50.nädal 2022

Esmaspäev, 12.detsember:

Avanes võimalus esitada Keila aasta tegija, sündmuse ja kultuuripreemia kandidaat. Keila aasta tegija on 2022. aasta jooksul silma paistnud kogukonda ühendav ja kogukonnas olulist rolli omav isik või organisatsioon, kes/mis on panustanud oma mõtete või tegevusega Keila linna arengusse, ning olnud aktiivne ja koostööaldis. Keila aasta sündmus on silmapaistev sündmus, mis on ellu viidud 2022. aastal Keila linnas. Tunnustus antakse välja uuele või juba traditsioonilisele sündmusele, projektile, uuele mõtteviisile, heale koostööle või muule silmapaistvale teole. Aasta tegija ja sündmuse konkursi läbiviimiseks määratakse linnavalitsuse poolt komisjon. Komisjon selgitab välja komisjoni otsuse kohaselt 1 kuni 3 paremat mõlemas kategoorias, keda auhinnatakse.  Komisjon hindab esitatud ettepanekute põhjendusi, viib läbi hääletuse ja esitab mõlemas kategoorias kuni 3 enim hääli saanud ettepanekut motiveeritult linnavalitsusele kinnitamiseks. Ettepanek konkursivõitjate kohta esitatakse kirjalikult. Linnavalitsus tunnustab konkursi võitjaid tänukirja ja auhinnaga.

Keila kultuuripreemia antakse välja eesmärgiga väärtustada linna kultuurielu selle edendajate tunnustamise kaudu. Preemia määratakse isikule või isikute rühmale viimaste aastate eriti silmapaistvate saavutuste või sügavama tähendusega kestvamate teenete eest, millega on elavdatud Keila kultuurielu või austatud linna nime. Kultuuripreemiat võib määrata ka elutöö eest. Kultuurielu mõistetakse preemia põhimääruses laiemas tähenduses, hõlmates loomingut, haridust, kasvatust, teadust, rahvakultuuri, sporti ja teisi valdkondi. Keila kultuuripreemia saaja(d) määrab  linnavolikogu kultuurikomisjoni otsuse alusel linnavolikogu. Keila linna kultuuripreemia suuruseks on 3000 eurot ja sellega kaasneb Keila linna aukiri.

Konkursid viiakse läbi vahemikus 12. detsembrist 2022 – 15. jaanuarini 2023. Konkursile võivad ettepanekuid esitada kõik füüsilised ja juriidilised isikud. Ettepanek esitatakse linnavalitsusele aadressi https://keila.ee/taotlused/tunnustamised/ . Varasemaid tunnustamisi saab vaadata siit: https://keila.ee/tunnustamine/ .

Tsüklon BIRGIT kogus keskpäeval alles tuure. Kõige tihedam lumesadu saabus  pärastlõunal ja rauges enne keskööd. Keskpäevasel ringil autoga läbimatuid kohti tänavatel ei olnud, kui just hange ei sõitnud. Mitmes põhjakaartele avatud kohas (nt Vasara tn, Paldiski mnt, Tallinna mnt ja Luha ristmiku piirkond) olid teele tuisanud vaalud. Info nendest kohtadest on edastatud teehooldajale. Sahad alustasid tööd kella 13 ajal. Ka õhtupoolikul on mõistlik vältida autodega liiklusesse minekut. Kel võimalik, võiks panustada oma kinnistu ja lähiümbruse lumekoristusse. Elektrikatkestusi Keilas praegu ei ole. Vee- ja soojavarustus töötab normaalselt. Linna kriisikomisjon kogunenud ei ole, kuid jälgib hoolikalt linnas toimuvat. PILDID

Transpordiamet kehtestas esmaspäeval kell 6.00 rohke lumesaju ja tuisu tõttu üle kogu Eesti riigiteedel rasketest ilmaoludest tingitud erilise hoolderežiimi. Maanteede korrashoiuks kasutatakse kõiki olemasolevaid ressursse, kuid teede nõutav seisunditase ei ole kõikjal tagatud. Suure tõenäosusega põhjustab juba alanud ning päeval jätkuv lumesadu osade riigiteede, eelkõige väiksemate kõrvalmaanteede, muutumise läbimatuteks või väga raskesti läbitavateks.

Transpordiamet soovitas inimestel võimalusel esmaspäeval koju jääda ja liiklusesse mitte minna. Kui siiski liiklemist edasi lükata pole võimalik, tuleb kindlasti sihtkohta jõudmiseks varuda tavapärasest rohkem aega, valida turvaline sõidukiirus, hoiduda ohtlikest manöövritest ning arvestada kaasliiklejatega. Keskkonnaagentuuri hoiatuse kohaselt on esmaspäeva hommikuks tugevnenud kirdetuul puhanguti 15-21 m/s, saartel ja rannikul kuni 26 m/s. Lumesadu ja tuisk levib Kagu-Eestist hommikuks üle maa, päeval läheb sadu intensiivsemaks. Nähtavus on halb. Lund lisandub 10, kohati kuni 20 cm.

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus hoiatas: Transpordiamet on välja andnud halvast ilmast tuleneva hoiatuse erilise hooldesrežiimi kehtestamise kohta. Peamiselt puudutab see madalama tasemega teede hoolet, mis liinitöö osas tähendab siseliinide teenindamisel tõrgete esinemist ning osaliselt ka avalike liinide teenust kõrvalteedel. Liiniinfo on kättesaadav vedajate dispetšeri numbritelt.

Miki lasteaia Päevalillede rühma lapsed tegid  õpetaja Anna juhendamisel oma esimesi piparkooke. Ukrainas piparkooke ei küpsetata, advenditoit on magus nisuteradest puder – kutia. Pudru sisse lisatakse kreeka pähkleid, rosinaid ja mooniseemneid ning mett.

Muusikakooli klassikontserdid: Marie Luhamäe löökpilliõpilased

Keila Kultuurikeskuses kuni 29.jaanuarini avatud maja 66.sünnipäeva tähistav fotonäitus majast ja inimestest.

Keila Kultuurikeskuses mängufilm “ERIK KIVISÜDA”. 11-aastasel Erikul on kivist süda. Teda ei häiri, et ta vanematel pole tema jaoks aega, et tal pole ühtegi sõpra või et ta peab kolima vanatädi Brunhilda pärandatud majja, mis näeb välja nagu tondiloss. Uues majas avastab Erik, et seal elab veel üks perekond, temavanune Maria oma isaga, kelle Eriku vanemad kavatsevad välja visata. Maria teatab Erikule, et tal on salaplaan, kuidas Eriku perekonda majast minema ajada. Tegelikult soovib ta üles leida oma kadunud ema, kes neid väljatõstmise eest kaitseks. Kahekesi satuvad nad muinasjutulisele teekonnale Kahevahelmaailma ning Erik avastab, kui raske on kivist südamega tegelikult elada.

Selgust, et ka Keila KK esindusmeeskonna tantsutüdrukutena esinev AllshowCheerleaders osales 11.detsembril esimest korda Eesti Meistrivõistlustel Cheerleadingus ja võitis Saku valla Spordikeskuses toimunud võistlusel 3.koha.

Teisipäev, 13.detsember:

2022.aasta on Raamatukogude aasta. 2023 on Liikumisaasta. Täna anti Harju Maakonnaraamatukogu ja Keila Kooli 5b klassiga aastate teatepulk edasi. Kõigepealt tehti üks “pääsuke”, et see saata klipp raamatukoguaasta peakorraldajatele. Raamatukogude aasta kuulutas välja Kultuuriministeerium ja selle läbiviimist koordineerib Rahvusraamatukogu ja selles osales 871 raamatukogu. Ja siis mängiti Tervisekeskuses – pidi näitama teadmisi raamatutest ja kirjanikest. Auhinnad andsid üle Keila KK esindusmeeskonna korvpallurid. PILDID

Keila Kooli pargimajas Advendihommik. Pargimajas jätkus jõulumaagiat ka täna hommikuks. Päkapikula rahvas (loe: väikekandle ansambel koosseisus Mirjam Pärnalt (3.b), Marielle Kalle (3.d), Janelle Kivistik (5.d), Mia Laura Davel (6.g), Kaarel Pillart (7.a), Jete Pärtel (7.e), Oskar Vaher (7.f), õpetajad Karin Peedo ja Marion Nordström) näitas oma oskuseid ka pillimängus. Juhendajateks Päkapikula muusikalised juhendajad Karin Peedo ja Helen Tuga. Kauneid helisid nii kanneldel kui ka rütmi- ja plaatpillidel jagus kõikidele kuulajatele. Mängiti jõululaule ja vahvaid kandlelugusid nii meilt kui ka mujalt.

Keila Kooli Pargimaja projektipäeval said õpetajad tutvuda erinevate lauamängudega. Lapsevanem Raiko Puust, kes on ametilt kultuurikriitik, andis lühiülevaate mängude ajaloost ning rääkis muid põnevaid seikasid. Mängulusti jätkus mitmeks tunniks.

Muusikakooli klassikontsert: Pille Parmi klaveriõpilased

Linna eakate komisjoni koosolek Keila sotsiaalkeskuses.

Kolmapäev, 14.detsember:

Valminud on 2+2 teelõigu projekt Tallinna ringteel Valingu-Keila lõigul. Sama lepingu raames lahendati nende lõikudega kokkusobivalt ka Keila põhjapoolsele ümbersõidule viiv liiklussõlm riigiteel 8 Tallinn-Paldiski ja eritasandiline raudteega ristumine kõrvalmaanteel 11117 Valingu-Jõgisoo (Valingu raudteejaama piirkonnas). Kokku koosnes projekteerimine neljast projektlõigust. Projekteerimistöö teostas Roadplan OÜ. https://www.youtube.com/watch?v=kbhh-x_RACk

Täna kella 14 ajal said ühendatuks Tallinna maantee pikendusele ehitatava jalakäijate silla kaldasambad, paigaldati kaks ligi 27 meetri pikkust ja 11 tonni kaaluvat tala.

Keila Sotsiaalkeskuse jõululaat ja kõrvitsasupiköök. Nagu juba traditsiooniks on saanud, saab keha kinnitada 1. korrusel kõrvitsasupiköögis, mis on avatud kuni suppi jätkub. Toimub heategevuslik laadaloos, kus iga loos võidab. Laadalt leiab käsitööd sokist kaltsuvaibani, natuke pakume ka sahvrikraami, valmistada jõuluseadeid.

Noortekeskuses olid külas Kohila ja Hageri noortekeskused ning kogukonnapraktikandid

Vikerkaare lastaia III advendi esimene üllatuste päev ehk esmaspäev möödus vägagi tormiselt ja seega otsustasid Päkapikud tähistamise teisele päevale nihutada. Loomulikult andsid nad sellest oma salakanaleid kasutades ka rühmadele teada. Lapsed liikusid teisipäeval ja kolmapäeval mööda Päkapikkude jälgi õues ringi ja lahendasid peatuspunktidesse poetatud mängulisi ülesandeid. Käest kätte anti kuldseid ja hõbedasi komme, ehitati näidise järgi lumememm, täideti „jõulupõrsaste“ kõhukesi, hiiliti mööda slaalomrada jne. Igatahes oli nii lumiselt mõnus kui kogu aeg üllatavalt põnev. Lõpuks kohtuti Päkapiku endaga, kes lastega muusika saatel ringtantsu tantsis. Päkapikk tänas osavaid jäljekütte piparkoogitaigna pakikestega. Ja küpsetamine võib alata. Pikad paid nii pisikestele kui suurematele päkapikkude sõpradele! Lasteaed tänab liikumisõpetajat Sirje Aijat maagiliste päkapikuhommikute eestvedamise ja läbiviimise eest.

Täna külastasid Vikerkaare lasteaia Pääsupesa rühma lapsed Keila Haigla hooldekodu ning esinesid sealsetele patsientidele ja personalile. Lapsed esinesid tantsude, laulude ja luuletustega. Jõulupühade teemalise esinemiskava kokkupanemise eest hoolitses õpetaja Jana koos muusikaõpetaja Aunega. Hooldekodu patsientidele kingiti ka lasteaias erinevate rühmade poolt meisterdatud jõulukaardid ning maitsvad piparkoogid. Aitäh Vikerkaare lasteaia Metsluikede, Tähekeste, Päikesepärlite, Merineitsi rühmadele ning ka Padise lasteaiale kaartide meisterdamise ja piparkookide küpsetamise eest! Lasteaed tänab hooldekodu personali ja patsiente sooja vastuvõtu eest.

Toimus Keila Päeva koosolek.

Muusikakooli klassikontsert :Mart Ausi löökpilliõpilased

SYNLABi testimisbuss Keilas

Sotsiaalkeskus: Jõululaat ja kõrvitsasupiköök

Keila Kultuurikeskuse rohelises saalis oli vestlussarja „Pilguheit ortodoksiasse“ kokkusaamine. Vestles Roland Tõnisson.

HOL-i hariduskomisjoni koosolek. Päevakorras 2023.aasta ühisürituste taotluste läbivaatamine ja rahastamine HTM-i eraldusest ning HOL-i omavahenditest ning Harjumaa traditsiooniliste ühisürituste korraldamine 2023.aastal.

Neljapäev, 15.detsember:

Muuseumitöötajad  Helsinkis koolitusel. Aasta kokkuvõtte arutelu, uue aasta plaanid ja kolme muuseumi külastus. Muuseum sellel päeval suletud.

Muusikakooli klassikontsert :Lembit Sepa kitarriõpilased (väike saal) ja Pille Metssoni klaveri-, oreli- ja akordioniõpilased.

Muusikakoolis andis kontserdi duo Katariina Maria Kits (viiul) ja Evita Lohu (klaver).

Sotsiaalkeskuses tuli taas kokku koolitõrgetega laste vanemate tugigrupp. Tugigrupp on vastastikuse toetuse süsteem, kus sarnase probleemiga inimesed saavad kokku selleks, et saada ja jagada vastastikust abi, toetust ja kogemusi ning nende omavaheline suhe on rajatud vastastikusele austusele ja jagatud vastutusele. Tugigrupi eesmärk on luua lastevanematele hetkel puuduva tugivõrgustiku, kus kogemusi saab vahetada teiste sarnaste muredega inimestega. Grupinõustamine võimestab ja pakub emotsionaalset tuge erinevate probleemide lahendamisel. Koolitõrgetega laste vanemate tugigruppi on oodatud lapsevanemad, kes tunnevad, et tahaksid kogenud spetsialisti juhtimisel arutleda koos teiste vanematega oma lapse, tema käitumise ja toimetuleku teemadel. Võimalus kokku saada teiste lastevanematega, jagada kogemusi, saada infot ja uusi ideid. Kohtumistel räägime kuidas toetada last, kes keeldub kooli minemisest püsivalt, näitab vastumeelsust kooli suhtes, lahkub koolist enne tundide lõppu, käivad koolis tugeva surve all, kartusest petta vanemate ootuseid.

Algas sotsiaalvaldkonna parimate tunnustamise konkurss annab võimaluse esile tõsta oma piirkonna, valla või asutuse kõige silmapaistvamaid sotsiaalvaldkonna töötajaid. Konkursile saab ka esitada kõiki sotsiaalvaldkonda panustajaid, kes on oma pühendunud tegutsemisega muutnud inimeste ja kogukonna elu paremaks.

ESTA 2023. aasta sotsiaalala töötajate tunnustamise konkursil on 13 erinevat sotsiaalvaldkonna kategooriat, kuhu saavad kandidaate esitada kõik soovijad. Esmakordselt saab kandidaate esitada aasta lapsehoidja, aasta kohaliku omavalitsuse ja aasta sotsiaalvaldkonna ennetustöö kategooriatesse. Kandidaatide esitamisel tuleb esitajal lähtuda vastava kategooria hindamiskriteeriumitest. Kirjeldada tuleb oma kandidaadi tegevust esitatavas kategoorias 2022. aastal – tema algatusi ja mõju töökeskkonnas.

Restoranis JÄÄ õhtu: Rollimängud: Epp Kärsin

Elroni rongides teavitavad peatustest Jaani Pehki sisseloetud luuletused. Keila kohta on luuleread: Ülehomme, täna, eila, rongi rõõmuga sind Keila.

Laululava sai lammutatuks Lammutustööd jätkuvad platsil.

Reede, 16.detsember:

Keila Lehes: esikaanel Keila Kultuurikeskuse peost. Uudistes uuest ärist tööstuspargis, AS Glamoxi 30.sünnipäevast, lasteaednike palgatõusust, tunnustusteks ettepanekute tegemisest. Keila Leht avaldab reeglid seoses Riigikogu valimistega. Hiiumaa reisikirjas on toimetus külas Urmo Vaiklal. Palamets pajatus on sõdurlikust tsaarist Nikolai Esimesest. Tegija on Katrin Sassi.

Muinsuskaitse on lubanud jätkata Keskväljak 4 elamu veeühenduse rajamisega Keskväljakul, Tallinna maantee alguses, kus tööd peatati 9.sajandist pärit mündi leidmise tõttu. Nädalavahetusega lõpetatakse tööd lõpetatakse, et esmaspäeval, 19.detsembril peale hommikust tipptundi alustada kanalisatsioonitrassi ühenduse rajamise  töödega Luha tänaval Pae tänavaga ristumise piirkonnas. Liiklus saab olema oluliselt häiritud. Ümbersõiduks sobiv tee on Tallinna maantee kaudu.

Keila Koolis 66.lennu ROKIPIDU PTK 12.

Raido Notton: Nädalavahetuseks on Keilas MM tasemel suusarajad sees 3km, 4km, 5km, 7,5km ja matkarada. Nautige! Õhtul anti Raido Nottonile üle Kultuurkapitali aastapreemia spordi populariseerimise ja rahva spordi juurde toomise eest.

Neljapäeval sai Narva spordikeskuses alguse Eesti korvpalli karikavõistluste nädalavahetus. Reedel on kavas kolm karikafinaali. Tüdrukute U14 vanuseklassi finaalis kokku Keila Korvpallikool ja Audentese SK.

Laupäev, 17.detsember:

Keila Tervisekeskuse suures saalis Keila korvpallikooli treenerite koolitus.

Eesti Karikavõitja naiskonda Taltech/Tradehouse kuuluvad Keila Võrkpallikooli kasvandikud Helena Loos, Anu Talvar ja Lisette Loos. Treeneritepingil Sten Esna, samuti Keila elanik.

Pühapäev, 18.detsember:

Keila Miikaeli kirikus neljanda advendi perejumalateenistus armulauaga. Laulab segakoor “Wannamoisa” Villem Freimani juhendamisel. Teenib õpetaja Matthias Burghardt. Kell 15 segakoor Keila kontsert.

Muusikakoolis on õhtul Suur Jõulukontsert.

Eelmine Kutse Linnavolikogu istungile

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content