkütte, päikesepaneelide ja ventilatsiooni soojustagastusega.  Uusarenduse kontseptsioon on pakkuda kvaliteetset elukeskkonda, kus on võimalik nautida privaatsust ning samal ajal olla osa ühtehoidvast kogukonnast. Lisaks avaratele eluruumidele ehitatakse välja ühine puhkeala, mänguväljak ja grillimisplats. Korterelamu arhitektuurilise lahenduse autoriks on AB KORRUS.

Reede, 12.aprill:

Keila Lehe esiküljel sotsiaaltöötajate tunnustustest. Uudistes bussiliiklusest, väikeelamute renoveerimistoetusest, Keskväljaku remondist,  maakonna laulu- ja tantsupeost, üldplaneeringust, korvpallist, motokrossist ja eksamiperioodist. Muuseumivaramu jätkab mälestustega Keila politseist 1920 – 1940. Tegija Toomas Paaver.

Täna toimus Keila Koolis viies Heino Kaljustele pühendatud laste- ja mudilaskooride festival. Avas festivali patroon Tõnu Kaljuste, kes pidi rääkima oma isast, Heino Kaljustest. Tervitussõnad ütles ka Keila Kooli direktor Kristina Laanisto. Festivalil osalevad Kuusalu Keskkooli lastekoor, Pääsküla Kooli mudilaskoor, Jüri kooli mudilaskoor, Rahumäe kooli mudilaskoor.  Keilat esindasid Tiia Peenmaa ja Anu Matteuse juhendatav Keila Kooli mudilaskoor ning Kadi Härma juhatatav Keila Kooli lastekoor. Festivali ilmestasid uue laulu õppimine, kohtumine helilooja Priit Pajusaarega ning Tõnu Kaljuste juhatusel ETV Lastekoori kontsert. PILDID

Haapsalu Kutsehariduskeskus tuli Keila Kooli tutvustama 9.klassidele sealse kooli õppimisvõimalusi.

Täna said Jõesaarel paika kõik ujuvsillad. Ujuvsillad on Mõisa ujumiskohas, Ostrovkal ja Tõllaaugu serval.

Laupäev, 13.aprill:

Keila jalgpallistaadionil kell 10  Keila JK U14 – Tallinna FC Flora valged ja kell 14 Keila JK U17 vs FC Kuressaare.

Keila Kooli õpilane Ella Marie Mäger pälvis XXXVI Juhan ja Jakob Liivi ning Liivi luuleauhindade laureaatide loomingule keskendunud üleriigilisel koolinoorte etlusvõistluse lõppvoorus Liivi muuseumis eriauhinna,

Pühapäev, 14.aprill:

Lastelaulude kanali LOLALA kontsert „Mina ise!“ Keila Kultuurikeskuses. Kõik piletid välja müüdud.

Eelmine 14.nädal 2024

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content