43.nädal 2023 Keilas

Esmaspäev, 23.oktoober:

Koolis algas koolivaheaeg.

Harju Maakonnaraamatukogu korraldas koolivaheajal iga päev kella 13.00-st  mitmesugused tegevusi raamatutega, lisaks meisterdamised.

Keila Kooli kaasava hariduse õppetool külastas  Tallinna Tugikeskust Juks. Õppetool sai tutvuda noorte tegevustega, kunstitöödega, teraapiatega,  rehabilitatsiooni teenusteega ning külastada Juksi poodi. Kaasava hariduse õppetool tänab Tallinna Tugikeskust Juks sooja vastuvõtu ja hea koostöö eest!

Keila Kultuurikeskuses oli kino: mängufilm/komöödia Vigased Pruudid.

Rukkilille lastel oli õppekäik Ämari Lennubaasi. Oli võimalus külastada Küberväejuhatuse avatud uste päeva.

Teisipäev, 24.oktoober:

Keila linna esimene ristmikufoor on paigas. Paari nädala jooksul peaks foorid ka tööle hakkama.

Esimest korda mängis Keila meeskond Euroopa sarja – European North Basketball League -s tuleb külla Rumeenia klubi CSO Voluntari. Kahjuks Keila Coolbet kaotas 53:82. Keila parimana viskas Denis Krestinin 13p, haaras 6 lauapalli ning võttis 2 vaheltlõiget. PILDID

Koolivaheaja teisel päeval  toimus Keila Kooli Pargimajas  koolitus, mille käigus lihviti kuulajate meediakirjaoskust. Koolitus koosnes nii praktilistest ülesannetest, kui ka teooriast. Muuhulgas said värskendust teadmised sellest, kuidas saada aru, millal on internetist leitu usaldusväärne, millal mitte. Mis vahe on uudisel, arvamusel ja juhtkirjal ning millised on kõige levinumaid manipulatsioonid ajakirjanduses. Loomulikult tuli teemaks ka  tehisintellekt ning selle kasutamise võimalustest õppetöös ,  TI headest ja kehvadest külgedest. Koolituse viis läbi RaRa hariduskeskuse meediapädevuse spetsialist Kateryna Botnar.

Eesti Ekspressi Areen avaldas artikli „Keila edestab Berliini, Roomat ja Tokyot“. Selgus, et eeskujulike piltide arvult Vikipeedia pildipangas on Keila neljandal kohal 133 pildiga. „Keila edu taga on üsna lihtne asjaolu. Nimelt elab seal Ivar Leidus, üks väheseid Eesti vikifotograafe. Kui aga vaadata lähemalt Keila pilte, siis torkab silma huvitav asjaolu: pole ühtegi fotot hoonetest. Selle põhjuseks pole küll pildistamisväärse puudumine, vaid osalt hoopis asjaolu, et Eestis pole panoraamivabadust. Nii puudub hõlbus võimalus vabalt levitada fotosid hoonestusest, mille arhitekt pole üle 70 aasta surnud. Nõnda paistab linn välja hoopis oma elurikkust tutvustavate piltidega,“ kirjutab Eesti Ekspress.

Kolmapäev, 25.oktoober:

Linnavalitsus andis loa kanalisatsioonitrassi rajamiseks sulgeda liiklusele Põhja tänava lõik Posti tänavaga ristumise juures alates kolmapäevast, 25.oktoobrist kell 9.00 kuni reedel, 27.oktoobril kella 17.00-ni. Keila linnaliin sõidab sel ajal Põhja tänava asemel pae tänaval,  peatus on liiklusskeemi järgi Pae 5 vastas (konteinerlasteaia juures).

Keila Sotsiaalkeskuses hõimupäevade kontsert – Ingeri-soomlaste Tallinna Seltsi lauluansambel Kanerva ja tantsurühm Kataja.

Neljapäev, 26.oktoober:

Keila Linnavalitsuse 114.istung 26.oktoobril 2023.

Linnavalitsus seadis sundvalduse Elektrilevi OÜ  kasuks Rõõmu tänava osale liitumis- ning jaotuskapi ja maakabelliini omamiseks, majandamiseks, remontimiseks, asendamiseks, hooldamiseks, korrashoiuks, kasutusse andmiseks ja muul viisil kasutamiseks elektrivõrgu toimimise tagamise eesmärgil.

Linnavalitsus otsustas koormata Keila linna omandis olevad Pargi tn 4a kinnistu ja Pargi tänava kinnistu osad aktsiaselts Keila Vesi kasuks isikliku kasutusõigusega omada kinnistul maatükiga püsivalt ühendatud vee- ja kanalisatsioonitorustikke ning õigus antud taristu kasutamiseks, ümberehitamiseks, remontimiseks, korrashoiuks, asendamiseks, hooldamiseks ja muul viisil käitamiseks tehnorajatise talitluse tagamise eesmärgil.

Linnavalitsus väljastas ehitusluba maasoojuspuuraukude rajamiseks Jõe tn 70c // Turu tn 1 // Keila raudteejaam kinnistul. Keskkonnalahendused OÜ-l on kavas rajada üheksa 120 meetri sügavust puurauku.

Linnavalitsus kehtestas Keila Sotsiaalkeskuses tasuliste teenuste hinnakirja. Sotsiaalteenuste kliendi toitlustamise hind on 2,50/4 eurot supp/praad (hinnatõus 50 senti), sotsiaaltöötaja/tegevusjuhendaja teenus juhtumikorralduslikul meetodil teistest KOV-dest klientidele 12eurot tund, koduteenus 6,50 eurot (soodushind 3 eurot). Pesupesemise teenus 5 eurot (sotsiaalkeskuse klientidele 2,50), pesumasina kasutamine 2.50 (klientidele 1.50 kord. Sotsiaaltranspordi hind tõusis Keila linna piires kahelt eurolt kolmele, Harjumaa piires kuuelt kahesale. Kokku kehtestati hind 16-le erinevale teenusele.

Linnavalitsus tegi kaks otsust eluruumi tagamise teenuse osutamisest Männipargi 1-3 asuvas sotsiaaleluruumides.

Erakorralisi sotsiaaltoetusi maksti summas 500 eurot.

Lasteaias Miki on tuletõrjeõppus. Harjutati evakuatsiooni. Lisaks toimub “suur kolimispidu” – kaks rühma vahetasid omavahel oma rühmaruumid.

Täna esitas Vikerkaare lasteaia saalis Lasteteater Lepatriinu etenduse „Peremees ja sulane“.  Kahes jaos mängitud etendus rääkis rumalast peremehest ja tema targast sulasest, ning ootamatult külla saabunud kaugest külalisest. Lõbusas loo käigus selgus miks on oluline osata lugeda ja kirjutada. Etendus rääkis eesti keele ilust, võlust ja valust. Olulisel kohal oli eelkõige just pärimuskultuur. Loomulikult kõlas lavaloos ka rohkelt nii laulu kui pillimängu. Etendus meeldis lastele väga ja ka täiskasvanud väljusid saalist tänulikult muheledes.

Reede, 27.oktoober:

Keila Lehe esilehel elupäästmisest. Uudistes uuendustest Anna teada keskkonnas, tarbijakaitsest, Maret Lepiksaare õppekäigust Soome ja Taani, meestepäeva kontserdisoovitusest, kinnisvaraturust, korvpallist, gripist, restaureerimistoetusest, rongide sõiduplaanist ning dementsussõbralikust Benita Kodust. Muuseumivaramu jõuab alevivahe kalmistu lugudeni. Tegija on Mare Lillemann.

Keila Teraapiamaja kutsus töötuppa „TERVISE JA ELURÕÕMU TOETAMISE NIPID“, mis on mõeldud 60+ inimestele. Keskuse terapeudid jagavad nõuandeid, kuidas oma keha ja vaimu eest jõukohaselt hoolt kanda ja kuidas terve ning positiivsena püsida. Seekord ootab Sind, Katrin, meie füsioterapeut ja hinnatud pilatese õpetaja.  Osalemiseks on vajalik Keila linna sissekirjutus. Projekti toetab Keila linn ja Sotsiaalministeerium.

Laupäev, 28.oktoober:

Lätist pidi Keila Coolbeti korvpallimeeskond PAF Eesti-Läti liiga mängult tagasi sõitma raske kaotusega 99:88. Kogu mäng käis Ameerika mägedena üles alla ja kuidagi ei suutnud me oma mängu maksma panna! Nüüd on aga tihedas mängugraafikus pisike paus, sest järgmine mäng toimub alles 3. novembril, kui kodusaalis võtame vastu Läti ülikooli meeskonna!

Pühapäev, 29.oktoober:

aasta 19.oktoobril algavate Backyard Ultra Meeskondlike Maailmameistrivõistlusteni on aega 1 aasta. Võistlus toimub satteliitvõistlusena – iga riigi koondise 15 võistlejat teevad võistlust üheaegselt oma riigis korraldatud sündmusel. Kuna Keilast on Heavy Metal Ultra nimelise võistlusega kujunenud Eesti Backyard Ultra keskus, siis ka MM’i kohalik satelliitvõistlus on kavandatud Keilasse. Võistluskeskuseks saab olema bistroo Gnoom Keskväljakul. Et kogeda selle aastaaja olusid ja vaadata üle Keila 6,7 km pikkune rada, kogunes täna koondise tuumik ja veel mõned huvilised Gnoomi ja tehti ka mõned stardid läbi Jõepargi Tuula terviseraja suunas, kus on ka tagasipööre. PILDID

Eelmine Kutse Keila Linnavolikogu 25. istungile

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content