47.nädal 2023

Esmaspäev, 20.november:

Keila Linnavalitsus on sõlminud koostöölepingu Creditinfo Eesti AS-iga. Lepinguga võtetakse kasutusele maksehäireregistri andmebaas www.e-krediidiinfo.ee, kuhu edastatakse tähtajaks laekumata arved, mis on vähemalt summas 30 eurot ja tasumata enam kui 60 päeva. Maksehäireregistri kasutuselevõtuga soovitakse ennetada võlasummade kasvamist ja kiirendada võlgade tasumist. Samuti jätkatakse enam kui 90 päeva tasumata arvete edastamist inkassofirmale.  Makseraskustesse sattumisel palume koheselt ühendust võtta Keila sotsiaaltööspetsialistiga, et selgitada välja abivajadus ja toetuse saamise tingimustele vastavusel leida sobiv lahendus olemasolevate toetuste seast. Rohkem infot ja kontaktid leiate Keila linna kodulehel. Täname kõiki, kes õigeaegselt arved tasuvad!

Keila LV juhib Keila linnas elavate, aga Keila linna sissekirjutust mitte omavate korteri- ning majaomanike tähelepanu asjaolule, et tulenevalt maaväärtuse tõusust võib omanikele, kellele senini pole väljastatud maamaksu teadet, kuna maamaksu summa on jäänud alla 5 euro, tekkida 2024. aastal maamaksu tasumise kohustus.  Omanikel on võimalik e-MTA-s (www.emta.ee) vaadata ja kontrollida prognoositavat 2024. aasta maamaksu summat. Maamaksukohustus tekib maamaksu aasta 1. jaanuari seisuga. Keila linnavalitsus lisab, et maamaksukohustusest vabanemiseks jõuab veel koduomanik ennast registreerida Keila linna elanikuks, kas siis rahvastikuregistri kodulehel (www.rahvastikuregister.ee) või Keila linnavalitsuses tööaegadel kohapeal.

Tänasest on Keila linnavalitsuse sotsiaaltöö spetsialist Ele-Reet Ehelaid. Ele-Reet on lõpetanud Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö eriala cum laude. Sotsiaaltöö kogemus on Tarbatu tervisepargist ja Tallinna Perekeskusest.

Urmas Paeti kohtumine Väärikate Ülikooli liikmetega Harju Maakonnaraamatukogus.

20. novembril lõppes Pere ja Kodu ning Eesti Ringmajandusettevõtete Liidu konkurss, kus kutsuti lasteaiarühmasid meisterdama taaskasutatavatest materjalidest jõulukuuske või ehteid. Osavõtt osutus erakordselt suureks – enda panuse andsid 422 lasteaiarühma üle Eesti! Nende hulgas ka Vikerkaare lasteaia armsad Kuukiired ja Lepatriinud (43.finalisti hulgas) . Kaks Rukkilille lasteaia kuuske , Astridi ja Liblikate kuusk valiti 43 parima sekka.

Kultuurikeskuses oli doonoripäev.

Selgus, et Keila Kooli Pargimajas on detsember “Heade tegude kuu”. Aastat läbiv teema on “Mina ja Loodus”. Otsustati Pargimaja õpilastega teha oma heategu ja hakata vaderiks Tallinna Loomaaia naaritsale. https://tallinnzoo.ee/animal/euroopa-naarits/

Teisipäev, 21.november:

Keila Coolbeti esimene võit eurosarjas. Teenisime oma esimese eurosarja võidu mängides võõrsil Valmiera Glass VIAga! Esimene poolaeg olime pigem tagaajaja rollis, kuid suutsime end teiseks poolajaks kokku võtta ja võidu ära vormistada! Hiilgemängu tegi 39 punkti visanud, 9 lauapalli võtnud ja3 resultatiivset söötu andnud Kristen Kasemets, lüües liiga punktirekordi. Varasem tippmark kuulus Jakub Garbaczui nimele, kes viskas möödunud hooajal Vilniuse Wolvesi vastu 33 punkti. Kasemetsa olid veel toetamas  Kevin Johnson 15p, 7as, 3l ja Denis Krestinin 10p, 8l, 3as.

Digipädevus – mis see on? Sellise sisekoolituse viis täna Vikerkaare lastaias läbi Pääsupesa rühma õpetaja Laura Lilleorg, kes on ühtlasi ka Digitugi töögrupi juht. Homme lõuna ajal toimub koolitus ülejäänud huvilistele. Sisekoolitus andis põgusa ülevaate digipädevusest ja selle aina kasvavast olulisusest. Mõned osalejad said kinnitust sellele, et digipädevusalane enesekindlus on arendatav. Samas võib olla lausa vaimustavalt põnev. Selgusid edasised koostöö plaanid. Lasteaed tänab koolitajat ja osalejaid. PILDID

Täna kohtusid Vikerkaare lasteaia 5-7a lapsed Lääne-Harju piirkonnagrupi politseinikega. Politseinikud koos Lõvi Leoga rääkisid lastele politsei tööst, tutvustasid töövormi ja tööks vajalikke vahendeid. Vestlusringis vastati küsimustele ja korrati muu hulgas üle ka nii hädaabinumber kui helkuri õige kandmise olulisus. Õues vaadeldi politsei autot ja vestlust jätkus pikemalt. Direktriss Kaia andis kabineti akna kaudu Arabella rühmale üle Ergo Kindlustuse poolt korraldatud konkursil osalemises eest äsja kätte saadud auhinna – helkurvestid. Lapsed olid tähelepanelikud kuulajad ja esitasid asjakohaseid ning vajalikke lisaküsimusi. Lasteaed tänab politseinikke tööle pühendumise ja põhjaliku vestlusringi eestvedamise eest. PILDID

KESKKONNAAGENTUUR väljastas  erakorralise teabena ilmahoiatuse: 22.11.23 õhtul jõuab saartele tihe lume- ja lörtsisadu, tuiskab. Lõuna- ja edelatuul tugevneb sisemaal puhanguti 15, rannikul 21, saartel 25 m/s.  23.11 öösel jätkub lõuna- ja edelatuule tugevnemine puhanguti 20, rannikul 25, saartel 30 m/s. Tugev sadu ja tuisk laienevad kiiresti üle maa. Lisanduva lume hulk 7-12 cm, Edela-Eestis pole välistatud kuni 15 cm.  …TÄHELEPANU LIIKLEJAILE! Alates 23.11 õhtust muutuvad sõidutingimused tiheda saju ja väga tugeva tuule tõttu kiiresti keeruliseks!

Õhuväe staap meenutas, et Keila linn on Ämari lennuvälja lähialas ja siin on droonide lennutamisel piirangud. Lähemalt uuri www.droonikaart.ee

Harjumaa Muuseumi Pärandkultuuri Õppekeskusesse saab end taas kirja panna, et valmistada endale üks kena rahvarõivakomplekt.  Kaks aastat kestva kursuse kohta saab lisainfot või end kirja panna aadressil: harjumaaparimuskeskus@gmail.com

Keila Muusikakoolis Diana Gromova klaveriõpilaste kontsert

Miki lasteaias oli “Ennastsäästev kommunikatsioon ja vaimse tervise esmaabi” töötuba personalile. 

Pargimaja õpilased käisid Keila kultuurikeskuses kinoseansil vaatamas filmi „Vaalamaailm“.

Kolmapäev, 22.november:

Uue Keila lauluväljaku maastiku- ja haljastustööd on valmis. Täna vaatas komisjon tehtud tööd üle. Käsil on laululava ehitus, välisvalgustuse ühendamine ja sisetööd ruumides.

Keila Koolis tähistati aktustega  Keila Hariduse 332 aastat. Palju õnne, Keila! Peeti kõnesid, õnnitleti teenekaid – õpetaja Galina Žukoval sai täis 45 aastat Keila Koolis õpetamist. Kingiti kooli raamatukogule raamatuid. PILDID

Tervisekeskuses mängiti täna võrkpalli,  Keila Võrkpallikool viis läbi Eesti Meistrivõistluste Põhja regiooni etappi U12 ja U 14 neidudele. Kohal on umbes 150 mängijat 23-s võistkonnas, seal hulgas Keila Võrkpalikooli naiskonnad.

Pärast tasavägist esimest poolaega pidi Keila Basketi naiskond Eesti meistriliigas siiski tunnistama Audentese naiskonna 82:45 paremust.

Keila Muusikakoolis Erika Uus’i akordioniõpilaste kontsert.

Sotsiaalkeskuse töötajatel esmaabi väljaõppe  koolitus.

Neljapäev, 23.november:
Keila Linnavalitsuse 119.istung 23.novembril 2023.

Linnavalitsus jättis Keila Kooli arvutiklassi arvutite riigihanke menetlusest kõrvaldamata ja kvalifitseerida tõendite alusel edukaks tunnistatud pakkumuse esitanud pakkuja Aktsiaselts Datel, kellega sõlmitakse pärast ooteaja möödumist hankeleping.

Linnavalitsus otsustas eraldada Keila linna sportmängude esindusvõistkonna toetust mittetulundusühingule MTÜ Keila Basket  10 000 eurot.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse määruse „Keila linna eelarvest noorte huvitegevuse toetamise kord“ muutmise eelnõu. Eelnõu kohaselt saab toetuse saaja olla huvitegevuses osalev kuni 19-aastane (k.a) isik, kelle enda ja tema vanema või eestkostja elukoht rahvastikuregistri andmetel on toetuse eraldamise aasta 1. jaanuari seisuga Keila linn, või isik on Keila linnas SOS Lasteküla Eesti Ühingu asenduskoduteenusel.

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 16.11.2023 üldhooldusteenusel viibiva Keila kodaniku teenuskoha maksumust üldhooldusteenuse pakkuja OP Eakate kodu OÜ Loksa maja poolt kehtestatud hoolduskulude maksumuse ulatuses, kuid mitte rohkem kui Keila Linnavalitsuse poolt kehtestatud hoolduskulude tasumise piirmäär. 

Linnavalitsus lubas Keila linnapea Enno Felsi puhkusele 4. detsembrist 2023 kuni 20. detsembrini 2023. Linnapea asendaja on sel ajal abilinnapea Maret Lepiksaar. 

Täna käis Keila linna suuremate arenduste ja linnavalitsuse igapäevaste tegemistega tutvumas Tallinna Kristiine linnaosa valitsuse esindus. Keila tegemisi tutvustas linnapea Enno Fels, keda aitasid abilinnapead Maret Lepiksaar ja Eike Käsi. Linnaosa vanem Jaanus Riibe kutsus külastama Kristiinet ja linnaosa valitsust.

RaamatukoguÖÖ  Harju Maakonnaraamatukogus. Aitäh Maili Metssalu ja kõik osalejad! Oli imeline rännak lugude ja muusikaga.

Keila Terviseradade teenindushoone ehitusel alustati täna vundamendi valamisega.

Harju maakonnaraamatukogus raamatunäitus – Hando Runnel 85. Homme, 24. novembril on sünnipäev eesti luuletajal ja kirjastajal Hando Runnelil.

Keila Muusikakoolis Helge Oserov’i flöödiõpilaste kontsert .

Sotsiaalkeskuses tugigrupp dementsusega inimeste hooldajatele. Osales ka Dementsuse Kompetentsikeskuse nõustaja ja terapeut Hanna- Stiina Heinmets.

Harjumaa aasta tegija sündmus Eesti Filmimuuseumis. Austatute hulgas oli ka Harjumaa Omavalitsuste Liidu poolt korraldatud “Harjumaa kaunis kodu” konkursi ühed võitjad Evelina ja Andrei Vedom Keilast.

Keila Kooli gümnaasiumile toimus Eesti Kontserdi koolikontsert “Keelpillikvartetist saab bänd – Keelpillikvartett Lõõm”.

Reede, 24.november:

Keila Lehe  esikaanel Ado Köögardali päevaraamatust. Uudistes kutse Keila elanikuks, Keila Kool 332, Skuba esindusest tööstuskülas, segaolmejäätmete äraveo uuest hinnast, tänavatantsust, Põhja-Euroopa korvpalliliigast, uuest sotsiaaltööspetsialistist Ele-Reet Ehelaiust. Kuuendal küljel on Keila jõuluürituste kalender. Muuseumivaramu jätkab alevivahe kalmistu lugudega. Tegija on Peeter Talvar.

Keila Muusikakoolis kontsert:  Rebecca Fuglsig /tśello, Elle-Riin Volmer /klaver.

Sipsiku rühma lapsed tutvustasid koos muusikaõpetaja Külliga teistele Sipsiku maja lastele kadripäeva kombeid.

Tallinnas toimus Harjumaa TV 10 esimene osavõistlus kergejõustikus. Osalesid ka Keila Kooli õpilased koos õp. Sirje Tassoga.

Laupäev, 25.november:

Keila Terviseradadel saab suusahooajaga alustada. Rajameister rullis hommikul osa radasid üle. Kuna eile sadas vihma, on lume alt mōni koht veel vesine, aga miinuskraadid ja sadav lumi teevad olukorra iga tunniga paremaks. Head algust!🙂 Õhtuks andis rajameister teada, et rullitud raja pōhi oli ilusasti tahkeks muutunud, ja ta sai suure masinaga kōik rajad üle tōmmata  – 3km, 5km, 7.5km. Kui läheb hästi, saab nädala alguses ATV järgi rajamasinaga madala kl jälje  sisse tõmmata. Sees on 3km. 5km. 7.5km vabatehnikale. Ps. Kuna ehitame teenindushoonet, siis on põhilaskumine läbi kaevatud (kuna tulevikus jääb pool hoonet suusaraja alla mäe sisse), tegime ajutise laskumise kõrvale mis on natuke äkilisem ja pööramisega paremale!

Laupäeval toimus Harjumaa Muuseumis Andresepäeva laat, kus enda kaupa pakkusid paljud käsitöölised ja toidukauplejad. Sel aastal oli huvi laada vastu eriti suur! Laadalt sao jõulukaupu, küünlaid, mahenäkse ,õla-, selja- ja kandekotte, linikuid, puidust käsitööd, portselanist nõusid, portselanist ehteid, helkureid, vaipu, vahakangast, salve, tinktuure, liha, juustu, pasteeti, vorsti, käsitöökomme, küpsetisi, kooke, mett, sepikut, pekki, seenehoidiseid ja palju, palju muud head kraami. Lisaks tutvustasid mõned õpilasfirmad enda tooteid. Avatud oli koogikohvik, kus sai kehakinnitust. Laadaloosis oli põnevaid tooteid ning kõige tähtsam, et iga loos võitis! Pärandkultuuri Õppekeskus tutvustas kaks aastat kestvat rahvarõivakursust, mis alustab 2024. aastal. Tiiu Jalakas viis läbi liivapildi meisterdamise töötuba. PILDID

Keila Muusikakooli oli kell 15.00 kontsert Unustatud Sonaadid, laval Rebecca Fuglsig, tšello (Taani) ja Elle-Riin Volmer, klaver. “Unustatud sonaadid” on kammerkontsert, mis tutvustab publikule kontserdisaalis harva kõlavaid teoseid. Kavas on 20. sajandi väljapaistvate heliloojate sonaadid ja palad tšellole ning klaverile, mis viivad kuulajaid läbi inglise, brasiilia, eesti ja tšehhi klassikalise muusika maastiku. Sissepääs tasuta! Kavas: Heitor Villa-Lobos “O Canto do Cisne Negro”, Frank Bridge Sonaat tšellole ja klaverile d-moll H125, Eduard Tubin “Trubaduuri laul 13. sajandist”, Heitor Villa-Lobos Eleegia, Bohuslav Martinů Sonaat tšellole ja klaverile nr 3 H.340.

Tervisekeskuses oli sportaeroobika võistlus „Tõusvad Tähed“. Seitsmendat aastat korraldab MTÜ Akropesa 25. novembril Keila Tervisekeskuses sõbraliku sportakrobaatika võistlust nimega Tõusvad Tähed. Osalejad tulevad sel aastal võistlema Soomest, Leedust ja Eestist, esindatud on ka Eesti koondise sportlased. Üritus on eelkõige suunatud noortele sportlastele, kelle jaoks on oluline saada võistluskogemust ning luua uusi tutvusi teiste akrobaatidega. Kell 10.20 Võistluste ja Festivali avamine AVAMARSS; 10.30 -11.30 VÕISTLUS Juuniorklassid; 10.30 -11.30 VÕISTLUS Tähekese Festival Plokk I; 12.00 ESINEMISED JA AUTASUSTAMINE tähekese Plokk I, Juuniorid. 12. 25 OSA II AVAMARSS; 12:30- 13.40 VÕISTLUS Laste 8 -13 WG, Laste 8 -13 WP, Mini WG; 12:30- 13.40 VÕISTLUS Tähekese Festival Plokk II; 14:12 -15.33 VÕISTLUS Laste 8 -15 WG, Laste 8 -15 WP, Mini WP.15. 50 ESINEMISED JA AUTASUSTAMINE Lasteklassid, Mini klassid. 16.10 AVAMARSS. 16.15- 16.55 VÕISTLUSED YOUTH. 16.15 -16.55 Poiste sportvõimlemine. 17.10 ESINEMISED JA AUTASUSTAMINE Youth, Poiste sportvõimlemine. Vaatajale pilet 5€. Eelkooliealised lapsed tasuta.

Keila Coolbet kaotas PAF Eesti-Läti liigas võõrsil Riia VEFile 81:60.

Pühapäev, 25.november:

Keila Kooli Pargi maja saalis Keila kk vs Rapla Korvpallikool U19 EMV.

Eelmine Kutse Keila Linnavolikogu istungile

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content