14.nädal 2025 Keilas

Esmaspäev, 31.märts:

Algas kandidaatide esitamine Keila linna teenetemärgi andmiseks. Vaata juurde SIIT

Vikerkaare lasteaed võttis osa Rohejahist! Kogusime kokku 11kg küünlaümbriseid ja 14kg vanaelektroonikat!

Teisipäev, 1.aprill:

Keila Linnavolikogu ei avaldanud oma 45. istungil umbusaldust Keila Linnavolikogu esimehele Tanel Mõistusele. Umbusaldusavalduse esitajad heitsid linnavolikogu esimees Tanel Mõistusele ette volikogu puudulikku töökorraldust. Enne hääletamist luges istungit juhatanud volikogu aseesimees Tarmo Tamkivi ette Tanel Mõistuse kirja linnavolikogu liikmetele, milles Mõistus tegi umbusaldusavalduse esitajatele ettepaneku see tagasi võtta, kuna umbusaldusavalduses esitatud ükski etteheide ei vasta tõele ja volikogu juhtimine toimub kehtivate õigusaktide kohaselt.

Harju Maakonnaraamatukogu galeriis on aprillis vaadata Heiki Malbergi karikatuurid ja Terje Ojavere skulptuurid. Täna oli avamine. PILDID

Harjumaa Muuseumis on aprillis Priit Koppeli karikatuuride näitus ” Nii see algas”. See näitus on nagu karikaturisti CV, kus on välja toodud olulisemad punktid karikaturisti elust, ning mitte ainult karikaturisti elust, vaid ka teie kõigi elust, sest teile ta neid karikatuure joonistab. Täna sai näitus jäätise söömisega avatud. PILDID

Naljapäev Keila Kooli Pargimajas – riietuti raamatu- või filmitegelaseks.

Keila Noortekeskuses toimus  naljapäev noortele vanuses 7-12.

Vikerkaare lasteaias oli tagurpidipäev.  Päev oli täis naeru, üllatusi ja pööraseid ideid! Lapsed joonistasid ninaga, said endale uued nimed, sõid putru kahvliga ja avastasid, et kõik õuejalatsid olid müstiliselt kadunud! Hommikusöögiks pakuti täna piimasuppi ja pudrukohvi (vähemalt nii arvasid lapsed, kui puder oli kruusis ja piim kausis). Lisaks tantsiti energiliselt, harjutati pardisammu ja kuulati täiesti segipööratud muinasjuttu. Mängud ja tegevused käisid samuti uutmoodi – näiteks löödi õhupalle üle “võrgu” pulkadega nagu reketitega! Isegi üllatuskülaline Tommy Cash oli kohal! Ja et asi ikka päris pööraseks läheks, siis mindi mõnes rühmas magama selg ees. Tähelepanu tuleb juhtida ka faktile, et Vikerkaare lasteaias alustab tegevust Vallatute Võimlejate Klubi!

Muusikakoolis oli õpetaja  Ann Meeta Teppo viiuliõpilaste kontsert.

Kultuurikeerises oli muusikaline stand-up “KOLM MEEST, NAINE JA TEATER”. Laval Nele-Liis Vaiksoo, Märt Avandi, Lauri Liiv ja Johan Randvere.

Kultuurikeskuses on kahel korrusel Tiina Azojan fotonäitus “Erilised”.

Tänasest on Keila linnavalitsuse heakorraspetsialist Peeter Liinsoo. Maaülikooli lõpetanud Peeter Liinsoo on viimasel ajal tegutsenud peamiselt kinnisvara haldusega, sealhulgas ka Raasiku vallavalitsuses ja Rae vallavalitsuses. Omavalitsustes oli ta tegevusvaldkonnas ka järelvalve. Eelmisel sajandil tegeles Peeter Liinsoo keskkonnajärelvalvega ka mitmes riigiametis. Senine linnavalitsuse heakorraspetsialist Mart Arrak lahkus omal soovil.

Aprill on südamekuu ning selle raames kutsub Keila linn inimesi liikuma kõigile jõukohasel ja meelepärasel viisil, olgu selleks kõndimine või jooksmine. Liitu Keila linna väljakutsega ja astu samm oma tervise heaks. Väljakutse eemärgiks on koguda aprillikuu jooksul 200 000 summa, mis teeb keskmiselt 6666,666 sammu päevas. Seame sammud üheskoos tervislikuma eluviisi suunas! Osalemiseks : lae alla FitSpherei äpp, pane oma asukohaks Keila linn, kindlasti ava rakendus iga päev ja registreeri oma sammud.

1.aprillist algaval rattahooajal saab elektrirongides transportida jalgratast taas tasuta, kaugliine teenindavates diiselrongides on jalgrataste vedu 1. aprillist 31. oktoobrini tasuline.  2025. aasta jalgrattahooajal on läänesuunal ehk Tallinna ja Keila, Turba, Paldiski ning Kloogaranna ja Tallinn – Aegviidu liine teenindavates elektrirongides jalgrataste vedamine tasuta. Samuti on jalgrataste vedamine tasuta Balti jaama – Pääsküla liini teenindavates diiselrongides.

Kolmapäev, 2.aprill:

2.aprillil, rahvusvahelisel autismipäeval, osales Keila lasteaed Vikerkaare esindajad Ivica Mägi Autismikooli poolt Rahvusooper Estonia restoranis korraldatud pidulikul gaalal, kus jagati tunnustusi ja tänukirju. Keila Vikerkaare lasteaed pälvis AASTA LASTEAIA tiitli – olete andnud olulise panuse autismivaldkonna toetusse ja arendamisse.

2. aprillil oli Keila Kooli põhjamajas ligi 90 kaheksandikku rohkem kui tavaliselt, sest juba kolmandata aastat toimus maakondlik 8. klasside Kuldvillaku lahing. Inglise keele ainevõistlusel osales 30 3-liikmelist tiimi koos oma õpetajatega. Kuldvillaku kategooriad olid seinast seina: inglise keele hääldusest, slängi sõnavarast, inglise keelt kõnelevate maade kultuurist, ajaloost, filmidest, arvutimängudest ja paljust muust. Finaali jõudis kolm tiimi, kes väljusid sealt järgnevas järjestuses:  I koht – Lukas Leppenit, Dominic Mölder, Kene-Mai Kuktalu; II koht –  Kaspar Pehk, Konrad Toom, Johan Kinks (Kindluse Kool); III koht – Liise Rätsep, Hannes Tsengov ja Iris Sirel (Laagri Kool).  Uusi teadmisi aga said juurde kõik osalejad. Suur aitäh Keila Kooli inglise keele õpetajatele, kes võistlust korraldasid ja 10. 11.12.  j a 9. klasside õpilastele, kes läbiviimise juures abiks olid.

Keila Kooli Pargimajas oli Raamatuvahetuslaat. Sel aastal tõi kodust raamatuid laadale 46 õpilast ja 2 õpetajat. Pinkidele sai kokku pea 100 raamatut, mis vahetundide ajal endale uued omanikud leidsid.

Keila Coolbet pidas kodus kontrollmängu Pärnu Sadamaga ja kaotas 77:90.

Anneli Teimanni juubelinäitus “Lihtsalt lapitekid” on Keila Sotsiaalkeskuses kuni 25.aprillini.

Neljapäev, 3.aprill:

Keila Leht: sotsiaaltöötajate päevast. Uudistes rongiliiklusest, visiidi- ja voodipäevatasust, karikatuuridest, Eesti raamatust, Anneli Teimanni lapitekkidest, teenetemärkidest, uuest heakorraspetsialistist, lindude vaatluspäevast. Nõu annab diabeedispetsialist. Muuseumivaramu alustab Ursula Põksi mälestuste avaldamisega. Tegija on Helen Raun. Keila Lehe vahel on Noorteleht. Pane tähele ka teadet tasuta treeningutest aktiivsetele eakatele.

Linnavalitsus muutis oma 22. aprilli 2016 korraldust nii, et kinnitas ametikohtadeks, mida täitvad ametnikud on pädevad osalema väärteomenetluses Keila Linnavalitsuse kui kohtuvälise menetleja nimel kõigis väärteoasjades, milles kohalikul omavalitsusel on kohtuvälise menetleja õigused, heakorraspetsialisti ja ehitusnõuniku ametikohad.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Linnapea Enno Fels andis teada oma kavatsusest astuda linnapea ametist tagasi. Pilt 2012.aasta 4.septembrist, kui Enno linnapea ametikohale valiti. Teda õnnitleb eelmine linnapea Tanel Mõistus.

Enno Fels:  Head sõbrad ja kaaslased!

Teatan teile, et astun tagasi Keila linnapea ametikohalt alates 29.aprill 2025.

Üle kolmekümne aasta avalikus teenistuses, 8 aastat tööd abilinnapeana, 13 aastat linnapeana – see on olnud päris pikk teekond. Olen elanud kaasa kõikidele Keila linna rõõmudele ja muredele. Teha seda nii kaua – see on privileeg, korraga nii jõudu andev kui kurnav.

Olen näinud Keilat kasvamas, uuenemas. Keila on muutunud nooremaks, aga mina olen jäänud vanemaks. Tunnen, et aeg on küps. Linna juhtimine vajab uut energiat. Seetõttu soovingi ametiketi üle anda noorematele.

Ütlesin juba aasta alguses avalikult välja, et ei kandideeri uuesti linnapeaks. Nõnda on aus anda uutele juhtidele enne valimisi võimalus end rohkem näidata, oma nägemust ja käekirja tutvustada.

Aitäh teile kõigile, et olete mind talunud, aidanud, toeks olnud! Aitäh pika ja eduka koostöö eest!

Ma ei kao kuhugi. Oma kogemusi tahan Keila kasuks pühendada kindlasti siit edasi. 

Seega, uute kohtumisteni!

Enno Fels

Harju Maakonnaraamatukogus oli täna külas Mammi ehk Ene Pajula – 60 aastase staažiga ajakirjanik ja kirjanik, kellel oli täna kaasas kolm raamatut – “Kuldne aeg”, “Olin kuueteistkümnene” ja “Mammi kaaluvõitlused”. Raamatud, mida inimesed kaasa ei võtnud, jäid Harjumaa raamatukogudele. Mammina tunnevad Enet Õhtulehe kolumni  lugejad viimased 10 aastat. PILDID

Keila Kool andis teada “Kauni käekirja konkursi” tulemused. I klass (hindajateks 2. klasside õppetooli õpetajad). Tüdrukud: 1. Ella Loore Talur , 2. Marta Luts, 3. Linell Randviir. Poisid : 1. Jakob Parts, 2. Uku Midri, 3. Jakob Püü. II klass (hindajateks 1. klasside õppetooli õpetajad). Tüdrukud: 1. Rebeka Kaldre, 2. Gertrud Noormäe, 3. Greteliis Planken. Poisid: 1. Hugo Randkivi, 2. Kristen Lunjov, 3. Patrick Tulvi. III klass (hindajateks 4. klasside õppetooli õpetajad). Tüdrukud: 1. Marii Simm, 2. Adele Pormeister, 3. Lenna Last. Poisid: 1. Kristen Toop, 2. Rivo Pert, 3. Kristo Liivrand. IV klass (hindajateks 1.klasside õppetooli õpetajad). Tüdrukud: 1. Simona Marii Esna, 2. Lisandra Küla, 3. Iiris Marie Kask. Poisid: 1. Mart Aaver, 2. Rasmus Kurg, 3. Stenver Kiibus.

Tänasest on Harjumaa Muuseumi tagusel platsil avatud Eesti Sõjamuuseumi rändnäitus! Näitust saab uudistada nii väljast kui ka seest, ning info on saadaval eesti ja inglise keeles. See näitus jääb meile vaid lühikeseks ajaks – kuni 24. aprillini, nii et tule kindlasti vaatama! Siseekspositsioon on avatud: E,T,K,R,L,P kell 11:00–16:00 ning N 11:00–20:00.

Reede, 4.aprill:

Linnavalituse keldris asuvas avalikus varjumiskohas toimus Keila linna ja Naiskodukaitse korraldusel veteranikuu Anname Au sündmusena ohutuspäev. Räägiti evakuatsioonikotist, kriisivarudest. Lastele oli Sinilille joonistusvõistlus ja aardejaht. Koguti raamatuid varjumiskohta.

Muusikakoolis oli õpetaja õp. Liis Mäevälja saksofoniõpilaste kontsert.

Keila Õllesaali SNCO Pruul tuli esinema Räpina Jackist tuntud kitarrimängija Hain Hoppe. Muusik, kelle muusikažanr on väga lai. Mees, kes kiirgab positiivsusest ning tõmbab alati rahva käima.

Keila Coolbeti U19 poisid alustasid play-off veerandfinaalseeriat Pargimaja saalis magusa võiduga KK Viimsi U19 II meeskonna üle 73:69.

Keila Baptistikoguduse palvela sai uue katuse. Keila Keskuses ja Vesiveski keskuses algasid sel nädalal fassaadi paigaldustööd.

Laupäev, 5.aprill:

Teraapiamaja hoovis, Nokitsejad Paranduskojas toimus kuldnoka pesakasti meisterdamise töötuba. Materjalid kohapeal olemas, võis kaasa võtta enda akuterelli.

Keila Kooli aulas oli kooli Noortekoori laulupäev.

Sel laupäeval kolib Keila Discgolf üle suverajale ja pühapäeval pidas sellel rajal ka hooaja esimese nädalavõistluse!  Mängiti 1×18 korvilist suveraja formaati.  Aprillis jätkame pühapäevaga, kuid alates mai kuust kolime neljapäeva õhtusele ajale nagu ka eelmisel hooajal.

Pühapäev, 6.aprill:

OmadRetked korraldas Ohtu raba müttamismatka.

Keila Coolbeti Saku II liiga meeskond on jõudnud poolfinaalseeriani, kus meile tuli vastaseks Haljala NGU meeskond.

Lõppes Keila Õpilasmalevasse kandideerimine.

Eelmine Keila Linnavolikogu 45. istung

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content