21.nädal 2023

Keila Päeva nädal

Esmaspäev, 22.mai:

Hiiumaal Käinas toimus 21.-22. mail üleriigiline ( väiksemate koolide)  Rudolf Tobiase nimeline klaveriõpilaste konkurss, millel esinesid edukalt meie muusikakooli 4 õpilast:  kuni 10- aastaste õpilaste vanuserühmas: KRISTOFER VENT-  eripreemia kava väga hea esituse eest  (õp Diana Gromova);  11-13- aastaste õpilaste vanuserühmas: ELLA MARIE MÄGER – II preemia ( õp Eva Teppo), JETTE PIIBEMANN- eripreemia kava väga hea esituse eest ja eripreemia J.S.Bachi heliteose parima esituse eest ( õp Eva Teppo), SOFIE HRAMOVA – eripreemia kava hea esituse eest ( (õp Diana Gromova). Palju õnne!

Teisipäev, 23.mai:

Kuldar Hütt

Lahkus kunstnik Kuldar Hütt (7.august 1942 – 23.mai 2023). 1969.aastast Tõmmiku külas elanud Kuldar oli aastakümneid Keila linna “ihukunstnik” – tema meistrikäed valmistasid Keila linnapea ametiraha, Keila linna teenetemärgid ja palju olulisi auhindu Keila linnale ja teistele. 1998.aastal pälvis Kuldar  viljaka töö eest metallikunstnikuna, käsitöö traditsioonide hoidjana ning näituse “47 aastat käed rauased” eest Keila linna kultuuripreemia. Suur tänu, Meister Kuldar! Siiras kaastunne lähedastele!

23.mail toimus XXVI Rahvusvaheline Noorte Muusikute konkurss “Sigulda 2023”. Konkursil võistlevad erinevad pillid omavahel, osalejaid oli kokku 45 kolmes erinevas vanusegrupis. Keila Muusikakooli VI klassi tšello õpilane Deliisa Virunurm saavutas B vanusegrupis (12-13 aastased) I koha (II koha sai pianist ja III koha sai akordionist). Deliisa õpetaja on Egmont Välja ja kontsertmeister Kairi Vavilov.

Vikerkaare lasteaias oli traditsiooniline sportlik perepäev „Mudilase Olümpia 2023“ tõi lastaia hoovi oma osavust proovile panema nii väikeseid kui suuri spordisõpru. Liikumisaastast lähtuvalt oli osalejaid seekord varasemast rohkemgi, kuna kaasatud olid ka Vikerkaare lasteaia Sipsiku maja mõned rühmad. Alati särtsakalt rõõmsameelne Vikerkaare lasteaia personal oli spordialade juures lapsi ja pereliikmeid lahkelt juhendamas. Sportimisvõimalusi pakkus kokku 12 spordiala ja nagu ikka, siis suuremate laste spordipunktid asusid avaral õuealal ning nooremate laste alad sisehoovis. Suure hoovi alad olid järgmised: „Tõkkejooks“, „Padjatõuge“, „Kettaheide“, „Kaugushüpe“, „Korvpall“ ja „Jalgpall“ (veeretan, triblan). Väiksemas ehk sisehoovis asusid „Tasakaalu rada“, „Täidan kõhtu“, „Püüan ja veeretan“, „Hüppan palliga“, „Harki ja kokku“, „Ussijooks“. Perespordipäeval oli kokku osalejaid 305 ja nendest lapsi 146. Tänu imeilusale kevadilmale pakkus Mudilasolümpia osalejatele meeldivaid ja põnevaid elamusi ning kohtumisrõõmu. Suur aitäh kõigile tublidele lastele ja nende peredele. Lasteaed tänab nii korraldajaid kui läbiviijaid!

Keila Lasteaed Miki kuulutas välja konkursi lasteaiaõpetaja vabale ametikohale.

Täna käisid Vikerkaare lasteaia Sipsiku maja Naksitrallid Saue valla lasteaialaste tantsupidu vaatamas ja lastele kaasa elamas. Hommikul söödi lasteaias kõht putru täis ja siis liiguti kiire rongisõiduga ja väikese jalutuskäiguga Laagri Kooli staadionile, kus avanes võimalus tantsijatele tervituseks lehvitada. Lastele meeldis väga muusika, mis oli tuttav ja kutsus kaasa laulma. Lapsed said ka ise nautida staadioni mõnusid – kiired jooksud ja osavad trikid said kõik tehtud. Sipsiku maja Päikeseratta ja Sipsiku rühmal oli väljasõit Polli loomaaeda. Vikerkaare majas Pääsupesa rühma lastel oli lõpupidu.

ENSTOt külastasid Keila kooli teadusringi liikmed. Ensto tehnikajuht Andres Rajamets tutvustas teadushuvilistele kuidas füüsikaseadusi praktikas rakendada ja milliseid ägedaid lahendusi oma klientidele pakume. Loodetavasti said noored loodusteaduste uurimiseks indu veelgi juurde!

Keila Swimclubi korraldas ujulas hooaja lõpu tähistava klubivõistluse.

Kolmapäev, 24.mai:

Ringkäigul kohalikesse omavalitsustesse külastas täna Keila linnavalitsust Põhja prefekt Joosep Kaasik (vasakul) ja Lääne-Harju jaoskonna juht Lea Bärenson.  Vestlusel linnapea Enno Felsi ja nõunik Uno Paasiga oli teemaks kohalike omavalitsuste ja politsei koostöö, argipäevased mured (nt töö noortega, turvafirmade kaasamine, kodanike sallimatu suhtumine koos sekkumisega korrarikkumistesse jms) ja võimaliku koostöö tihendamine.

Keila Muusikakoolis oli täna,24.mail lõpuaktus. Lõputunnistuse sai 10 noort muusikut. PILDID

Kolmapäeval, 24.mail said Keila Kooli Pargimaja raamatukogus kokku viktoriinisarja “Kuks tahab teada” 1.hooaja parimad osalejad. Kutse üritusele said lapsed, kes olid osalenud vähemalt kahel korral. Meile tuli külla mälumängur ja näitleja Veljo Reinik, kes rääkis oma teadmishimust ning osalemistest mälumänguvõistlustel. Saime muuhulgas teada, mis tunne on oma teadmisi panna proovile telekaamera ees ning mis paneb teda teadmisraamatuid lugema. Avastasime, et meie hulgas on ka sarjade, kus  Veljo on osalenud, fänne ning Veljo pöidlahoidja Mälumaratoni saates. Mängisime koos ka kuldvillakut, mis oli  koostatud meie hooaja kestel lastele esitatud küsimuste põhjal. Loomulikult tunnustati tublimatest tublimaid ja loositi  osalejate vahel auhindu. Auhindadega toetasid ajakirjad Minu Maailm ja Hea Laps ning Keila Lions klubi. Esikoha ja ajakirja “Minu maailma” aastatellimuse sai Anna Helene Rauk (4.klass) auväärse teise koha ja ajakirja “Hea Laps” aastatellimuse sai Lisandra Strelkov (4.klass). Apollo kinkekaardi sai kolmanda koha omanik Noora Kulp (4.klass).  Ääretult vapper ja sihikindel oli aga 2.klassi neiu Saara Kulp, kes saavutas vanemate klasside õpilastega võisteldes suurepärase neljanda koha. Ka tema  tublidus sai pärjatud Apollo kinkekaardiga. Kokku osales viktoriinisarja 7 voorus 49 õpilast. Pea 20 õpilast panid ennast proovile kaks või enam korda. Edu ja koha edetabeli alguses tagas järjekindlus ning muidugi ka õigete vastuste leidmine. Uue viktoriinisarjaga alustame taas uuel õppeaastal. Kohtumiseni raamatukogus!

Viimsis peetud Filter Temposarja kolmandal etapil tuli üldarvestuses teisele kohale tugeva sõidu teinud Henri Arjus. Ta keskmiseks kiiruseks mõõdeti 14.km pikkusel rajal 47,9km/h!

Keila TV avaldatud Keila Kooli lugude neljateistkümnendas osas istus kaamera ees Karmo Tihane, kes meenutab praeguse koolimaja koha peal olnud Sinilille lasteaeda, vanas koolimajas raadio tegemist ja ürituskorraldust. Intervjuu filmiti aastal 2021.

Miki lasteaed võttis osa Laulasmaa rahvatantsupäevast.

Neljapäev, 25mai:

Keila Linnavalitsuse 90.istung 25.mail 2023.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Paldiski mnt 37e kinnistule ehitatud 20 kW võimsusega päikeseelektrijaam.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa fooriristmiku ehitamiseks Keila linnas Paldiski mnt ja Piiri tänava kinnistutel. Ehitusprojekti on koostanud AS Signaal TM.

Linnavalitsus määras Keila linnas asuvale Sooserva kinnisasjast (pindala 4,11 ha, sihtotstarve jäätmehoidla maa 100%) maakorraldustoimingu käigus moodustatavatele uutele reaalosadele koha-aadressid ja katastriüksuste sihtotstarbed alljärgnevalt:  Sooserva  asukoht Harju maakond, Keila linn, jäätmehoidla maa 100% ja Maanteeserva  asukoht Harju maakond, Keila linn, 50% tootmismaa ja 50% ärimaa.

Linnavalitsus muutis Keila linnas Paldiski mnt 2b katastriüksuse (katastritunnus 29601:001:0309, registriosa nr 16174150, sihtotstarve ühiskondlike ehitiste maa 100%) sihtotstarvet ning määras  uueks katastriüksuse sihtotstarbeks 100% elamumaa. Praegu asub katastriüksusel  asub üks hoone – garaaž.

Linnavalitsus seadis sundvalduse Telia Eesti AS kasuks Pargi tn 4a 409 m² suurusele osale siderajatiste omamiseks, majandamiseks, remontimiseks, asendamiseks, hooldamiseks, korrashoiuks, kasutusse andmiseks ja muul viisil kasutamiseks sidevõrgu toimimise tagamise eesmärgil.

Linnavalitsus vabastas Lenne Nõu tema avalduse kohaselt Keila Lasteaed Miki direktori ametikohalt 1. augustist 2023.

Linnavalitsus otsustas kuulutada välja avaliku konkursi Keila Lasteaed Miki direktori vabale ametikohale ja moodustas selleks komisjoni, mida juhib abilinnapea Eike Käsi. Komisjoni kuuluvad linnavalitsuse ning  lasteaia pedagoogide ja hoolekogu esindaja.

Abilinnapea Eike Ksi osales Harjumaa tervisenõukogu koosolekul.

Vikerkaare lasteaia Sipsiku majas oli Naksitrallide rühma laste lõpupidu.

Keila Avatud Noortekeskuse esindus osales Noorte rohekonverentsil “Rohelise tuleviku heaks” Padise kloostris.

Reede, 26.mai:

Keila Leht kutsub Keila Päevale ja kirjutab esilehel Harjumaa Muuseumi uuest näitusest. Uudistes Keila lehe kojukandest, toetusest vana ahju asendamiseks, Tallinna maantee tulevikust, “Kodud kauniks” konkursist, vibuspordist, Tiina Laanemi retkest “Kollase kassi komando” jälgedes, psühhosotsiaalsest abist, teeliste kirikutest, Muusikakooli uudistest, kihelkonna fotokonkursist. Muuseumivaramu avaldab Mikk Vaikla ja Matti Kaupsi mälestusi Johann Tähest. Tegija on Andrius Lik.

Keila Päevale on saabunud delegatsioonid sõpruslinnadest Birštonasest (Leedu) ja Barsbüttelist (Saksamaa). Täna külastati riigikogu liikme Timo Suslovi kutsel Riigikogu. Soovijatele tutvustati IT teenuseid Eestis ja Keila linnas. Lisaks ringkäigud Keilas ja mitmes asutuses. PILDID

Õhtul oli Harju Maakonnaraamatukogus Birštonase kunstniku Andrius Liki puuskulptuuride näituse avamine, pärast koos Keila Sõpruslinnade Seltsiga korraldatud õhtusöögil vahetati ka traditsiooniliselt kingitusi.

Rukkilille lasteaed saatis kooliteele seekord lausa 3 rühma: Sipelgad, Rohutirtsud ja Lepatriinud. Peod olid pisut kurva alatoonigagi – üheskoos on käidud ikkagi 5 aastat, saadud palju teadmisi ja eluaegseid sõpru! Tänati lapsi, lapsevanemaid ja meie toredaid  õpetajaid: Maret, Kairi, Ande, Ellen, Elle, Ly, Sirje, Hilje, Külli, Liis, Valve ja Mati.

Segakoor Keila andis koos Keila Kooli Noortekooriga kontserdi Keila Muusikakoolis.

Laupäev, 27.mai:

Keila linnaks nimetamise 85.aastapäevale pühendatud Koguperepidu ja laat Keila Päev Keila Keskväljakul. Suurel laval juhatas päeva sisse Keila Kooli lastekoor Kadi Härma juhatusel. Suurelt lavalt kõlas ka Keilale pühendatud laul „Kaunim kui kunagi“. Edasi oli lava meie noorimate päralt: lavale astus rongkäigus saabunud Keila lasteaedade ühendkoor, kus korraga oli laulmas üle 250 laululapse. Keskväljaku õhtused peaesinejad olid Kukerpillid, Synne Valtri Bänd ja Smilers. Päeva juhid Peep Raun ja Rohke Debelak.

Pildid:

Keila Päeva PEALAVA: Keila Teraapiakeskuse beebi-ja mudilasring „Trallipallitajad“, Bel Canto Laulustuudio, Keila Kooli lastekoor. Kell 11 Keila Päeva avasõnad linnapea Enno Felsilt. Keila lasteaedade ühendkoor, Keila  Linnaorkester, Keila Rahvamuusikud, Keila rahvatantsijad, Keila Muusikakooli Margus Minni kitarrieriala õpilased, Võimlemisklubi Graatsia, VIIS TOONI laulustuudio,  Akrobaatikakool PartnerAkro, JJ-STREET Tantsukool, ansambel  KIRSID ning alates kell 18.00 KUKERPILLID, SYNNE VALTRI BAND ning Keila Päeva jaoks ilmselt rekordpubliku ees SMILERS.

Keskpargi muusikalised vahepalad: lõõtsamees   Ain Lindvest, Viis Tooni laulustuudio,         viiulimängija Ukrainast   Михаил Павлюков, Keila Muusikakooli Margus Minni kitarrieriala õpilased ning Raahel ja Co.

LASTEALA( Kultuurikeskuse juures ) erinevad  atraktsioonid ja palju muud lastele,  külla tuli Duracelli jänes ning Sirleti kunstitelk- loterii ja kunsti töötuba

KESKVÄLJAK – Keila Lions klubi, Keila Kiwanise heategevustelgid, Harjumaa Muuseum, Naiskodukaitse ja noorkotkaste  tutvustus, Lääne-Harju Invaühingu loteriitelk, Keila Korvpallikool + Prysmian Group, Vanglateenistus, JJ-Street Tantsukool, City Motors ja Amserv Auto esitlused, Ensto Building Systems OÜ, Reformierakond ja Sotsiaaldemokraadid.

KESKPARK: Teadusteater oma etendusega „Teeme keemiat“, Melandia ART eestvedaja Meelika Randma juhendamisel Keilale ühismaali koos loomine, võimalik teha pilte Photoboxis ning mängida minigolfi GATO õuemängude valikust. Lisaks Makramee töötuba ja Harju Maakonnaraamatukogu lasteosakonna väljapanek. Rahvusvahelisest noorsootööst tuli rääkima Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse rahvusvaheliste suhete juht Karolina Kuusik koos Keila Noortekeskuse rahvusvahelise noorsootöö koordinaatori Geter Ehrenpreisiga. Minipannkookide kohvik Kooker täitis kõhtu soolaste ja maguste pannkookidega. Oma tegemisi uuest hooajast tutvustab Keila Noortekeskuses alustav tennisering Keila Tennis. Harju Elektri puhkealas sai jalga puhata ja ettevõtte tegemistega lähemalt tutvuda. Tänavu sügisel täitub Harju Elekter Grupil 55. tegutsemisaasta. Keskpargis olid veel Keila Koerasõprade Klubi IPSON, Akrobaatikakool PartnerAkro  tsirkusetelk, Keila Jalgpalliklubi, lasteatraktsioon ZORB pallid, Ponijalutus ja palju, palju muud…..

Lisaks lähiümbruses Vaarikas Vahukoorega  oma hoovil Ohtu tee 5 – Kodukohvik parimate paladega, Käsitöömüük üllatus hindadega, lastele meisterdamine, sotsiaalkeskuse eestvedamisel varjevõrkude punumime. Miki lasteaia hoovis Kirbukas ja kohvik.  Avatud oli Soolaladu. EELK KEILA MIIKAELI KIRIK oli avatud, sh torni pääs.

Haapsalu mnt 21 hoovis korraldas Eesti Väikelooma- ja Kodulinnukasvatajate Ühing näituslaada. Võimalus tutvuda erinevate nende juures kasvatatavate kodulinnu- ja küülikutõugudega, küsida nõu ja soovitusi kasvatajatelt, vahetada infot ja kogemusi. Ühtlasi võimalus soetada vajalikku inventari, söötasid, tibusid, linde ja küülikuid

Keila Linnavalitsus koostöös Wageningeni Ülikooliga (Holland) viib läbi uuringut, et kaardistada jalgrattaga liiklemist ja leida turvalisi liikumisteid Keilas. Projekti läbiviimiseks kaasatakse Keila elanikke. Juba kuu aja jooksul on uuringu raames läbi viidud küsitlused Keila Kooli õpilaste seas. Kas olete igapäevane rattur või kasutate ratast harva, on teie arvamus uuringus oluline ning aitab kaasa Keila rattakasutuse ja -vajaduste kaardistamisele! Kaasava uuringu tulemusena valmib rahvusvaheline teadustöö. Uuring on ka sisendiks Keila säästva linnatranspordi kujundamisele.  Linnavalitsuse ees sai  anonüümselt osaleda küsimustiku täitmisel ning rattateekonna kaardistamisel. Informatsiooni jagasid projektijuht ning linnaarhitekt.

Keila CrossPower korraldas linnavalitsuse parklas “Fittest in Keila 2023” – Võistlus ka pealtvaatajatele, kus selgitati  “Keila Päev 2023 parim naine” ja “Keila päev 2023 parim mees”. “Fittest in Keila 2023” toimus kahes võistlusklassis, sport- ja eliitklassis, kus osaleda saavad naine-naine, naine-mees ja mees-mees paarid. Päeva jooksul tuleb paarilistel sooritada kolm erinevat kava ehk WOD-d (workout of the day), mis on jaotatud aladeks, kus proovile tuleb panna jõud, vastupidavus ja tehnika. WOD-de ülesehitus selgub üritusel kohapeal. Enne igat ala toimus tehniline instruktaaž, kus näidati ette korrektne sooritamistehnika.

Keila Päeval loobuti ühekordsetest raiskavatest plast topsidest ja nõudest. Need asendati keskkonnahoidliku korduskasutatava lahendustega. Eesti Pandipakendi Panditopsi süsteem toimib täpselt nagu vana hea pandisüsteem, kus sulle väljastatud topsile või nõule lisatakse tagatisraha ning kui nõu pärast kasutamist tagastad, saad pandiraha täies ulatuses tagasi. Seejärel peseb Eesti Pandipakend kasutatud nõud puhtaks ja korduskasutab neid järgmistel üritustel. Prügi sorteerimine on küll hea, kuid parim prügi on mõistagi see, mida pole kunagi tekkinud.

Keila Mudellennuklubi korraldas oma Karjaküla tee ääres seisva lennuki juures Perepäeva.

Keila Muusikakoolis andis kontserdi pianist, MUBA abiturient Theodor Teppo, kaastegev oli pianist Age Juurikas. Kavas oli J.S.Bac, L.van Beethoven, F.Chopin, E.Oja, M.Ravel.

Keila Kooli Pargimajas ja Loodemajas tegi Kaja Peetris ringkäigu kooli 23. Lennu vilistalastele.

Pühapäev, 28.mai:

Linnapea Enno Fels avaldas tänu Keila Päevaga seotutele: Väga ilus linna sünnipäevapidu oli! Aitäh esinejatele ja osalejatele! Eriline tänu korraldajatele: Keila kultuurikeskus, Katrin Sassi, Kalle Kask, Maret Lepiksaar, Valdur Vacht jpt! Suur aplaus üldse parimatele peojuhtidele – Rohke Debelakk ja Peep Raun! Palju õnne, Keila!

“Kultuuriministeerium on 2023. aasta kuulutanud liikumisaastaks. Liikumisharjumus kujuneb välja lapsena ning just sellepärast oleme võtnud endale eesmärgiks Keila linna noortele korraldada selline võistlus,” kirjutab võistluse tutvustuses korraldaja Karmel Jano, kes on ka ise oma vanuseklassis Eesti parimate jooksjate hulgas. Keila Suvemängud on esmakordne võistlus Keila linna ja linna läheduses elavatele kuni 2012. aastal (k.a) sündinud lastele. Lapsed saavad end panna proovile 60 m jooksus, 600 m jooksus, palliviskes ja kaugushüppes. Osalejaid on üle saja! Keila Kooli staadionil oli see esimene sellelaadne sündmus, kui kooli võistlused välja jätta. Võistlust aitasid korraldada Keila Linn, Triathlon Estonia, Alari Tammsalu ja korraldajate perekonnad! Oma panuse andsid Rummu karjäär, Kalevipoja Koda, Maheleib, Premia, Super Skypark, Kuulsaal, Rimi, Balsnack ja LaMuu! Tulemused: https://my.raceresult.com/246368/results?fbclid=IwAR3TCNg05T9pFpIQTOdvZVsMANbUdyQAaJnKC56nYfdYxdVOHc7S7fx07sw

Keila linna kiirturniir 2023 toimus Harju Elektri ruumes. Tulemused: 1. WFM Sofia Blokhin (MK Vektor) [6p 7-st]; 2. Karl Erik Olde (SK Reval-Sport) [5,5p]; 3.-5. FM Hendrik Olde (Tallinna MK), Mikhail Cherentsov (MK Vektor) ja Raivo Viidu (Saue MK) [5p].

Riko Tammepuu sõitis ennast 41. Hawai Expressi Tartu Rattaralli 60 km etapil kolmandaks.

Eelmine Keila Päeva pildid

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content