Helista: 679 0700
E, K, N 8-16.30 T 8-18.30 R 8-14

Kontsert Unustatud sonaadid

Kuupäev
25. nov. 2023
Aeg
15:00 - 16:00
Asukoht
Keila Muusikakool

Kontsert Unustatud Sonaadid

Kavas Bridge, Martinu, Villa-Lobus, Tubin

Esitavad Rebecca Fuglsig/tsello ja Ele-Riin Volmer / klaver

Rebecca Fuglsig, tšello (Taani)
Elle-Riin Volmer, klaver
“Unustatud sonaadid” on kammerkontsert, mis tutvustab publikule kontserdisaalis harva kõlavaid teoseid.
Kavas on 20. sajandi väljapaistvate heliloojate sonaadid ja palad tšellole ning klaverile, mis viivad kuulajaid läbi inglise, brasiilia, eesti ja tšehhi klassikalise muusika maastiku.
Kontsert toimub Keila Muusikakooli saalis
Sissepääs tasuta!
Kavas:
Heitor Villa-Lobos
“O Canto do Cisne Negro”
Frank Bridge
Sonaat tšellole ja klaverile d-moll H125
Eduard Tubin
“Trubaduuri laul 13. sajandist”
Heitor Villa-Lobos
Eleegia
“O Trenzinho do Caipira”
Bohuslav Martinů
Sonaat tšellole ja klaverile nr 3 H.340
Tšellist Rebecca Fuglsig ja pianist Elle-Riin Volmer on koos musitseerinud juba alates 2018. aastast.
Koostöö algas ühise õpingutee jooksul Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias ning
5 aasta jooksul on Rebecca ja Elle-Riin andnud Taanis üle paarikümne kontserdi. Nende repertuaar on suunatud peamiselt 20. sajandil komponeeritud teostele, milles segunevad hilisromantiline, impressionistlik, ekspressionistlik ning neoklassitsistlik stiil.
Rebecca de Carvalho e Silva Fuglsig on Taani-Brasiilia päritolu tšellist, kellel on suured muusikalised ja pedagoogilised ambitsioonid. Tema muusikaline taust ning mitmed välisreisid on inspireerinud teda ning andnud talle nüansirikka ülevaate erinevatest kultuuridest.
Rebecca omab Aarhusi Kuningliku Muusikaakadeemia (RAMA) solistiklassi diplomit ning õpingute ajal on tema peamisteks juhendajateks olnud prof. Henrik Brendstrup, prof. Fabio Presgrave ja prof. Romain Gariuod.
Ta on osalenud mitmetel festivalidel nii Taanis kui ka Brasiilias ja on mänginud mitmete Taani oluliseimate orkestrite koosseisudes, sealhulgas Aarhusi, Aalborgi, Odense, Sønderborgi Sümfooniaorkestrites ning Taani Sümfoniettas.
Eelkõige eelistab Rebecca kammerkoosseisudes musitseerimist. Ta kuulub kuuest keelpillimängijast koosnevasse muusikakollektiivi Ensemble Hermes, kus ta lisaks mängingimisele on ka asutajaliige.
Tänavu töötab ta vabakutselise tšellistina ning otsib uusi võimalusi muusikas. Näiteks avastab ta ebatraditsioonilist repertuaari, katsetab ilma noodita musitseerimist ning uurib Brasiilia rahvamuusikale omaseid rütme.
Elle-Riin Volmer alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis ning on lõpetanud bakalaureuseõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Ivari Ilja klaveriklassis.
Magistrikraadi omistas ta Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias prof. Søren Rastogi ja Martin Lysholm Jepseni õpetusel. 2022 aastal omistas Elle-Riin samas akadeemia solistiklassi diplomi.
Elle-Riin Volmer on osalenud konkurssidel ja festivalidel nii Eestis kui ka Itaalias, Hispaanias, Saksamaal ja Taanis. 2015. aastal pälvis Elle-Riin Lilian Semperi nimelise stipendiumi. Tema repertuaar on mitmekülgne, kuid eelkõige huvitavad teda 20. sajandi esimesel poolel loodud kompositsioonid. Elle-Riin on andnud arvukalt soolo kui ka keelpilli-klaveri duodega kontserte nii Taanis kui ka Eestis.
Elle-Riini on iseloomustatud kui peene ja personaalse muusikatajuga pianisti, kelle mängus on nii tehnilist üleolekut kui ka rafineeritud kõla.
Ta on esinenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri ja Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri ees dirigentide Arvo Volmeri, Risto Joosti ja Jüri Alperteni juhatusel.
Alates aastast 2022 töötab Elle-Riin õppejõuna Tallinna Muusika- ja Balletikoolis (MUBA)
Eelmine Dokumentaalfilm “VAALAMAAILM” lisaseanss

Rohkem tulemusi...

Generic selectors
Täpsed vasted
Pealkirja vasted
Sisu vasted
Post Type Selectors

Keila Linnavalitsus
Keskväljak 11,
Keila  76608, Eesti

Tööaeg:

E, K, N: 8.00 – 16.30
T: 8.00 – 18.30
R: 8.00 – 14.00

Telefon: 6790700
Skip to content