21.nädal 2024: Keila Päev ja Lauluväljaku avamine

Esmaspäev, 20.mai:

Algasid suurima kinnisvaraarenduse KEKE kvartali kaubandus-, meelelahutus- ja kogukonnakeskuse ehitustööd, millega pandi alus ka Harjumaa suurima ärilinnaku rajamisele. Keskuse pindala on kokku 13 000 ruutmeetrit, mille hulka kuulub kahe saaliga kino, spordikeskus, rõiva- ja tarbekauplused ning palju muud. Harju KEK-i tegevjuht Janek Lehtmets: “Tahame, et sellest saaks Keila kogukonna kogunemispaik, kus luuakse uusi väärtusi ja elamusi. Multifunktsionaalne keskus katab Keilas seni puuduvate teenuste ja meelelahutuse osa.” Lehtmetsa sõnul on rajatav kogukonnakeskus esimene etapp Keila tulevase ärilinnaku suurest arendusprojektist: „Näeme selles uues ettevõtlusalas eritüüpi äritegevust, vaba aja veetmise ning sportimise võimalusi. Sinna on kavandatud piirkonda sobivad ärid, bürood, väiketootmishooned ning keskväljak koos puhkealade ja rohke haljastusega.“ Maja plaanitakse rahvale avada 2026. aasta alguses. VAATA KLIPPI

Abilinnapea Maret Lepiksaar osales 20-21.05 haridusleppe läbirääkimistel Haridus- ja teadusministeeriumis Tartus.

Rong viis Miki lasteaia Meelespeade rühma lapsed Kloogaranda. Oli meeldejääv ja mõnus kevadine päev rannas.

Vikerkaare lasteaia Päikesepärlid külastasid Keila Päästekomandot. Lapsed said kõiki ruume külastada, tehnikat vaadata ja ka sees istuda. Samuti said lapsed küsimusi esitada ja kiivrit proovida. Õpperetk oli huvitav ja lastel jagus põnevust ning tähelepanu kuni lõpuni.

Keila Kooli 11. klassi loodusfotograafia tunnis käis fotograafiast, videotest ja oma kogemustest rääkimas fotograaf Dumitru Grubii. Dumitru on Moldova-Itaalia päritolu fotograaf, kes elab Keilas. Saime kogemuse võrra rikkamaks, põneva inglisekeelse loengu, uusi mõtteid ja teadmisi. Toimus eesti keel II keelena eksam põhikoolis. Loovtöö raames kolmel päeval poiste jalgpalliturniir kooli staadionil.

Muusikakoolis õp. Pille Parm’i klaveriõpilaste kontsert.

Noortekeskuses esmaabi koolitus.

Teisipäev, 21.mai:

Keila politseinikud jälgisid täna Keila Kooli Pargimaja juures  jalg- ja tõukeratturitel kiivri kasutamist.  Kellel kiivrit polnud, selgitati kiivri kasutamise vajalikkust, mõne lapse vanematele ka helistati. Kel vaja, juhendati kiivri õiget kasutamist. Üldine pilt oli siiski päris hea, enamikul Pargimajja tulnud ratturitel oli kiiver korralikult peas. Oma tähelepanu said ka autojuhid, kes kooli ees olevast peatumistaskust tegid liiklusmärki eirates vasakpöörde Paldiski maantee poole. Täna piirduti hoiatustega, järgmisel reidil enam mitte.

21.mail käis Keila Kooli noortekoor ühepäevasel kontsertreisil Ida-Virumaal. Andsime kontserdi Kohtla-Järve Riigigümnaasiumis. Vastuvõtt kuulajate poolt oli soe ja südamlik. Kontserdi viimase palana esitasime koos kohaliku kooli kooriga Peep Sarapiku “Ta lendab mesipuu poole“. Kohtla-Järve kooli direktor Hendrik Agur tõdes oma tänukõnes, et muusika on see, mis meid ühendab. Peale kontserti külastasime Sillamäe linna ja Toilas Oru parki. Kaasas olid õpetajad Anu Matteus ja Tiia Peenmaa.

Tervisekeskuses toimus Indrek Sei ujumiskooli klubivõistlus “Maikuu stardid”.

Miki lasteaias oli spordipäev.

Vikerkaare lasteaia direktriss Kaia kutsus täna 5-6a ja 6-7a rühmade esindajad puhketuppa selle õppeaasta viimasele „Laste mõtteringile“. Täname vahvaid lapsi, kellega oli koos huvitav arutleda. Mõtteringis laste poolt väljapakutud ideedele ja mõtetele toetudes saame lasteaiaelu edaspidi veelgi põnevamaks muuta.

Harju Maakonnaraamatukogus oli kohtumine Yoko Alenderiga. Keskkonnakuu raames vestlus keskkonnast ja loomingust tema nelja ilmunud raamatu kajastusena.

Muusikakoolis Löökpilliõpilaste kontsert.

Kultuurikeskuses Mikael Meema uus stand-up tund “Peaingel Mikael” .

Eesti keel II keelena põhikooli eksami suulised osad.

Kolmapäev, 22.mai:

Toimus kogemuspäev, mis keskendus vastvalminud Keila Lauluväljaku looduspõhistele lahendustele, sh rohekatused, sademevee immutus-, kogumis- ja kasutamislahendused, erinevad rohustukooslused, meelteaed ja linnalapse sahver.   Muusikakooli saalis toimunud kogemuspäeva esimeses osas said sõna Keila lauluväljaku projekti ellu viinud erinevad osapooled – Inge Angerjas Keila linnavalitsusest ja meie oma kolleeg Merle Kuris andsid üldise ülevaate projektist ja tutvustasid rakendatud looduspõhiseid lahendusi, arhitekt Johan Tali (Molumba) andis ülevaate, kuidas sellise lahenduseni jõuti, taimemattide kasutamisest haljastuses rääkis Tõnis Soopere (Taimematid) ja ehitaja väljakutsetest Reio Lõhmus (RTS Infra). Päeva esimese osa lõpetas Reeli Jakobi Keskkonnainvesteeringute Keskusest ettekandega rahastusvõimalustest looduslähedaste lahenduste elluviimiseks. Päeva teises pooles oli aeg teooria praktikas üle vaadata ja liikusime ühekoos lauluväljakule, kus sai tutvuda arhitektuurilise poole, haljastuse ja sademeveelahendustega juba kohapeal ning küsida küsimusi – ja küsimusi jätkus.  Kogemuspäev oli mõeldud kohalike omavalitsuste esindajatele ja nii praegustele kui ka tulevastele valdkonna spetsialistidele (nt maastikuarhitektid, insenerid).

Keila pensionärid kohtusid kultuurikeskuses perearsti ja Riigikogu liikme Karmen Jolleriga. Kohtumise peateema oli perearstinduse tänane seis ja tuleviku arengud.

Toimus Keila Kooli direktori vastuvõtt pargimaja tublimatele. Üheskoos sõideti Vabaõhumuuseumisse, kus mängiti vanaaja mänge ning osaleti Kuie kooli õppetöös. Osalejad jäid päevaga väga rahule ja tänavad direktorit vahva sündmuse eest.

Miki lasteaia Karukelladel oli täna praktiliste oskuste omandamise päev. Alustuseks viidi tühjad joogipudelid taaraautomaati ja siis turule….

Keilas oli terviseradadel tasuta jooksutrenn täna, 22. mail, kell 16:00, kogunemine Keila Terviseraja parklas, kus ootab juhendaja Urmas Paejärv.

Noortekeskuses oli töötuba „Tuleviku mina“ motivatsioonist, inspiratsioonist, isiklikest eesmärkidest- Juhendas noorsootöötaja Liisi.

Keila Kooli Pargimajas “Kaitse end ja aita teisi” Päästeameti koolitus 2.tunni ajal 6b+ 6g klass, 3. tunni ajal 6d klass.

Korvpalli Paf meistriliiga finaalseeria avamäng Kalevi Spordihallis, kui kohtusid Kalev/Cramo Tartu Ülikool Maks & Moorits, oli viimane FIBA kategooria kohtunikule, Keilas elavale Indrek Kelemendile, kes vilistas kõrgliigas 22 hooaega. Lisaks korvpallijuhtidele oli Keila linna poolt tänukirja üle andmas ka linnapea Enno Fels.

Neljapäev, 23.mai:

Täna, 23. mail avati pidulikult Keila lauluväljak, mis on oma uuendustega üks moodsamaid kogu Eestis. PILDID. Avalindi –  Eesti lipu avasid Keila Linnavolikogu esimees Tanel Mõistus ja Norra suursaadiks Eestis Marius Dirdal. Anti üle tänukirjad ja kuulati muusikat. Uuenenud lava esimese etteaste tegi Keila Linnaorkestri trummitüdrukud ja siis Keila Linnaorkester.  Lõpuks Kuulati Vaiko Hanssonit ja tema keelpillikvartetti. Allolev foto Final Boss Medialt.

Õhtut juhtis Kristo Elias.  Sadakond aastat samal kohal, Keila kooli vahetus läheduses asunud lauluväljak sai veidi enam kui aastaga täiesti uue ruumilise kujunduse, hulga keskkonnasõbralikke looduslähedasi lahendusi ja põnevaid ajaveetmise võimalusi, näiteks ilmajaamaga väliõppe klassi ning meelte- ja vihmaaia. Ka sündmuste vahel pakub uue lauluväljaku ala igapäevast tegevust suurematele ja väiksematele lastele ning nende vanematele. Keila abilinnapea Inge Angerja sõnul väärib eraldi tähelepanu lauluväljaku haljastus. Keila lauluväljaku arhitektuurse lahenduse konkursi võitis 2020. aasta sügisel võistlustöö „Kubu“, mille esitasid konkursile molumba OÜ arhitektid Johan tali, Karli Luik, Martin Allik, Häli-Ann Tooms ja Harri Kaplan. Lauluväljaku ehitusega alustas OÜ RTS Infra Eesti 2022. aasta novembris ja 2024. aasta alguses väljastati lauluväljakule kasutusluba. Linnapea Enno Fels: “Ehitusega alustasime novembris 2022 ning lõpetasime 1.aprillil 2024. Projekteeritud jääväljak on samuti valmis, planeerime avada 1.novembril. Maksumus 5,4 miljonit eurot. Suur rõõm, et lauluväljaku piirkond on saanud uue ja huvitava ilme.  Siin on palju võimalusi erinevateks tegevusteks. Suur tänu kõigile, kes alates otsustamisest kuni töö teostuseni selles projektis osalesid. Loodan, et väljak saab populaarseks kohaks Keila linnas, tegelikult ongi juba saanud, kui vaadata, kui palju siin igapäevaselt rahvast liigub.” Toetus kahest erinevast programmist  – Regionaal- ja Põllumajandusministeerium – Riigi Tugiteenuste Keskus toetas ehitust läbi maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetme 737 464 euroga. Euroopa majanduspiirkonna programmist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus lauluväljakule rajatavaid looduspõhiseid lahendusi 600 000 euro väärtuses. Eesmärk oli suuremahulise ehitusprojekti elluviimisel kasutada looduspõhiseid jätkusuutlikke lahendusi ning aidata kaasa kliimamuutuste leevendamisele ja kliimamuutuse mõjuga kohanemisele kohalikul tasandil. Lahendused integreeriti projekti varajases staadiumis- vihmavee kogumine ning selle puhastamine ja ringlussevõtt, ekstensiivsete ja intensiivsete rohekatuste kasutamine, vett läbilaskvate pinnakattematerjalide kasutamine kuumasaarte vältimiseks, kõrghaljastuse rajamine jne.

ETV Terevisioon tegi täna hommikul kell 8.47 Skype abil otseülekande Keila Lauluväljakule. Põgusa usutluse andis abilinnapea Maret Lepiksaar.

Keila Linnavalitsuse 149.istung 23.mail 2024

Linnavalitsus kinnitas osaühing Keila Tervisekeskus 01.01.2023 – 31.12.2023. a majandusaasta aruande. Käive oli pisut üle miljoni euro, sellest veidi alla poole tellis linn.

Linnavalitsus kinnitas Aktsiaselts Keila Vesi 01.01.2023 – 31.12.2023. a majandusaasta aruande ja otsustas katta  ettevõtte 2023. majandusaasta kahjumi summas 108353 eurot eelmiste perioodide jaotamata kasumist. Ettevõtte müügitulu oli 3,38 miljonit eurot.

Linnavalitsus maksis täiendavaid sotsiaaltoetusi summas 498 eurot.

Linnavalitsus kinnitas lasteaia direktori ettepanekul Keila Lasteaed Miki töötajate kooseisus alates 01.08.2024 kaheksa muudatust. Struktuurist kaotati 2,0 õpetaja ametikohta, 1,0 õpetaja abi ametikoht ja 1,0 eesti keele oskust mitte nõutav õpetaja assistendi ametikoht ning loodi nende arvelt juurde 1,0 eesti keele oskust nõutav õpetaja assistendi ametikoht, vähendati muusikaõpetaja koormust 1,13-lt 1,0-le, liikumisõpetaja koormust 1,13-lt 0,75-le, loodi juurde sotsiaalpedagoogi ametikoht 0,51 koormusega ning nimetati koristaja ametinimetus ümber puhastusspetsialistiks.

Linnavalitsus määras Keila linnas asuvale Jõe tn 57a kinnisasjast maakorraldustoimingu käigus moodustatavatele uutele reaalosadele koha-aadressid ja katastriüksuste sihtotstarbed: Jõe tn 57a asukoht Harju maakond, Keila linn, elamumaa 100%  ja Jõe tn 57d asukoht Harju maakond, Keila linn, elamumaa 100%.

Linnavalitsus vaatas kooskõlastusringile saatmiseks üle eelnõu Allika tn 4 kinnisasjale sundvalduse seadmisest AS Utilitas Eesti kasuks. Sundvaldus seatakse kinnisasjaligilähedaselt 255 ruutmeetrilisele osale kaugküttevõrgu 2xDN40 rajatisete omamiseks, majandamiseks, remontimiseks, asendamiseks, hooldamiseks, korrashoiuks, kasutusse andmiseks ja muul viisil kasutamiseks kaugküttevõrgu toimimise tagamise eesmärgil.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa elektrienergia salvestussüsteemi paigaldamiseks Tööstuse tn 10e kinnistul.

Linnavalitsus otsustas määrata projekteerimistingimused Keilas Männipargi tn 4 kinnistu ehitusõigusetäpsustamiseks ja Keilas Männipargi tn 10 kinnistu ehitusõiguse täpsustamiseks detailplaneeringu olemasolul. Projekteerimistingimuste määramise eesmärk on Männipargi tänav 4 ja Männipargi tänav 10 hoonestusalade nihutamiseks.

Linnavalitsus otsustas viia alates 27. maist kuni 5. augustini 2024 läbi Keila linna heakorrakonkurss „Kodud Kauniks“ ja kinnitas heakorrakonkursi „Kodud Kauniks“ juhendi. Samaga moodustati konkursikomisjon koosseisus: esimees – Inge Angerjas, liikmed – Anu Rei, Märt Maripuu, Diana Vällo, Kaire Marrandi, Valdur Vacht, Marju Vipper, Mart Arrak ja Margus Välja. Linnavalitsus teeb ettepanek konkursikomisjoni tööst osa võtta Viljar Paalaroos`ile ja Ramul Saarniit´ile. Konkursi eesmärk on tõsta esile ja tunnustada Keila linnas asuvaid läbimõeldud ruumilahendusega, loodust hoidvaid ja kaunilt haljastatud kinnistuid. Konkursil võivad osaleda kõik elamud, asutused, ettevõtted, ühistud. Kodukaunistamise ülevaatus viiakse läbi vahemikus 27. maist – 5. augustini 2024. Ülevaatuse tulemused tehakse teatavaks pärast 5. augusti 2024.

Parimate väljaselgitamiseks hindab komisjon järgmisi kriteeriume:

Väikeelamute arvestuses

– elamute välisilmet ja sobivust ümbrusega, piirkonna miljöö säilitamist;

– kõrvalhoonete välisilmet ja nende sobivust elumajaga;

– territooriumi üldist kujundust, haljastust ja heakorda (muru, lilled, puud, põõsad);

– arhitektuursete väikevormide (piirded, väravad, trepid, kaminad, istenurgad) olemasolu ja sobivust aeda, lipualuste, -vardahoidjate paiknemist (ja kasutust riiklikel pühadel), majanumbri ja postkasti paiknemist ning seisukorda;

– puu- ja köögiviljaaia ning marjakultuuride hooldust;

– krundi funktsionaalset kasutamist (ilu-, tarbeaed, majandushoov),

– territooriumi lähima ümbruse korrashoidu (aiatagused kuni naaberkrundi või sõidutee ääreni).

Korterelamute arvestuses:

– elamute üldist välisilmet;

– territooriumi üldist korrashoidu (sh prügikonteinerite ümbrust, parkimiskorraldust);

– haljastuse olemasolu (muru, puude, põõsaste ja lillede paiknemist);

– mänguväljakute olemasolu ja sobivust;

– trepikodade, tuulekodade, välistreppide korrashoidu;

– lipuvardahoidja(te) paiknemist ja kasutamist riiklikel pühadel;

– infosiltide (majanumber, teadete tahvlid trepikojas) paigutust ja seisukorda (sh informatiivsus);

– territooriumi lähima ümbruse korrashoidu (kuni naaberkrundi või sõidutee ääreni).

Ühiskondlikud objektide (asutus, ettevõte, tootmiskompleks, park, väljak vms) arvestuses:

– hoonete välisilmet ja sobivust ümbrusesse;

– territooriumi üldist korrashoidu (sh prügikonteinerite ümbrust, parkimiskorraldust);

– haljastuse olemasolu (muru, puude, põõsaste ja lillede paiknemist);

– reklaami paigutust ja korrashoidu;

– piirete ja arhitektuursete väikevormide sobivust ja korrashoidu;

– territooriumi lähima ümbruse korrastatust (kuni naaberkrundi või sõidutee ääreni);

– lipuvardahoidjate, lipuväljaku olemasolu, korrashoidu (ja kasutust riiklikel pühadel);

– infosiltide (majanumbrite) paigutust ja seisukorda.

Linnavalitsus väljastas reklaami paigaldusluba osaühingule Admanager Holdings OÜ välireklaami paigaldamiseks Tallinna mnt kinnistul, et see on vaadeldav T-8 Tallinn-Paldiski maanteelt ning see on paigaldatud nii, et see ei sega sõidukijuhtide nähtavust. Ühepoolne 3490mm X 2250 mm suurune reklaam on metallraamil, kivist jalused (poolkuud) raami fikseerimiseks paigaldatud kinnistule. Reklaami eksponeeritakse 01.05.2024 – 10.06.2024. a.

Lasteaed Miki Meelespeade rühma lastel oli täna väga tegus päev. Õpetaja Sirje Rannametsaga käidi Harju Maakonnaraamatukogus  vaatamas Sirleti kunstinäitust ja arutlemas kunsti olemuse üle. Muusikakoolis saadi elamus õpilaste kevadkontserdist ja nii mõnigi hakkas mõtlema, et siin võiks ju ise ka pillimängu õppida. Kui vaimu oli juba tublisti turgutatud, põigati enne lasteaeda naasmist ka Terviseradadele.

Vikerkaare lasteaia Tuhkatriinud, Arabellad, Pöial-Liisid, Krõllid olid täna kultuursemad ja käisid Keila Muusikakoolis erinevaid pille tutvustaval kontserdil.

Rukkilille lasteaias  käis täna külas Keila muusikakoolist viiuldajate ansambel “Hõbekeeled”, kus mängisid ka lasteaia vilistlased. Juhendajaks õpetaja Leena Laas

Kultuurikeskuses oli doonoripäev.

Muusikakoolis õp. Erika Uus’i akordioniõpilaste kontsert.

Koolis matemaatika riigieksam. 6.-7.-klassidel töövarjupäev.

Harju Elektrisse saabus tore uudis, nende laotöötaja Kaspars saavutas tõstukijuhtide Eesti meistrivõistlustel 3. koha Rakvere Kastide ülesandes. Võistlustel osales kokku 48 inimest, 24-st ettevõttest ning sellel aastal toimus see juba neljandat korda.

Reede, 24.mai:

Keila Leht kutsub nii laupäevasele Keila Päevale, kui 9.juunil toimuvale Harju Maakonna laulu- ja tantsupeole “Meie Vägi”. Uudistes kaunite koduaedade konkursist, noortegarantii tugisüsteemist, kogukonnapäevast ja titerallist, Woltist Keilas, Swedbanki mündikampaaniast, muuseumiööst, eakate liiklusohutusest, joonistusvõistlusest lasteaedade lastele, Cronimeti vanametalliplatsist, ITAKi uuest poest ja Metsaekspressist. Muuseumivaramu jätkab kunstilise isetegevusega aastast 1880. Tegija on Mihkel Kasenõmm. LIsks info Muusikakooli sisseastumiseksamitest ja reklaam, millega Keila leht otsib lehekandjaid.

Keila Kooli aulas tähistas Keila Rill oma 5.sünnipäeva tantsuetendusega „Tantsime“ – oli 9.a k- tantsuklassi lõpuetendus. Toimusid loovtööde kaitsmised.

Muusikakoolis Segakoori Keila kevadkontsert „Vaata ja sa näed!“. Dirigendid Anu Matteus ja Arvo Pihlamets. Kaastegevad Eva Teppo klaveril, Piibe Paalaroos viiulil ja Liis Mäevälja saksofonil.

Laupäev, 25.mai:

Keila linnaks nimetamise 86.sünnipäeva tähistav kogu päeva kestev sündmus ja laat Keila Keskväljakul möödus kuumas päevas, mida leevendas pisut pärastlõunane äikesevihm. Kell 9.00- 16.00 Keila laat. Lasteala, Keskpark, Keskväljaku lava … Esinesid kohalikud kollektiivid,. Päeva jkuht oli Peep Raun. Lingid Piltidele leiad Keila Päeva uudisest.

Veel pealaval Keila Teraapiakeskuse beebi- ja mudilasring, Bel Canto Laulustuudio, lastead Vikerkaar. Keskpäeval Keila Linnaorkester ja Keila Päeva avav linnapea Enno Felsi kõne. Pärast seda Partner Akro Keila rühmad, JJ-Street Tantsukool. Keila rahvamuusikud ja Reeda rühm, Keila rahvatantsijad- naisrühmad Keikal ja Koidula, segarühm Pillerkaar, orkester Saku Manoliinid, Kirsid, Bandaz, Kõva Kivi.  Õhtu lõpuks Keila Kaunimate Agulihärrade Vennaskond. Peaesineja – Suured Tüdrukud.

Keskpargis oli Koerte ala, kus  Keila Koerasõprade Klubi IPSON. Kavas oli Rallikuulekuse demonstratsioonrajad, trikiesinemised ja KEILA KOER 2024 valimine .Keila Koera tiitli pälvis Xena, kelle perenaine on Heleri..  Osaleda võisid kõik Keilas ja lähiümbruses elavad koerad. Tingimuseks: koer peab olema nõuetekohaselt vaktsineeritud ja inimeste suhtes sõbralik. Registreerimine kohapeal, osalemine tasuta.

Käsitöösalong Vaarikas Vahukoorega avas oma õuel Ohtu teel kohviku.

Keila Jalgpalliklubi ja Harju Elekter Estonia kutsusid meelt lahutama vahvate mängude ja popkorni seltsis. Väljas olid Keila Korvpallikool ja korvpalliklubi Keila Basket.

Keila linna päeval olid Keila naiskodukaitsjad , kodutütred ja noored kotkad väljas oma telgiga. Selle aasta fookuses on evakuatsioonikott ja mida sinna pakkida. Räägime ka Ole valmis äpist ja kuidas seda kasutada. Kirsiks tordil on naiskodukaitse LOTERII. EXPO alal olid mitmed organisatsioonid ja asutused. Oma telgid olid üles pannud Reformierakond, Sotsiaaldemokraadid, Isamaa ja Parempoolsed.

Keila päeval ei kasutatud ühekordseid plasttopse ja -nõusid ning  asendati need  keskkonnahoidliku korduskasutatava lahendusega. Eesti Pandipakendi Panditopsi süsteem toimib täpselt nagu vana hea pandisüsteem, kus sulle väljastatud topsile või nõule.

Eesti Väikeloomade- ja Kodulinnukasvatajate Ühing korraldas Haapsalu mnt 21 hoovil II EVKÜ näituslaada.

Ka sellel aastal leidis Harju Maakonnaraamatukogu Keila päevalt. Telk asus Keskpargis laste- ja noortealal. Sai meisterdada, võistelda kirjanike ja raamatutegelaste tundmises, kuulata humoorikaid õpetussõnu Anti Saare raamatust ning osta hea hinnaga raamatuid, mis raamatukogus on üleliigseks jäänud.

Muusikakoolis saalis andsid kontserdi pianistid Emanuel Tepp (MUBA 9.kl, õpetaja Kai Ratassepp) ja Kärt Mikalai (MUBA 9.kl , õp Marja Jürisson). Kavas Bach, Schubert, Chopin, Sumera, Šostakovitš, Debussy.

Keila Kooli 8B klassi õpilane Pärt Paalaroos esindas nädalavahetusel väärikalt oma kooli Tartus, TÜ Delta majas toimunud vabariiklikul matemaatikaolümpiaadil. Tulemus oli 25 Eesti parima 7-8.klassi matemaatiku seas tubli keskmne. Säärane, erakordselt raskete ülesannetega olümpiaad toimus kolmandat korda ja Pärt oli esimene Keila Kooli õpilane, kes sellel osalema pääses.

Pühapäev, 26.mai:

Pärastlõunal toimusid Karmel Jano korraldatud Keila Suvemängud – kergejõustikuvõistlusel lastele osales 141 noort spordihuvilist. Kõik väiksed Keila linna sportlased said panna end taaskord proovile neljal alal: 60m jooks, 600m jooks, pallivise ja kaugushüpe. Osalema olid oodatud kõik Keila linnas elavad ja lasteaias või koolis käivad kuni 2013. aastal (k.a) sündinud lapsed. Võistlused avas Keila linnapea Enno Fels. Keila Suvemängud toimuvad II korda, eelmise aasta sundus pälvis tiitli Keila Sündmus 2023, mille korraldas toona 16-aastane noorsportlane Karmel Jano. Tänagi oli Karmel korraldaja, abiks vanemad, hulk Eesti noortekoondise liikmeid ja teised vabatahtlikud. Pildid

Muusikakoolis kontsert „Marimba meditatsioonis“, esineb Brita Reinmann. Kavas Debussy, Honstein, Ignatowicz, Glass.

Harju Elektri sööklas Keila Maleturniir.

Eelmine 26.mai – Keila Päev

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content