14.nädal 2024

Esmaspäev, 1.aprill:

Tänasest on Keila Noortekeskuse juhataja kohusetäitja Laivi Tammejuur. Noortekeskuses käijatele on ta tuttav juba 2016.aastast, kui ta tuli tööle noorsootöötajaks. Ta on siin tegutsenud ka noortegarantii tugissüsteemi juhtumikorraldajana ja ringijuhina. Lisaks on ta Avatud Noortekeskuste Ühendus MTÜ lepinguline projekti “Ideepuhur“ noorte omaalagatuste mentor. Laivil on noorsootöötaja 6 taseme kutse, lisaks õpib ta Tallinna Ülikooli Haridusteaduste Instituudis noorsootööd. Senine juhataja Gethe Kooli võttis vastu uued väljakutsed Sotsiaalkindlustusametis.

Täna sõitis ohutulede vilkudes Tervisekeskuse ja Jaama platsi vahelises piirkonnas, sh kõnniteedel ringi valge BMW , katusel undav kast – mobiilne laserskanner. Geodeesia24 asjatundjad mõõdistasid linna tellimusel tulevase rohekoridori, ehk kergliiklustee projekti tarvis geodeetilist alust. Vabandust nende ees, keda auto ehk ehmatas!

Täna  algas üheteistkümnendat korda Sinilillekampaania “Anname au!”, millega kutsutakse kaitseväe ning Kaitseliidu veteranide tunnustamiseks kandma sinilillemärki. Keila linnajuhid soetasid oma sinilillemärgi juba ära. Annetuse tegemiseks saab sinilillekampaania tooteid soetada linnavalitsuse infoletist. 2024. aasta kevadel kogutakse raha, et toetada veterane ja nende lähedasi ning tervishoiu valdkonda laiemalt. Sinilillesümboolika müügist saadava tulu abil aidatakse kaasa Põlva Haigla uudse taastusravilinnaku rajamisele, luuakse koostöös Eesti Discgolfi Liiduga esimene puuetega inimestele ligipääsetav discgolfi rada ning soetatakse spordi- ning taastusvahendeid Otepää Tervisekeskusesse.

Keila Kooli aulas oli Keila Kooli lastekoori ja ETV lastekoori II ühisproov 2025. a laulupeo repertuaariga.

Harju Maakonnaraamatukogus avasid Sirje Kriisa ja Tiia Eikholm oma ühisnäituse „Jääknäitus“.  Näituse loosung on „Elagu taas(uus)kasutus!“ PILDID

1.aprillil juhtus Vikerkaare lasteaia Sipsiku majas  nii, et kõik unustavad selga tuduriided, pudru on hommikul piima/teeklaasis ja piim/tee on pudrukausis…. Liikumisõpetajal võib olla vannimüts peas ja kokal on raudselt uneprillid ette ununenud. Eripedagoogil on lokirullid peas  ja õppealajuhataja kõnnib ringi hommikumantlis… Tõotab tulla naljakas päev! Ja Vikerkaare maja personal on valdavalt naljapäeva puhul tööle tulnud mitte just iseendana, vaid pigem valikuliselt meelepärastes rollides.

Miki lasteaia Pääsusilmade lapsed panid alustuseks seemned mulda ja siis oli aeg rühmakaaslase sünnipäeva puhul pargis väike eine võtta.

Pikad pühad ja petlikult soojad ilmad on mõjutanud Keila Lasteaed Miki juhtkonna töötahet ning täna hommikul nad kahjuks tööle ei jõudnud. Kuna tööjärg on pikk, siis olid õnneks asendajad kohe võtta. Direktori kohusetäitja oli täna Kevin, õppealajuhataja KT oli Liisa ja majandusjuhataja KT  Paul. Meilidele vastamine võis viibida, kuna tekstid vajasid veerimist. Lasteaed vabandab ebamugavuste pärast! Aprill!

Rukkilille lasteaias oli külas tsirkus! Tervitasid Clown ja Kloun John ja Mõmm ning terve rida igasuguseid ägedaid tegelasi!

Teisipäev, 2.aprill:

Harjumaa laulu- ja tantsupeo korralduskoosolek linnavalitsuse saalis. Valmisid laulu- ja tantsupeo plakatid ja teele läks kutse Eesti Vabariigi Presidendile.

Miki lasteaeda tuli külla Politseimuuseum.

Harju Maakonnaraamatukogu oranžile seinale pandi  Lääne-Harju paljulapseliste perede lapitehnika ja heegeldamise kursusetööde näitus. Avatud kuni 26. aprillini.

Padise kloostri töötajad olid külas Harjumaa muuseumis. Koos mindi ekskursioonile Keila kirikusse.

Keila Kultuurikeskuses avati täna Hellekai Põldra loodusakvarellide näitus. PILDID

Täna toimus Keila Kooli Pargimajas raamatuvahetuslaat. Lapsed said oma koduse raamatu vahetada laadal pakutava vastu. Raamatuid tõi laadale 48 õpilast ja 2 õpetajat. Nemad said oma laadapääsmega uut lugemist otsida esimestena. Hiljem oli võimalus endale meeldiv raamat kaasa võtta kõigil neil, kel kodust raamatut vahetamiseks tuua ei olnud. Suur tänu peredele, kes saatsid laadale rohkem raamatuid – tänu teile said rõõmu raamatulaadast ka teised!  Kokku leidsid täna uue kodu 103 raamatut!

Kolmapäev, 3.aprill:

Harjumaa 8.klasside õpilaste inglise keele võistlus “Jeopardy” Keila Koolis.

3. aprillil  toimus Keila Muusikakoolis Loode-Eesti regiooni I-III klassi klaveriõpilaste konkurss (77 osavõtjat). Keila muusikakooli nooremad klaveriõpilased saavutasid väga head tulemused. I klassis Rosanna Miriam Alperten I koht (õp. Eva Teppo), Noora Teekel II koht (õp. Eva Teppo), Ander Noor III koht (õp. Diana Gromova), Nora Kitshard Diplom (õp. Diana Gromova), Noia Tarasenko Diplom (õp. Diana Gromova); II klassis Dag Adoberg II koht (õp. Diana Gromova), Evelin Kristelle Soopa II koht (õp. Eva Teppo), Cassandra Klaas Diplom (õp. Eva Teppo). Tänu osalemise eest Evia Maistruk (õp. Diana Gromova) ja III klassis Delinda Prukner (õp. Diana Gromova).

Keila Kooli Pargimajas autasustati ja tänati märtsikuus toimunud omaloomingu konkursil osalejaid.  Emakeele nädalal oli kõigil soovijatel võimalik panna proovile enda luuletamiseoskus. Etteantud tingimustel (vähemalt 8 realine luuletus, kus sisalduvad sõnad kevad, lind, päike ja ärkab) laekus konkursile 42 luuletust. Žürii koosseisu kuulusid õp. Ebelii Barndõk (ei osalenud täiskasvanute luule hindamisel), õp. Evelin Süvari-Hein, õp. Kairi Arula, õp. Kerti Klaos, õp. Liisi Viigisalu, õp. Marge Asik, õp. Pilvi Kula ja õp. Ülle Lillestik. Luuletusi hindas žürii ilma autoreid teadmata ja tulemused kujunesid välja järgmiselt: Õpilaste arvestuses (23 võistlustööd) jagasid I kohta Marie Randkivi (“Kevad käes”)  ja  Katarina Suviste (“Kevad ärkab”). II kohta jagasid Simona Marii Esna (“Kevadeilu”) ja Mirtel Midri (“Rõõmus kevad”). III kohta jagasid Tomi Mäerand (“Kevad tuleb”)  ja Alex Jaanverk (“Mina ja sõber”). Eraldi arvestuses (15 tööd) osalesid luuletused, kus autoreid oli rohkem kui üks. Kaasautoriks võis olla pereliige, õpetaja või sõber.  I koha said Hanna Aolaid ja Linda Diener (“Kevad”). II koha pälvisid Nete-Liise Siig ja Priit Siig (“Kevad”), Adeele Piirimägi ja Annika Orav (“Mõnus kevad”), Ita-Riin Habakukk ja õp. Jana Uibo (“Kevad”) ning Markus Küttim, Regon Esula, Anders Antonov ja õp. Anu Lang (“Kevad”). Täiskasvanute arvestuses (4 tööd) jagunesid tulemused I koht õp. Ebelii Barndõk (“Märts tuleb siis, kui…”), II kohta jagasid õp. Mirjam Pärtel (“Kevad -ärkab, päike, lind”) ja raamatukoguhoidja Varje Mägi (“Kevad metsas”). III koht Karolin Hallika (“Äratus”).

Keila Koolis Harjumaa 8. klasside õpilaste inglise keele ainevõistlus “Kuldvillak”. Kohal oli 36 3-liikmelist võistkonda 18 Harjumaa koolist. Mõõtu võeti teadmistes inglise keelt kõnelevate maade ja inglise keele kohta. Võitjaks tuli seekord Laagri Kooli võistkond. Keila Kooli kolmest tiimist jõudis poolfinaali lausa 2 tiimi.

Harju Elektri tootmistehast külastasid Andrea Musso CERNist ning Robert Aare, kes on EASis CERNi suunal projektijuht. Külalistele tehti tuur tootmises ning üheskoos arutati võimalusi uuteks projektideks. Samal päeval käidi ka külas Legrand Estonias ja Enstos, mis asuvad kõigest kiviviske kaugusel.

Neljapäev, 4.aprill:

Harjumaa muuseumis MustJaAm etendus “Kõik ruum, kõik aeg täis igatsust”. Lavastuse “Kõik ruum, kõik aeg täis igatsust” aluseks on üheteistkümne eesti kultuuritegelase armastuskirjad. Erinevate inimeste erineval ajal saadetud kirjadest moodustub laval fiktiivne situatsioon – kahe inimese lugu läbi kirjade. Lavastuses kõlavad Raimond Valgre, Marie Underi, Friedebert Tuglase, Betti Alveri, Mart Lepiku, Juhan Liivi, Evald Hermaküla, Anna ja Andres Särevi, Eduard Vilde ja Artur Rinne kirjad ning katkendid nende kirjadest. Lavastuse autorid-etendajad Anne-Mai Tevahi ja Joonas Vatter. Lavastuse muusika Lauri Rahusoo. Etendus valiti 2023. aasta Pärnu Kirjandusfestivali programmi.

Harju Maakonnaraamatukogus oli  külas tekstiilikunstnik Kaire Tali, kes rääkis oma reisist Bhutani.

Keila Kultuurikeskuses Ivo Eensalu 100. lavastus “Korduseksam”, mängivad Marika Korolev ja Indrek Taalmaa.

Linnavalitsus sõlmis Hansabussiga Keila ühistransporditeenuse osutamise kohta lepingujärgmiseks perioodiks. Lepingu teenindusperiood algab 01. juulist ja kestab kolm aastat.

Kõik Harjumaa omavalitsused on liitunud Noortegarantii tugisüsteemi projektiga, et pakkuda tuge mitteõppivatele ja mitte töötavatele noortele, seal hulgas Keila linn. Täna kogunesid Lääne- Harju vallavalitsuses juures kõik Harjumaa omavalitsuste esindajad ja noorte heaolu spetsialistid, kes võrgustikku kuuluvad.Kohtumisel pandi paika edasine tegevusplaan ning jagati kogemusi siiani tehtust.

4.aprilllil 2024 toimus Pargimajas solistide konkurss. Õp. Tiia Peenmaa (1.-4. klasside juhendaja), ning õp. Kadri Lepingu (3. -4. klasside juhendaja) laululapsi hindas žürii koosseisus: Keila Kooli õpetajad Helen Tuga, Kerti Klaos, Mati Velmre ning Keila LV esindaja Maris Mäger. 1. klasside tulemused: I koht – Mirena Jethe Tunnel, II koht – Anett-Lisandra Ziza, III koht – Anete Sepp, III koht – Henry Roosipuu. 2. klasside tulemused: I koht – Adele Pormeister, II koht – Evelin Kristelle Soopa, III koht – Karl Lepiksaar, Eripreemia – Keira Kattai. 3. klasside tulemused: I koht – Eliise Seisonen, I koht – Loreen Villo, II koht – Ita-Riin Habakukk, III kohta välja ei anna. 4.klasside tulemused: I koht – Bia Betty Vallsalu, II koht – Eliise Lisanna Pärnpuu, II koht – Mirjam Pärnalt, III koht – Anell Kink, Eripreemia – Taaniel Va, Eripreemia- Marken Saksa.

Reede, 5.aprill:

Keila Lehe esiküljel linnuvaatluspäevast. Uudistes rattahooajast rongides, postkontori tööaja muutumisest, kriisikäitumisest, puugihooajast, näitustest, noortekeskuse uuest juhist, reformierakonna piirkonna juhist, Keila teenetemärgist, Miikaeli koguduse vanast klaverist, muusikute konkursist. Muuseumivaramus alustab Riivo Murdalu mälestustega Keila politseist. Tegija on Janek Lehiste. Keila lehe vahel on Noorteleht.

MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus sõlmis Hansabussiga Keila ühistransporditeenuse osutamise kohta lepingujärgmiseks perioodiks. Leping hakkab kehtima 1.juulist ja kestab 3 aastat.

Harju maakonna Keila linna avalike siseliinide teenindamise uus leping sõlmiti riigihanke 275153 tulemusel 05.04.2024 Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse ja AS Hansabuss vahel. Lepingu teenindusperiood algab 01. juulist ja kestab kolm aastat.

Kultuurikeskuses tähistati märtsikuu kolmandal teisipäeval olnud Rahvusvahelist sotsiaaltööpäeva. PILDID. Tuldi kokku, et kuulata ansamblit Brassical ja Rivo Rehet ning tunnustada kolleege. Kõik Keila linna sotsiaalala töötajad said kuu aja jooksul võimaluse esitada tunnustamiseks oma kolleege ja koostööpartnereid kolmes kategoorias: Aasta hoolekandja, Kogukonda panustaja  ja Hoolekande koostööpartner. Valituks osutusid need kellel kõige rohkem toetushääli. Hoolekande koostööpartner on sotsiaalvaldkonna või valdkonnaväline isik või organisatsioon, kes läbi oma tegevuse toetab ja rikastab sotsiaalvaldkonna arengut ja käekäiku, on heaks partneriks meie töötajatele teenuste osutamisel ja  arendamisel, on lisajõud võrgustikutöös. Tunnustatuks said Sotsiaalkindlustusameti teenuste konsultant Evelin Amur, Famitre OÜ psühholoog Anu Ehrpais ning linnavalitsuse IT töötajad Katrin Leppik ja Tarmo Rande. Kogukonda panustaja on sotsiaalkeskuse või linnavalitsuse sotsiaalala  töötaja, kes tänu oma tegevusele teeb  valdkonna suuremaks, kas läbi vabatahtliku töö või muu  kogukonda kaasava  tegevuse. Kogukonda panustaja loob hea maine sotsiaalvaldkonnale, tehes sotsiaaltöö nähtavaks kogukonnas ja ühiskonnas laiemalt, on hea eestvedaja või koostöö tegija. Kogukonda panustaja  2023 on  Keila Sotsiaalkeskuse eakate päevakeskuse juht Tiiu Jalakas. Aasta hoolekandja on  sotsiaalkeskuse või linnavalitsuse töötaja, kes on viimasel aastal  eriliselt silma jäänud, üllatanud või teinud tegusid, mida hea meelega meenutate -keegi, kelle üle te olete uhke, et ta just Keilas töötab. Aasta hoolekandjaid selgitati kokku 4, kes pälvisid autasuks rinda Tubliduse ordeni. Aasta hoolekandjad 2023 on linnavalitsuse laste heaolu juhtivspetsialist Liina Kõiv, tugiisik Kristiina Nilk, sotsiaaltöötaja Maris Urgas ja erihoolekande teenuste juht Piret Raudjärv.

Naiskodukaitse Keila I JSK kutsus Harju Maakonnaraamatukogusse „Pakin kaasa ABC“ infotundi ja näituse avamisele.

Keila Coolbeti meeskond peab enne play-off mänge neli kontrollmängu. Neist esimene oli täna Jurmalas BK Liepajaga. Esimese kontrollmänguga, mis võideti 63:76, võib vägagi rahule jääda, kuid kindlasti peame veel kõvasti veerandfinaaliks valmistuma. Meie parimad  Kristen Kasemets 17p, 7as, 6l,  Andrei Myronenko 14p, 5as, 4l ja  Karlis Žunda 12p, 5l, 3st.

Keila Koolil on sõprussidemed Saksamaal Barsbütteli linnas asuva kooliga. 2022-2023 toimus kahe kooli õpilaste vahel õpilasvahetus. Meie õpilased käisid seal külas ja sealsed õpilased olid märtsis 2023 Keila peredes. Ühele Saksa tüdrukule hakkas siin aga nii väga meeldima, et tema unistus on tulla oma 10. klassi alguses siia pikemaks perioodiks vahetusõpilaseks. Betty sooviks viibida siin 2024/25 õppeaasta augustist/septembrist kuni veebruarini. Selleks ajaks otsib ta omale nn “külalispere”, kelle juures elada. Kui mõni pere on sellisest huvitavast ja rikastavast kogemusest huvitatud, siis võta ühendust anni.toom@keilakool.ee ja saab põhjalikumalt plaani pidada.

Muusikakoolis vabariiklik tšello- ja kontrabassikonkurss.

Keila linna kodulehel ja Harjumaa Omavalitsuste Liidu kodulehel avanes registreerumislink  vabatahtlikele, kes sooviks osaleda 9.juunil toimuva Harju maakonna laulu- ja tantsupeol ning sellele eelnevatel päevadel korraldamises.

Eesti juunioride koondis alustas täna velotuuri Saksamaal. 5.-7. aprillini vältaval UCI 2.1 kategooria juunioride velotuuril asub võistlustulle Eesti juunioride koondis, kuhu kuuluvad ka Henri Arjus ja Riko Tammepuu Keilast. Reedest pühapäevani toimuval võistlusel osaleb 20 meeskonda koos 119 ratturiga pea kogu Euroopast.

Laupäev, 6.aprill:

Harju Maakonnaraamatukogu Jutuhommik. Seekordses Jutuhommikus kõlasid pillilood ja laulud. Esitajateks Pille Karras ja kandleansambel “Peened sõrmed”. Pärast esinemisi on huvilistel võimalik jääda ka meisterdama. Jutuhommikuid toetab Eesti Kultuurkapital.

Omad Retked kutsus avastusretkele Pudrumäele. Pudrumägi on Niitvälja soomaastiku suurim soosaar ja endisaegne puisniit. Tegemist on ovaalse kõrgendikuga, mis reljeefkaardilt vaadates näeb välja nagu latakas putru, mille keskele on asetatud pudrusilmana eristuv põndak. Retkel liigume metsateid mööda läbi Loode-Keila Niitvälja madalsoosse (NB! kohati väga vesine!), kus tutvume Pudrumäe rändrahnude ja põlispuudega. Otsime märke tärkavast kevadest ning kuulame loodushääli. Teel jutustame paikkondlikke lugusid ning uudistame pärandkultuuri. Näeme, mis saab poollooduslikest kooslustest – loopealsetest, puiskarjamaadest ja -niitudest – kui inimene vahelt ära kaob.

Keila tervisekeskuse ujulas EUL noortesarja II etapp.

Keila Kooli lastekoori ja ETV lastekoori ühine salvestus raadiomajas.

Toimuvad sisseastumistestid Keila Kooli gümnaasiumisse.

Eesti II liigas kohtub Keila JK kodumängus Saku Sportinguga.

Keila Kultuurikeskuses kohtumine Euroopa Parlamendi liikme Jaak Madisoniga.

Harju Maakonnaraamatukogus on klaasvitriinides kuni aprilli lõpuni vaadata käsitsi maalitud portselani näitus „Ilu nõudel“. Tööd on valminu Keila Kultuurikeskuse portselanimaali ringis Reet Õunloo juhendamisel.

Karmel Jano võitis Haapsalu maanteejooksu 10km distantsil neidude vanuseklassis 1.koha  rajarekordiga 41.18.

Eesti juunioride koondis alustas täna velotuuri Saksamaal. 5.-7. aprillini vältaval UCI 2.1 kategooria juunioride velotuuril asus võistlustulle Eesti juunioride koondis, kuhu kuuluvad ka Henri Arjus ja Riko Tammepuu Keilast. Reedest pühapäevani toimuval võistlusel osaleb 20 meeskonda koos 119 ratturiga pea kogu Euroopast. Riko sai avaetapil (UCI 2.1; 77,2 km) 31. ja Henri 97.koha.

Pühapäev, 7.aprill:

Kultuurikeskuses „Kevadkontsert“ puhkpillimuusikaga. Esinevad Keila Linnaorkester, Tallinna Huvikeskus Kullo puhkpillorkester ja Lääne Harju ettevalmistusorkester. Dirigendid Valdo Rüütelmaa, Rene Hollo, Tanel Koho ja Triin Viljus-Schippers.

Eelmine 13.nädal 2024

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content