16.nädal 2023

Esmaspäev, 17.aprill:

Lipud linna. Keila linna sünnipäevakuu läheneb.

Selgus, et Keila Tervisekeskus on Riigihangete registris avaldanud hanketeate hanke 262874, “Keila Terviseradade olme- ja teenindushoone rajamine” kohta. Lähiümbruse ehitusettevõtetel on hea võimalus saada kodulähedane objekt. Link hanketeatele: https://riigihanked.riik.ee/rh Üle-eestilises Terviseradade teenindushoone rajamise taotlusvoorus sai Keila esimesena maksimaalsed punktid. Tänaseks on riigilt saadud abi 500 000 eurot. Usume, et Keila linna ja toetajate abiga on meil aasta pärast juba väga vajalik hoone olemas

Täna alustas Noortekeskuses oma nädalast praktikat Sandro Hispaaniast.

Vikerkaare lasteaia SÜDAMENÄDAL sai täna toreda alguse sporditeemalise üritusega saalis. Lasteaia vanematele lastele tuli Tartust külla Eesti Spordi-ja Olümpiamuuseum. Programmi esimeses osas näidati lastele esitlust esemetest, mis on muuseumis. Tutvustati erinevaid spordialasid ja näidati pilte tuntumatest sportlastest. Lapsed nägid erinevaid medaleid ja võidukarikaid. Sellele järgnes aktiivsem osa, kus lapsed said oma võimeid katsetada.

Harjumaa Muuseumis on 17.04-21.04 Jüripäeva programm. Lapsed proovivad erinevaid talutöid ning peale seda pakume ka kehakinnitust.

Teisipäev, 18.veebruar:

PAF Korvpalliliiga veerandfinaali teises mängus pidi Keila KK esindusmeeskond kodus võtma vastu Tartu Ülikool( Maks ja Mooritsalt teise kaotuse 61:83. Meie parimad: Andrei Myronenko 16p, 6l, 23ef, Marcis Vitols 14p, 7rs, 18ef, Kristen Kasemets 13p, 5l, 4vl. Teisipäeva õhtul oli Keila Tervisekeskuses 622 inimest! Kolmas mäng pühapäeval Tartus.

Selgus, et Laulupeole on pääsenud ka Keila Kooli lastekoor (hindega suurepärane),  Keila Kooli poistesegakoor  (hindega väga hea)  – mõlema dirigent on Kadi Härma ja Keila Kooli noortekoor (hindega hea) dirigendid Anu Matteus ja Tiia Peenmaa.

Keskpargis toimus Vikerkaare lasteaia SÜDAMENÄDALA raames  orienteerumismäng “Liikumisruum on liikumisrõõm” . Kontrollpuntide leidmisel olid abiks südamenädala logo. Kontrollpunktide asukohad jagati rühmadele paberkandjal. Igas punktis oli võimlemisharjutus, mida prooviti üheskoos sooritada. Viimases kontrollpunktis ootas lapsi liikumisõpetaja Sirje, kellega koos mängiti liikumismängu “Valgusfoor”.  Peale seda said lapsed terviseampsu nautida. Ürituse lõpus said lapsed ka logoga medali. Suur tänu liikumisõpetaja Sirjele ürituse korraldamise eest ja aitäh osalejatele.

Hommikuse postiga saabus linnavalitsusse  Eesti Orhideekaitse Klubi tänukiri abilinnapea Inge Angerjale pikaajalise tegevuse eest käpaliste kaitseks Keila puisniidul ja Niitvälja madalsoos ning loodushariduse edendamise eest.

Keila linna eakate nõukogu sai linnavalitsuse saalis kokku 18.aprillil kell 12.00. Teemad: Eelmiste protokollide ülevaatused  (mis tehtud, mis tegemisel), kogukonna elamise teenusest (kogukonna maja) – nägemus linnavalitsuse poolt.  Lisaks kohal algatatud küsimuse ja teemad.

Muusikakoolis andis kontserdi Age Juurikas (klaver).

Kolmapäev, 19.aprill:

Keskpargis käivitati purskkaev.

Keilas on külas Kose valla juhid – vallavanem Demis Voss ja abivallavanem Kadri Tiis . Kohtumisel Keila abilinnapeade Maret Lepiksaare (vasakul, hetkel ka linnapea kohusetäitjana) ja Eike Käsiga on jutuajamise peateema erarahastuse kaasamine lasteaiateenuse pakkumisel. Keilal on see kogemus Rukkilille lasteaia näol olemas.

Keila Korvpallikooli õpilased võitsid 19. aprillil Pärnus toimunud Sportland 3×3 koolispordi finaalturniiril kaks esikohta. 1. – 5. klassi tüdrukute arvestuses tulid esimesele kohale Heleriin, Rebecca, Jandra & Astrid. 6. – 7. klasside hulgas tulid esimesele kohale Kerbel-Kaily, Elly, Eva Maria & Marta-Mee. Finaalis võideti ühe punktiga Abja Gümnaasiumi I võistkonda.

Täna allkirjastasid Harju KEK ja Harju Tarbijate Ühistu üürilepingu, mille järgi kolib 2025. aasta alguses valmiva keskuse suurimale, 2500 ruutmeetrisele pinnale Coop Maksimarket. Ehitusega loodetakse alustada selle aasta teises pooles.

KeilaTV avaldas sarjast Keila Kooli lood klipid Sirje Tasso.  Üheksandas osas astub teie ette Sirje Tasso, kes meenutab kooli muuseumi, VTK nõuete täitmiseks Keilast Tallinnasse ujuma sõitmist ja õpetajate augustikuist kokkusaamist. Intervjuu filmiti aastal 2021.

Keila Sotsiaalkeskus tänab Naiskodukaitse Keila 1 jaoskonda, kes korraldas keskuses esmaabi koolituse. Oli väga praktiline ja meeleolukas. Lisaks teooriale said kõik ise valida, mis koht neil “katki” on, mida peaks kinni plaasterdama või kinni siduma.

Liikumisõpetaja Sirje eestvedamisel sõitis täna hommikul matkale Vikerkaare lasteaia 8 rühma. Rongiga sõideti Keilast Klooga Aedlinna. Kõikidel lastel olid seljas helkurvestid. Hommikusöögi piknik toimuski Klooga Aedlinnas. Kiidusõnad majandusjuhataja Kristelile, sekretär-asjaajaja Tatjanale ja Vikerkaare maja köögile hommikuse pikniku ettevalmistamise ja kohale toimetamise eest. Peale hommikusööki suunduti valitud matkarajale. 3 rühma valis lühema matkaraja ja 5 rühma otsustas pikema matkaraja kasuks. Matkarada Klooga Aedlinn- Klooga raja pikkus oli 2,6 km. Matkarada Klooga Aedlinn- Kloogaranna, raja pikkus oli 3,7 km. Kloogarannas vallutasid lapsed mänguväljaku ja nautisid seal mängimist südamest. Lastele oli ka kodust kaasa pandud tervislikud ampsud. Pisut hilisem lõunasöök ootas lapsi lasteaias. Toit maitses täna eriti hästi ja uni tuli ka õige magus. Suur tänu suurtele ja väikestele matkal osalejatele! Matkal osalenute jalad võisid olla pisut väsinud, aga tassid said küll täna täidetud.

Dinibek Izbatõrovi juhendamisel meisterdasid Keila Kooli poisid talvel vahvaid lennukeid, helikoptereid, pääsukesi, mis kingiti Miki lastele.

Rukkilille lasteaed sai endale uhke nullenergiaga kastiratta. Avati väikese tantsu ja tralliga hooaeg, juhendajaks liikumisõpetaja Helle, kõik rühmad põnevil ja ootusärevil, esimesteks katsetajateks said Liblikad.

Keskväljakul oli Synlabi testmisbuss.

Neljapäev, 20.aprill:

Keila Linnavalitsuse 83.istung 20.aprillil 2023.

Linnavalitsus muutis oma 2.03.2023 korraldust „Kogukonna toetuste maksmine“ jättes sealt välja toetus 2800 eurot MTÜ-le Risti-Rästi, kuna taotleja Mittetulundusühing Risti-Rästi loobus toetusest ega sõlminud Keila Linnavalitsusega toetuse kasutamiseks lepingut. Selle arvelt saab maksta Keila linna eelarvest 2023. aastal kogukonna projektitoetust Spordiklubile Sportlove 500 eurot rattavõistluse korraldamiseks Keila terviseradadel ning 500 eurot Spordiklubile Haanja Rattamaratonid kestvusjooksu rahvusvahelise võistluse „Heavy Metal Ultra 2023“ korraldamiseks Keila terviseradadel. Komisjoni otsusel jääb ühekordsete toetuste reservi 1800 eurot.

Linnavalitsus otsustas eraldada 2023. a huvihariduse ja huvitegevuse kava alusel noorte sportlaste (meisterlikkuse) toetust Keila Võrkpallikoolile 4300, Keila Korvpallikoolile 3100, MTÜ Partnerakrole 2000 ja Keila Swimclubile 600 eurot.

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke avatud hankemenetluse Keila linna parkide ja haljasalade hooldamine 07.2023-07.2026 e-menetlusena ning määras riigihanke eest vastutavaks isikuks abilinnapea Inge Angerjas, kes juhib ka hankega seotud toimingute läbiviimiseks moodustatud komisjoni. Tegemist on kordushankega, sest eelmisel  hankemenetlus lõpetati kõigi pakkumuste tagasilükkamisega kuna need ületasid riigihanke eeldatavat maksumust. Eelmises hankes osalejatele makstakse tagatisraha tagasi.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa kergliiklustee ümberehituseks Piiri tänava ja Paldiski maantee kinnistutel. Olemasoleva asfaltkattega kergliiklustee asemele ehitatakse uus kergliiklustee laiusega 2,5 m, mille käigus likvideeritakse olemasolev kõrghaljastus ning Piiri tänava ja Piiri tn 1 kinnistu piirile istutatakse uued puud. Tööde käigus tõstetakse ümber 2 tänavavalgustuse masti. 

Linnavalitsus määras  moodustatava Nurme tänav kohanime ja ruumikuju. Keila linnas asuva Posti tänav L1 kinnistu omanik  AS YIT Eesti tegi ettepaneku Posti tänav L1 kinnistul asuvale teele määrata kohanimeks  Nurme tänav.   Pärast Keila linnavalitsuse poolt kohanime määramist soovib kinnistu omanik muuta tema omandis olevate Posti tn 8, 10 ja 12 kinnistute aadressid vastavalt määratud tänava nime järgi Nurme tn 2, Nurme tn 4 ja Nurme tn 6.

Linnavalitsus kooskõlastas avalikustamisele mineva eelnõu moodustatava Männipargi tänava kohanimi ja ruumikuju kohta. Ettepaneku selleks tegi Pargi tn 30 kinnistu omanik  MTG Grupp OÜ.

Linnavalitsus seadis sundvalduse ja määras sundvalduse alad Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutus kasuks alljärgnevatele Linnuse tn 1a ja Tuula tee T1 kinnistute osale maatükiga püsivalt ühendatud sideehitiste, ja/või ehitise konstruktsioonidele paigutatud sideseadmete ja/või kaablite ja juhtmete kogumite omamiseks õigusega teostada kõiki töid, mis on vajalikud sideehitise ehitamiseks, hooldamiseks, korrashoiuks, remontimiseks ja likvideerimiseks.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa ehitise ümberehitamiseks Keskväljak 12a kinnistul. Montreco OÜ taotleb ehitusluba Keskväljak 12a kinnistul asuva perearstikeskuse ümberehitamiseks Projekt käsitleb katusekonstruktsiooni ümberehitust ja elektrienergiat tootvate päikesepaneelide paigaldamist ning ühendamist elektrivõrguga. Kinnistu omanik on menetlusse kaasatud.

Linnavalitsus maksis erakorralisi sotsiaaltoetusi 200 eurot.

Linnavalitsus pikendas linnapea Enno Felsi puhkust 25.aprillini. Teda asendab abilinnapea Maret Lepiksaar.

Keila Kooli 66.lennul oli viimane koolipäev. Õpilaste valikul andsid 12.klassi viimase tunni kolm eesti keele õpetajat: Maris Crandall, Hurmi Väljamäe ja Tiina Murdla. Pärast aktust tulid noored linnavalitsusse, et teha katusel traditsiooniline pilt koos linnapeaga, kes selleks tuli ekstra puhkuselt välja. PILDID

Trükikojast saadi kätte Keila linna uus album „Minu Keila“.  Tiraaž 500 eksemplari. Raamatu  esitlus on 26. aprillil kell 19 Keila Kultuurikeskuses.

Kultuurikeskuses oli laulukonkurss “Keila Noor Laulja 2023”. Pildid kontserdi I poolest, kui žüriile laulsid ette 7 – 9 aastased laululapsed. Harjumaa Laululaps 2023 konkursile pääsevad Keila linna esindajatena: 3.-4.a. Saara Marin Toompuu ja Liisa Tolberg; 5.-6.a. Eleonora Marja`n ja Carola Kask; 7.-9.a. Bia  Betty Vallsalu ja Anell Kink; 10.- 12.a.  Jette Aus ja  Tähe Lilleorg; 16.- 18.a. Hanna  Liis Aunver ja Carmel Sengbusch. Žürii olid Urmas Lattikas, Toomas Voll, Liina Ariadne Pedanik ja Sünne Valtri. PILDID

Lasteaed Miki lapsed osalevad ülemaailmses projektis Global Action Days. Täna oli koristuspäev aias. Miki lasteaed võõrustas ka endiseid Harjumaa alushariduse juhte.

Harju Maakonnaraamatukogus oli kohtumine loodusajakirjaniku ja bioloogi Kristel Vilbastega.

Muusikakoolis oli õpetaja Riine Pajusaare klaveriõpilaste kontsert.

Selgus, et XIII noorte laulu- ja tantsupeol „Püha on maa“ osalevate rahvamuusikakollektiivide ettemängimised on lõppenud ning 83 kollektiivi sai kutse suvisele noortepeole. Kokku osaleb rahvamuusikapeol üle 800 pillimängija. 2023.aasta rahvamuusikapeol osalevad  Keilast Keila akordioniansambel, Keila Muusikakooli kandleansambel “Peened Sõrmed”.

Reede, 21.aprill:

Keila Lehes: esikaanel võimalusest koos Harjumaa Muuseumiga Keila ajalugu otsida. Uudistes Keila Keskusest ja suurrentnik COOPist, linna sünnipäeva tähistamisest, raamatu “Minu Keila” esitlusest, Hoovilugude päevast, muuseumide ühispiletist, elanike rahulolu küsitlusest, rongide sõiduplaanist, Spordisemust, Kevadtrialist, Karjääripäevast koolis, ukraina ja eesti noortest Sky Pargis, Keila kolonnist laulu- ja tantsupeo rongkäigus, Ida-Helsingi Muusikakooli kontserdist. Muuseumivaramu alustab uute mälestustega, mille on Harjumaa Muuseumi arhiivikogust välja otsinud koguhoidja Mall Siniveer. 1.osa kõneleb Johann Tähe eluloost. Tegija on Slavik Charlie.

On viimane päev esitada linnavalitsuse ettepanekuid Keila linna Teenetemärgi andmiseks.

Keila linnvalitsuse kollektiivi tegi ühe ennelõunase tööpäeva väljaspool kontorit, et anda vahetu panus Keila linna mõnusamaks paigaks muutmisele.

Keila Kooli põhjamajas on distantsõppepäev. Sel päeval toimuvad koolis gümnaasiumi sisseastumiskatsed. 

Miki lasteaias teatrifestival. Osa võtsid kõik Keila lasteaiad. Vikerkaare lasteaeda esindas Naksitrallide rühm etendusega” Jussikese seitse sõpra”. Rukkilille lasteaiast tuli Sipelgate rühm etendusega “ Väikestele väikesed ülesanded”. Miki maja esindas Kullerkuppude rühm etendusega “ Lugu kummalisest merereisist”. PILDID

Keila Kooli Pargimajas on traditsiooniline koduloo konverents. Sel aastal on õppetoolide kaupa jagatud ära maailmajaod ning etteastetega tutvustatakse erinevate maailmajagude kultuuri, loodust, loomi jms. Tantsu ja laulu oli ka.

Keila Haigla fuajees korraldati kevadlaat.

Tervisekeskuses EMV U16 Tsooniturniirid Võrkpallis.

Garantiitööde raames viidi Vesiveski silla piirde vardad värviparandusete tegemisele. Värviparandusi tehakse ka kohapeal ja ehitajat on instrueeritud paigaldama värske värvi teadetetahvlid.

Laupäev, 22.aprill:

Kultuurikeskuses oli Naisrühmade Koidula “50” ja Keikal “30” juubelikontsert. Vaata PILTE

Tervisekeskuses on lauatennise Keila Karikasarja finaalturniir.

Algas kodukohvikute registreerimine Keila Hoovilugude päevale “Väikesed vimkad”. Hoovilugude päev toimub 12. augustil 2023. Aga see saab juhtuda vaid siis, kui keilalaste seas leidub hoovipidajaid. Selle aasta teemaga saab oma hoovi külastajaid oi kui mitmel moel üllatada ning rääkida vimkaga hoovilugusid. Nii nagu puhas toit, on ju terviseks ka väike nali!  ‼️Hoove saab kirja panna 26. juunini siin: https://forms.gle/sZL7EWsTTR2iU8yQ6

Pühapäev, 23.aprill:

Eesti Muusikakoolid Liidu konkursi „Parim Noor Instrumentalist 2023“ lõppkontserdil Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis esineb teiste hulgas Keila Muusikakoolist üleriigilise konkursi 1.preemia laureaat ELLA MARIE  MÄGER ( klaver, õp Eva Teppo).

23.04.2023 toimub terviseradadel  ülivingel uuenenud rajal vaatemänguline ja põnev Keila XCO . http://sportlove.ee/ee/keila-xco Riko Tammepuu oli Keila XCO-l oma klassi esimene!

Noortekeskus pikendas suvisesse töömalevasse kandideerimise tähtaega 23.aprilli lõpuni.

Pühapäeval startis Keila Tervisekeskuse eest taaskord fännibuss, et viia Keila pealtvaatajaid PAF korvpalliliiga kolmandale poolfinaalmängule Tartu Ülikool /Maks ja Mooristaga. Keila kaotas ka kolmanda mängu, sel korral skooriga 95:74. Meeskond: Võime kindlalt öelda, et jätsime debüüthooajal endast positiivse jälje maha ning siit saab ainult pea püsti edasi minna! Aitäh Tartu meeskonnale korraliku veerandfinaalseeria eest! Veel suurem tänu meie fännidele, kes meid algusest lõpuni sel teel toetanud on!

Eelmine Kutse Keila Linnavolikogu 20.istungile

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content