14.nädal 2023

Lihavõtted. Rahuloluküsitlus.

Esmaspäev, 3.aprill:

Selgus, et XIII noorte laulu-ja tantsupeo “Püha on maa” tantsupeo “SILLAD” kunstilise toimkonna otsusel esindab Keilat 9 tantsurühma, kokku 166 tantsijat. Palju õnne ning suured tänud tantsija, (tantsu)sõber ja toetaja, seda on rohkem kui kunagi varem! Tantsupeo etendused toimuvad reedel 30.juunil ja laupäeval 1.juulil 2023.a. Rongkäik ja laulupidu toimuvad pühapäeval 2.juulil 2023.a. Kohtumiseni peol!

Nädalavahetusel toimus MUBA- s konkursi “Parim Noor Instrumentalist 2023” üleriigiline lõppvoor. Laupäeval pälvis Ella Marie Mäger I B vanuserühmas ( -10a) ainsana I koha ja eripreemia J.S.Bachi teose esituse eest. Eile saavutas Jette Piibemann  II B ( 11-13 a) vanuserühmas diplomi ja lisaks eripreemia Tobiase teose esituse eest. Mõlemad saavutused on väga tublid, kuna tegu on kõige mainekama üleriigilise konkursiga, kuhu pürgivad läbi regionaalsete eelvoorude parimad õpilased üle Eesti ( kokku on Eestis noori pianiste 3600! ). Mõlemas vanuseklassis jõudis lõppvooru üle 30 õpilase. ( B kategoorias ei osale MUBA ja Elleri- kooli õpilased).  Mirell Pajumets (õpetaja Pille Parm) võitis IV vanusegrupi A kategoorias III koha.  23. aprillil esineb Ella Marie konkursi kõikide erialade ühisel lõppkontserdil ja karikate jagamisel Tallinnas EMTA suures saalis. Mõlema õpetaja on Keila Muusikakoolis Eva Teppo.

Nädalavahetusel toimusid  U16 ja U19 Eesti meistri võistlused rahvusvahelises e. 100ruuduses kabes , kus Eliise Kõrgesaar Keilast saavutas maksimum 14 punktiga esikoha.  Ja lõppes ka mõttespordi koolidevaheline olümpiaad 64ruudulises kabes, kus Eliise saavutas põhikooli arvestuses 5. koha. Kokku osales põhikooli arvestuses 263 õpilast.

Märtsi viimasel nädalal toimus Keila Kooli Põhjamaja kõikidele 5.–6. klasside õpilastele  “Kauni käekirja konkurss”.  Tulemused olid järgmised: 5. klass I koht Mia Loore Nemkov 5.b (õpetaja Liina Tamm), II koht Ingel-Elise Sagadi 5.b (õpetaja Liina Tamm), III koht Kristofer-Jakob Westholm 5.g (õpetaja Kati Mosen). 6. klass I koht Anette Avdejeva 6.a (õpetaja Ellen Haljand), II koht Maibel Laasma 6.b (õpetaja Liina Tamm), III koht Lilian Mägi 6.b (õpetaja Liina Tamm). Ürituse viis läbi Anna Maria Jäetma ja Humanitaarainete õppetool. Töid hindasid õpetajad Gristel Mänd, Brita Rikkolas, Kati Mosen, Anna Maria Jäetma.

Harjumaa Muuseumis jätkus nädala lõpuni lihavõtete programm.

Algas kandideerimine Keila Õpilasmalevasse. Sellel aastal toimub Keila õpilasmalev kahes vahetuses:  I VAHETUS 15-21.juuni Roostal (16-18.aastased), II VAHETUS 7-18.augustil Keilas (13-15.aastased). Registreeruda saab 3.04 kuni 16.04.2023. Täpsem info kandideerimise kohta leitav siit: http://www.keilanoortekeskus.ee/malev/   Kandideerimise spikker:  Online-kandideerimisvorm – tähtaeg 16.04,  CV – tähtaeg 16.04, Lapsevanema avaldus ( digiallkirjastatud) tähtaeg 16.04,  Töövestlus (mai-juuni).  Tööohutus- ja seadusandluskoolitus + töölepingu allkirjastamine (kuupäev selgumisel). Küsi julgelt: lisett@keilanoortekeskus.ee või kirjuta otse Facebooki.

Kevadkoristus linnas on alanud ja jätkub aprillikuu lõpuni. Koristatakse tänavaid ,parklaid ja kõnniteid, pestakse bussiootepaviljonid.  Töid teostavad AS EKT ja Turf OÜ. Keila linn otsib riigihankega haljasalade hooldustööde teostajat perioodiks 2023-2026. Pakkumisi ootame aprilli teisel nädalal. Hanke info leiab riigihangete registrist.

Vasara  tänava kergliiklusteed ehitushanke võitis Watercom OÜ. Ehitustöödega alustatakse peale sundvalduse seadmist. 

Keila linn jätkab võitlust üraskitega. Kuumad ja kuivad suved kahjustavad harilikku kuuske Männikus ja Jõepargis. Männikus hävitame iga-aastaselt kümneid tuhandeid üraskeid, infot jagame avalikkusele ka edaspidi hooaja kokkuvõtet tehes. Üraskipüünised paigaldab ja tarnib preparaadid metsapatoloog Kaarel Aruste. 

Keila LV-s  alustas praktikat Hollandi Wageningeni Ülikooli magistrant Cecilia Eero. Cecilia on inimgeograaf ja urbanist, kes on Keila arengutel silma peal hoidnud mitu aastat. Praktika jooksul soovib ta uurida Keila jalgrattateedega seonduvat ning kaasa aidata säästvate liikumisviiside edendamisele. Cecilia juhendajad on linnaarhitekt Märt Maripuu ja abilinnapea Inge Angerjas.

Harju Elekter Eesti pere tähistas ettevõtte täisealiseks saamist – 18! Selleks, et  jaguks uueks aastaringiks särtsakaid ideid, esitles mustkunstik Charlekas enda kaasahaaravaid mustkunsti trikke.

Kunstiring Sirlett avas oma 29.sünnipäeva puhul traditsioonilise näitusega Keila Kultuurikeskuses. Sel aastal pealkiri „Värvid raamis“. Järgmisest hooajast tegutseb Sirlett lasteaia Miki ruumes.

3.- 6.04 – Keila Sotsiaalkeskuses tervisekuu “pudrunädal” personalile. Putru valmistab Hele-Riin Karja.

Kohtusid Harju Maakonnaraamatukogu ja Harjumaa Muuseumi esindajad muuseumis, et  arutada muuseumi raamatukogu koduloolise kogu raamatud ja käsikirjad  viia maakonnaraamatukogu Urrami andmebaasi  eraldi koguna. Eesmärk on uurijatele ja huvilistele anda  võimalus vajadusel huvipakkuvat materjali  leida. Muuseumide enda andmebaas MUIS ei kajasta  trükiste kogu. Muuseumi kogu jääb ikka muuseumi, välja  raamatuid ei laenutata, kasutamine kohapeal. On kokku pandud esialgne ühine tegevuskava kuidas töö peaks toimuma, kirjete sisestamine maakonnaraamatukogu abiga ja juhendamisel.

Teisipäev, 4.aprill:

Keila Päeva korraldustoimkonna koosoleku: KEILA LINNA KOLLEKTIIVID JA MTÜd, kes soovivad osa võtta Keila päevast 27. mail 2023, on oodatud korraldajatele endast märku andma hiljemalt 24. aprilliks e-posti aadressil kultuur@keila.ee või telefonil 604 5045. Keila Kultuurikeskus.

Harju Maakonnaraamatukogus avati täna Tallinna Tugikeskuse JUKS näitus “Rütmid ja riimid”. Täiesti tähelepanuväärsed tööd! Galeriis on tööd kuni 25.aprillini.  Jaatame Usume Kuulame Südamega! PILDID

Muusikakoolis andis klaverikontserdi Evita Lohu. Kavas Beethiven, Chopin, Rahmaninov jt.

Täna toimus Vikerkaare lasteaias praktilise mängu tund Sipsiku maja Krõlli rühma õpetaja Kaidiga.

Noortekeskuses töötuba – nädalavahetusel Ukraina lastele valminud Kiwanise nukud said riided selga.

Kolmapäev, 5.aprill:

Vaatamata öisele lumesajule on kevad kohal, lilled on jõudnud linna! Algas kevadlillede istutamine. peale pühi istutustööd jätkuvad. Kevadlilled kasvatas OÜ Floreas.

Keila TV avaldas sarjast Keila Kooli lood klipi „Hurmi Väljamäe“. Seitsmendas osas meenutab Hurmi Väljamäe enda õpetajaid, sõjalise algõpetuse tunde ja seda kuidas ta nõukogude ajal sini-must-valge juukseklambriga kooli läks. Intervjuu filmiti aastal 2021.

Sotsiaalkeskuses andis Kevadkontserdi Keila Kooli 3b klass, keda juhendavad õpetajad Tiia Peenmaa ja Irma Erendi.

Viimsi Muusikakoolis toimunud Eesti Muusikakoolide Liidu konkursi “Parim noor instrumentalist 2023” löökpilliõpilaste regionaalses voorus said Keila Muusikakooli õpilased väga häid tulemusi: I vanuserühm Taaniel Va I koht, Kaspar Friedrich Kivimets III koht, Henri Rajamäe III koht, Evon Leping Diplom. II vanuserühm Lukas Miller Diplom, Elmo Leping Diplom (õp. Mart Aus, km. Kairi Vavilov).

Lõppes Keila KK II meeskonna edukas teekond EMV II liigas veerandfinaalseeria kaotusega Haapsalu tiimile. Edukaks saab hooaja lugeda seetõttu, et sügisel seatud eesmärgid sai realiseeritud – noored astusid meeste vahel mängimisega oma arengus selge sammu edasi ning esindusmeeskonnas vähem minuteid saanud mängumehed said võimaluse oma mängunälga rahuldada.

Täna lustisid Rukkilille lasteaia õpetajad ja assistendid. Rukkililles etendus esiettekandena “Kelle muna?” näitemäng. Selle vahva loo on kirjutanud Vikerkaare LA õppejuht Silja, kes oma kunagi kirjapandud tekste lahkelt jagas, aitäh, väga tore tükk. Meie poolt kohendas veidi teksti õpetaja Marve. Peategelaseks Jänes, kes leidis metsast suure muna ja asus otsima, kellele see kuuluda võiks. Lapsed olid etendusest väga lummatud. Näitlejad meie oma lasteaia õpetajad ja assistendid. Tegelaskujud leiate fotodelt.

Neljapäev, 6.aprill:

Keila Leht ilmus pühade tõttu 6.aprillil. Esikaanel 20-aastasest Töötahtest. Uudistes Keila kihelkonna pildikonkursist, lauluväljaku kodulehest, Tartu planeerimiskonverentsist, rahuloluküsitlusest, triatlonist, sinilillekuust, renoveerimistoetustest. Keila leht käis ekskursioonil Linnamäe tee varjendis – Keila Stuudios. Muuseumivaramu loetleb üles Keila spordiedendajad aastatel 1932 – 1940. Ülestõusmispühade mõtiskluse  kirjutas Marge Ranglepp. Tegija on Rene Toomse.  Ja lehe viimasel küljel on tervitus Rõõmurullile. Keila Lehe vahel on Noorteleht.

Keila Linnavalitsuse 82.istung 6.aprillil 2023.

Keila Linnavalitsus kehtestada alates 1. maist 2023 Harjumaa Muuseumis tasuliste teenuste hinnad. Tühistati Harjumaa Muuseumis kehtivad hinnad, mis on kehtestatud linnavalitsuse 15. septembri 2022. Harjumaa Muuseumi juhataja Gea Mossin tegi linnavalitsusele esildise uute hindade kehtestamiseks, mis sisaldas järgmisi Harjumaa Muuseumi hinnakirja muudatusettepanekuid. Seoses üldise elukalliduse tõusuga on ettepanek tõsta üksikpiletite, liitpiletite ning muuseumitundide hindasid; laiendada tasuta muuseumikülastus kuni 19-aastastele noortele;  seoses elektrihinna tõusuga suurendada savipõletusahju kasutamise tasu; tõsta siseruumide ja väliterritooriumi rentimise hindasid ning muuta päevahind kokkuleppeliseks; muuta pärandkultuuri õppekeskuse kursuste ja muuseumi haridusprogrammide tasud kokkuleppelisteks. Üksikpileti hind on nüüd 5 eurot, sooduspilet 3 eurot, liitpilet (Harjumaa Muusemi Keilas ja Amandus Adamsoni muuseumi külastus) 7 eurot, sooduspilet 4 eurot.  Korralduses on märgitud ka tasuta külastuspäevad rahvusvahelisel muuseumipäeval 18. mai, Harjumaa Muuseumi sünnipäeval 30. augustil, Amandus Adamsoni sünnipäeval 12. novembril ning talvehooaja (1.10 – 30.04) iga kuu viimasel reedel. Uued hinnad on giiditeenusele (10 – 20 eurot tund), ruumide ja territooriumi rendile (15 – 25 eurot tund), museaalise laenutamisele ning vallasvara rendile.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa üksikelamu püstitamisel Ohtu tee 16 kinnistul ja ehitusloa 1-korruselise üksikelamu püstitamiseks Haapsalu mnt 34a kinnistul.

Linnavalitsus kooskõlastas avalikustamisele suunamiseks eelnõu projekteerimistingimuste andmisest Spordi tn 25 kinnistule detailplaneeringu täpsustamiseks. Projekteerimistingimuste taotlusega küsitakse võimalust nihutada hoonestusala. Ühtlasi soovib linnavalitsus käesolevaga täpsustada vastuolulised nõuded kavandatavate väikeelamute tuleohutusklassi osas.

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 1. aprillist 2023 Lee OÜ teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele ning kinnitas isikute võimetust minna oma dokumendile järele, andes selleks volituse sotsiaaltöötajale.

Linnavalitsus volitas Mittetulundusühingus Eesti Tervislike Omavalitsuste Võrgustik Keila linna nimel liikmeõigusi teostama ja liikmete üldkoosolekul Mittetulundusühingu Eesti Tervislike Omavalitsuste Võrgustik lõpetamise poolt hääletama Keila abilinnapea Eike Käsi.

Linnavalitsus lubas Keila linnapea Enno Fels puhkusele 10. aprillist 2023 kuni 21. aprillini 2023 (k.a.) ja kinnitas linnapea asendajaks abilinnapea Maret Lepiksaare.

Linnavalitsus avaldas Keila linna elanike rahulolu küsitluse. 6. aprillist kuni 7. maini oodatakse  vastuseid küsimustele, mis aitavad välja selgitada Keila linna elanike rahulolu erivaldkondade teenustega. Elanike rahulolu küsitluse eesmärk on selgitada elanike rahulolu avalike teenuste kättesaadavuse ja kvaliteediga, sh rahulolu linnajuhtimisega. Küsitlusega tuuakse välja elanike ootused ja ettepanekud linna edasise arengu kavandamiseks. Küsitlus viiakse läbi iga 3 aasta tagant, mis on ühtlasi sisendiks arengukava põhjalikumaks ajakohastamiseks. Küsitluse puhul on oluline jälgida eelnevate küsitluste kooskõla ja järjepidevust. Samasugune küsitlus viidi elanike seas läbi 2020. aastal, kui koostati Keila linnale uut arengukava. Rahulolu sihttase on saavutatud, kui küsitlusele vastab vähemalt 5% elanikest ning 80% küsitlusele vastanutest on teenuste osutamise kvaliteediga rahul. Küsitluse läbiviimise korraldab Linnavalitsus. Küsitlus on kättesaadav Keila linna kodulehe kaudu, samuti on seda võimalik täita paberkandjal. Küsitluslehed paberkandjal saab Harju Maakonnaraamatukogust, Keila Kultuurikeskusest ja linnavalitsuse infolauast. Täidetud küsimustikud on võimalik jätta nimetatud asutustesse vastavatesse küsitluskastidesse, tuua linnavalitsusse või jätta linnavalitsuse postkasti.

Aktsiaseltsi Harju Elekter avaldas aktsionäride korralise üldkoosoleku kutse, päevakorra ja ettepanekud. Aktsionäride korralise üldkoosolek toimub 28. aprillil 2023 kell 10.00 Keila Kultuurikeskuses aadressil Keskväljak 12. On ettepanek kinnitada ASi Harju Elekter juhatuse poolt koostatud ja nõukogu poolt heaks kiidetud 2022. a majandusaasta aruanne, mille kohaselt konsolideeritud bilansi kogumaht seisuga 31.12.2022 on 171,4 miljonit eurot, müügitulu 175,3 miljonit eurot, ärikahjum 4,5 miljonit eurot ning puhaskahjum 5,6 miljonit eurot. Juhatus teeb ettepaneku jaotada kasum dividendideks ( 0,05 eurot aktsia kohta) 914 475 eurot, jaotamata kasumi jääk peale kasumi jaotamist jääks 46 856 093 eurot. On ka ettepanek kinnitada AS-i Harju Elekter uus ärinimi AS Harju Elekter Group ja kinnitada põhikirja uus redaktsioon üldkoosolekule esitatud kujul.

Suure Neljapäeva palvus armulauaga kell 18 Miikaeli kirikus.

Selgus, et üheksanda Tartu linna Lapsepõlve auhinna nime kandva kirjandusauhinna nominent on Tiina Laanem Keilast raamatuga “Katariina kaaperdab kooli”.

Saabuva munadepüha eel toimus Keila Kooli Pargimajas „munajaht“. Kooli koridoridesse olid ära peidetud värvilised pühademunad – kõik erinevates värvides ja suurustes. Õpilastel tuli kokku lugeda mitu värvilist muna oli ära peidetud.

Sipsiku maja suured ja väikesed on munadepühade tulekuks valmis. Harjutati hoolega keskustes värviliste munade otsimist ja muudki põnevat. Lapsi aitasid ja juhendasid tublid kostümeeritud tegelased. Keskustes olid jänesed, kana ja preili Kevad.

Ühe seltskonnaga sai sotsiaalkeskuses juba täna mune värvitud – sinised ja tumepunased roosilehed, villane lõng, värvilised suled ja loomulikult sibulakoored.

15. aprillil on eesti luuletaja, näitekirjaniku ja tõlkija Artur Alliksaare 100. sünniaastapäev. Sel puhul on Harju Maakonnaraamatukogus avatud riiulinäitus.

Reede, 7.aprill:

Suure Reede jumalateenistus 7. aprillil Miikaeli kirikus.

Baptisti Koguduses  Suure Reede Tervikliku Tervenemise Teenistus. Isiklikud lood, ülistus, eestpalve.

Keskpargi ja teised Keila krookuseväljad on lilleõites ja pildistamisvalmis.

Laupäev, 8.aprill:

Keila Võrkpalliklubi naiskond võitis Türil rahvaliiga 1. (selle tugevaima) tugevusgrupi finaalis tugevat Pärnu VK Tervist koguni 3:0. Poolfinaalis oli Keila VK oli 3:1 üle Intervoll VK võistkonnast. Keila VK mängis koosseisus: Marie Helene Eensalu, Kadi Jukkum, Keili Klemmer, Miia Kraun, Lisett Liiv, Karen Oja, Marget Pähkel, Monika Sild, Karolin Soo, Kristiina Treter, Miina Vanem.

Pühapäev, 9.aprill:

Ülestõusmispüha jumalateenistus armulauaga , esineb vokaalansambel Miikael 9. aprillil kell 11 kirikus.  Teenib õpetaja Matthias Burghardt.

Harjumaa Muuseumis on Munadepüha perepäev, kus värvime mune, mängime, kiigume ning räägime traditsioonidest. Igaühele üllatus! Perepilet 10€.

Tervisekeskuses korvpalli EMV mäng U16 Keila KK vs Rakvere SK.

Täna võitis naiste Eesti Meistrivõistluste finaalis TalTech/Tradehouse 3:2 Tartu Ülikool/Bigbanki. Võitja teine treener Sten Esna, Keila. Keila Võrkpallikooli kasvandikest krooniti Eesti Meistriteks Helena Loos, Lisette Loos ja Anu Talvar. Saalis käis kaasa elamas ja saatis pildid Keila VK treener Jüri Rum

Eelmine Keila linna elanike rahulolu küsitlus

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content