1.nädal 2024

Esmaspäev, 1.jaanuar:

Head Uut Aastat!

31.12.2023 ja 01.01.2024 seisuga Keila elanike arv 10 422 (01.01.2022.a. oli see arv 10 295 ja 01.01.2023 oli see arv 10 405).

2023.a. sündis Keilasse 78 lapsukest  (2022.a. oli see arv 103 ja 2021.a.oli see arv 96), kellest 42 olid poisid ja 36 tüdrukud. 2023.a. detsembrikuu sünde võib veel juurde tulla ja sellega seoses siis ka elanike arv muutuda.

2023.a. suri Keilas 92 inimest (2022.a. oli see arv 103 ja 2021.a. oli see arv 124).

2023. aasta 12 kuuga laekus tulumaksu kokku 14 625 776 eurot ehk 25 776 eurot rohkem kui eelarves prognoositud. Võrreldes 2022. aastaga laekus 2023. aastal tulumaksu 1,35 miljonit ehk 10,2% rohkem.

Triathlon Estonia soovis Topelthead uut 2024. aastat ja korraldas aastavahetusel Keskväljakul jooksusündmuse. „Sel korral jõudsime sõnumini, et kõiki häid asju teeme ise topelt ja soovime teistele samuti topelt. Kui tavaliselt oleme aastavahetusel jooksnud ühiselt ühe avakilomeetri, siis sel korral alustasime topeltdistantsiga. Kuigi traditsioon seisneb head õnne soosivas rituaalses käitumises, võitsid mõned seda ikkagi tõsiselt ja olid sooja jala- ja jooksuriietega varakult kohal. Meiega liitunud soovijad nautisid seltskonda, liikumist ja pidulikule hetkele harmoonilisemalt haakuvat enesetunnet koos alkoholivaba vahujoogi ja präänikutega. Kesköise jooksu- ja hea enesetundega uus aasta jätkub homsest treeninglaagriga külmas ja lumises Haanjas, sest liikumislubadused vajavad kõigil reaalsuseks saamist!“

Teisipäev, 2.jaanuar:

Tänasest on Keila linnavalitsuse haridusspetsialist Kristel Kõrvits, kes töötas samal ametikohal ka pool aastat tagasi. 

Linnavalitsuse töökorralduses on tänasest veel sellised muudatused, et kaotatud on eraldiseisev haridus- ja sotsiaalteenistus. Arendus-, kultuuri- ja noorsootööteenistus on nimetatud ümber haridus-, kultuuri- ja sotsiaalteenistuseks. Abilinnapea Maret Lepiksaare juhitavasse haridus-, kultuuri- ja sotsiaalteenistuse koosseisu on arvatud kõik endise haridus- ja sotsiaalteenistuse teenistujate ametikohad. Haridus-, kultuuri- ja sotsiaalteenistuse koosseisus loodi eraldi 2 osakonda: sotsiaalosakond ja haridus- ja kultuuriosakond. Sotsiaalnõuniku ametikoht on ümber nimetatud sotsiaalosakonna juhi ametikohaks. Üks laste heaolu spetsialisti ametikoha uus nimetus on laste heaolu juhtivspetsialist. Ühest sotsiaaltöö spetsialistist on saanud sotsiaaltöö juhtivspetsialist. Sotsiaalosakonna koosseisus loodi noorte heaolu spetsialisti ametikoht. Kultuurinõuniku ametikoht nimetati ümber kogukonnatöönõuniku ametikohaks. Raamatupidamisteenistus nimetati ümber finants- ja infotehnoloogiateenistuseks. Seni arendus-, kultuuri- ja noorsootööteenistuse koosseisu kuulunud e-teenuste arendusspetsialisti töökoht ja kaks infotehnoloogia spetsialisti töökohta arvati finants- ja infotehnoloogiateenistus koosseisu. E-teenuste arendusspetsialisti töökoht nimetati ümber infotehnoloogia juhtivspetsialisti töökohaks. Haridusspetsialisti ametikoht muutub 1.veebruarist haridus- ja kultuuriosakonna juhi ametikohaks. Osakonna kontaktid leiab siit: https://keila.ee/ametnikud/haridus-kultuur-sotsiaaltoo/

Keila Kooli juhina töötab tänasest Kristine Laanisto.

Harju Maakonnaraamatukogus avati täna kaks näitust. Klaasvitriinides on Signe Taremaa köitetööde isiknäitus ja galeriis Maria – Ursula Kurmi maalinäitus „Across the purple sea I dream“. Mõlemad on avatud 25.jaanuarini. 1979 aastal Eesti Kunstiakadeemia, selleaegse nimega ERKI, naha eriala lõpetanud Signe Taremaa töötas esimesed 10 aastat pärast lõpetamist Lahemaa Rahvuspargis kunstnikuna ja hiljem kunstiõpetajana Virumaal. Alates aastast 2009 on ta Pärnu Maarja-Magdaleena Gildi liige, kuuludes Gildi asutajate hulka. Praegu tegutseb Maarja-Magdaleena gildi Signe köitekojas. Näha saab aastate jooksul valminud autoriköiteid. Osa neist on osalenud kodumaistel ja rahvusvahelistel näitustel ja konkurssidel. On köiteid, mis on valminud erinevate näituseprojektide järellainetusena hiljem, olles inspireeritud mõnest konkreetsest teemast, nagu näiteks Rahvusvahelisel köitekonkursil „Memento mori” Vilniuses käinud köide sai hiljem osaks seeriast Credo. Rahvusvahelisele köitekonkursile Scripta manent VI köidetud Valdur Mikita raamat „Mine metsa”, mis pälvis autori preemia, asub praegu Eesti tarbekunsti ja disainimuuseumis. Maria – Ursula näitusel olevad maalid on sündinud viimase paari aasta jooksul. Näitus räägib vastasjõududest: merest ja majakatest, naiselikust ja mehelikust algest, voolavast ja konkreetsest. „See on mäng värvidega, kujuteldavate keskkondadega. Loodan, et vaataja naudib värvidemängu ning lubab töödel end igapäevareaalsusest kõrgematesse, ebamaisematesse sfääridesse kanda,“ kirjutab Maria näituse tutvustuses. Töid on võimalik osta. PILDID

Harju Maakonnaraamatukogu ootab koolivaheajal 2.-5.jaanuril iga päev kell 13 lapsi raamatukogusse, et koos lahendada mõistatusi, otsida kadunud raamatyid, tutvuda detektiivitööga, lugeda kriminaalseid raamatuid ja meisterdada.

Kolmapäev, 3.jaanuar:

Harjumaa Muuseum kuulutas teistkordselt välja, et Pärandkultuuri Õppekeskusesse saab end taas kirja panna, et valmistada endale üks kena rahvarõivakomplekt. Kaks aastat kestva kursuse kohta saab lisainfot või end kirja panna aadressil: harjumaaparimuskeskus@gmail.com

Circle K andis teada, et käivitas täna Keilas 300 kW kiirlaadija, varem oli ettevõttel neid üle Eesti 12. Toimib Autocharge teenus ja tasuda saab ka Cirkle K rakendusega või veebilehe kaudu.

Noortekeskuses on filmiõhtu.

Neljapäev, 4.jaanuar:

Keila Linnavalitsuse 125.istung 4.jaanuaril 2024

Linnavalitsus väljastas ehitusloa Vesiveski keskuse sõiduteede, parklate ja kõnniteede ehitamiseks Keila linnas Tallinna maantee ja Luha tänav kinnistutel.  Ehitusluba ei väljastata rajatiste ehitamiseks T-8 Tallinn-Paldiski kinnistul.

Linnavalitsus väljastas kasutusload üksikelamu püstitamisel Raba tn 45 ja Raba tn 47 kinnistul. Haldusaktile on kantud kõrvaltingimus: vajadusel tuleb nii Raba tn 45 kui ka Raba tn 47 kinnistu omanikul rajada müratõkkesein kinnistu ja kõrvalasuva tootmishoone vahele.

Linnavalitsus vaatas üle eelnõud tähtajatult sundvaldus seadmiseks Aktsiaselts Keila Vesi kasuks Arutammiku tee L2 ja Arutammiku tee L3 ning Kanarbiku tänava osadele veevarustus- ja kanalisatsioonitorustiku omamiseks, majandamiseks, remontimiseks, asendamiseks, hooldamiseks, korrashoiuks, kasutusse andmiseks ja muul viisil kasutamiseks veevarustus- ja kanalisatsioonitorustiku toimimise tagamise eesmärgil.

Linnavalitsus eraldas Keila linna noorte huvitegevuse 2024. a baasitoetust mittetulundusühingule Keila Korvpallikool.

Linnavalitsuses oli haridus-, kultuuri- ja sotsiaaltöö teenistusega seotud asutuste ja ametnike koosolek, et tutvuda linnavalitsuse uue töökorraldusega ja valdkondi kureeriva abilinnapea Maret Lepiksaarega.

Keila Coolbet andis teada, et meeskonda on ootamas 9 mängu nii Eestis, Lätis, Leedus kui ka Poolas, neist esimene juba sel laupäeval kell 17.00 TalTech spordihoones! Kõik ajakavad, piletid ja muu tore info on leitav meie https://linktr.ee/keilacoolbet lehelt!

Noortekeskuses on filmikas.

Reede, 5.jaanuar:

Keila Leht soovib heatahtlikku uut aastat! Uusaastatervituse on kirjutanud linnapea Enno Fels.  Esikaanel on juttu uuest lauluväljakust. Uudistes uutest markidest, Elroni sõiduplaanist ja lasterikka pere toetustest, maksumuudatustest ja annab kinosoovituse. Keila Leht teeb lühikese ülevaate möödunud aasta esimesest poole olulisematest sündmustest. Muuseumivaramus jätkab Peeter Sepp Keila haigla looga. Tegija on Rasmus Raudsepp, ChatGP välja mõeldud Keila elanik. Keila Lehe vahel on Noorteleht.

Noortekeskuses on mängudepäev.

MTÜ Lääne-Harju Lasterikkad korraldas oma liikmesperede 16-le  7-16 aastasele koolilapsele koolivaheajalaagri Muuseumis.

Laupäev, 6.jaanuar:

Harju Maakonnaraamatukogu ootas lapsi koos vanematega raamatukogu Jutuhommikule. Katrin Sepp AX-Teatrist loeb ette jutte Anne Velli raamatust “Lahedad loomad”. Pärast ettelugemise on huvilistel võimalik meisterdada. Jutuhommikuid toetab Eesti Kultuurkapital.

Keila Coolbeti mäng võõrsil TalTech Optibetiga. Keila kaotas 83:72.

Panter Motorport tublid poisid Ott Holger Ross ja Egert Kimmel saavutasid Soome MV-l hooaja kokkuvôttes klassis TR3 tublid 2. ja 3. koha 🥳👍💪🥂Täna oli Jyväskyläs hooaja autasustamine. Suured tänud Pantritel toetajatele ja ka meie heale sôbrale Jörgen Nylund- ile !

Pühapäev, 7.jaanuar:

Seoses ehitustöödega tavapäraselt kuuskede põletamise platsil Põhja tänava mänguväljaku kõrval, teatas Kiwanis, et sel aastal jõulukuuskede põletamist ei toimu. Kuuski võtab vastu Keila jäätmejaam. Platsile viidud jõulukuused sai panna neljapäeval sinna viidud konteinerisse, mis jõuab esmaspäeval, 8.jaanuaril jäätmejaama.

Eelmine Elroni Läänesuuna sõiduplaan alates 02.01.2024

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content