18.nädal 2023

Keila linn 85. Kuninganna Silvia Keilas

Esmaspäev, 1.mai:

Keila linnaks nimetamise 85.aastapäev –  1.mail 1938 hakkas kehtima 19.aprillil Riigihoidja dekreedina antud uus Linnaseadus, kus esmakordselt nimetati, et Keila on linn.

Keila linna sünnipäeva esimene sündmus toimus Harju Maakonnaraamatukogus, kus avati Keila kunstnike kevadnäitus „Kollaaž“, kus osalevad: Kärt Seppel, Merike Christensen, Eve Selisaar, Lembe-Maria Sihvre, Sirje Kriisa, Tõnu Arrak, Hellekai Põldra ja Tiiu Übi. Nõuannetega aitasid: Tiiu Jalakas, Eve Selisaar, Kärt Seppel. Korraldasid Kaja Hõimoja ning Piret Tiismaa (näituse kujundaja ja kuraator). Näituse avamisel 1. mail  esinesid Keila rahvamuusikud, juhendaja  Pille Karras. Tervitused ütles abilinnapea Maret Lepiksaar. PILDID

Keila linnaks nimetamise 85 sündmused avati erikujundusega lipu heiskamisega Keskväljaku lipuväljakul. Lipu heiskas pärast Linnavolikogu esimehe Tanel Mõistuse lühikest kõnet Keila linnapea Enno Fels, taustaks O.Ehala ja L.Tungla “Kaunim, kui kunagi” Keila Linnaorkestri esituses. PILDID

Keskpargis avati Harjumaa Muuseumi näitus “Kodulinn näinud on muutuvaid aegu”. Näituse koostaja oli Harjumaa Muuseumi teadur German Lebedev. Koostamisel toetas Keila Leht. PILDID

Keila linna 85.sünnipäeva kontserdi andis ansambel “Kaunimate aastate vennaskond” koosseisus Hannes Kaljujärv, Jüri Lumiste, Andres Dvinjaninov, Toomas Lunge, Indrek Kalda. PILDID

Raamatukogu MINU KOGU kapis on 22. juunini vaatamiseks näitus “Keila Sõpruslinnade Selts 30”. Keila 85. sünnipäeva puhul on ka raamatukogu lastetoas avatud väike näitus. Miki Lasteaia Meelespeade rühma lapsed on joonistanud vahvaid pilte, kus peal rohkem või vähem tuttavaid paiku Keilast.

Teisipäev, 2.mai:

Ujuvsillad on pärast talveperioodi  Keila jõesaare randades oma kohale tagasi pandud.

Rukkilille lasteaias käis külas Loodusluup putukate programmiga. Kaks noormeest tutvustasid oma lemmikuid putukaid ja rääkisid putukate kohta palju põnevat. Kaasas olid neil suured ja eksootilised lõunamaa rohutirtsud, raagritsikad, prussakad, tuhatjalgsed. Kes soovis ja julges, sai putukaid ka oma käes hoida (peab mainima, et lapsed olid julgemad, kui õpetajad. Hästi vahva kogemus ja kõik lapsed tõesti kuulasid-vaatasid huviga.

Keila seeriajooksu kolmas etapp pakkus lihtsale profiilile vaatamata karmipoolset jooksuilma, kus tugevas tuules ja vihmajärgsel märjal rajal näitasid kiiremad traditsiooniliselt teravat jooksuvormi. Lühikese distantsi võitis taaskord Karmel Jano ning Pika distantsi Rauno Pisa. Klubi esindusest oli rajal 30 võistlejat, kelle saagiks kujunes 7 poodiumikohta, mille hulgas 3 vanuseklassi võitu: Karmel Jano, Anna Helene Rauk ja Berit Raudjärv.

Kolmapäev, 3.mai:

3.mail 2023 külastasid A.Pärdi keskusest naastes kuninganna Silvia   ja teda saatev proua president Sirje Karis Keila SOS lasteküla. Neid võtsid vastu Eesti SOS Lasteküla ühingu juht Margus Oro ja Keila SOS küla juht Indrek Juss. SOS tegevdirektor Margus Oro kinkis kuningannale SOS Kuldmärgi. Ligi pool tundi kestnud külaskäigu ajal tegi tema majesteet ringi lastekülas, astus sisse Skàne majja ning istutas koos perepoeg Kevini Küttimiga sama maja ette õunapuu “Cortland”. Ukraina maja lapsed esitasid külalistele väikese kontserdi. PILDID

Harku vald avaldas kodulehel Transpordiameti teate, et seoses riigitee nr 8 Tallinn-Paldiski km 13,9-24,2 Harku-Keila lõigu 2+2 maantee projekteerimistööde alustamisega toimub projekti tutvustav avalik arutelu Harku Lasteaia ruumides (Instituudi tee 5, Harku) 9. mail algusega kell 18:00. Kõigil puudutatud isikutel on võimalus küsida täiendavaid küsimusi.

Vikerkaare lasteaia Naksitrallide ja Päikeseratta lapsed (Sipsiku maja) ning Muumide ja Pääsupesa lapsed (Vikerkaare maja) avastasid 3.05 ja 4.05 KIKi projekti raames Muraste Looduskooli matkaradu. Päevakorras olid “Avastusretk looduse igapäevaellu” ja “Õuesõppetund Muraste rabas”. Murastesse sõitsid rühmad bussiga, kust võis juba läbi bussiakna näha põldudel hanede parvi või suuri pokusid mõtisklemas. Murastes ootasid lapsi matkajuhid, kelkaga koos suunduti metsa. Liikudes edasi mööda tiigi kaldaäärt, märkasid lapsed erinevaid taimi – iirised, kollane/valge ülane, lepiklill, lõokannus, nurmenukk, puudest kuusk, lehis, kask, sanglepp, sarapuu jne. Saadi teada, et mets on täis ka erinevaid seeneliike, millest enamus pole söödavad ja mõni kasvab hoopis puul, põõsal või kännul. Retkel olles märgati rebase jahiretke auke ja kuulati juttu sellest, kuidas kitsed suudavad suure lumega talvel ellu jääda. Mets kajas linnulaulust, kust eristus metsvint, tihane, lehelind ja ka rähni koputus ei jäänud lastel kuulmata. Soovisillal soovis igaüks ühe soovi. Keset matka tegid lapsed väikese pikniku ja kuulasid matkajuhi väärt nõu, kuidas toimida, kui kohtad metsas madu, karu, metssiga või põtra. Lapsed said proovile panna pimesi köie kaudu liikumist metsas. Matkajuhi jutustus teost, keda sauna kutsuti ja jõulupuust, kes pilveks muutus, meeldisid lastele ja õpetajatele väga. Lapsed kogesid Murastes palju põnevat ja huvitavat. Aitäh Naksitralli rühma õpetaja Annelii Eglit vahva kokkuvõtte koostamise eest. Suur tänu kõigile asjaosalistele!

Kolmapäeval tegid Keila Lasteaed Miki Päevalillede rühma Ukraina lapsed väljasõidu Eesti Vabaõhumuuseumisse. Lastele tutvustati eestlaste elu-olu talumajapidamises, näidati vanaaegseid tööriistu ja töövõtteid ja saadi taluõuel lustida.

Aprill oli Sotsiaalkeskuses tervisekuu, mis sai väärilise punkti Keila Terviseradadel discgolf mängides. Võitjad tervisekuu punktiarvestuses: naised I koht Kärt, II koht Lemmi ja III koht Solveiga. Mehed I koht Henri ( +ühe päeva sammurekord 60 733, mille läbimiseks kulus u 10 tundi), II koht Priit N ja III koht Sergei. Töötajate arvestus I koht Helje ja II koht Piret A. Oleme teie üle väga uhked! Eriline tänu Jaanus Väljamäele, kes õpetas meile discgolfi!

Keila TV avaldas sarjast Keila Kooli lood 11.osa – Ahti Noor. Üheteistkümnes osa viib meid Ahti Noore meenutustesse, kuidas ta vanas koolimajas kooli ajalehe toimetusele ise ruumi remontis, miks ta juhuslikult kooli tööle sattus ja kuidas ta gümnaasiumi aegsete klassikaaslastega siiani tihedalt läbi käib. Intervjuu filmiti aastal 2021.

Rukkilille lasteaia kultuursed teisipäevad jätkuvad. Peale õhtuoodet esines meie lastele Ökula Huvikooli Kandlering. Kuulata sai väikekannelt, kõla- ja bassiplaate, meloodikat ja rütmipille. Ansamblis mängisid Keila Kooli 3.-7. klassi õpilased.

Neljapäev, 4.mai:

Keila Linnavalitsuse 88.istung 4.mail 2023

Linnavalitsus väljastas ehitusloa ehitise ümberehitamiseks Paldiski mnt 31 kinnistul. Tootmishoone aadressiga Paldiski mnt 31/19 planeeritakse ümber ehitada laohooneks. Hoone välisviimistluse ja konstruktiivse osa lahendus ei muutu. Rajatakse 190 mm betoonplokist ennastkandev vahesein. Suurendatakse katuslaes olemasolevaid suitsuluugiavasid ja lisatakse täiendavaid. Moodustatakse omaette tuletõkkesektsioonid ja rajatavasse EI120 nõuetele vastavasse vaheseina paigaldatakse avatäited.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Spordi tn 25 kinnistu ehitusõiguse täpsustamiseks detailplaneeringu olemasolul. Projekteerimistingimuste taotlusega küsitakse võimalust nihutada hoonestusala. Ühtlasi soovib linnavalitsus käesolevaga täpsustada vastuolulised nõuded kavandatavate väikeelamute tuleohutusklassi osas.

Harju Elektri kuues arendus Allika tööstuskülas, Harkus – Reimax Elektronics OÜ uus tootmishoone, sai täna nurgakivi. Torbiku sõnumiga tulevastele põlvedele pani hoone nurga juurde auku Reimaxi omanik Reijo Laine (pildil vasakul). Sissejuhatavad kõne pidas tellijana Harju Elektri  juhatuse liige Aron Kuhi-Thalfeldt (paremal), keskel Reimax Electronics OÜ tegevjuht Urmo Sisask. Raudbetoonist postidel ja kõrge sokliga rajatud kergsandwich-paneelidest seintega ja metallfermidega tootmishoone kogupind on 5787,7 ruutmeetrit ja saab valmis aasta lõpuks. Katusele on kavas panna 50kW võimsusega päikeselektrijaam. Peaprojekteerija on RTG Projektibüroo AS, arhitekt Rovin OÜ ja ehitaja AS Nordecon Betoon. Reimax Electronics OÜ on asutatud 1991.aastal ja on keskendunud juhtmeköidiste, valguskaablite ja seadmekaablite tootmisele ning elektromehhaanika koostele.

Harju Maakonnaraamatukogu lugemissoovitus: “Mitmekesisuse päev”. Mitmekesisuse päev toimub Eestis iga aasta maikuu teisel kolmapäeval osana Euroopa mitmekesisuse kuust. Päeva ja kuu eesmärgiks on märgata ja väärtustada iga inimese tähtsust ja erakordsust. 2023. aastal tähistame mitmekesisuse päeva 10. mail.

Harju KEK andis teada, et 2025. aasta alguses valmivas Keila kogukonna- ja meelelahutuskeskuses hakkab tegutsema Harjumaa lääneosa suurim spordiklubi 24-7 Fitness, kus saab käia ööpäevaringselt korraga trennis ligi sada inimest. 24-7 Fitness oli esimene spordiklubi Eestis, kes on alates 2017. aastast avatud ööpäev läbi. Nende treeningutel on tänaseks osalenud üle 54 000 inimese. Ettevõttel on selle aasta lõpuks üle Eesti 17 klubi, mis teeb temast ühe suurima sporditeenuste pakkuja. Ligi 13 000 ruutmeetrit ehk umbes kahe jalgpalliväljaku suurune Keila Keskuse hoone on planeeritud nii, et see ei oleks üks järjekordne tavaline kaubanduskeskus. Lisaks Coop Maksimarketile ja 24-7 Fitness spordiklubile tulevad keskusesse mitme mängutoaga lastepark, kahe saaliga kino, erinevad kohvikud ja söögikohad, osaliselt koos väliterrassidega. Samuti jagub seal ruumi erinevatele avalikele- ja meditsiiniteenustele, lemmikloomadega seotud tegevuste ning huviringide jaoks. Rääkimata erinevatest rõiva-, jalanõude-, spordi-, tehnika- ja muude tarbekaupade kauplustest.

Toimus Spordisemu kevadise seeriajooksu viimane võistlus. Peale jooksu toimus ka premeerimine ja osadele riputati medalid kaela. Kohale tulid ka Tibu ja Duracelli jänes. Lisaks tavapärasele “salajase koostisosaga” teele sai ka kringlit maitsta. Keila seeriajooksu 4. etapp toimus karges kevadises külmas ja tuules. 1,1 km-ne pika tõusuga rada pani kevadise kokkuvõtva punktiskoori lõplikku järjekorda. Suurima aplausi vääriliseks peeti Markus Mäeväli osalemist. Poodiumil käisid Anna Helene Rauk, Berit Raudjärv, Victoria Kraam, Reine Ülem-Truuts, Marika Kello, Janis Kukk, Kert Leibenau, Marko Leibenau, Roosi Truuts, Karmel Jano ja Loreen Truuts. Klubide kõrgeim skoor teeniti üheskoos samuti Triathlon Estoniale.

Keila Lions klubi ja Restoran Jää korraldasid täissaalile eksklusiivse 3-käigulise õhtusöögi, kus sai nautida nii head toitu, vahuveini kui fantastilist viiulimuusikat. Õhtu jooksul sai maitsta JÄÄ peakoka erimenüü hõrgutisi, nende juurde sommeljee Hannes Aedla poolt sobitatud vahuveine. Keila Lions klubi on kutsunud muusikaliste vahepaladega ülevat meeleolu looma andeka noore viiuldaja Ann Meeta Teppo. Tema imelise kõlaga suursugune viiul ongi selle ägeda õhtu põhjuseks, nimelt läheb antud õhtu tulu Ann Meeta sellesama viiuli väljaostuks. Hind 75€/in, mis sisaldas: 3-käigulist õhtusööki, tervitus: Lõhe korvike, eelroog: Dorado tataki, ponzu kaste, pearoog: Kuum mereanni ceviche, dessert: Banaani ja passioni kera. Sommeljee Hannes Aedla poolt roogade juurde sobitatud vahuveine. Ann Meeta kõrvu paitavat viiulimuusikat.

Prysmiani tehase töötajad tegid koristuspäeva Ehitajate tee ja Terviseradadele viiva tee ääres – otse oma kinnistu kõrval.

 Keila Tervisekeskuses hooaja viimane koolivõrkpalliturniir, kui võistlustules olid litsentsideta 7.-9. klasside noored kogu Eestist. Nii poiste kui ka tüdrukute arvestuses osales üheksa kooli ja moodustusid kolmesed alagrupid. Tüdrukute lõplik paremusjärjestus: 1. Noarootsi Kool, 2. Narva Soldino Gümnaasium, 3. Tallinna Humanitaargümnaasium. Poiste A-alagrupis saavutas esikoha Raasiku Põhikool, järgnesid Tallinna Tõnismäe Reaalkool ja Vaida Põhikool. B-alagrupis sai kahe võiduga esikoha Kuressaare Nooruse Kool, teise koha teenis Häädemeeste Põhikool ja kolmanda Kaiu Põhikool. C-alagrupis oli seis tasavägine, kui kõik võistkonnad saavutasid ühe võidu ja paremusjärjestuse moodustamiseks pidi arvutama punktide suhet. Parima punktide suhtega võistkond oli Tallinna Humanitaargümnaasium, Oru Põhikool hõivas teise ja Ääsmäe Põhikool kolmanda koha.

Reede, 5.mai:

Keila Lehes: esikaanel linna sünnipäevast. Uudistes Rootsi kuninganna Silvia külaskäigust Keilasse, 24-7 Fitnessi tulekust, kiriku katuse remondist, talgupäevast, rinnavähi sõeluuringust, jalgpallist, vägivallaennetuse auhinnast ning kontserdisoovitusena emadepäevakontserdist Keila Miikaeli kirikus 14.mai õhtul. Lisette Tasso mälestused Johann Tähest. Tegija in Tiiu Übi. Lehe vahel on Noorteleht.

Täna jõudis Harju Maakonnaraamatukogus pidulikult lõpule Lugemisisu programm lasteaialastele. Lõpuüritusele oli kutsutud neli rühma: Vikerkaare lasteaiast Naksitrallide ja Naksitrallide-Rõõmupallide rühmad ning Miki lasteaiast Meelespeade ja Kassikäppade rühmad. Lugemisisuliste lastega oli tulnud kohtuma kirjanik Indrek Koff, kes rääkis oma raamatutest ja sellest kuidas lood temani jõuavad, luges ette jutte oma raamatutest ja mängis isegi pilli. 🙂

Kohtumist kirjanikuga toetas Eesti Kultuurkapital.

Keila Terviserajad sai uue traktori.

Kultuurikeskuses oli doonoripäev.

Swisshotel Tallinn VI korruse konverentsisaalis toimus AS Harju KEK aktsionäride koosolek. Nõukogu ettepanek oli kinnitada AS Harju KEK 2022.a.majandusaasta aruanne, mille kohaselt AS Harju KEK kontserni konsolideeritud bilansimaht seisuga 31.12.2022.a. on 86 158 184 eurot ja aruandeaasta puhaskasum 1 789 847 eurot. Ettepanek oli ka kinnitada AS Harju KEK 2022.a. kasumi jaotamise ettepanek järgnevalt: eelmiste perioodide jaotamata kasum 70 450 396 eurot;AS Harju KEK 2022. aasta puhaskasum 1 789 847 eurot; aruandeaasta jaotuskõlbulik kasum kokku 72 240 243 eurot ning maksta dividende 5.00 eurot aktsia kohta, kokku 2 000 000 eurot, jaotamata kasumi jääk peale kasumi jaotamist 70 240 243 eurot. Dividendid makstakse aktsionäridele välja kahes jaos, 60% hiljemalt 30.06.2023.a. ja 40% hiljemalt 30.09.2023.a. ülekandega aktsionäri pangaarvele. Aktsionäride nimekiri dividendide maksmiseks fikseeritakse seisuga 19.06.2023.a. arveldussüsteemi tööpäeva lõpu seisuga.

Muinsuskaitsekuu sündmuste raames toimunud ringkäigul Keila Miikaeli kirikus ja kirikuaias oli inimesi Keilast ja kaugemalt.  Käidi ka tornis ja võlvide peal. Retkejuhid olid Evelin Povel ja õpetaja Matthias Burghard

Rukkilille lasteaias on talgupäev lasteaia ja läbiümbruse koristamiseks.

Sotsiaalkeskuse talgupäeval koristatakse linna haljasaladelt – peamiselt keskuse ümbruses.

Keila Muusikakool kuulutas välja uute õpilaste vastuvõtu. Katsed toimuvad 1., 2., 5. ja 6.juunil. Sisseastumiskatsetel on vaja laulda laul, mis lapsel kõige paremini välja tuleb; – laulda järele klaveril ette mängitud helisid; laulda järele väikesi viise ning  rütmi järele plaksutada. Erialad: KLAVER (kuni 8 a.), LÖÖKPILLID, KANNEL, AKORDION, VIIUL (kuni 8 a.), KLARNET, SAKSOFON, OREL, TROMPET, FLÖÖT, KITARR, METSASARV, TŠELLO, TUUBA, TROMBOON, PÄRIMUSMUUSIKA. https://keilamuusikakool.ee/sisseastumiskatsed/

Glamoxi töötajad võtsid aprillis osa Firmaspordi poolt algatatud sammukoguja üleskutsest, mille raames tehti kuu jooksul kokku üle 27 miljoni sammu.

Kaitseliidu majas algas kahepäevane Keila kodutütarde NOT laager-Oskan anda esmaabi.

Aruküla Rahvamajas toimunud „Harjumaa Laste Lauluvõistlus 2023“  pälvisid Keila esindajad: vanuserühmas 16-18-19-aastased tüdrukutest tänukirja ja 2. koha Carmel Sengbusch (lauluõpetaja Kelli Uustani) ja eripreemia Hanna Liis Aunver (lauluõpetaja Elo Toodo).

Laupäev, 6.mai:

Tervisekeskuses toimub nädalavahetusel rahvusvaheline võimlemisvõistlus Graatsia CUP. Korraldab võimlemisklubi Graatsia.

Harju Maakonnaraamatukogu Jutuhommikul luges Aare Lepiksaar jutte Anti Saare raamatust “Pärt plindris”. Peale juttude kuulamist saavad huvilised taaskord meisterdada. Jutuhommikuid toetab Eesti Kultuurkapital.

Teeme ära talgupäev. Talgulehel on ära märgitud vaid Pae 8 keldri koristamise talgud.

Karmel Jano on Eesti meister – murdmaajooksus 2 kilomeetri distantsil naiste U18 võistlusklassis.

Rohkearvulise osavõtjate arvuga Kurassaare linnajooksu 5km distansil saavutas Anna Helene Rauk U14 vanuseklassis esimese koha. Hea jooks andis ka naiste absoluutklassis 4.koha ja üldjärjestuses 25.koha. Kokku startis 5km jooksule üle 800 jooksja.

5. – 6. mail toimus Arukülas Harjumaa Laululapse lõppvoor, kus Keilat esindas kuus noort linna voorust edasipääsenud vokalisti. Väga hea tulemuse – II koha – pälvis 16-19-aastaste vanuserühmas CARMEL SENGBUSCH, kes esitas laulu “Macavity” Andrew Lloyd Webberi ja T. S. Elioti muusikalist “Kassid”, eripreemia vääriliseks tunnistas žürii samas vanuseklassis HANNA LIIS AUNVERi. Tema esituses kõlas laul “Autumn Leaves”, muusika autor Joseph Kosma, tekst Johnny Mercer. 10-12-aastaste rühmas meeldis žüriile eripreemia vääriliselt JETTE AUS Piret Laikre ja Marek Sadama laulu “Suve talveuni” esitus. Harjumaa Laululapse žüriisse kuulusid staažikas vokaalpedaoog ja koorijuht, alati rõõmsameelne Toomas Voll; džässlaulja, muusikalooja ning arranžeerija Ivi Rausi; helilooja Priit Pajusaar. Lauljate õpetajad on Kadi Härma ja Kadri Leping.

Pühapäev, 7.mai:

Tervisekeskuse ujulas Pardikeste ujumisvõistlus.

Terviseradade jalgpallistaadionil toimub heategevusjooks. Idee- üle maailma hakkavad profisportlased, jooksuharrastajad ja täielikud algajad jooksma kõik koos virtuaalselt jooksjaid kinni püüdva auto vastu. 100% kõikidest osavõtumaksudest ja annetustest läheb otse seljaaju uuringutele, et leida ravi seljaajukahjustuse vastu. Annetus/osavõtutasu: 10.- eurot. Registreerimine: läbi ürituse kodulehe või äpi. Rada: Ümber staadioni olev asfaltkattega jooksurada ~700m. Kohapeal: Joogipunkt, muusika ja pesemisvõimalus.

Narva kindluses ja promenaadil, lisaks karges jõevees toimus Vägilase jooksul. Esmakordselt kuulus Narva Vägilase jooksu etapp ka World Series arvestusse. Lisatud oli ka paar tehniliselt raskemat takistust. Lühirajal meeste arvestuses kaksikvõit Keilasse kuld Kaspar Grauen , hõbe Toomas Paejärv , pronks nende meeskonnakaaslane Sander Treiel Tallinnast, nii ka ülekaalukas võistkondlik võit Spordisemule. Pikal rajal World Series üldvõit ja MJ võit Oliver Grauen. M45+  kolmas Peteri Grauen ja võistkondlik hõbe koos Marek Mustonen’iga.

Eelmine Keila 85 sündmused

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content