49.nädal 2022

Esmaspäev, 5.detsember:

Koostöös Disainiosakond OÜ-ga on valminud ühistranspordikaardid Keila bussiootepaviljonidesse. Kaardid paigaldame lähinädalatel.

Advendihommik Vikerkaare lasteaia mõlemas majas. II adventi tähistati õpetajate etendusega “Suss ja apelsin”.  See on üks armas ja õpetlik lugu tüdruk Katast, kes jõuluajal ei tahtnud oma tuba koristada, jonnis ja trampis jalgu. Koos emaga otsustati teha üks katse ning panid sussi sisse apelsini. Ema teadis rääkida, et päkapikk on selle kindlasti hommikuks ära viinud. Kata aga oli kindel, et päkapikk toob apelsine juurde ja pole üldse oluline, et Kata hästi ei käitunud. Hommikul selgus tõsiasi, et päkapikk päriselt oli apelsini sussi seest ära võtnud. Kata sai aru, et päkapikk toobki sussi sisse üllatuse ainult hästi käituvatele lastele. Järgmisel päeval oli Kata püüdlik, hoolas, viisakas ja tähelepanelik laps ning uuel hommikul tõigi päkapikk sussi sisse apelsini – kraps! Peale etendust mängisime rõõmsalt koos muusikaõpetajaga ühe laulumäng ka. Aitäh asjaosalistele!

5.-22. detsember raamatukogus jõuluehete vahetus laadis mulle-sulle. Sel nädalal raamatukogus Laulasmaa rahvarõivakursuse lõputööd.

Keila Muusikakoolis 18 Pille Karrase kandle- ja pärimusmuusika õpilaste kontsert.

Harjumaa Muuseumis jätkub kuni 9.detsembrini jõuluprogramm, mis sai mitu kuud varem väljamüüdud.

Noortekeskuses Jõulupärgade töötuba.

Keila Rukkilille lasteaed sai väga toreda koostööpakkumise Rõõmu Kaubamaja Küpsetustöökojast – võiksime sel aastal sealse kuuse enda tehtud piparkookidega kaunistada. Materjal ja idee neilt, teostus 9 rühma lastelt ja nende õpetajatelt. Ainuke eritingimus oli augu olemasolu, kust saaks paela läbi panna riputamiseks. Täna oligi siis pidulik päev kui ehted üle andsime ning kuuse ära ehtisime. Väga maitsekas ja ilus sai – minge kindlasti vaatama!

Selgus, et reedel 2. detsembril Saku Gümnaasiumis 10. korda toimunud füüsika ja keemia viktoriin “Välk ja pauk! võtsid omavahel mõõtu rekordilised 19 kooli ja Keila Kooli võistkond saavutas Jüri ja Lagedi järel kolmanda koha. Võistlus oli äärmiselt pingeline, võidust jäi keilakaid lahutama vaid pool punkti. Keila Kooli esindasid: Marie Kalda 9B, Kristo Miikael Zujev 9B, Karl Hannes Künnapas 9D ja Grete Mai Salme 9E. Õpilaste vaimse ja füüsilise heaolu eest hoolitses füüsikaõpetaja Ermo Soobik.

Teisipäev, 6.detsember:

Toimus Paldiski mnt 33 ja peale seda Tuula tee 14 a detailplaneeringu avalik arutelu.

Raamatukogus oli arutelu raamatukogu tuleviku ja teenuste üle kaasates linna asutusi ja organisatsioone, raamatukogu ruumikeskkonna parandamine.

Keila Terviseradadel värsked vabatehnika suusarajad sees 2.5km ja 5km.

Esimesed uued Kuusepargi istmed on kohale jõudnud. 2016 aastal paigaldatud eksperimentaalsete istmete valge plastikosa oli amortiseerunud ja tuli välja vahetada – nüüd juba väikeste tehnoloogiliste parandustega. Pingi istumisosa-sünteetilist tiiki saab taaskasutada parast väikest värskenduskuuri. Esimesed uued pingid saavad Keila Vesi meeste abil täna oma kohale.

Kolmapäev, 7.detsember:

Algas tegevus uue lauluväljaku rajamiseks. Täna, 7.detsembril 2022 alustati ehitusala piiravate aedikute paigaldamisega. Õhtuks peaks kohale jõudma ekskavaator. Sel puhul viimased pildid (tehtud 4.detsembril) lauluväljakust, mis sai sellise kuju 1998.aastal. Ehitus peab valmis saama 2023.aasta lõpus, kogu ala 2024.aasta kevadel. Pildid ka uuest lauluväljakust, autor molumba OÜ. Ehitab OÜ RTS Infra Eesti, projektijuhtimist ja omaniku järelvalvet teostab Ehitusagentuur OÜ. Uue lauluväljaku ehituse lepinguline maksumus on 5,42 miljonit eurot.  Ehitustegevust rahastatakse lisaks Keila linna eelarvest Euroopa Majanduspiirkonna Finantsmehhanismi 2014−2021 programmi “Kliimamuutuste leevendamine ja nendega kohanemine” taotlusvoorust „Kliimamuutuste leevendamise ja mõjuga kohanemise tegevused“ ja maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest. Projektile Looduslähedased lahendused Keila lauluväljakul eraldati 606 830 euro suurune toetus SA KIKi vahendusel toetust Euroopa Majanduspiirkonna meetmest. Maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest rahastatakse ehitust 737 464 euroga. Vaata viimaseid PILTE.

Keila Muusikakoolis oli kontsert-loeng, kus  musitseeris pianist Theodor Teppo ja rääkisb mõtterändur Valdur Mikita. Lisaks  V. Mikita raamatute müük ja Haapsalu Fotoklubi loodusfotode näitusmüük ( arveldamine sularahas). Loeng-kontsert ” Hingemaastikud” – esinesid mõtterändur Valdur Mikita ja pianist Theodor Teppo. Küsimused kirjanikule. Pakuti glögi ja piparkooke. Sissepääsuks vabatahtlik annetus.

Eesti Tervislike Omavalitsuste Võrgustiku üldkoosolek otsustas lõpetada MTÜ tegevuse.

Väärikate Ülikooli oli Tallinna päev. Jalutuskäik, Pühavaimu kirik, Suurgildi hoone, Raekoja plats.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas kohtusid Tallinnas Tallinna Kalev/Audentes ja Keila KK. Audentese spordihallis peetud matši võitis Keila 82:78.

Rajameister Raido Notton: Keila Suusarajad värskelt sisse aetud suure rajamasinaga. Öösel on ca 5cm juurde sadanud, rajal lumekihi paksus ca 2-5cm. Maapind on lumevaiba all sulaks muutunud mis teeb suure masinaga raja tegemise keeruliseks kuna tōmbab sealt lume ära. KL jälge veel ei saa teha, ehk nädala teises pooles. Nautige!

Neljapäev, 8.detsember:

Keila Linnavalitsuse 65.istung 8.detsembril 2022.

Linnavalitsus kooskõlastas oma märkuste ja täiendustega Harju maakonna arengustrateegia 2040+.

Linnavalitsus otsustas viia 12. detsembrist 2022 kuni 15. jaanuarini 2023 läbi konkurss „Keila Aasta Tegija ja Keila Aasta Sündmus“ ning  kinnitas konkursi juhendi ja konkursi komisjoni koosseisus: Esimees – Enno Fels, liikmed – Maret Lepiksaar, Valdur Vacht, Jaanus Väljamäe, Ago Kokser, Karl Olaf Loog, Maris Mäger, Evelin Povel. Samaga kooskõlastati Keila linna kultuuripreemia saajate leidmiseks menetluse alustamise.

Linnavalitsus kinnitas 1. jaanuarist 2023 kuni 31. maini 2023 ja 1. septembrist 2023 kuni 31. detsembrini 2023 Keila Muusikakooli õpilaskoha tegevuskulu arvestusliku maksumuse ühe õpilase kohta 378 eurot kuus.

Linnavalitsus kehtestas alates 1.jaanuarist 2023 Keila Muusikakoolis õppetasud ja muude tasuliste teenuste hinnad, mis on eelkoolis 2 õppetunni korral nädalas 25 eurot kuus; eelkoolis 1 õppetunni korral nädalas 12,50 eurot kuus. Põhikooli nooremas ja vanemas astmes on õppetasu 65 eurot kuus, kui lapse ja mõlema vanema või üksikvanema elukoht on rahvastikuregistri järgselt vastuvõtmise hetkel ja edaspidi iga järgmise aasta 1. jaanuari seisuga Keila linn; 75 eurot kuus, kui lapse ja ühe vanema elukoht on rahvastikuregistri järgselt vastuvõtmise hetkel ja edaspidi iga järgmise aasta 1. jaanuari seisuga Keila linn; 85 eurot kuus , kui lapse ja vanemate elukoht ei ole rahvastikuregistri järgselt vastuvõtmise hetkel ja edaspidi iga järgmise aasta 1. jaanuari seisuga Keila linn; lisa-aastal 2 õppetunni korral nädalas 25 eurot kuus; lisa-aastal 1 õppetunni korral nädalas 12,50 eurot kuus; vabaõppes 1 individuaalne õppetund 25 eurot kord; vabaõppes 1 õppetund õpperühmas 50 eurot kord õpperühma kohta. Keila Muusikakoolile kuuluva pilli laenutamine maksab 5 eurot kuus, suure saali üür 30 eurot tund ja 210 eurot päev, väikse saali üür 20 eurot tund ja 138 eurot päev, klassiruumi üür 15 eurot tund ja 102 eurot päev.  Keila Muusikakooli õppenõukogul ja direktoril on jätkuvalt õigus põhjendatud taotluse alusel kooskõlastatult valdkonna abilinnapeaga vähendada eelnimetatud õppetasusid või vabastada õppetasu tasumisest ning anda ruume tasuta kasutada või alandada üüritasu. Samaga tunnistati 1. jaanuarist 2023 kehtetuks Keila Linnavalitsuse 17. veebruari 2022 korraldus nr 32 „Keila Muusikakooli õppetasu suuruse ja tasuliste teenuste hinna kehtestamine“. Kõrgemate hindadega saab tagada Keila Muusikakooli õpetajate palgatõusu. Harku ja Saku valla sarnaste muusikakoolide õppetasud on seotud vastavalt protsendiga palga alammäärast ning kohamaksumusest, ja Harku vallas, kus tasu algab 13% palga alammäärast, on tasu ka pärast selle järgmisel aastal tõstmist oluliselt kõrgem kui Keila muusikakoolis.

Hankekomisjon tegi linnavalitsusele ettepaneku tunnistada lihthankel „Luha tn jalg- ja jalgrattatee rajamine“ edukaks Warren Teed OÜ pakkumus, kui jõus olevate vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast kõige madalama hinnaga pakkumus kogumaksumusega  153 424,87 eurot, millele lisandub käibemaks 20%. Tööd peavad valmis olema 8 kuud peale lepingu sõlmimist.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa puurkaevu rajamiseks  Ehitajate tee 13 ehk Keila Terviseradade kinnistul. 50-meetri sügavust puurkaevu hakatakse kasutama kunstlume tootmisel vajaliku vee ammutamiseks.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse eelnõu Keila Linnavolikogu 30.11.2010. a otsus nr 35 „Kohalike teede nimekirja määramine“ kehtetuks tunnistamisest. Vastavalt volikogult saadud delegatsioonile on linnavalitsus korrastanud Keila linna territooriumil asuvate kohalike ja avalikus kasutuses olevate erateede nimekirja ning esitanud selle riiklikule teeregistrile.

Linnavalitsus otsustas korraldada väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse hankelepingu sõlmimiseks „Toidukaupade ostmine Keila linna lasteaedadele 2023“ e-menetlusena ning määras riigihanke eest vastutavaks isikuks abilinnapea Eike Käsi, kes hakkab juhtima ka hankemenetlusega seotud toimingute läbiviimiseks moodustatud komisjoni.

Linnavalitsus kinnitas 2023. aastaks Keila linna koolieelsete lasteasutuste majanduskulude, personali töötasu ja sotsiaalmaksu ning õppevahendite kulu arvestuslik maksumus ühe lapse kohta Keila Lasteaias Miki 524 eurot ja Keila Lasteaias Vikerkaar 496 eurot kuus.

Linnavalitsus saatis Linnavolikogu menetlusse 24. aprilli 2018 määruse nr 6 „Koolieelse lasteasutuse muude kulude vanemate poolt kaetava osa määrade kehtestamine“ muutmise eelnõu. Keila linnavalitsus teeb ettepaneku muuta kehtivaid osalustasu määrasid, sh kehtestatakse lapsevanema poolt kaetava osa määraks 12% Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu alammäärast, kui lapse mõlema vanema elukoht või üksikvanema, hooldaja või eestkostja elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel jooksva aasta 1. jaanuari seisuga Keila linn. Eelnõu eesmärk on tagada osalustasu kaasabil Keila linna munitsipaallasteaedades professionaalse personali olemasolu, tõstes personali töötasu ligilähedases suurusjärgus riigi poolt kooliõpetajatele võimaldatud palgatõusuga. Üldhariduskooli õpetaja töötasu alammäär tõuseb 2023. aastal 1412 eurolt 1749 eurole ehk 23,9 protsenti. 2023. aastal on töötasu alammäär lasteaiaõpetajal vähemalt 90% (1574 eurot vs 1271 eurot 2022. aastal) ning magistrikraadiga või sellega võrdsustatud tasemega lasteaiaõpetajal vähemalt 100% (1749 eurot vs 1412 eurot 2022. aastal) üldhariduskooli õpetaja töötasu alammäärast. Sellise otsusega on tagatud riigipoolne osaline lasteaiaõpetajate palgatoetus 2023. aastal. Personalikuld suurenevad 36%. Osalustasu ei ole tõstetud Keila linna munitsipaallasteaedades juba ca 5 aastat. Keila koolieelsetes lasteasutustes käivad lapsed on toidukulu tasumisest valdavalt täielikult vabastatud. Arvestades koos osalustasu ja toiduraha, on Keila linna elanikel Keila lasteaia kasutamine üks odavamaid lähipiirkonnas. Osalustasu summad eelnõus toodud määrasid arvestades on 2023. aastal järgmised:  87 eurot kui lapse, vanema või üksikvanema, hooldaja või eestkostja elukoht on rahvastikuregistri andmetel jooksva aasta 1. jaanuari seisuga Keila linn; 65,25 eurot iga teise samaaegselt lasteaias käiva lapse kohta; 21,75 eurot samaaegselt lasteasutuses käivate mitmikute või iga kolmanda ja enam samaaegselt lasteasutuses käiva lapse kohta. Kui lapse ja ühe vanema elukoht on rahvastikuregistri andmetel jooksva aasta 1. jaanuari seisuga Keila linn on osalustasu 130,5 eurot ja iga teise samaaegselt lasteaias käiva lapse kohta 94,25 eurot ning 29 eurot samaaegselt lasteasutuses käivate mitmikute või iga kolmanda ja enam samaaegselt lasteasutuses käiva lapse kohta. Teisest kohalikust omavalitsusest Keila linna munitsipaallasteasutuses käiva lapse kohta on osalustasum määr 145 eurot.

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 2. jaanuarist 2023 Lee OÜ teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Linnavalitsus volitas linnavalitsuse eestkoste- ja sotsiaaltööspetsialisti esindama Keila linna kahe   eestkostetava korteriomandi üürile andmisel.

Linnavalitsus andis üürile Keila linnale kuuluvaid eluruume ja lõpetas eluruumi tagamise teenuse osutamiseks üüritud sotsiaaleluruumide lepinguid.

Linnavalitsus saatis linnavolikogu menetlusse  otsuse  „Keila linna ettepaneku esitamine Harjumaa Omavalitsuste Liidule Harju maakonna arengustrateegia 2035+ tegevuskavasse“ eelnõu.

Harju KEK tutvustas linnavalitsuses Keilasse, Paldiski maantee äärde  plaanitavat äri- ja meelelahutuskeskuse eskiisprojekti. Pikemalt võib projektist lugeda homsest Keila Lehest. Või vaadata https://keilakeskus.ee/

Keila Muusikakoolis andsid kontserdi Leena Laasi viiuliõpilased, Tiina Hundi flöödiõpilased  ja Riine Pajusaare klaveriõpilased.

Harjumaa Muuseumis näidend “Jõulud Jõesaare talus”. Külastamine muuseumipiletiga.

Keila Rukkilille lasteaias oli üks tõeline päkapikula, oli palju-palju väiksemaid ja päris mitu suurt tegutsemas. Terve päev askeldamist, õhtul kontserdid ja laat. Väga tegus päev!

Keila Miikaeli koguduse õpetaja Matthias Burghardt tegi pöördumise koguduse poole , tänades kõiki panustajaid ja kutsus üles annetama liikmemaksu 40 eurot, pensionäride 30 eurot. Loe pöördumist

Lätte kooli lapsed laiendasid oma koolis korraldatud kohvikut linnavalitsusse. 10% müügi tuludest minevat vähihaigete laste toetuseks.

Keila Kooli Pargimajast kostus hommikul mahedaid jōuluootuse helisid. Päkala rahvas oli end teise advendi tervituseks kauneid jõululaule laulma sättinud ja puudutas nii mõnegi majauksest sisse astunu südant, mis mõnusalt suu muhelema pani.Ukulelel saatis lauljaid Päkala rahva au ja uhkus Mati Velmre.

Keila Kool andis teada, et Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi 24.novembril korraldatud eesti kirjanduse olümpiaadi eelvoorust pääsesid 51-st meeskonnast 1.aprillil Miina Härma Gümnaasiumis toimuvasse lõppvooru mõlemad Keila Kooli esindused.  9.klassi võistkondi pääses edasi 11 ja 11.-12.klassi võistkond 18. Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi korraldatud eesti kirjanduse olümpiaad toimub tänavu teist korda. Võistluse ülesehitus jäi samaks: esmalt panevad kolmeliikmelised meeskonnad enda teadmised proovile veebipõhises testis ja seejärel saavad parimad võistkonnad edasi mnemoturniiri-sarnasesse lõppvooru. Sel korral on olümpiaadi teemaks Kristiina Ehini ja Jaan Krossi elu ning looming. Eelvoor selgitas välja, kui süvenenult olid kirjandushuvilised lugenud nii proosat, luulet kui ka elulooraamatuid. Samuti eeldati põhjalikke teadmisi kirjanike eraelust. Vaevalt, et keegi oskaks peast öelda, mis mütoloogiategelane oli Kristiina Ehini lapsepõlve eeskuju või kellega sattus Jaan Kross samasse Patarei vangla vangikongi.

Reede, 9.detsember:

Keila Leht kirjutab esiküljel Harju KEKi plaanitavast kogukonnakeskusest. Uudistes maakonna arengustrateegiatele, jõuludest Elroni rongides, ehitustöödest Luha tänaval, Hoovilugude talvisest heategevuslikust koogiteost, linnaorkestri kontsertreisist, koduse lapse toetusest, linna üldplaneeringust, mõisahäärberitest,  korvpallist, ujumisest. Timo Suslov kirjutab maksusüsteemist. Palamets pajatab Aleksander Esimesest. Tegija on Veiko Kant. Keila lehe vahel on Noorteleht.

Kolmapäeva õhtul leitud araabia päritolu mündi veerand on peatanud arheoloogiliste uuringute tõttu Keskväljak 4 elamule veetrassi ehituse. Arheoloog Mihkel Tammeti sõnul viitavad leitud mündiveerand ja teised leiud – käevõru katke, keraamika killud, lisaks hobuse hammas tõenäoliselt IX – X sajandi asulakohale.  Tähelepanuväärne, et leiud on suhteliselt kõrgel, umbes meetri sügavusel tee pealispinnast. Keilalastele tähendab see, et kaevamistööd Tallinna maantee alguses jätkuvad kauem, kui esilagu lubatud ja Luha tänavale kanalisatsioonitrassi ühenduse rajamine koos liikluse sulgemisega lükkub esialgu välja käidud esmaspäevast, 12.detsembrist edasi.

Keila Muusikakoolis andsid kontserdi Liis Mäevälja saksofoniõpilased

Kolmandal katsel tähistas Keila Kultuurikeskus oma juubelit, nüüd juba Keila Kultuurikeskus 66 kultuurisündmusena.  Algselt oli plaan tähistada praegusesse hoone avaballist 65 aasta möödumist eelmise aasta lõpus, siis kevadel, kuid epideemiaga seotud piirangud tõmbasid plaanidele kriipsu. Peole olid kutsutud kultuurikeskuse kollektiivid ja sõbrad – koostööpartnerid. Traditsioonilised õnnitlused, mitmed esinejad, sh kultuurikeskuse enda mitmed koosseisud. Muu hulgas anti Keila Linnaorkestrile ja segakoor Keilale üle Kultuurkapitali preemiad. Tantsuks mängis ansambel Reminders, vahele mitmed üllatused Kultuurikeskuse enda töötajatelt. VAATA PILTE

Laupäev, 10.detsember:

Käsitöösalongi Vaarikas Vahukoorega Jõulumaal oli täna tasuta  perepäev. Külalisi ootas jõuluvana Olle.

Noortekeskuses korraldas linn Ukraina laste jõuludpeo. Suur tänu abi eest Keila Tarbijate Ühistule ja Keila Lions klubile.

Waldorfkooli Läte on jõululaadal said koolimaja klassidest muinasjutulised paigad, kus tegevust, vaatamist ja maitsmist jagub suurtele ja väikestele, nii magusa kui ka soolase sõpradele. Vaata laupäevaseid PILTE.

10.12 ja 11.12.2022 Keila Tervisekeskuse suures saalis toimusid Eesti Karikavõistlused U16 Võrkpallis.

Harju Maakonnaraamatukogu ootas lapsi koos vanematega raamatukogu jutuhommikule, kus seekord valmistuti jõuludeks. AX-Teatri näitleja Õnne-Sigrid Mättik luges ette jutte Janno Põldma uuest raamatust “Leiutajateküla jõulud”. Lisaks meisterdati jõulukaarte.

PAF liigas kohtus Keila KK võõrsil Rakvere Tarvaga ja võitis 102 : 85. Matej Radunic 35p, 11lp, 44ef, Marcis Vitols 21p, 6rs, 30ef, Kaido Saks 10p, 4rs, 4vl.

Ka Keila KK esindusmeeskonna tantsutüdrukutena esinev AllshowCheerleaders osales esimest korda Eesti Meistrivõistlustel Cheerleadingus ja võitis Saku valla Spordikeskuses toimunud võistlusel 3.koha.

Ipson pidas oma harjutusväljakul kutsade jõule.

Pühapäev, 11.detsember:

Keila Tervisekeskuse saalis U18 EMV võistlus korvpallis.

Harjumaa Muuseumis Makrameeingli või -kuuse tegemise töötuba.

Noortekeskus: noortel tekkis idee korraldada päästjatele pühade puhul tänutäheks jõululõuna. Täna 11.12 said komandos päästjad süüa kõike head ja paremat tänu Keila Noortekeskusele, Keila Kiwanis klubile ja Rõõmu küpsetuskojale. Aitäh päästjatele nende töö eest ja aitäh kõikidele kaasosalistele.

Eelmine 48.nädal 2022

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content