19.nädal 2024 Keilas

Esmaspäev, 6.mai:

Keila Coolbet avadas teate, et Keila Coolbeti korvpallimeeskonda majandav MTÜ Keila Basket lõpetab koostöö MTÜ Keila Korvpallikooliga ning jätkab PAF Eesti-Läti liigas ja Eesti meistriliigas osalemist iseseisvalt. Sellega seoses alustatakse Keilas ka oma järelkasvusüsteemi loomist. Tänavu korvpalli Eesti meistriliiga veerandfinaalis Pärnu Sadamaga tulise heitluse pidanud, ent lõpuks mängudega 2:3 alla vandunud Keila Coolbeti igapäevases toimimises ei muutu midagi. Kahel esimesel hooajal meeskonda vedanud Keila Basket jätkab senist tööd. Sõlmisime meistriliiga koha kasutamise osas kolmeks aastaks lepingu MTÜ Pirita Palliklubiga, kes on opereerinud rohkem kui 20 aastat meistriliigas võistkondi BC Pirita ja Tallinna Kalev, ent otsustas teha meistriliiga tasemel tegutsemises pausi. Selle perioodi lõpuks peaksime oma duubelmeeskonnaga tõusma teisest liigast meistriliigasse. Järgmise hooaja suhtes oleme juba sõlminud kokkulepped Keila linna ja mitme suurema toetajaga. Nimisponsorina jätkab Coolbet. Samuti on alustatud uueks hooajaks lepingute sõlmimist mängijatega. Keila Basketi duubelmeeskonna registreerime 2. liigasse ning meie lähim järelkasv mängib Eesti U19 meistrivõistlustel. Avame ka nooremate treeningugrupid. Keila Korvpallikooliga lõpetame lepingu seoses erimeelsustega ning meiepoolse sooviga asetada rõhk kohalikus noorte korvpallis kvaliteedi tõusule, mis omakorda tagaks piisava oma mängijate peale kasvu meistriliiga meeskonnale. Korvpallisõprade jaoks ei muutu midagi. Alates sügisest on Keila Tervisekeskuses taas võimalik kaasa elada meistriliiga tasemel tuttavatest mängijatest koosneva Keila Coolbeti meeskonna heitlustele.

Tänasest on linnavalitsuse planeeringute spetsialist Diana Vällo. Sisearhitekti haridusega Diana Vällo viimatine töökoht oli Tallinna Linnaplaneerimise Ametis, kus tegeles kesklinna kasutuslubade taotluste ja kasutusteatiste läbivaatamisega, varem ka ehitusprojektide menetlejana.

Vikerkaare lasteaia Sipsiku maja Naksitrallid esinesid täna oma rühmas etendusega “12 kuud”. Ühtlasi oli tegemist emadepäeva peo peaprooviga. Vikerkaare maja teiste rühmade lastel oli au publikuks olla.

Keila Kultuurikeskuses oli kordusetendusena Valdo Jahilo   “KÕBUS JA LÕBUS” – Pille Pürgi autobiograafiline monoetendus.

Sotsiaalkeskuses olid kogemusi vahetamas kolleegid Harku vallast.

Teisipäev, 7.mai:

Keila Kool on saanud uue koolitusloa. Erinevus varasematega, viie aastase kehtivusega koolituslubadega on see, et täna allkirjastatud käskkirjas ei ole koolitusloa kehtivuse tähtaega. Edukat koolitööd, Keila Kooli õpilased ja õpetajad!

Keila Muusikakooli lapsed tutvustasid Vikerkaare lasteaias täna suurematele lasteaialastele viiulit.

Tänasest juunikuu lõpuni on Harju Maakonnaraamatukogu lastetoas üleval Keila Kooli pargimaja õpilaste retsepti-eri näitus.

Muusikakoolis õp. Pille Metsson’i oreli-, klaveri, – ja akordioniõpilaste kontsert.

7.-8. mail toimus Harjumaa poistekooride projekti “Vahvad laulumehed” raames Keila ja Raasiku koolide poistekooride kontsertreis Lääne-Virumaale. Tutvustasime 9. juunil Keilas toimuva Harjumaa laulupeo laule. Esinesid ka solistid, Keila Kooli poolt Leonard Kangro, kes esitas klarnetil Rubinsteini pala “Meloodia”. Ööbisime looduslikult imelises kohas – Eisma puhkekeskuses, kus poisid said proovide kõrval nautida ka vaba aega. Esimesel päeval said poisid osaleda Politseimuuseumi programmis “Spioonid ja salakuulajad”, teisel päeval külastasime Rakvere linnust. Poisid said reisida ajas tagasi 16. sajandisse ja kogeda karmi orduelu läbi rüütli silmade. Kõige suuremat muljet avaldasid hirmutuba ja põrgu. Üks poiss ütles tagasiteel Keilasse: “Oleks võinud kaks ööd olla!”, teine: “Ma läheks kohe tagasi – nii äge oli!” Esimene kontsert oli Rakvere Reaalkoolis, teine Rakvere Riigigümnaasiumis. Vaatamata sellele, et kuulajad oli väga eri vanuses, tundus publiku vastuvõtu järgi, et kontserdid läksid hästi korda.  Keila Kooli poistekoori juhatab Kadi Härma.

Keila Koolis olid 7.- 8.05 3.klasside sotsiaalvaldkonna tasemetööd veebis.

Kolmapäev, 8.mai:

Keila idaosas ja Jõepargis toimus täna õhtul Tallinna meistrivõistlused orienteerumise sprindis. Korraldas  OK TON, rajameister oli Tiit Tatter, stardis oli ligi 200 orienteerujat. Eduard Pukkoneni PILDID.

Sotsiaalkeskuse koduteenuse eestvedajad külastasid kolleege Kristiine LOV-s.

Neljapäev, 9.mai:

Keila Linnavalitsuse 145.istung 9.mail 2024.

Linnavalitsus otsustas anda eelläbirääkimistega pakkumisel viieks aastaks kasutusse Keila linnale kuuluval Piiri 7a  kinnistu, endine Kärnihoidla ja Puursüdamike töötlemise kompleks ja tulevane loomelinnak – kogukonnakeskus ning kinnitas eelläbirääkimistega pakkumise ja üürilepingu põhitingimused. Pakkumise läbiviimiseks moodustati 6-liikmeline komisjon, mida juhib Keila abilinnapea Maret Lepiksaar.

Linnavalitsus jättis riigihanke avatud hankemenetluses „Keila linn, Keskväljaku (lõigus Luha tn – Paldiski mnt – Uus tn) ja Luha tänava (lõigus Keskväljak – Põhja tn) taastusremont“ edukaks tunnistatud pakkuja Tee ja Tee OÜ kõrvaldamata ja kvalifitseeris tõendite alusel ning otsustas sõlmida pärast ooteaja (14 kalendripäeva käesoleva korralduse kohta teate esitamisest) möödumist eduka pakkuja Tee ja Tee OÜ-ga hankeleping riigihanke alusdokumentides märgitud tingimustel.

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke avatud hankemenetlus „Keila linna Haapsalu mnt (Barsbütteli tn kuni Metsa tn) katte remont“ e-menetlusena ja määras riigihanke eest vastutavaks isikuks abilinnapea Inge Angerjas, kes juhib ka avatud hankemenetlusega seotud toimingute läbiviimiseks moodustatud komisjoni.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa tuletõrjedepoo ümberehitamisel ärihooneks ja garaaži ümberehitamisel laohooneks Uus tn 9 kinnistul. Kahekorruseline kivikonstruktsioonis endine tuletõrjedepoohoone ehitati ümber bürooruumi ja külaliskorteritega ärihooneks. Hoone otsaseintele paigaldati teraspostidele toetuvad rõdud, hoone maht ei muutunud.

Linnavalitsus valis  Aktsiaselts Keila Vesi nõukogu liikmeks Erki Felsi ja Margus Välja ning OÜ Keila Tervisekeskus nõukogu liikmeks Meelis Petersoni ja Priit Ausi.

Töökasvatus Rukkililles: Lepatriinudel läks kraanikauss umbe, vesi ei liikunud, kuhu vaja. Õnneks oli täna Markus majas ja nii ta tegigi julgemaid kaasates asja korda. Poisid olid eriti hakkamas, tüdrukud hoidsid veidi tahapoole  aga kõik, kes tahtsid, said parandustöödes osaleda.

Seni KeVa parkla kioskis asunud Tai sööke pakkuv „Õhetav naeratus“ avas täna keskpäeval uksed Keskväljak 10 majas. Peakokk Tja kutsub Teid nende toite proovima:“Ōhetava Naeratuseni!“

Harjumaa Muuseumis linastub Vallo Toomla dokumentaalfilm “Nii ta on”, mis viib vaataja Eesti väikekohtades elavate meeste maailma, näidates nende argipäevaseid rõõme ja muresid. Kuidas kasvatab oma nelja poega endine seakasvataja Janek ja millest unistab hooldekodu omanik Meelis? Kuidas metsamees Rein leiab eluvärskuse noolemängust ja talupidaja Eku kartulikülvist? Kas assenisaator Kaido kahetseb midagi ja kui tihti ta oma naisele lilli kingib? Kas ka hobileidur Juss näeb Jumalat pisiasjades ja milline ikkagi on hüdraulilise niiduki ülekanne? Need on pildid elu keskpaika jõudnud meeste elumõistmisest, eluga leppimisest ja elurõõmu otsingutest selle leppimise sees. See film on kui rahustav soe sõõm inimlikkust keset praegust keerukat maailma täis raevukaid konflikte. Lihtsuses võib olla võlu. Lihtne nagu saun või laul. Ega ta nii on.Kategooria: Dokumentaalfilm. Žanr: Tõsielufilm. Režissöör: Vallo Toomla. Tootja: F-Seitse.

Keila Korvpallikool andis teada, et Keila Korvpallikooli neidude väljakutse sel hooajal oli lisaks Eesti meistrivõistlustele Optibet Rahvaliigas osalemine. Järgmisel hooajal liituvad Keila Korvpallikooli neiud Naiste Korvpalli Meistriliigaga ning hakkavad mängima kõrgeimal kohalikul tasandil – sünnib Keila esindusnaiskond! Esindusvõistkonna moodustavad meie enda Keila Korvpallikooli kasvandikud, kes on treeninud treener Sille Kase käe all juba alates 1. klassist. Praegu mängib naiste meistriliigas Keila Basket.

Reede, 10.mai:

Keila Lehe esiküljel talgupäevast. Uudistes Tallinna trammiliiklusest, Keila lähiümbruse riigimaanteede korrashoiust, Keila Suvemängudest, Basketist ja Korvpallikoolist, linna sünnipäevast, Sirleti juubelinäitusest, Allika Kodudest, planeeringuspetsialistist, Partner Akro etendusest, skautide tegemistest, visualiseerimise töökojast, täiskasvanud õppijate tunnustamisest. Muuseumivaramu alustab Johanna Lahesalu kirjutisega “Kunstilisest isetegevusest Keila vallas ja kihelkonnas”. Tegija on Julia Jones. Keila Lehe vahel on Keila Keskkonnaleht.  Keila Lehes on kuulutus, kus toimetus otsib Keila Lehe kandjaid.

Partner Akro etendas Keila Koolis saalis kolmel korral akrobaatikaetenduse „Hirmu varjus“. Etendused on reedel kell 19 ning laupäeval kell 11.30 ja 14.30. Kujutlege maailma, kus hirmud hiilivad iga nurga taga, varjud muutuvad õudusunenägudeks ning kartused panevad südame kiiremini lööma. Sellesse kõhedusttekitavasse maailma astub peategelane, valmis vastu võtma enneolematut väljakutset: asuda rännakule läbi Hirmuvarju, müstilise maailma, kus tema hirmud võtavad füüsilise vormi. “Hirmuvarjus” on südantsoojendav lugu sõprusest, vastupidavusest ja eneseületamisest, mis inspireerib publikut uskuma, et koos suudame me ületada iga hirmu, mis meie teele satub. Lavastuses osalevad PartnerAkro etendusgrupi Saturni noored artistid: Margit Ratassepp (partnerakrobaatika, peategelane), Anni – Mari Tammekand (partnerakrobaatika), Anna Grete Alt (kätelseisud), Sandra Seli (kätelsesisud), Kirschenberg Henri (Parkuur), Liive Siim-Joonas (Parkuur), Zujev Kristo Miikael (Parkuur), Rush Gaia Giselle (Trapets), Timmusk Karmen (Tasakaalulaud), Vahtra Virge (Tasakaalulaud), Käen Loreta (Tasakaalulaud), Akrobaadid: Viktoria Firsova, Karmen Kondrov, Madli Must, Angelina Aasa, Neili Kass, Grete Sepp, Mona -Lii Aro, Marta Liivjõe, Bellatrix Raamat, Inger Veldemann. Lavastus: Karl-Oskar Ridaste. Dramaturg: Kert- Erhard Ridaste. Heli-, lava- ja kostüümide kujundus: Karl-Oskar Ridaste, noored ise. Produktsioon: Akropesa MTÜ. PILDID

Muusikakoolis I-IV klassi õpilaste kevadkontsert ja õp. Pille Karras’e pärimusmuusika- ja kandleõpilaste kontsert.

Agnes Veski avab nädala lõpus kolmel päeval enda ateljee uksed huvilistele. Kõigil külalistel on võimalik tulla tutvuma ainulaadsete väärismetallist valmistatud ehetega ning piiluma ka ehete valmistamise telgitagustesse. Lisaks toimub väike töötuba, kus soovijad saavad ka ise kätt proovida ehte meisterdamises. Kui emadepäeva kingituse soetamine on jäänud viimasele minutile, siis saab siit leida kauni ja loodusest inspireeritud ehte. Aadress: KEILA, Paldiski mnt. 46, Sissepääs asub maja küljel keldriukse kaudu.10.05 – 15:00 – 19:00; 11.05 – 12:00 – 19:00; 12.05 – 12:00 – 19:00. Muudel aegadel saab ateljeed külastada kokkulepitud ajal.

Keila Koolis oli Gümnaasiumi ball.

Infoteholoogia peaspetsilist Katrin Leppik ja pressiesindaja Valdur Vacht osalesid Sisekaitseakadeemias Vabariigi Valitsuse  KomKe korraldatud tehisaru koolitusel, kuhu oli kutsutud VV KomKe reservliikmed, erinevate ministeeriumite, ametite ja kohalike omavalitsuste kommunikatsiooniinimesed.

Laupäev, 11.mai:

5-12. maini annavad Eesti Kepikõnni liidu treenerid 20 tasuta kepikõnni tundi erinevatel terviseradadel üle Eesti. Täna on trennipäev Keilas. Treener René Meimer. Juhendatud treeningutele on oodatud igas vanuses liikumishuvilised, kellele õpetatakse õiget kepikõnni tehnikat ja antakse nõu, kuidas kepikõnniga alustada, milliseid harjutusi trenni eel ja järel teha. Trennis osalemiseks ei ole vaja teha muud, kui tulla kümme minutit enne treeningu algust kohtumispaika. Käimiskepid saab vajadusel ka treenerilt.

Tervisekeskuses 11. ja 12.mail iluvõimlemisvõistlus „Graatsia CUP 2024“. Osalejad Eestist, Lätist. Leedust ja Soomest.

Keila Muusikakooli saalis kell 14:00 kontsert , esineb HELINA KUKK ( klaver, MUBA abiturient, üleriigiliste konkursside  laureaat ), kaastegev õp Kai Ratassepp. Kavas: Bach, Beethoven, Liszt, Ravel, Mägi.

Muusikakoolis esines Helina Kukk ( klaver, MUBA abiturient, üleriigilste konkursside  laureaat )
Kavas: Bach, Beethoven, Liszt, Ravel, Mägi.

Pühapäev, 12.mai:

Kontsert Miikaeli kirikus „Roosipärja saladused/Amüsteeriumid“. Viiuldaja Leena Laas ja orelikunstnik Ines Maidre esitavad Emadepäeval Heinrich Ignaz Franz Biberi Roosipärja sonaate. Sellel kontserdil esitusele tuleb tsükli kolmas osa „Aumüsteeriumid”. Seoses skordatuuri (pilli ebastandartse häälestuse) kasutamisega on solistil tarvis kasutada mitte ühte, vaid viite viiulit. Biberi sonaatide kõrval kõlavad toccatad Georg Muffati tsüklist „Aparatusmusico-organisticus“, mis ajastult ja sisult haakub suurepäraselt Biberi stiiliga. Eesti näitleja, lavastaja ja peagoog Zoja Mellov sõnumitoojana valgustab Aumüsteeriumite saladusi. Kavas: Georg Muffat – Toccata Quinta in C, Heinrich Ignaz Franz von Biber (1644–1704), Sonaat nr. 11 G-duur (Jeesuse ülestõusmine), Sonaat nr. 12 C-duur (Jeesuse taevasseminek), Georg Muffat – Toccata Decima in D, Heinrich Ignaz Franz von Biber, Sonaat nr. 13 d-moll (Püha Vaimu saatmine), Sonaat nr. 14 D-duur (Neitsi Maarja taevassevõtmine), Georg Muffat – Toccata Octava in G, Heinrich Ignaz Franz von Biber, Sonaat nr. 15 C-duur (Neitsi Maarja kroonimine taeva ja maa kuningannaks).

Eelmine 18.nädal 2024 Keilas

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content